Kapitán Exner (TV seriál)

Krimi

Česko, 2017, 11 h 1 min (Minutáž: 55–56 min, Alternativní: 6x80 min)

Předloha:

Václav Erben (kniha)

Michal Dlouhý, Vica Kerekes, David Novotný, Jan Vondráček, Arnošt Goldflam, Petr Nárožný, Anna Polívková, Jitka Schneiderová, Marie Málková, Jitka Sedláčková, Jan Novotný, Zuzana Stivínová, Vlastimil Harapes, Simona Krainová, Klára Issová, Karel Zima, Oldřich Navrátil, Jan Kanyza, Jitka Němcová, Václav Knop, Milan Šteindler, Lucie Vondráčková, Viktor Preiss, Oldřich Kaiser, Alena Šeredová, Chantal Poullain-Polívková, Hanuš Bor, Tomáš Pavelka, Tereza Hofová, Antonín Hardt, Jitka Čvančarová, Jiří Langmajer, Vladimíra Erbová, Martin Kraus, Markéta Hrubešová, Pavla Tomicová, Monika Timková, Roman Štolpa, Oldřich Vízner, Valérie Zawadská, Pavel Nový, Sagvan Tofi, Otakar Brousek ml., Dana Syslová, Rudolf Hrušínský ml., Petra Špalková, Marek Taclík, Martin Myšička, Marián Labuda st., Marek Vašut, Miroslav Donutil, Taťjana Medvecká, Miloslav Mejzlík, Barbora Munzarová, Jana Krausová, Adrian Jastraban, Andrea Berecková, Petr Motloch, Elizaveta Maximová, Martin Pechlát, Karel Hábl, Barbora Petrová, Josef Hervert, Anna Pernerová, Marian Roden, Johanna Tesařová, Ivan Sochor, Martin Veliký, Vilém Udatný, Jiří Schwarz, Tomáš Turek, Zuzana Juračková, Markéta Tannerová Šebesťáková, Viktor Limr, Petra Lustigová, Jana Altmannová, Roman Škoda, Anna Kratochvílová, Veronika Lapková, Martin Učík, Jan Krafka, Vít Karas, Pavel Šimčík, Ondřej Kavan, Ondřej Havel, Ondřej Veselý, Martin Kavan, Martin Hofmann, Zbyněk Fric, Týna Průchová, Vojtěch Vodochodský, Luděk Jelen, Roman Jedlička, Martin Nosek, Robert Nebřenský, Dalibor Kubečka, Veronika Kohoutová, Dominik Picek, Michal Kern, Petr Vydra, Anežka Rusevová, Jiří Bábek, Štěpán Kozub, Vojtěch Vondráček, Barbora Mošnová, Hana Seidlová, Antonie Talacková Barešová, Karel Čepek, Marek Pavlovský, Dominika Býmová, Stanislava Jachnická, Karel Petrůj, Jana Kotrbatá

Jsem z toho dost v rozpacích. Viděla jsem kapitána Exnera v podání Jiřího Valy i Jiřího Kodeta. Dokonce jsem četla i knihy, mimochodem naprosto bravurní zážitek. Tohle však předčilo všechna moje, bohužel v nejhorším, očekávání. Je to ploché, a až mě udivuje, jak tak skvělé dílo může být tak hrozně zpracováno. 4/ 40(11.5.2020)

Velmi milé překvapení, až nečekaně milé. Dobří herci, dobrá atmosféra, elegán dlouhý každým coulem a jeho dvojka vyšetřovatelů, zajímavé příběhy. Jak tu někdo v komentářích pyskuje, že to neodpovídá předloze, tak by se měl držet zaručeného pravidla znát danou věc jen z jednoho pohledu a nedivit se, když to jinde zužitkují jinak, aneb když znám literární předlohy, nelezu koukat na seriál nebo musím počítat s tím, že to bude trochu jiné. Tenhle seriál a jeho provedení je velmi podařená práce.(10.11.2017)

Seriál pro mě byl velice příjemným překvapením a to hlavně zásluhou Michala Dlouhého, který přesně odpovídal mé představě o kapitánu Exnerovi, a také díky skvělé hudbě Ondřeje Brouska. Jediný pro mě opravdu rušivý fakt bylo rozdělení každého příběhu na dva díly, jednak kvůli čekání a také jsem za ten týden leccos zapomněla. Když ale Kapitána Exnera srovnám s jinými krimi seriály, které můžeme nebo jsme mohli vidět v televizi, nemůžu dát méně než 4 hvězdy.(27.11.2017)

Kpt. Exnera znám pohříchu jen z filmových adaptací (Poklad byzantského kupce je vynikající!), ale přesazenost do jiných let z toho seriálu kouká. Exner chodí pomalu, rozvážně, případy jsou natažené na dva díly, stylová hudba má jen dva, tři motivy. Ale kapitánovi kolegové jsou vtipní a Vicu nejde nemilovat. Na rozdíl od trapného Tofiho. Doufejme, že prima nebude zkoušet nějaké pokračování, které nemá z knihama nic společného, to by byl skutečný průšvih.(9.11.2017)

Škoda podivného konceptu, kdy každý díl je roztahaný do dvou částí a občas skutečně nudí. Kdyby každé dva díly byly nacpané do jednoho dílu po cca 70ti minutách, mělo by to větší šmrnc. Příběhy jsou v pohodě, některé trošku slabší, ale většinou slušná uvolněná kriminálka. Hlavní čtyři postavy bez problémů, nejslabší je samozřejmě zubařka Kerekes, která nedostala dostatek prostoru, Exner je takový, jaký očekáváme, ale naprosto báječní jsou Vlček s Beránkem. To je to pravé koření seriálu a je jen škoda, že nedostali více prostoru. Celkově hodnotím jako lehký nadprůměr a určitě to nebyla žádná ostuda. Tv Prima to tentokrát zvládla velmi slušně.(7.7.2018)

• - Vica Kerekes (Steinová) odmítla dublérku ve scéně, kdy jí málem srazí auto. Herečka do natáčení šla tak naplno, že si odřela a narazila koleno. Když se v následující scéně ošetřuje koleno peroxidem, tak to není namaskované, ale to je opravdové. „Bylo to technicky nesmírně náročné, protože už jen umístit kameru na auto veterána, abychom neublížili ani autu, ani kameře, nebylo nic snadného. Pak se musela scéna dobře nacvičit, aby tam Vica vběhla v pravou chvíli a to auto jelo určitou rychlostí, aby to opravdu vypadalo nebezpečně, to všechno opravdu zabralo několik hodin,“ prozradil režisér o natáčení nehody s Kerekes, která byla jednou z nejdéle natáčených scén seriálu. (Duoscop)

• - Při dokončovacích pracích bylo nutné nadabovat některé ze scén s Alenou Šeredovou (Renáta). Byla už ale doma v Itálii a dohodla se tedy s produkcí, že jí při postsynchronech nadabuje někdo jiný. Učinila tak Anna Brousková. (funhouse)

• - Natáčení probíhalo na bývalé protiletadlové raketové zakladně Dobříš v brdských lesích, kde v současnosti sídlí Centrum aplikovaného výzkumu Dobříš, jeden z nejmodernějších vědeckotechnických parků v Evropě. (Chevees)