Dětská hra

• USA Child's Play (více)

Legendární horor o panence Chuckie, hračce s duší sadistického vraha. Pojďte si hrát!!!  I kdyby americký režisér Tom Holland už nenatočil nikdy nic jiného, bude jeho jméno již navždy zapsáno zlatým písmem na zdi slávy moderní popkulturní hororové zábavy. Právě díky němu se totiž na první pohled triviální větička „Pojď si hrát“ stala v roce 1988 nesmrtelnou.Za hlavního hrdinu jeho klasického hororového thrilleru Dětská hra by šlo považovat malého chlapce Andyho, který právě oslavil šesté narozeniny. Ale pravda je taková, že prim v tomto snímku, který se v průběhu let rozrostl o čtyři další pokračování a letos se dokonce dočká vlastního remaku, hraje především hračka, kterou Andy dostane jako dárek. Panenka Chucky totiž není zdaleka tak roztomilá, jak se zprvu tváří. Pomocí prastarého voodoo rituálu se do ní během zatýkání převtělil umírající psychopatický vrah Charles Lee Ray a je jasné, že dřív nebo později se svět dozví o jeho návratu. Jenže kdo malému klukovi uvěří, že jeho malá hadrová panenka sprostě kleje, provádí naschvály a občas také s velkou zálibou zabíjí? Je to chyba, že dospělí svým dětem tak málo naslouchají. Teď za to někteří budou muset zaplatit svým životem. (oficiální text distributora)

dubinak

Já opravdu dávám pět, protože mi tento snímek přinesl v mnoha ohledech velká překvapení. Holland celou první polovinu buduje hutnou atmosféru a vytváří gradaci velice střídmým způsobem, kterou ovšem dotáhne až do uspokojivého konce. Musím přiznat, že na tehdejší dobu to producenti s efekty zvládli na jedničku, vážně jsem byla mile překvapená, jak si se vším poradili, protože až na takto dobré úrovni jsem to z roku 88 opravdu nečekala. Dalším plusem je tu malý hlavní hrdina, jež hrál chvílemi přesvědčivěji než všichni ostatní herci dohromady a i přesto, že jsem z dětských herců na rozpacích, tento ve mně vyvolal neskutečnou lítost. Tímto musím Child's Play zařadit na vrchol v žebříčku kultovních hororů. ()

C0r0ner

Další z řady osmdesátkových a devadesátkových kultovních hororových monster, nicméně jako většina z nich je to už dnes takové nijaké, podobně jako třeba Freddy Krueger. Místy dobrá atmosféra a efekty, lepší než u současného  CGI, ale to je tak nějak vše. 50% ()

lakikaki

Atmosférický horor, ktorý ale miestami sklzáva na úroveň akčného thrilleru a ktorého najväčšou slabinou je slabší scenár. Ale rozhodne nejde o zlý film. V porovnaní s tupými horormi plnými "ľakačiek" a so žiadnou atmosférou, Detská hra jednoznačne boduje. A vlastne, už len za ten námet o vraždiacej bábike je tento film hodný tých štyroch hviezdičiek. ()

Juto

Príbeh je mimoriadne originálny, a keď sa rozbehne, je to rýchle a zábavné. Veľkým plusom je najmä to, ako dokonale bol mechanický Chucky zladený. Film dokáže mať pekné napätie a strašidelnú atmosféru. Film je určite jedným z lepších hororov z neskoršej éry slasherov. 7,5/10 ()

Ninkaa

Jako malá jsem se strašně bála jenom obrázku Chuckieho v časáku...a musím přiznat, že jsem se bála i teď o víc jak dvacet let později - je sice fakt, že děj a vývoj filmu je dost předvídaletný, ale stejně mě doslova chytnul pod krkem. No, zlaté stavebnice!:-) ()

MightyHal

Film kterému jednoznačně pomáhá atmosféra hororů z osmdesátek a skvělý herecký ansámbl v čele s Chrisem Sarandonem, který si mě už získal v roli sexy upíra ve Fright Night. Příběh asi každý zná, takže ho tu nebudu vypisovat, ale jen napíšu co se mi líbilo. Tím je hlavně tempo a pomalé budování Chuckyho, kdy ze začátku ho slyší jen Andy a vy v se úplně těšíte až začne Chucky mluvit tím svým typickým hlasem který mu propůjčil Brad Dourif. Do toho jsem tu určitě i uvítal lehký humor a suché Chuckyho hlášky a díky nim i nedostatek góru odpustím. Fakt, tohle je výborná žánrovka o vraždící panence která baví pořád. Bohužel nejspíše diváky kteří čekají kupu humoru a více krve, což bylo nastaveno v nových dílech, tak ti budou asi silně zklamání. Za mě pecka! ()

kosta73

Výborná věcička od mistra "soft" hororu Toma Hollanda. Závěrečná scéna ohořelého Chuckyho s nožem v ruce plížícího se potemnělým bytem, kvůli které jsem zvedl hodnocení z původně zamýšlených čtyř hvězdiček na plný počet, je jedna z nejlepších, co jsem kdy viděl. ()

tom88

Moja prvá skúsenosť s Chucky bábikou dopadla nadmieru dobre. Vedel som, že je to béčko, ale je to perfektné, všetko funguje ako má. Rozjazd nie je úžasný, ale dotvára atmosféru, ktorá dominuje počas celého filmu. Film ma fascinoval a trocha aj desil, keby som bol menší, isto som vydesený k smrti a nikdy viac by som nechcel vidieť ani len plyšáka. Chucky je spravený dosť dobre, pohyby sú fajn, chôdza tiež, mimika tváre ušla a jeho dialógy super. Dej nie je nijak výnimočný, ale slušne baví. Je to jedno s tých lepších béčiek a som rád, že som videl konečne Detskú hru. Rád si túto jazdu zopakujem, poprípade zhliadnem aj pokračovania. Film pokladám za klasiku alebo aj kult. 75% ()

Susinnon

Detské kúzlo sa bohužiaľ niekam stratilo. Neviem, či mám ľutovať, že už nie som dieťa (vekom), alebo tento film fakt nestojí za to... ()

Nivenx

Jako malý jsem se panenky Chucky velice bál a dneska, když se podívám, má pořád ten film něco do sebe. Pro mě je to jeden z kultů hororu, který mi velice sedí. 75% ()

HorrFi

Bože já tenhle horor fakt miluju! Neni to horor u kterýho by se divák klepal strachy nebo se leknutím málem podělal, ale Chuckyho fakt žeru. ()

URBAN

Tento horor je podle mě jeden z nejpřelovějších, který jsem viděl. V té době bych z toho byl naprosto utržený a jsem i ted. Chucky je postava, která upoutá a jde z ní strach. Jen jsem si říkal že je škoda že tato postava moc nemluví, ale v dalších dílech se to ukázalo spíše na škodu. Ta záhadnost postavy bylo to co dělalo její charakter. ( 22.10.16/MAC ) ()

Mol

WE'RE FRIENDS 'TILL THE END! REMEMBER? THIS IS THE END, FRIEND! Legendární a jedinečná panenka Chuckie, která bohužel pro svůj stupidní konec zhatila mé lepší hodnocení. Takový policista Mike je ale nejhorší. Celá scéna s autem je pro diváka peklem. Nějaký dupnutí na brzdu, zatáhnutí za ruční brzdu nebo pokus o neutrál se nekoná. Na závěr v bytě ještě Mike odhodí panu Chuckie a ihned se začne starat o Karen, zatím co Charles Lee Ray si pohodlně dojde až k němu a řízne ho zezadu. To Karen je zase nalepená na dveřích, přes které Chuckie rve kudlu. Come on people! Tohle je něco z čeho mě bolí oči. ()

maxxxim odpad!

Čo sa týka dojmov, pojmov a záverov platí všetko, čo bolo napísané ohľadom jeho druhého pokračovania. ()

filmmovier

Hororová série Child's Play, zářez první: Strašidelné to sice není, ale tenhle snímek mě opět utvrdil v tom, že Chucky je prostě neskutečně dobrá postava. Kdybych byl malý, jsem si jistý, že bych měl z té panenky pořádný respekt, ale takhle jsem si jen neuvěřitelně užíval jeho parádní hlášky, jen škoda že těch vražd bylo tak málo, ale zase na druhou stranu, tak dobrá postava se opravdu vidí málokdy. Brad Dourif na začátku fajn, ale pak jsem z něho nic neměl, jelikož jsem film viděl s dabingem, ale nevadí. Jako komedie je Dětská hra vynikající počin, jako horor se to opravdu nedá brát, a kdo to tak bere, pro něj si přijde Chucky, který si chce hrát... na celý život. 70%. ()

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,… (více)

Mark Hamill je nový Chucky

Mark Hamill je nový Chucky

31.03.2019

Hororovou klasiku Dětská hra čeká reboot a studio Orion Films čerstvě oznámilo, kdo bude v nové verzi dabovat kultovní vražednou panenku Chuckyho. Roli se upsal slavný herec a zkušený dabér Mark… (více)