Johnny English znovu zasahuje

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Komedie

Velká Británie / Francie / USA, 2018, 88 min

Teda klobouk dolů, udělat film a vůbec přitom nepřemýšlet a to i přesto, že se jedná o komedii. Fajn, beru že jsem se nejednou zasmál, hlavně, když JE machruje a pak příjde fiasko, to jsem měl rád už na Clusovi i ta jeho old school póza byla fajn, nakonec ty tři dám, ale teda hrnečku vař i když jsi prázdnej.(29.10.2018)

Rowan Atkinson potřetí jako agent-nešika a popravdě není to žádná sláva. Johnny English má pár hodně vydařených scén, ale jako celek je to dost okoukaná legrace, které ke konci povážlivě dochází dech. Když je ale Atkinson v módu Mr. Beana, je to super.(26.10.2018)

Nejsem velký fanoušek série, ale ze zvědavosti jsem do kina vyrazil, jelikož se Špiony je teď Boom, ale Johnny English díru do světa neudělá. Po akční stránce zde není oč stát, záporák je otřesný ( jeden z nejhorších, co jsem letos viděl) a humor je střídavě vtipný a trapný. Rowan Atkinson v Bean módu je pořád fajn a Olga Kurylenko je zde víc sexy než kdy jindy, ale na kino podívanou to není ani zdaleka. 55%(28.10.2018)

• Pethushka

Scén, kdy se člověk zasměje oproti předešlým dvěma filmům výrazně ubylo, a zůstává tak příšerný scénář s děsně ohranou zápletkou a rozuzlením, kterému nejde uvěřit. Nevadilo by mi to, kdyby to fungovalo aspoň jako komedie. Jenže starý dobrý Mr. Bean je pryč a zdejší humor je všechno, jen ne přirozený. Znovu už ne. Prosím, znovu už ne. Nuda, 2*(13.12.2018)

Je důležité říct hned na začátku, že jsem od filmu nic zásadního nečekal. Jen jsme se šli se synem pobavit. A ejhle, my oba bavili a to náramně. Scény ala Mr. Bean jsou bezkonkurenční a ono stačí málo. A že to nemělo úplně příběh, to je jedno a pokud nehledáte film k velkému zamyšlení, ale spíše pro zábavu, sáhněte po tomto. Za mě nejlepší Johny English, a že by zrál jako víno a nebo přišli na to, že Mr. Bean prostě baví a bude bavit a je praticky neokoukatelnej? :)(17.11.2018)

"Jednoduchý je mé druhé jméno." Tentokrát to opravdu platí, protože spolu s Johnnym Englishem se vrátila chabá úroveň prvního dílu. Na toho sympatického smolaře z předchozího snímku bohužel zapomeňte, je tu totiž opět namyšlený a mnohdy vyloženě zlý jedinec, kterému byste nechtěli být nablízku. Aby toho špatného nebylo málo, vrátil se i jaksi křečovitý a předvídatelně prostý humor, který dokáže jakžtakž zachránit Rowan Atkinson, ale nikdo jiný si s tou bídou neporadí, obzvlášť bezradná Emma Thompson ne. Je to škoda, přál jsem si lepší komedii, ne šaškárnu s pár světlými chvilkami (škola, tanec...) a dobrou Goodallovou hudbou.____P.S. České titulky zase perlí. Proč je "Stoprocentní plast. A stoprocentně smrtící." přeloženo jako "Stoprocentně recyklovatelná. Na rozdíl od vás.", mi zůstane navždy záhadou.(25.10.2018)

(90%) Viděno v kině (CZ DABING). Soudě trailerů jsem tomu moc nevěřil a ani se mi na to nechtělo. Nakonec jsem byl mile překvapen. Spíš by si to zasloužilo rovné 4*, ale z nostalgie, z toho jak mě to překvapilo a skutečnost, že Atkinson na to stále ještě má, tak to jsem ocenit musel. Úvod je takový pozvolný, pousměju se sem tam, ale pak se to začíná humorem a vtipnými scény víc a víc rozjíždět. Především scénky v restauraci nebo poté taneční vystoupení, kdy si to Atkinson opravdu užíval. A asi vrcholem veškeré legrace byla dlouhá sekvence se simulátorem – to jsem doslova řval smíchy. Ani ve finále to moc neztrácí tempo. Já jsem opravdu spokojen, 5* je sice moc, ale já na to seru. Těším se na další shlédnutí a doufám, že vznikne čtyřka nebo snad i nějaký nový příběh s Mr. Beanem. Co dodávat? To se musí vidět.(2.11.2018)

Pro všechny by mělo platit, že je zakázáno hledat promyšlený scénář, složitosti nebo cokoli dalšího. Nic z toho tam není, trojka Johnnyho Englishe je - podle očekávání - úplně stejně prázdná jako hlava hlavního hrdiny. Ale i tak svoje kouzlo má. Protože celý film slouží jenom k pobavení, a to na základě one man show Rowana Atkinsona, který na plátně řádí jako zamlada. Úplně nejsilnější je Atkinson ve chvílích, kdy se zdrží verbálního humoru (ten v žádném ze tří dílů moc nefungoval) a na scénu nastoupí jako klasický Mr. Bean. Taneční vystoupení na diskotéce po nadopování povzbuzujícími léky nebo eskapáda ve středověkém brnění by se neztratila ani ve zlatém fondu beanovských kreací. Jasně, jakýsi náznak vážnosti představuje střet moderních digitálních technologií se starým světem, obrazně vyjádřeným i Englishovým historickým úborem v brnění v závěru, ale tato linka vyšumí – ostatně i ona je ve filmu jen jako kulisa Atkinsonovu bláznění. Podobně jako ne vždy pochopitelné motivace postav a jejich konání. Ta ruská agentka tedy vlastně byla kdo? A proč měla za úkol nejdřív Englishe zlikvidovat? A kdo byl ten hlas s ruským přízvukem v telefonu? A tak dále, a tak dále. Na tom však nezáleží, protože celý film nemá jinou ambici než vypustit na plátno Rowana Atkinsona a nechat ho běsnit, což se vzhledem ke střídmé stopáži a rychle odsýpajícímu ději daří. A to beru.(25.10.2018)

• pepo

Rovnaka bieda ako jednicka (dvojku som nevidel). Takze su tam 4 solidne gagy, fajn Atkinson a hot baba. A to je asi tak vsetko. 4/10(28.10.2018)

Johnny English do třetice všeho dobrého i zlého! Třetí film o nadmíru nešikovném agentovi s tváří Mr. Beana je kvalitativně srovnatelný se svými předchůdci, co se akce, dávky humoru a hereckého obsazení týká. Místy tvůrci vařili z vody a sázeli na již viděné, ale taneček naspeedovaného Englishe či hlášky předsedkyně vlády v podání Emmy Thompson neměly vážně chybu. Zkrátka nenáročná oddychovka, u které se člověk pobaví tak akorát a nemusí tolik přemýšlet.(2.12.2018)

Původně sem na film nechtěl jít, nejsem velký fanoušek Rowana Atkinsona, ale respektuji ho a navíc sem byl zvědavý, jaký film vlastně bude. Předchozí filmy, mně moc nebavili, hlavně dvojka, ta byla opravdu děsná. Ale tenhle díl, je kupodivu dobrý, jako hodně, až nečekaně dobrý, a ano záporák je zde největším mínusem. Ale humor je zde skvělý, sou to tedy situace, při kterých sem se cítil neskutečně trapně a říkal sem si, "bože jak může bejt tak blbej" ale zase sem se hodně nasmál, takže se to srovnalo. Nemluvě o tom Astonu Martinovi, který je prostě nádherný a ten výkon, ten výkon je nejvíc důležitý, výýýýýýkon !!!(12.11.2018)

Nie je to prekvapivé ani to neposúva charakter niekde inde. Je to ten istý mix zaužívaných klišé a schém, ktoré tentoraz fungujú, lebo majú dynamiku, moderný presah a Atkinsona ktorý využíva aj svoje vizuálne pohybovo- mimické herectvo. Scény po zelenej pilulke boli fucking epic. Smial som sa a celkovo som si to príjemne užil. Aj koniec, vystrihnutý ako zo zlovestného Scooby-doo filmu nakoniec svojou prostoduchosťou pobavil. Olga stále nádherná. Rowan v super forme. Trošku nadhodnocujem , čo sa časom určite utrasie, ale fakt som si to náramne užil.(16.11.2018)

Sice slabší než dvojka (kterou považuji za jednoznačně nejlepší ze série), ale srovnatelná s jedničkou. Je však pravda, že v kině jsem se ovšem už dlouho tak nenasmál, což je skvělé. Jen škoda že to nemá lepší příběh a záporáka (jednoznačně nejhorší) a ani Emma Thompson překvapivě nic moc. Ale nudit se nešlo, Atkinson skvělý (Ikdyž překvapivě i on již není nejmladším), ale nejvíc jsem rád za Kurylenko. Škoda jen českého dabingu, jenž je prostě tragický, ale co naplat, užil jsem si to s to je hlavní....55%.(1.11.2018)

• Vxxx

V rámci žánru je to asi příjemná komedie. Ale jinak je to snůška hloupostí doplněna Atkinsonem, který nepřináší nic nového. 2*(14.10.2018)

Že jsem byl na Johnnym v kině se mi po třech týdnech totálně vykouřilo z hlavy. A to jsem na něj psal recenzi. Takže tak, no.(18.11.2018)

Rowanův komediální comeback je pro mě zázrakem a snad i splněným snem. Jsem strašně rád, že třetí English vznikl. Některé vtipy byly tradičně zcela jednoduché, nevypointované, předvídatelné a já nevím, co všechno.Ale to je mi v tomto případě úplně jedno. Možná mě akorát trochu mrzí, že hackarská nebyla vůbec využita a záporák stál za starou bačkoru. Ale důležitý byl vlastně jenom humor. A zasmál jsem se skoro včemu jsem měl. Ty vtipy mají učinnost. Hlavně pokud se vám líbily předchozí díly a jste fanoušci Rowana Atkinsona, jehož komika je pořád neodolatelná. A stále je nejlepší ve stylu Mr Beana. Takže naprostým vrcholem filmu je tanec na diskotéce. Ten má pro mě šanci stát se legendou. Ale asi úplně nejvíc mě pobavily záběry čitého zla, z narozeninové oslavy. A třetí English u mě má ještě jedno velké plus svým návratem ke stylu prvního dílu. Dvojka si tak trochu jela po svém a jedničku ignorovala. Tohle je návrat ke starým kořenům. A to velmi potěšující. Mé nadšení z něho by se mohlo vyrovnat majetku Andreje Babiše.(30.10.2018)

Solidní tříhvězda, která se nemá za co stydět. Několik vtipných gagů se tam určitě najde - např. jízda v autoškole, výměna telefonu, spadlá zbroj, naspeedovaný tanečník... Pozitivně lze rozhodně hodnotit herecký výkon Emmy Thompson jako premiérky a krásu Olgy Kurylenko jako "English (Bond) girl". Jinak hlavní záporák docela slabota, zápletka jak zachránit svět taky špatná, ale co čekat od 3. pokračování Johnnyho Englishe.(11.11.2018)

"Johnny English Strikes Again" bolo pre mňa očakávanie. Mám rád túto postavu a celkovo som mal pocit, že sme tu mali aj dobrý humor. Najmä som rád, že sme sa vrátili k tomu, čo sme mali v prvom filme, lebo najviac som sa bál toho, či to bude tentokrát fungovať. Aby som v rýchlosti povedal iba svoje dojmy z predošlých filmov tak "Johnny English" je pre mňa kultovka. Vždy sa na tom rehocem a plus som zbožňoval hlavného hrdinu. Bol to čistý pako, ale tak presvedčený o svojej dokonalosti, až to bolo milé. "Johnny English Reborn" je žiaľ iná story. Tento film sa pokúsil o niečo úplne iné, Bough mi tu veľmi chýbal a snažili sa to poňať miestami serióznejšie. Je super, že Johnny tu mal lepšiu charizmu a chceli sme ho vidieť zvíťaziť, plus je tu pár dobrých scénok ale celkovo pre mňa viac priemer. Trailery tu naznačovali, že to bude ako prvýkrát. A je to v mojich očiach aj plus aj mínus. Pretože ak ste videli prvý film, tak vás toto asi v ničom neprekvapí. Role sú jednoducho rozdané, konania postáv sú veľmi predvídateľné a vieme presne kto zohrá v celej situácii akú rolu. Zloduch filmu je tu podľa mňa menej zaujímavý ako v posledných dvoch filmoch. Najmä v porovnaní s našim prvým padouchom je toto nič. Johnny a Bough sú opäť dvojka a to ma skutočne potešilo. Okrem toho niektoré jeho monológy ma opäť berú. A plus aj časti, kde vyučuje deti na mladých agentov sú podľa mňa dobre spracované a bavia ma. Okrem toho je tu skvelá scénka s magnetickými botami a tiež nemôžem nespomenúť Johnnyho vo virtuálnej realite. Absolútna nádhera. Možno by ma to bavilo o niečo viac, keby som nedokázal všetko tak jednoznačne odhadnúť, no otázkou je, či fungovala komédia. Lebo to táto séria hlavne je. A tam je to pre mňa lahôdka. Fóry ma skutočne bavili a vedel som sa na nich celkom dobre zasmiať. Ak ste fanúšikom Atkinsona, alebo len fanúšikom Englisha, tak budete spokojní. Ja som svoj čas a peniaze na film neľutoval Hodnotenie: B(27.10.2018)

Bondovka pro velké plátno, jen s ne moc šikovným agentem. Jinak by ale ty lehké fórky při srovnávání "staré" školy s modernou mohly být klidně součástí i regulérní bondovky. Třetí díl opět trpí na slabší momenty, kdy jsem se trochu styděl za tvůrce, čím se nás to snaží rozesmát. Naopak vykrádačka Bláznivé střely mě ani neurazila, ale spíš mile potěšila. A že Rowan tak často zapojil grimasy svého legendárního Beana také nebylo na škodu. Dokonce i velmi mladé osazenstvo se v kině řehtalo smíchy.(29.10.2018)

Když se řekne jméno Rowan Atkinson, většina lidí si automaticky vybaví postavu Mr. Beana a není se čemu divit- Mr. Bean je pravděpodobně Atkinsonova životní role a i přesto, že Atkinson dávno oznámil, že s rolí končí (protože nechtěl, aby ho jeho děti viděly v televizi a myslely si, že mají za tatínka idiota), stále se na něj vzpomíná především jako na Mr. Beana. Atkinson má ale pochopitelně i jiné kultovní role- Zazu z Lvího krále, Rufus z Lásky nebeské, Černá zmije nebo právě Johnnyho Englishe. A i přesto, že jsou Englishové výrazně slabší než eskápady Beana nebo jakákoliv epizoda Černé zmije (jsou spíše průměrní) pořád to jsou nadprůměrné zábavy. Englishové si ale celkem dávají načas- zatím co první Johnny English dorazil v roce 2003, dvojka dorazila až v roce 2011, tedy pauza 8 let. A nyní uběhlo dalších 7 let, takže bylo načase si Johnnyho trochu připomenout a oprášit. A opět do kin nedorazila žádná pecka nebo nějak povedený film, pořád ale dost slušná zábava jejíž jediný problém je, že prostě není ani dokonalá nebo nějak zajímavá. Jednička je slušná komedie, která má perfektního Johna Malkoviche, dvojka je pak důstojné pokračování, které se vydává trochu jiným směrem a trojka se opět vydává jiným směrem, tentokrát spíše k fungování moderních technologií, pracující s hackery, různými technickými vymoženostmi a vlastně celkově aktuálními techno-tématy. Otázka však je ta jestli Johnny English jednoduše nezestárl a do dnešní doby se prostě a jednoduše nehodí. Johnny English je jiný typ postavy než Mr. Bean- zatím co Bean je prostě a jednoduše idiot, English je hrdinný, snaživý smolař, který ale většinou postupuje trochu podivně a vše mu hraje do karet jen tak nějak od sebe. Atkinson pořád dokáže prodat většinu gagů, některé ty gagy jsou opravdu zábavné a překvapivě věrohodně fungují i scény kdy balí Olgu Kurylenko. Problém je ten, že zatím co eskapády Mr. Beana jsou především skeče a na děj se v nich moc nehraje (i přesto celkem slušně fungují oba Beanovy celovečerňáky), English se bez děje a špionážních misí neobejde a jakmile na ně dojde je to výrazně slabší. Jakékoliv scény kdy se dává najevo, že jde o záchranu světa působí nevěrohodně a především postava Johnnyho Englishe trpící jakýmsi ´´charakterovým vývojem´´ působí směsně. Obsazení kromě Atkinsona je poté v pohodě- Olga Kurylenko zase po letech nevypadá úplně otráveně, Ben Miller je jako Bough pořád hodně fajn a Emma Thompson si to zase hrozně dává. Potřetí opět oukey podívaná, kterou táhne především Rowan Atkinson a fakt, že na to prostě má i po letech. Jako komediální blbina velice fajn, jako akční spektákl velice podprůměrná. Johnny English 4 asi není potřeba, celovečerního Mr. Beana 3 bych si ale vlastně dal rád.(25.10.2018)

<< předchozí 1 2 3 4