Komentáře uživatelů k TV seriálu (25)

Všechny ostatní rádoby komediální seriály se můžou jít zahrabat. Jednoduše brilantní a Rachel Brosnahan má zaděláno na životní roli. 1. série - 100%(24.12.2017)

Dobrá komedie, hlavně díky Rachel Brosnahan, která si svým výkonem říká o nějaké ocenění.(10.2.2018)

Rachel Brosnahan jsem si oblíbila už v House of Cards a když jsem se dozvěděla, že si konečně střihne hlavní seriálovou roli, bylo mi jasné, že o její výkon se bát nemusím. Mrs. Maisel byla neskutečně příjemná, roztomilá podívá, ve které se povedlo opravdu všechno; od castingu, po vyrovnanost epizod, kostýmy i příjemný humor bez trapných momentů.(12.1.2018)

Široko daleko to nejlepší, co lze v žánru komedie vidět. Zábavný, vtipný, romantický, dobře vypointovaný, sexy i s pár přesně umístěnýma vážnýma scénama. A Rachel Brosnahan je úžasná;)(7.1.2019)

S1: Mam podozrenie, ze ani tak nie je vtipna, ako su tvorcovia sikovni v umeni donutit nas nasledovat naladu jej publika, ale tak su v tom uspesni. A ukecane zenske Amy S-P jednoducho idu.(10.12.2017)

Rachel Brosnahan je nová Lorelai. Jinými slovy Mrs. Maisel má všechno, co měly Gilmorky - rychlopalné dialogy, takové množství vtipů, že to nestačíte chytat, ale zároveň i lidské kvality, které seriál odlišují od sitcomu. Jsou tam i slabší pasáže, které by zasloužily proškrtat, ale celkově jde o podařený scenáristický comeback. Jen jedna věc mi nejde z hlavy: na to, že jde o seriál o stand up komičce, je hlavní postava překvapivě mnohem vtipnější, když není na stagi, ale baví se s vlastními rodiči.(16.6.2018)

Ani nemám slov. Tohle byla tak neskutečná paráda, že z toho dostávám tik do oka. Možná i proto, že mi do něj definitivně padla úžasná Rachel Brosnahanová, kterou od nynějška stavím na piedestal a nechávám si o ní noc co noc zdát. Bravo, Amy Shermanová-Palladinová, touhle komediální taškařicí jste se mi trefila přímo do středu mého vcelku omezeného vkusu a mé cynické srdéčko radostí plesá. A za to vám patří dík!(1.11.2018)

Naprosto dokonalá podívaná. Sympatické, velmi příjemné obsazení, které skvěle funguje jak pořádně promazaný stroj. Interakce mezi postavami jsou zábavné, to duo tvůrců Palladino (především tedy Amy) umí, sledovat Rachel Brosnagan a její pravou ruku Alex Borstein je zábavné. Lepší seriál o začátcích ženského stand-upu by si člověk nemohl ani přát. Rozhodně je v seriálu vidět inspirace Joan Rivers a to je pro mě plusem. Perfektní podívaná za 5 hvězd.(13.1.2018)

Kdyby byl tenhle seriál o jeden díl kratší, možná by pak neměl problémy s tempem. Nedoporučuji tohle sjíždět najednou, pak se vám těch čtyřicet minut natáhne na hodinu. Nechápejte to špatně, jako snad všechny hrdinky od Amy Sherman-Palladino i Midge má nevyčerpatelnou zásobu vtipných odpovědí pro každou příležitost, jenže nedostala skutečně důstojného protihráče. Její manažerka Susie je obětí trapného opakovaného vtipu se zaměňováním jejího genderu (drsnější hlas, kalhoty a košile - musí být chlap, ne?) a na tak důležitou roli se prakticky nedočká žádného pokroku - jen si koupí telefon. Joel Maisel jen jeden z těch ubožáků s malým seběvědomím, se kterými opuštěné (ex-)manželky zametají už víc jak dvacet let (zdravím The First Wives Club). Pokud by ho tvůrci chtěli udělat skutečně sympatií hodným, museli by ho taky nechat dospět. A kdykoli se objeví zajímavá postava (jako Lenny Bruce), nechají ji tvůrci na několik dílů zase zmizet bez jakéhokoli vysvětlení. Zkrátka a dobře, cesta Marvelous Mrs. Maisel za vlastním životem je zábavná, v případě stand-upů i opravdu vtipná, ale taky bohužel zaplácaná hned několika hluchými místy (z dílů 3-6 si upřímně nic moc nepamatuju). Nebýt to retro z padesátých let (a skvěle udělané) a nemít vynikající Rachel Brosnahan v hlavní roli, která Midge uhraje na sympaťačku, bylo by to o poznání horší.(13.1.2018)

Já zkrátka můžu seriály se silnými ženskými hrdinkami. It's the bras, right? It's the bras. And the the girdles and the corsets. All designed to cut off the circulation to your brain, so you walk around on the verge of passing out, and you look at your husband, and he tells you things, and you just believe them. Velmi příjemná podívaná, samotné téma o rozpadajícím se životě je nestárnoucí a zde je velmi vtipně podáno. Retro styl s krásnými kostými, s dokonalým soundtrackem a nejdokonalejší Mrs. Maisel. Nemůžu se dočkat další série (poprosíme více Lennyho). TIT'S UP! 2. série byla také fantastická, toto mě zkrátka baví; jsem moc zvědavá, kam se nám posune další série. Midge si zkrátka musí hned každý zamilovat! A především ten soundtrack, to je lahoda, a když tam zaznělo hlavní téma z hry Mafie, tak jsem se musela nad tím vším nostalgicky usmát. Tento seriál šíří tak neskutečně pozitivní náladu, že ho musíte všichni vidět. Hodnotím na maximum.(24.10.2018)

70%, takže 3,5 hvězd. Téma mi přijde lehce oportunistické a není divu, že hlavní postava musela narazit zrovna na Lenny Bruce. Marvelovská Midge Maisel hraje velmi dobře. Akorát ten úsměv Rachel se především ve scénách bez dialogu opakoval příliš často. Vtipy jsou vtipné, což je základ. Jen se musím přiznat, že já si více vážím komiků, kteří svůj akt dokáží vystavět i na něčem jiném, než je jejich osobnost. Hodně mi vadilo závěrečné zauzlení. ___ Za pár měsíců by se měla do širší distribuce dostat i Veselá Kráva, což by měl být pohled ze 70. let v UK.(3.2.2018)

Famózní Rachel Brosnahan a její sympaticky úpěnlivý boj za svobodu a samostatnost v pravém slova smyslu. Snahu hlavní hrdinky je možné z určitého pohledu interpretovat i jako jeden velký a odvážný pokus o emancipaci (možná i celospolečenskou). Tou hlavní potřebou je ale spíše očista vlastní duše bez nějakých hlubších motivací ke změně nastavení tehdejší společnosti. Retro atmosféra New Yorku v pozdních 50. letech je zde opravdu velkolepá a se všemi těmi úžasně barevnými kostýmy, dobovými kulisami a velmi širokým spektrem více či méně bizarních postaviček vytváří dojem půvabného, místy roztomile ujetého a vzhledem k současné seriálové produkci i velmi sympatického a originálního počinu. Pod make-upem, barvičkami a kostýmy se tu nicméně odehrává hodně zajímavý příběh o postupné seberealizaci jedné mladé ženy, která chce víc než cokoli jiného být vskutku samostatná, nezávislá a nejspíš i uznávaná. K misogynním postojům jsem měl vždycky daleko, přesto však musím napsat, že mě podobné pokusy o zobrazení více či méně emancipovaných ženských hrdinek přinejmenším prostě nebaví. Jsem rád, že to v tomto případě ani vzdáleně neplatí. Navíc je faktem, že to celé obrovským způsobem táhne přímo Rachel Brosnahan, která ani na chvíli nepřehrává a přesně se strefuje do role té podceňované newyorské paničky, která jednou může všem vytřít zrak. Z mého pohledu se takhle výrazný ženský charakter v televizních seriálech již dlouho neobjevil (možná ještě Claire Danes v Homelandu nebo šíleně “vostrý holky“ z loňských Ostrých předmětů), což podporuje i skutečnost, že Rachel Brosnahan získala za ztvárnění Midge Maisel zcela po právu už dva Zlaté glóby. Vedle The Grand Tour je The Marvelous Mrs Maisel další výkladní skříní produkce ze stáje Amazonu. 1. řada - 90%(12.1.2019)

životní role pro Rachel Brosnahan,která je po většinu času vtipná a okouzlující.Zbytek osazenstva jí víceméně jen sekunduje.Tempo občas zakolísá,ale ne tak dramaticky jako u jiných seriálů...70%(9.5.2018)

"Here we go..."(8.5.2018)

Veľmi podarené. Pre mňa to fungovalo 1 diel, niekedy dokonca len 20 minút denne. No i tak som sa na Midge tešil, bola mojim komfortným vankušom pred dennodeným stresom. O-o-o man I already miss her. V zásade mám dosť predsudky voči akémukoľvek stand up- comedy. Zvyčajne všetkých stojákov považujem za ego triperov. V tom to prípade má Maiselovska familia vyviedla z omylu. Najviac som si však užíval chémiu medzi Abem a jeho ženou Rose. Tie drobné manželské nuansy. Briliant.(22.2.2018)

• barrahir

Takovou bombu už jsem od Amy Sherman-Palladino nečekal. Stoprocentně autorský kousek bez kompromisů a kecání do scénáře nebo tlaku na sledovanost a je z toho bomba! Samozřejmě výbornej výběr hlavní postavy to pozvedává o 100%, tohle se naposledy povedlo s Lauren Graham. Bohužel, jak už to tak bývá, seriál kritiky velmi oceňován je v ČR zatím neznámý a nemá pro druhou sérii překladatele.(19.1.2019)

Fantastický seriál. Všechno perfektní. Krásné jen od pohledu.(7.1.2019)

Mix humoru, skvělého scénáře a dokonalého retro vizuálu . Rachel Brosnahan zazářila !(11.6.2018)

Skvělý a originální seriál, jen osobně mám raději komedie s drama prvky a drama s komediálními prvky, přičemž tento seriál je po první sérii dle mého osobního názoru přesně uprostřed. Snad se to s druhou řadu překlene - ať už na jednu, či na druhou stranu, bral bych obojí. Po první sérce za silné 4 hvězdičky.(27.7.2018)

Páni! Nikdy jsem nebyla na komediální seriály ani filmy, já jednoduše miluji dramatické a depresivní počiny. Ale tohle! Tohle mi vzalo dech a donutilo mě pár věcí přehodnotit. Jistě, možná to bude jediný komediální seriál, na který se kdy podívám, ale i tak je to velký úspěch. Tenhle seriál - a to mám zatím dokoukanou jen první sérii - je úžasný. Skvělé herecké výkony, úžasná hudba, výborný příběh a newyorská atmosféra, kdo by si přál víc? Vůbec se nedivím, že tento seriál sklízí tolik úspěchů, je také proč!(16.1.2019)

<< předchozí 1 2