poster

Dark (TV seriál)

Mysteriózní / Drama

Německo, 2017, 45–57 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EdaS
  ***

  Rozporuplné. Na jednu stranu sympatický, byť zdaleka ne originální nápad a parádní audio-video, na druhou konzistentní neschopnost napsat aspoň trochu zajímavé a životné postavy a absurdní tlačení na pilu osudovosti a deprese. Germánský guláš z Návratu do budoucnosti a Sedm, dostatečně divný na to, aby vás zajímalo, jak to dopadne.(6.12.2017)

 • Waldir
  *****

  V prvom rade veľké plus za to, že spoločnosť Netflix dáva priestor pre realizáciu aj iným ako anglicky hovoriacim štátom a v druhom rade veľké plus tvorcom za to, že to nie je len prvoplánový výtvor na základe "hajpu" okolo Stranger Things. Pre mňa je to jedno z najväčších seriálových prekvapení roku 2017. Atmosféra mestečka Winden je tu uchopená a podaná výborne. Gradujúci príbeh, ktorý sa pomalým tempom odkrýva a vyjasňuje čoraz viac a viac, záhadná zápletka, no hlavne vynikajúci audiovizuál, to všetko tvorí Dark tak výborným seriálom. Samozrejme možno tomu vytýkať všeličo či už v niektorých momentoch príliš okatú inšpiráciu podobných snímkov, určité príbehové otázniky či pre niekoho až príliš pomalé tempo. Avšak podobne ladených seriálov či filmov, rovnakých kvalít, je skutočne málo a námet o ktorý sa Dark opiera je pre mňa tak pútavým, že si pokojne dovolím tvrdiť, že je to najlepší seriál minulého roka (spoločne s Mindhunter)(17.1.2018)

 • edie sedgwic
  ****

  Mohol to byt plny pocet, ale...nejako som tajne dufala, ze sa to cele podari ukoncit v prvej serii na styl Satantango. Je to serial, ktory sice nenudi, ale obcas som sa zamotavala vo vsetkych tych postavach a prechodoch. Presne ako pri Stranger Things alebo 13 reasons why trvam na tom, ze to ma byt jednoseriova zalezitost, kedze v druhej serii takmer vzdy pride na nasledovny scenar: sklzne to do nudy (vid Stranger Things) alebo sa to zacne tak neskutocne zamotavat, ze uz asi ani tvorcom nie je uplne jasne, kam to vsetko vlastne smeruje.(10.2.2018)

 • Bachy
  ****

  Hodně líbí! Jen teda...problém všech taškařic okolo cestování v čase je udržet nějakou udržitelnou konzistenci až do posledních minut. I Dark bohužel trpí tím, že se postupně tříští na frakce, které úplně panzanovitě nelepí. Wow efekt se tak příběhově dostaví někde v půli, ve tří čtvrtinách cesty první sezonou a pak už to "jen" dojede. Zároveň je to zajímavá audiovizuální žranice s nehollywoodským kořením a neokoukaným ansámblem. První půle totál plno....jen ať se to do dalších řad moc nerozmachuje.(17.6.2018)

 • JM87
  *****

  Námětů jako tento začíná být spousta. Mizí dětska, všechno je nějak propletený atd atd... prostě se to chvílama může zdát jako Lost, It, Stranger Things atd atd... nicméně tohle je natočený v německu, má to patřičnej středoevropskej nádech a líbí se mi to. Prostě máte trochu pocit, že se Vám to děje za barákem. Navíc výběr herců byl taky zajímavej a celá ta depresivní atmosféra typu The Road je taky dobrá. Plus soundtrack.(11.1.2018)

 • - Ve seriálu často narazíte na čokoládovou tyčinku Twix, která se v Německu mezi lety 1976 a 1991 prodávala pod názvem Raider. Jedna ze scén, odehrávající se v 2019, ve které nalezne Ulrich (Oliver Masucci) obal tyčinky s nápisem Raider, odkazuje na 80. léta. (Ignus.cz)

 • - Vždy při úvodních titulcích epizody můžeme slyšet hudbu od německých Apparat, konkrétně skladbu „Goodbay“ z alba „Devil's Walk“ vydané společností Mute records v roce 2011. (mart71)

 • - Natáčeno na kameru ARRI ALEXA 65. (Jas3)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace