MikeCool

Druhá projekce: Druhá projekce oživila, vylepšila a pomohla mi poodhalit některé detaily, které mi při první projekci unikly. Parádní psychologicko-mysteriózní jízda v čele s výborným hereckým výkonem Ashtona Kutchera. ()

AllShallFall

Určitě se jedná o dost dobrý film. Byl jsem z některých momentů šokován. Jinak je to spíše takové zamotané sci-fi. Z 80% pro mě úspěšnost jistá. Ale mezi oblíbené si ho nedám ani náhodou. Protože, zase mě to na zadek neposadilo, tak jak to tu každý dramatizuje:-) ()

swamp

Jsem unešen.. během celého filmu mi běhal mráz po zádech! Ashton Kutcher dokázal, že umí hrát a v kombinaci s výborným scénářem se ukázalo, že The Butterfly effect je jeden z TĚCH filmů - z TĚCH, které musíte vidět. ()

oje

Začátek se může zdát lehce utahaný. Házet flintu do žita by byla ale chyba, protože každá scéna a nelogičnost si najde svoje místo a význam. Butterfly Effect se může pyšnit zejména skvělým a nevšedním námětem, příjemným obsazením, kterému bych nic nevytkl, parádním scénářem a tempem děje, který se v průběhu filmu roztočí do takových otáček, že jsem zcela přestal vnímat čas. Charaktery postav i prostředí se zcela nepředvídatelně mění jak na běžícím páse a já dostávám opravdu skvělý filmový zážitek, u kterého slovo nuda na chvíli mizí z mého slovníku a po jehož konci mi ještě chvilku trvá popadnout dech. Podobně laděným snímkem je Donnie Darko. Alternativa: Donnie Darko, Vanilla Sky. ()

Campbell

Tak tenhle film mě dostal a i když nedávám plné hodnocení tak se drží na hodně vysokých 4*. Čekal jsem že budu spíše zklamanej, už jenom kvůli prvních 10 minutách které mě dost nudily. Pak jsem se bál že budu zmatenej, ale to se nestalo. Režiséři přesně věděly co dělali a film mě odzbrojil(narozdíl od nepovedené dvojky). Tady je důkaz že stačí opravdu málo k vybudování parádní atmosféry a udělat tak skvělý film který je prakticky bez chyby. Herci byly naprosto úžasní(nevěřil jsem že to řeknu o Kutcherovy). Film má dost rychlý spád a neustále se něco oběňuje takže paráda. A hlavně musím pochválit dokonalou hudbu, která dokonale k filmu pasuje. Jen je škoda začátku který mě celkem nudil, ale i přes tento malý kousek je to neuvěřitelnej film. Jen malá poznámka existujou celkem 3 konce, a nakonec jsem rád že ten který je ve filmu, ten je aasi nejlepší. A naopak nejhorší je uškrcení v děloze. ()

Geralt z Rivie

Na film jsem se chtěl podívat už velmi dávno, ale pořád jsem to odkládal. Říkal jsem si, když ve filmu hraje Ashton Kutcher a je to sci-fi, thriller, tak mě to nemůže oslovit. Ale po zhlédnutí filmu jsem byl velmi mile překvapen. Je vidět, že výborný scénář a trocha talentu dokáže dělat divy. ()

predators

Napětí od začátku do konce a čekání na to, kdy už konečně bude všechno tak jak má. Nebo jak chceme, aby bylo? Perfektní zobrazení toho, jak naše činy můžou ovlivnit životy druhých. A ikdyž to ani snad na po dvacáté nevyšlo, stále jsem doufal. Holt, někdy i láska musí jít stranou... 85% ()

Eawy

Krása! Pôžitok s inteligentného filmu, s geniálnym nápadom a s neuveriteľným hereckým obsadením, to je niečo, čo očakávame. Butterfly effekt poskytuje všetko, čo by mal mať správny film. 100% ()

nascendi

Jednou z prvých kníh, ktorými som začal budovať svoju knižnicu bola zbierka Bradburyho poviedok Zlaté jablká Slnka. Obsahuje aj poviedku Hlas hromu o zmätkujúcom návštevníkovi Safari času, ktorý nechtiac zašliapne motýľa a touto zdanlivo nepatrnou zmenou dávnej minulosti zmení i svoju súčasnosť. Výčitky svedomia ho netrápia dlho, pretože motýľa prežije iba o pár minút. Krásna poviedka. Nečudo, že cestovanie časom a jeho možné dôsledky filmárov lákajú, hoci by ich mali skôr ľakať. Je nesmierne ťažké uveriteľným spôsobom preniesť príbehy s touto témou na filmové plátno. Už koľkí si na tom rozbili hubu. Osudový dotyk je ďalším v poradí. Nedostatok scenáristickej invencie nahradzuje trápnymi pokusmi o šokovanie diváka. Vydržal som až do trápneho konca. Jediné, čo môžem ešte urobiť je, že svojimi dvoma hviezdičkami, nepatrnými ako mávnutie motýlích krídel, vyvolám užívateľský tajfún, ktorý tento nepodarený pokus vymetie z Top 200. ()

WANDRWALL

Má vše nějaký smysl či nikoli? Odvěká otázka lidského rozumu. A nesnadné nalezení odpovědi, prakticky nemožné. A tak i filmaři předkládají své verze, ačkoli jsou vždy pod těmi, které stručně a jasně naformulovala filosofie. ()

Bachy

Výborný film se skvělou atmosférou, ale očekávání byla rozhodně větší. Nějak mi nesedla celková nálada filmu. Mínusem dnes i scéna "vaše dítě nakreslilo toto," která už se ve filmu objevila tolikrát a pak nevím proč, ale hlavní hrdina mi prostě moc neseděl, ono vůbec ti herci šli nějak mimo mě. Čestnou vyjímkou budiž postava Tommyho. Dobré ano, nápadití ano, přeceňované určitě ano. ()

Rocky62

Filmy s cestováním v čase nejsou zrovna moje parketa, i když pro Back to Future mám slabost. Butterfly Effect má však hned několik zásadních pozitiv, díky kterým se jedná o působivou filmařinu. Ashton Kutcher se do své role ponořil naplno a děj s minimem hluchých míst nabízí téměř prvotřídní zábavu, které nenechá diváka chladným, k hudbě nemám žádné námitky. ()

klerik

Najväčšie prekvapenie desaťročia :-). Ashton vie hrať. Jednoduchý dej je podaný veľmi zaujímavo a hlavne mrazivo... Všetkým odporúčam. Originálny mix romantiky, drámy a hororu... ()

FrodoF

Jo, bavilo mě to, jenom škoda toho závěru, špatný konec by byl lepší a logičtější, ale Butterfly Effect vůbec má dost logických chyb. A postavám se změnou minulosti úplně mění vrozená povaha, což je podle mě nesmysl. ()

Lenny.M odpad!

Připojuji se k těm, kteří nechápou, proč má Butterfly effect takové vysoké hodnocení. Naprostá předpovídatelná kýčovitost. Viděla jsem dvakrát a naposled, snad. ()

SeBig

vynikajici film ja uplne koukal co ztoho vyleze a na konec takový překvapení no byl jsem v šoku jinak vybornej film ()

Chrustyn

Tohle mě vážně překvapilo. Skvělý scénář a překvapivě skvěle hrající (spíše) komediální herci. Opravdu výborný film, který ukazuje co se stane, když se pokoušíte znovu a znovu měnit minulost. Originální a inteligentní film od začátku až do skvělého konce. ()

Arsenal83

Úplná špička asi na prvé tri pozretia. A potom aj opakovane je to výborný zážitok, skvele napísaný scenár a posolstvo, že osud aj keď zmeníš, furt sa niečo poserie. Film ponúka až štyri rôzne konce, aby si asi každý našiel to svoje, ale ten pôvodný je jednoznačne najlepší, ktorý dáva zmysel aj z logického hľadiska, pretože toto nie je film stvorený na romantický happy end. Titulárny motýli efekt v skutočnosti nie je len nejaké mávnutie krídel. Pretože keby niekto manipuloval minulosťou, priniesol by skutočnú víchricu. ()

Jirka_Šč

Poté, co se Evan poprvé "vrátí zpět", promluví ústy dítěte a probudí se v "pastelovém světě" s ženou svého života po boku (v posteli), jsem hleděl s otevřenými ústy a dal bych maximální hodnocení, kdyby film tuto laťku udržel až do konce. Bohoužel napětí lehce vyprchá. Přesto zůstává The Butterfly Effect výjimečně originálním sci-fi, které si rád kouknu znova (konec jsem musel okamžitě, protože jsem napoprvé nepochopil, jestli jsem pochopil dobře). ■ Ze tří alternativních konců (dobrý, střední, špatný), které prý existují, jsem viděl Director's cut, tedy ten špatný. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz