Reklama

Reklama

Kapitán Exner

(TV seriál)
Krimi
Česko, 2017, 11 h 1 min (Minutáž: 55–56 min, Alternativní 6x80 min)

Předloha:

Václav Erben (kniha)

Hrají:

Michal Dlouhý, Vica Kerekes, David Novotný, Jan Vondráček, Arnošt Goldflam, Petr Nárožný, Anna Polívková, Jitka Schneiderová, Marie Málková, (více)
(další profese)

Epizody(12)

Obsahy(1)

Kapitán Exner je jednou z nejznámějších postav české detektivkářské školy. Uhlazený bonviván a lamač dívčích srdcí se vždy vymykal představě běžného kriminalisty, a to nejen v minulém režimu, kde šokoval svým veteránem-kabrioletem a kanárkově žlutým oblekem, ale také nahlíženo dnešní detektivkářskou optikou. Své případy řeší jaksi mimochodem, během svádění žen a dívek, nezřídka o mnoho mladších, než je on sám. Avšak nejen proto jsou Erbenovy romány čtenářsky mimořádně oblíbené. (TV Prima)

(více)

Recenze uživatele otík k tomuto seriálu (13)

Kapitán Exner (2017) 

Škoda podivného konceptu, kdy každý díl je roztahaný do dvou částí a občas skutečně nudí. Kdyby každé dva díly byly nacpané do jednoho dílu po cca 70ti minutách, mělo by to větší šmrnc. Příběhy jsou v pohodě, některé trošku slabší, ale většinou slušná uvolněná kriminálka. Hlavní čtyři postavy bez problémů, nejslabší je samozřejmě zubařka Kerekes, která nedostala dostatek prostoru, Exner je takový, jaký očekáváme, ale naprosto báječní jsou Vlček s Beránkem. To je to pravé koření seriálu a je jen škoda, že nedostali více prostoru. Celkově hodnotím jako lehký nadprůměr a určitě to nebyla žádná ostuda. Tv Prima to tentokrát zvládla velmi slušně. ()

Osamělý mrtvý muž – 1. část (2017) (E01) 

První polovina prvního dílu nás seznamuje s kapitánem Exnerem, švarným to šohajem české kriminálky. Michal Dlouhý mu rozhodně ostudu nedělá a dobře se na něj dívá. Seznamujeme se s jeho partou - věčně vtipným Davidem Novotným a chodící encyklopedií Janem Vondráčkem. Do party ještě patří patolog Arnošt Goldflam. Prvním případem se stává podivná vražda muže kousek od jeho domova, která byla spáchána sérem na uspávání zvířat. Aniž by se detektivové nějak výrazněji posunuli v pátrání dál, je kapitán Exner odvolán ze setkání se svým novým objevem zubařkou Vicou Kerekes. Čeká ho nový podivný případ zabití či zavraždění krásné ženy hrochem v místní Zoo. První část prvního díl nabízí příjemnou atmosféru s mnoha zcela zbytečnými dialogy a s chozením kolem horké kaše. ()

Osamělý mrtvý muž – 2. část (2017) (E02) 

Ve druhé části prvního dílu stále za příjemných a pohodových tónů Exner došetřuje vraždy muže a ženy. Brzy vyplývá na povrch spojení obou činů, okruh podezřelých se zvyšuje. V tomto díle se už opravdu pátrá (i když zcela jinak než jsme u jiných seriálů zvyklí) a závěrečné vyřešení rozhodně není špatně napsané. Rozhodně důstojné ukončení prvního dílu, raději bych to vše ovšem viděl v jednom trochu delším dílu a trochu akčnější. ()

Poslední pád mistra Materny - 1. část (2017) (E03) 

Kouzelný Arnošt Goldflam ukáže Exnerovi, jak umí paragán zabíjet nožem a případ je na světě. A pak se to stane znovu a znovu. Na první část druhého dílu až moc vražd, chybí zcela humor, na scéně mraky postav a Vlček s Beránkem nemají prostor, stejně jako Vica. Bohužel velmi slabý díl. ()

Poslední pád mistra Materny - 2. část (2017) (E04) 

Druhý díl má rozhodně daleko lepší druhou část než první. Tentokrát je pátrání hodně zajímavé, často sledujeme Beránka na výzvědách, ale přidá se i Vlček a samozřejmě Exner. Celé to vrcholí Exnerovým plánem, ve kterém bude v ohrožení nejenom on sám. Díl je uvolněný, poklidný a možná by mu trošku slušel i dramatičtější podtón, no ale budiž. Druhý díl ukázal, že parta kolem Exnera i role Vici Kerekes nebudou k zahození. PS: když Exner zve do domu manželky oběti všechny sousedy, nelze si nevybavit přesně tento typ závěru pátrání u dílů geniálního Poirota:-) ()

Denár v dívčí dlani - 1. část (2017) (E05) 

Doktorka archeoložka nachází spoustu mincí z dávné doby. Tento poklad nepoklad je samozřejmě zcizen a navíc je zavražděna mladá pomocná síla. Exner je povolán se svým týmem, aby vypátral vraha a zloděje a zároveň potkal řadu bizarních historicky vzdělaných postaviček. Díl po dějové stránce ničím úžasným, ale Beránek s Vlčkem naprosto neskutečně hláškují a z tohoto dílu dělají vysoký zábavný nadstandard. ()

Denár v dívčí dlani - 2. část (2017) (E06) 

Druhá část třetího dílu sice už není tolik vtipná jako první část, samozřejmě se více pátrá a hledá se vrah a zloděj, ale i tak si partička kolem Exnera zaslouží nadprůměrné hodnocení. A velice pěkný koňakový závěr je třešničkou na dortu. PS: překvapením je, jak se z Aleny Šeredové stal kus ženské:-) ()

Znamení lyry - 1. část (2017) (E07) 

První část čtvrtého dílu je zatím asi nejméně zábavný. Příběh je zbytečně složitý a komplikovaně vyprávěný, navíc málokterý divák může podtextu příběhu o vědátorech rozumět. Ani jindy zajímavý Langmajer tady nemá co hrát, jen suché dialogy, dokonce ani žádné hlášky Beránka či Vlčka. Podprůměr. ()

Znamení lyry - 2. část (2017) (E08) 

Druhá část čtvrtého dílu nepřinesla žádné extra zlepšení. Tento díl má hodně pitomý námět, navíc jak to asi bylo, tuší divák už od prvního dílu. Chybí tu jakékoli navážení se do sebe Beránka s Vlčkem a nějaké pořádné hlášky Exnera. Jeho vztah se zubařkou se komplikuje, nemá na ni prostě čas. Jinak díl vyvrcholí celkem nezajímavě. Rozhodně slabší díl série. ()

Na dosah ruky - 1. část (2017) (E09) 

První díl pátého dílu. Opět to neskutečně dlouho trvá, než se začne něco díl. Divák už dávno tuší, že sestry Horychovy jsou mrtvé a někde šikovně schované, času ovšem na to scénárista spotřeboval zbytečně mnoho. Pak je tu už jen vražda divákovi zcela neznámého člověka (Labuda) a tajemství s obrazem. Díl, který umně zapadá do celého seriálu a ničím nevybočuje ze zajetých kolejí. ()

Na dosah ruky - 2. část (2017) (E10) 

Druhá část pátého dílu přináší zbytečně zdlouhavé pátrání, které se dalo shrnout do deseti minut. Vrahem je očekávaná osoba a obzvlášť po jedné scéně z bytu zavražděných to už ví každý, přičemž trvá dalších 20 min, než to objeví i Exner. Na druhou stranu je zábava tohoto elegána pozorovat ve vztahu k obyvatelům činžovního domu nebo ke svým podřízeným. Nakonec se mu podaří zachránit i vztah se svou milou, takže za mně dobrý. ()

Bláznova smrt - 1. část (2017) (E11) 

První část šestého dílu zavede Exnera na venkov, kde má nejdříve zjistit, zda smrt místního blázna byla trestným činem či ne. Setká se s místním doktorem Martinem, pardon Donutilem, s místním policistou a rodinou, která mu rozhodně pátrání po vrahovi jejich syna nijak neusnadní. Je načase zavolat do stavu pohotovosti Beránka s Vlčkem. ()

Bláznova smrt - 2. část (2017) (E12) 

Konec dobrý, všechno dobré. Exner vyřeší svou šestou záhadu, rodinu postižených nijak nerozhodí a vztah se svou zubařkou jen utvrdí. Pohodička, na které měli velkou zásluhu i Beránek s Vlčkem, jež pořádně zaperlili při pátrání. Výborné ukončení lehce nadprůměrného seriálu. ()

Reklama

Reklama