Alex696

Ešte dobre , že takéto schopnosti sú nereálne tak ako celý film. Ale na druhej strane nebolo by na škodu vrátiť sa vždy ked sa niečo nepodarí. ()

Brano

Originálny námet o cestovaní v čase, kedy sa človek neustále vracia do minulosti a pritom mení svojú budúcnosť. Prvá polka ma celkom vtiahla do deja, no druhá časť bola až príliš chaotická, ktorá príliš nenadchla. Je to ten typ filmu, ktorý sa mi nijak zvláštne v hlave neusadí. Po pár dňoch si ani nespomeniem o čom to už bolo. V konečnom výsledku ho hodnotím, ako mierne nadpriemerný. Hlavne za tu originalitu a tiež aj celkom dobré herecké obsadenie. /70%/ ()

MartinTerran

Pěkný sci-fi film, který využívá tzv. teorii motýlích křídel jak už napovídá originální název. Evan pomocí svého deníku má možnost se přenést do daného okamžiku a pozměnit danou situaci, které vždy totálně překope život svůj i jeho známých. Většinou se tak děje k horšímu a tak se pořád snaží vylepšit osudy jednotlivých lidí, ale tím zničí osud někomu jinému čili vždy je něco za něco. Až se nakonec rozhodně udělat nejradikálnější změnu. Ať už věříte v teorii motýlích křídel či nikoliv film určitě doporučuji, nejen pro fanoušky sci-fi. Hodnocení:86/100. ()

tombarider

Jako první plus mohu vyzdvihnout lehkost, s jakou je tak složitá látka vyprávěná. To co pro některé je jednoduchá zápletka je z mého pohledu velmi složitý propletenec osudů, který se snadno vstřebává právě a jen díky vynikající režii a scénáři. Všichni herci seděli ve svých rolích, dokonce i mnou ne zrovna oblíbený Kutcher mi tady nevadil, naopak. Amy Smart zvládla svou úlohu na jedničku. Závěr mě opravdu dojal, a závěrečný song, kromě toho, že textem odpovídá přesně ději, je prostě boží (Oasis). Třešničkou pro mě byl mega úchylák v podání Ethana Suplee:) P.S. Pro ty, co kritizovali možnost nevracení se vždy zpět do jednoho okamžiku a možnost jeho pilování (POMO), jak se může člověk vracet do okamžiku, který už díky tomu, že se v něm podruhé zachovám jinak, není tím okamžikem? i ten se změnil, a navíc zápisky, jak jsem pochopil, byly časově od sebe odděleny někdy i celé měsíce či roky... ()

ac1976

Zaujímavá variácia filmov o cestovaní v čase, napínavé, správne zamotané, škoda, že je to bez humoru a hlavne škoda, že je v hlavnej úlohe Asshole. Ak máte radi sci-fi určite Vás tento film pobaví. ()

Patches1984

Klasická časovka s paralelními vesmíry, u které už tak někde v půlce tušíte, jak to nakonec musí dopadnout. I přes tenhle nedostatek originality je však scénář dobře napsaný a hlavně je to celé výborně natočené, byť na mě poněkud příliš "rodinně". Jedinou skutečnou vadou na kráse tak zůstává samotný hlavní hrdina, který na mě působí jako nesnesitelný packal a dělá místy z potenciálního thrilleru spíše sci-fi komedii. 7/10 ()

bohhous22

SICE TROŠKU NADHODNOCENÝ,ALE ROZHODNĚ KVALITNÍ FILMOVÝ POČIN,KTERÝ ZASLUHUJE RESPEKT.Ovšem žádný kult s počuraným gaučem na konci se nekoná.Nééé,je to parádní podívaná,ale bohužel nic ,co se zaryje na delší dobu pod kůži. ()

Daertelon

Po stránce nápadu, myšlenky a děje příjemné překvapení. Zpracování zase tak uchvacující není, hlavně mě tedy místy skutečně iritovali někteří herci. Skutečně jsem nečekal, jak se z celkem nudného "nicu" vyvine skvělý film, který vás nepustí až do samého svého konce. Možná je to momentálním citovým zaujetím, ale za mě 91% ()

Berry0153

Ze zdejších komentářů jsem trochu rozčarovaná, protože film mě naprosto dostal. Začetla jsem se tedy pořádně do všech informací okolo a zjistila jsem, že existují 3 možné konce. Zdá se, že jsem viděla asi ten nejefektnější (spoler viz zajímavosti - 3. varianta). Právě díky tomuto konci totiž všechno dalo nakonec smysl. Co se jinak týče filmu, no abych se přiznala, musela jsem ho v půlce vypnout. Začala jsem mít totiž podobnou "schízu" jako po shlédnutí Requiem za sen, ze kterého jsem se vzpamatovávala hodinu a to jsem prostě nechtěla znova zažít. Nicméně, zbytek jsem si pustila hned na druhý den, opět hltala scénu za scénou a (SPOILER!) beznadějně si přála, aby to dopadlo dobře. Po dlouhé době dost dobrý sci-fi mysteriózní film. Tímto děkuji kámošovi Tomovi za tip ;-) 90% ()

helrohir

Vydarený film, ktorý boduje najmä vďaka depresívne pôsobiacej atmosfére, ktorá vás síce zvnútra zžiera, ale zároveň nedovoľuje odtrhnúť zrak. Podobne ladené snímky odohrávajúce sa vo viacerých časových rovinách ma vždy dokázali zaujať, aj keď v takmer každom, ktorý som videl, bol najväčší problém s čiastočne nelogickým rozvetvením deja. Iste, že s trochou nadhľadu sa to dá ignorovať a užívať si (alebo trpieť) príval emócií a napätia. To už záleží od subjektívneho pohľadu každého diváka. Najvyššie bodové hodnotenie však určite nedám, hoci som si nie istý dôvodom. Možno preto, že som očakával viac WTF vypointovanie, možno trošku kvôli tej logike a trochu (aj keď nie príliš) mi vadil Kutcher, ktorý podľa môjho skromného názoru na takéto vyhrotené role nemá. 80%. ()

mrclTV

Film presne vychádza zo svojho motta, aj jeden malý detail môže zmeniť v budúcnosti celé veci. A tak sa z problémového chlapca plného malérov a smutných udalostí vďaka záhadnej zmene stáva hybateľ osudu. Veď preto sa mu v mladosti stalo kopec tragédií, aby mohol v druhej polovici filmu svoj mizerný život neúspešne napravovať. Myšlienka a nápad je to dobrý, ale prevedenie jednoducho NIE. Áno, zo začiatku je to poriadne mysteriózne a pár krát v sedačke poskočíte, ale postupom času sa to vytratí a ostane iba falošný pocit ľútosti za Evana (ten pocit je fakt falošný - bol to hajzel) a pachuť slabého hrania obsadených hercov, či už detských (čo ešte prepáčim) ale aj dospelých - Kutcher slabý, jeho matka (Melora Walters) ešte slabšia a tak by som mohol pokračovať ďalej, kým prejdem všetky postavy. Jednoducho som im hranie ani na sekundu neveril a nemohol som sa lepšie vciíiť do deja. Tu už asi prestanem, je nad slnko jasné, že sa mi obsadenie nepozdávalo. Štruktúrou je to jeden z tých filmov, ktorého záver má priniesť veľkú pointu, ktorá zasiahne diváka. Mňa zasiahla, ale asi úplne inak, ako chceli režiséri. Zlé vyústenie, ktoré mi nebolo po chuti. A to som ceý film dúfal, že tá veštica nebude dôležitá....Director's cut. PS: Zmena ostáva celý film nevysvetlená, skrátka sa stáva. Čo je ďalšia vec, ktorú by som ohundral. ()

adakraj

Již jako capart jsem ten film miloval. Chtěl jsem mít tu schopnost měnit svůj osud. Několikrát jsem viděl tento skvost a nemůžu se ho nikdy nabažit. Příběh je, tak propracovaný,že si říkám nestalo se to doopravdy? Co více si přát od parádního filmu. ()

fordhont

I sebemenší událost může zásadně ovlivnit váš život. Tento pojem je známý jako "efekt motýlích křídel" - i sebemenší změna jako je mávnutí motýlích křídel může ovlivnit naprosto rozdílný sled událostí. ()

Ukrizku

Hra s osudem je ošemetná věc, jenže když už víme, že můžeme ovlivnit vzpomínky, je nutné takhle zmatečně střílet od boku? A tím spíš, když se nám předhazuje, že hlavní hrdina by neměl být hlupák. Jinak ale citovka, jen někdy méně je více. Klidně by mi stačilo se vrátit jen třikrát, ale s důkladnějšími detaily. Každopádně zajímavá myšlenka a silný dojem z hlavní ženské role. ()

subic

Ani před lety a ani teď mi to nepřijde jako nějaký zázrak za zdejších 87% Přitom vlastně chyblo tak málo a prkenný Kučera si mohl udělat už navždy pořádné jméno. Příběh není špatný, ale na víc jak 3 frčky to opravdu není. Sorry jako... ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 33%, Audience Score - 81% | FDb.cz - 85% | Bezpochyby se jedná o pozoruhodný film, plný originálních nápadů, geniálních myšlenek, efektních záběrů - a vlastně tou svou psycho "zvláštností" vytváří takovou atmosféru, že by se dala krájet. A navíc říká jedu životní pravdu: Ať se změní cokoliv a jakkoliv, vždy bude někdo trpět! Přesto je to herecky spíše průměrné a na zadek nás to neposadilo.... 80% ()

Tominni

Tady jsem nad nejvyšším hodnocením vůbec neváhal, za mě skvěle natočený film, který sice ukazuje možnosti návratu v čase, ale i se negativním vlivem. Ashton Kutcher i Amy Smart si s tím poradili na jedničku. Mám rád sci-fi, mám rád, když si o filmu můžu popřemýšlet a tady jsem dostal hodně od obojího. ()

iz67

Prijemny film pro rodinu. Prvni denervujici cast, kde zlo musi vyhrat. A druha cast, ktera to umozni sledovat i vasim detem. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz