Power Rangers: Strážci vesmíru

• USA Power Rangers (více)

Film Power Rangers: Strážci vesmíru sleduje osudy pěti teenagerů, ze kterých se musí stát mimořádní bojovníci poté, kdy se dozví, že jejich městu Angel Grove – a celému světu – hrozí zničení od mimozemských bytostí. Osudem vybraní hrdinové si rychle uvědomí, že jedině oni mohou zachránit planetu. Ale aby ji mohli zachránit, budou muset vyřešit vlastní životní problémy a spojit se jako Strážci dříve, než bude pozdě. (Freeman Ent.)

Davies182

Solidní teenagerská pohádka o důležitosti sociální interakce, která chce být zlatou střední cestou mezi 13 Reasons Why a Transformers, jenže jí k tomu chybí knižní předloha na jedné, a prachy na triky na druhé straně. Vznikl tak jakýsi nekoherentní hybrid plný špatných (ale kupodivu i dobrých!) scének ze života pomatených středoškoláků s velikou zodpovědností, kteří hledají záchranné existenciální lano mimo zažitou realitu. Wow. Je až s podivem, kolik přesahu se do pitomého béčkového výplachu podařilo narvat. Bavil jsem se stejně často, jako nevěřícně kroutil hlavou. ()

pepo

Že to bude Transformers pre chudobných sa dalo čakať. Ale toto je ešte aj ďaleko za Ninja korytnačkami. Tam sú aspoň super postavy a občas sa vyskytne aj dobrá scéna. Toto je iba neskutočne blbé a nudné, casting je strašný, atmosféra, srdiečko alebo cool momenty nikde. Mnoho zachraňuje aspoň úplne dementné finále, ktoré je aspoň nechcete vtipné. Hrozne tomu chýba nejaká irónia, a ak tam nejaká bola, tak ju spoľahlivo zabíja pekelný dabing. 4/10 ()

Xmilden

O tématice Power Rangers mě nebylo nic známo. Šokuje mě do jisté míry fakt, že je to vlastně celé úplně stejně pitomé jako dnešní komiksárny. Extrémní pokles kvality oproti například často vychvalovanému Marvelu jsem nezaznamenal. Přestože film není dokonalý a je to vlastně hodně dětská kravina, snaží se tvářit sebevědomě. Vlastně kdyby vznikl druhý díl ani by mě to nějak extra nevadilo. Jak jsem poznamenal, ročně vzniknou i nepovedenější komiksárny, taková Fantastic Four by mohla klidně i Rangerům závidět. 55% ()

Ampi

Neměl jsem rád předchozí (staré) Power Rangers a nové zpracovaní mne také moc nezaujalo. Kdyby mi bylo 8 let tak možná. Ale osm mi už dlouho není. Pozitivní je, že se to dalo dokoukat a některé herce a herečky se dalo koukat. ()

juta

Kdysy jsem nějaké díly se Strážci vesmíru viděl a řeknu vám, že nešlo o příliš propracovaný seriál ve všech směrech. Tudíž jsem byl mile překvapen filmovým zpracováním, které nenechalo nic náhodě a někdo se opravdu snažil, aby to aspoň trochu za něco stálo a vyplatilo se. Koukatelný to je, chvílema i zajimavý a zpracování je také dobré. Lepší průměr. ()

Fiftis

Najnovšie Power Rangers: Strážcovia vesmíru sa nás v úvode rozprávania snažia navnadiť, že budú akční, cool a moderní. Potom ale upadnú do určitého melancholického módu, ktorý nás núti sa netrpezlivo vrtieť na sedačke. Vo výsledku tak dostaneme jednu modernizovanú epizódu seriálu, ktorú tvorcovia natiahli na nezmyselných 124 minút. Nehovoriac o tom, že bojový pokrik "morfujeme" a "dinovozítka", boli očesané o svoje čaro. Násilné zaradenie pôvodnej seriálovej melódie výsledok veľmi nezachráni. Po vizuálnej stránke je zmena viditeľná na prvý pohľad. Narýchlo nastrihané tričká vystriedali prepracované kostýmy a miesto chatrných, na kolene vyrobených monštier sledujeme podarené CGI triky 21. storočia. Inak sa toho až tak veľa nezmenilo a v samotnom základe dostávame to, čo nám ponúkala aj pôvodná seriálová séria. Ale to, čo fungovalo vtedy a cca na dvadsiatich minútach, v kinách nemá veľmi šancu uspieť. Navyše ako sa dívame na prisprostlých pubertiakov (z každej rasy jeden, aby nás liberáli neukrižovali) a hodinu a 20 min nie a nie prísť morfovanie. Sledujeme len normálne deti v puberte čo sa čudujú že vedia vysoko skákať a so Strážcami vesmíru to nemá nič spoločné. ()

Shakers

Vlastne ani neviem ako to hodnotiť. Raz ma to bavilo raz nie, niekedy mi to prišlo zaujímavé inokedy zas prehnané. Casting a príbeh fajn, celkom sa mi páčil tento zrod strážcov vesmíru, ale keď prišlo v závere na akciu, tak už mi to moc nesedelo s atmosférou, ktorú ponúkala prvá polka. Efekty ušli a hudba od Briana Tylera je fajn. 50% - 2* ()

filmfanouch

Ujasníme si základní body: 1) Nikdy jsem neviděl ani jednu epizodu ze seriálu Power Rangers 2) Kdykoliv kdy jsem viděl Power Rangers na batohu nebo na penálu spolužáka říkal jsem si: Co to sakra je? 3) Různé ukázky mi zaručují, že nikdy neuvidím celou epizodu seriálu a už vůbec ne filmy 4) Od začátku jsem filmu vyloženě děsil a dokonce jsem uvažoval jestli na něj chci jít 5) Od začátku to na mně působilo jako jasné plýtvání časem a penězi, u kterých těch plánů na 6 dalších filmů nevěřím A i přesto, nový pokus o aktualizaci strážců vesmíru funguje celkem dobře. Hlavních hrdinů je pět a o každém z nich můžete něco říct. Jeden si zničil kariéru, druhá použila kyberšikanu, třetí je autista, čtvrtý se musí starat o svojí nemocnou matku a pátá je zase uzavřená a bojující se svojí sexualitou (I když toto ve filmu není tak vidět). Každá hlavní postava má duši a i přesto, že žádný z hlavních pěti herců není mega talentovaný herec neuvěřitelně ve filmu funguje. První půlka je neuvěřitelně zábavná a originální už proto, že se opravdu soustředí na život pěti mladých teenagerů (Zkus to v červenci překonat Spider-Mane!) a po padesáti minutách dojde na výcvik který je zábavným způsobem živý a zábavný. V druhé půlce ale dojde na hodně věcí a poté i na závěrečnou akční scénu: A ta scéna je neuvěřitelně přeplácaná, neuvěřitelně špatně se v ní orientuje a asi po pěti minutách vám začne být všechno jedno včetně toho kdo se dožije závěru filmu. A je to neuvěřitelná škoda protože první půlka vybudila očekávání na maximum. Co se týče záporačky Rity Repulsy..... Filmařům se podařilo udělat Elizabeth Banks neuvěřitelně hnusnou (I když to už se svým způsobem povedlo v Hunger Games) a celý film jí přejete smrt. Klady jsou ale dvě postavy mentorů: Zordon s tváří Bryana Cranstona a robůtek Alpha-5 (V originále Bill Hader, v českém překladu dostačující Pavel Tesař) Power Rangers jsou celkem slušnou prací ale po konci si rozhodně neřeknete: Dejte nám hned těch dalších 6 filmů. ()

Pepinec

No tak tohle asi nemá cenu nějak rozebírat, ne? Power Rangers: Legendy odpadu. Genderově dokonalá banda flákačů v čele se zmalovaným Elvisem hodinu deset kydá hnůj, aby si to pak v pěti minutách rozdali s Banksovou a já mohl konečně odejít. Kdo má rád morfování, ať si radši stáhne nějakej program ze slunečnice. P.S.: Kdo myslíte, že na to chodí, že jste museli i tohle nadabovat? ()

JohnnyD

Nápad nakrútiť Power Rangers ako relatívne serióznu tínedžerskú akčnú drámu sa minul 15 rokov dobe. Mohlo to fungovať jedine, keď deti, ktoré vyrastali na 90s Power Rangers, boli vo veku hrdinov, nie dnes, keď má táto generácia 30+. Power Rangers dnes môžu fungovať len ako hyperkinetická zbesilosť pre deti, alebo meta meta nostalgická komédia, v ktorej sa nájdu aj dospelí. A to niekomu fakt prišiel ako super nápad odštartovať univerzum (6 filmov v pláne!) filmom, kde sa Power Rangers prvý krát ukážu po hodine a pol? A do filmu dať len dvoch zloduchov z univerza: Ritu a Goldara? Nepamätám si, kedy som si naposledy pri filme povedal, že si niečo mohli nechať aj na pokračovania. Ja tomu trendu rozplánovania na tisíc filmov jednoducho nerozumiem. S výnimkou Marvelu to v podstate nikomu nevyšlo. PS: Už chápem, prečo sa Saban urazil, keď Joseph Kahn nakrútil svoju bootlegovú meta-parodickú temnú verziu Power/Rangers. Zaťal do živého. ()

sheen

Na Strážce vesmíru jsem jako prcek čuměl každé ráno a chtěl být červený :) v té době to bylo supr. Dnes, totální blbina. Musím říct, že restart je to poměrně dobrý, čekal jsem daleko větší bullshit. Příjemná teenage akční sci-fárna, jen kdyby to nebylo zbytečně natahované, ()

Beckett51

Jedna hvězdička za efekty, jinak všechno, ale fakt úplně všechno naprosto špatně. Trapnej humor, směšnej "děj", tragickej scénář, nesympatičtí hrdinové a naprosto nezvládnutá režie. Chápu lidi, co daj ze vztahu k Power Rangers z mládí tomuhle výtvoru klidně i 3 hvězdičky nebo jim zrovna tenhle film padnul do nálady (protože přiznejme si to, na kravinu máme náladu občas každej), ale soudnej člověk tomu přece nemůže dát víc a potom se s klidným svědomím dívat na filmy podobnýho ražení, ale už na úplně jiným filmařským levlu, a dát jim stejný hodnocení jako tomuhle braku. *Není míněno jako urážka pro vysoko hvězdičkáře, spíše jako nepochopení z mé strany, děkuji za pozornost.* ()

Allien.9

Noví "Power Rangers" jsou zprvu ne úplně tragická super hrdinská teen blbina (***), která se však v poslední třetině změní v cosi, co nelze nazvat jinak než "cringe" (*). Vynechání Zeleného/Bílého strážce bych ještě zvládla, stejně tak bych zvládla absenci ústřední seriálové  znělky, finální bitka připomínající tvorbu studia The Asylum už je ale přeci jen trochu moc. Devadesátkový seriál byl taky cringe (cringe jako prase), ale na rozdíl od tohohle mišmaše se tím od první vteřiny netajil. ()

mzss1

|30%| Power Rangers mě po shlédnutí traileru moc nezaujal. Podobně to dopadlo i po shlédnutí celého filmu. Mladí herci mě teda moc nebavily, nedokázal jsem si k žádnému utvořit nějaký vztah. Ale hlavním problémem nebyla tato mladá, nevýrazná sestava, celé to bylo dost nudné a nezáživné. Už ten příběh je takový retardovaný, dětský a já nevím co. Morfování? Ty vole, tenhle výraz jsem naposled slyšel na základce. Ještě tak prvních 40 minut mě celkem relativně bavilo, byl jsem zvědav, jak se to vyvine. Technická stránka byla dost amatérská, akční scény mě též moc nezaujali. Jenže pak to upadne do totální nudy a není z ní žádné východisko. Finále je aspon akční, ale už šlo totál mimo mě. Brian Tyler zvládá své soundtracky furt dobře, i když ani zde nebyla jeho filmová hudba žádným velkým zázrakem. Na hraně mezi 1 a 2 hvězdou. Ale znám mnohem horší filmy, takže budu tolerantní. ()

kingik

Možná takhle mohly vypadat pátí Transformeři, nějak obdobně mohla vyznít zatracovaná Fantastická čtyřka. Jeden měl smůlu na mimořádnou únavu materiálu, druhý nepřežil zásah studia. Power Rangers si museli počkat na svůj návrat na plátna kin plných 20 let. A jejich návrat je hravý, akční, dynamický a v prvé řadě technicky zručně natočený. Děj určitě nemá smysl omílat, příliš nepřekvapí. Suché popisné řádky mohou dokonce potenciální diváky odradit. Parta spolužáků získá superschopnosti, následně jim nejde morfování, to není nic sexuálního, jde o schopnost "proměny" na Power Rangera. A samozřejmě nechybí poučky od "mentora" i trénink ohledně úhlavního nepřítele, kterým je Elizabeth Banks, dělající si zálusk na magický krystal. Tahle herečka stárne do krásy, i když zde vypadá díky maskérům děsivě, hormony na ni neúčinkují, nekyne, opíchat se dá pětkrát po sobě. No nic, vraťme se k filmu. Všechny předchozí verze, původní seriál nevyjímaje, jsou příšerné a odstrašující. Kdo třeba měl štěstí vidět verzi z roku 1997, musí uznat, že oproti tomuto filmu je žalostná. Producenti rozpočtem nešetřili a nalili do filmu štědré finance, což je na výsledné kvalitě zatraceně znát. Herecká omladina se bavila a dokonce i málo průrazný režisér Dean Israelite se vzepjal k elitnímu zrežírování dané látky. Už to prostě není tolik triviální a vykazuje to i vyzrálejší formu zpracování. Film je od začátku plný technických fines, s trikovými efekty se nešetří, děj pádí kupředu. Kupodivu je to zrežírované přehledně. Nejslabším úsekem je výcvik Rangerů, což působí až naivně. V akčním závěru se zase do toho režisér opře. Herecká pětice mlaďochů nečítá žádné slavné jméno. Pokud ale přece jen potřebujete slavné jméno, od tohoto je zde Bryan Cranston, jenže trochu smůla, jeho role je téměř "holografická". Ale co, na promenádující se Elizabeth Banks je zaručeně lepší pohled. Komerční úspěch se ale ani tentokrát nedostavil. Power Rangers to balí, je to jejich derniéra, zdá se, že definitivní. Film se prostě nezaplatil, nechybělo moc, ale i tak je to ztrátový podnik. U nás ke všemu původní séroš nedostal prostor. Ovšem zakončím to optimisticky. Pokud se vám podaří "morfování", film si užijete. Třeba si jej užijete i bez toho. 8/10 ()

Tsuki

Dvakrát jsem zažila nostalgickou chvilku - když konečně ke konci filmu začala hrát písnička "Go Go, Power Rangers!" a když Rita řvala: "Neee!" Je pravda, že tenhle film nebyl zdaleka tak stupidní a trapný jako seriál, na který jsem v dětství koukala, ale i když měl slušné efekty a Rita nebyla jen naprosto šměšná kráva, která donekonečna posílá na strážce vesmíru své pitomé bizarní příšery uhnětené z hlíny, tak stejně v rámci dnešních filmů byl tohle jen předvídatelný a šablonovitý akčňák pro děti. A ten robot ve "velíně" (Alpha?) a Zordon působili oba, obzvlášť v rámci takového velkofilmu, možná ještě stupidněji než kdysi v seriálu, který měl jako celek laťku hodně nízko... No, aspoň jsem se zasmála. A bylo fajn vidět v nějaké roli Becky G, kterou sleduji jako zpěvačku. ~(2,2)~ ()

Anderton

Tak tvorcovia si vypožičali zo Stranger Things Montgomeryho, podobný hudobný motív, oblasť malomesta, teenagerov a relatívne podobnú zápletku, ale atmosféra je nakoniec celkom odlišná a je to na škodu veci. Chápem, že chceli vzdať hold aj brakovosti seriálu, ale keď je výsledkom infantilná zhovadilosť, tak je to nakoniec taktiež iba na škodu veci. Teenageri sú vybratí čisto podľa politicky korektného kľúča, pričom ak by tu vystupovalo iba 5 Afroameričanov alebo 5 Aziatov tak by mi to pripadalo prirodzenejšie. No a že sa nepodarilo takmer nič dokladá aj maskou zhovadená Elisabeth Banks, ešte horšie ako v Hunger Games. ()

Frajer42 odpad!

Spoilery! Ryze dětská záležitost. Neočekával jsem žádnou sofistikovanou zábavu, ale tento snímek byl horší než nejhorší noční můra, a to zejména zásluhou totálně neposlouchatelných píčovin, které postavy vypouštěly z úst. Mezi jednotlivými postavami panovala celou stopáž nelítostná přetahovaná o to, kdo bude nejotravnější. První příčka tohoto žebříčku se střídala v obrovském tempu. Trapné bylo i to, že do pětice retardů byly zakomponovány všechny rasy, obě pohlaví, a dokonce i všechny sexuální orientace. Aby náhodou nějaká menšina nepřišla k újmě. Obecně nesnáším film, kde parta otravných a debilních dětí zachraňuje svět. Tento snímek posunul moji nenávist na zcela novou úroveň. Tvůrci mě taktéž nasrali v tom, že jsem musel čekat na morfování strašně dlouho. Nejdříve to vypadalo na 40 minut. Poté došlo k naprosto debilnímu odkladu a ze 40 minut bylo rázem minut 60. No, nakonec se z toho vyklubalo 90 minut. V závěru se to konečně trošku pomlelo, následoval očekávaný supermorfing a hurá závěrečné titulky. Jediným světlým momentem snímku byl okamžik, kdy už to vypadalo, že se černý retard odebere na věčnost. Bohužel jen na krátko. Další můj oblíbený seriál z dětství byl nemilosrdně znásilněn partou debilních teen neherců. ()

Strážce vesmíru čeká další reboot

Strážce vesmíru čeká další reboot

25.10.2020

Charlieho andílci kompletní?

Charlieho andílci kompletní?

02.07.2018

Remake Charlieho andílků je tutovka a film už v podstatě posledních pár měsíců jen završuje obsazování hlavních postav. Dříve oznámené herečky Kristen Stewart (Stmívání, Personal Shopper) a Lupitu… (více)

Deadpool a ztracená ponorka

Deadpool a ztracená ponorka

17.06.2018

Už je to pár let, co se objevily zprávy, že Sam Raimi (Spider-Man, Stáhni mě do pekla) natočí mysteriózní film o Bermudském trojúhelníku. Nyní to vypadá, že se projekt konečně začal hýbat kupředu, do… (více)

Strážci vesmíru to nevzdávají

Strážci vesmíru to nevzdávají

03.06.2018

Zatímco nedávný pokus o přenesení populární televizní série Power Rangers: Strážci vesmíru na velká plátna nedopadl nijak slavně, společnost Hasbro je zdá se připravena dát Strážcům vesmíru druhou… (více)