Dark

• Německo Dark
Drama / Krimi / Sci-Fi / Mysteriózní
Německo, (2017–2020), 24 h 23 min (Minutáž: 45–73 min)

Režie:

Baran bo Odar

Hudba:

Ben Frost

Série(3) / Epizody(26)

Recenze uživatele Lachtaan k tomuto seriálu (4)

Dark (2017)

Nejmrazivější z nejtemnějších výplodů televize dost možná v celé její historii. Absolutní neznámo a nepochopitelno dodává atmosféru, kterou se nedokážete prokousat ani na konci druhé série. Začíná to nevinně a celkem klasicky, hned v pár epizodách po pilotu vás to svou scénáristickou vymazleností už nenechá odejít a vy jen nechápavě hltáte každý zvrat, každý moment, který ovlivní nejen ty následující, ale i předchozí. A na němčinu budete nadávat jen pár prvotních okamžiků. Poté zjistíte, že i právě ona dodává Darku tu temnotu, jež jsem mu sežral i s navijákem. ()

Season 1 (2017) (S01)

Ohromně dlouho se mi nestalo, že by mě nějaký televizní projekt tak pohltil. Že by mě od samého začátku nechtěl pustit jít ven žít sociální život a místo toho mě zásoboval dalšími nesmírnými směsicemi emocí a neskutečnými nátlaky na mou mysl. Slovo “mindfuck”, které v dnešní době již ani není třeba překládat, jsem dříve používal zřídka u děl, jako je třeba Shutter Island. Německý skvost Dark tento termín ale posunul zcela na novou úroveň a stalo se z něj nejčastější slovo, kterým jsem se stejně neúspěšně snažil komukoli vysvětlit, o čemže tato show pojednává. Ono se o ní nedá mluvit. Ona se musí vidět! ()

Season 2 (2019) (S02)

Je dobře, že jsem s celým seriálem začal až před pár týdny a mohl jsem po tom enormně otevřeném konci první série ihned navázat dalšími 8 díly, které maximálně předčily těch prvních deset. Protože tam, kde jste usínali dlouho v noci kvůli bloumání nad jednotlivými nesrovnalostmi mezi časovými liniemi a propojenými vztahy všech postav, tak tam jste v sezóně číslo 2 už jen zkameněle seděli s ústy pořádně dokořán. V ději se dá ztratit stejně snadno jako se jím nechat unést a fascinovat. Mně se povedlo všechno naráz. ()

Season 3 (2020) (S03)

Používat u Darku slovo "konec" může být poněkud zavádějící, ve skutečném slova smyslu se ale dostavil a nám právě skončil nejspíše nejpropracovanější a nejpoutavější seriál posledních 10 let. Tam, kde člověk nechápal a tápal, byl zároveň fascinován a pokud se ponořil hlouběji do příběhu, tak se místo keců, že to vzdává, že je to pro něj příliš složité a že raději bude po internetu cpát mezi nejlepší seriály chujoviny jako Přátelé, dočkal směsice tak nepředstavitelně geniálních hrátek s časem, že ještě dlouho žádný filmový či televizní tvůrce nesesadí Dark z trůnu v tomto subžánru. Byla to jízda, na kterou se nikdy nezapomíná! [viděno na Netflixu] ()

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě