Johnny English znovu zasahuje

• Velká Británie Johnny English Strikes Again (více)

Abychom si rozuměli, Johnnyho Englishe (Rowan Atkinson), penzionovaného tajného agenta, který se na stará kolena stal učitelem, by do služeb vlasti za normálních okolností nepovolal ani ten největší šílenec. Jenže jistý geniální počítačový hacker odhalil identitu všech aktivních agentů britské tajné služby a premiérka (Emma Thompson) rázem připomíná pověstného tonoucího, který by se rád chytnul i stébla. Shodou jemu vlastních nešťastných náhod je Johnny English tím jediným, kdo svou zemi může právě teď zachránit. Co na tom, že si absolutně netyká s nejnovějšími technologickými hračkami. Jak sám říká: „Digitálního padoucha můžete dopadnout jedině s analogovým přístupem.“ English se navíc vydává do akce vybaven věrným asistentem Boughem (Ben Miller), který po něm obvykle uklízí následky jeho činů. První kroky obou mužů míří na Azurové pobřeží, kde se tajemný padouch vyskytoval naposledy. Zde se odehraje první kapitola souboje digitálního génia s analogovým blbcem, souboje, který zdaleka nemusí být tak jednostranný, jak se na první pohled zdá. Na straně Johnnyho Englishe jsou totiž nejen věrný Bough a Spravedlnost, ale i schopnost udělat vždy to nejhorší možné rozhodnutí a vyjít z takové situace bez ztráty kytičky. (CinemArt)

Allien.9

I přes návrat Bougha citelně nejslabší díl trilogie. "Johnny English znovu zasahuje" není ani vtipný jako jednička, ani "chytrý" jako dvojka, je ve všech ohledech průměrný. Návrat k původní dvojici je fajn, stejně tak nekamarádění se s technologiemi (scéna s virtuální realitou je boží - chudák průvodce xD), ale to na dobrý film zkrátka nestačí. Nejlepší postavou je premiérka v podání Emmy Thompson, ale nemůžu se zbavit pocitu, že zabloudila na špatné natáčení a už tam zůstala... P.S.: Je mi u p*dele, co má Studio Virtual® s Pragerem a Tůmou za problém. Změnou dabérů film zabili. ()

Rominator

Johnny English (Rowan Atkinson) se jako jediný agent může vrátit do aktivní služby, protože jeho identita nebyla vyzrazena... Jednotlivé humorné scénky fungují velmi dobře, ale příběh jako celek nestojí za mnoho. HODNOCENÍ 50% ()

mzss1

(90%) Viděno v kině (CZ DABING). Soudě trailerů jsem tomu moc nevěřil a ani se mi na to nechtělo. Nakonec jsem byl mile překvapen. Spíš by si to zasloužilo rovné 4*, ale z nostalgie, z toho jak mě to překvapilo a skutečnost, že Atkinson na to stále ještě má, tak to jsem ocenit musel. Úvod je takový pozvolný, pousměju se sem tam, ale pak se to začíná humorem a vtipnými scény víc a víc rozjíždět. Především scénky v restauraci nebo poté taneční vystoupení, kdy si to Atkinson opravdu užíval. A asi vrcholem veškeré legrace byla dlouhá sekvence se simulátorem – to jsem doslova řval smíchy. Ani ve finále to moc neztrácí tempo. Já jsem opravdu spokojen, 5* je sice moc, ale já na to seru. Těším se na další shlédnutí a doufám, že vznikne čtyřka nebo snad i nějaký nový příběh s Mr. Beanem. Co dodávat? To se musí vidět. ()

Frajer42

Z mého odborného pohledu byl tento Johnny English jednoznačně nejlepší. Zcela se mi trefil do nálady. Hledáte-li naprosto nenáročnou komedii, u které můžete přepnout mozek do hibernace, tak tohle je správná volba. Maximálně jednoduchý a přímočarý humor, který je postupně hnán do větších a větších extrémů. Například závěrečné pobíhání v rytířské zbroji může kdekoho klidně i srát, protože tvůrci zde opravdu hodně upustili uzdu své fantazii. Celý snímek je vystaven na středu dvou rozdílných světů. Na jedné straně jsou super moderní technologie a na straně druhé nestárnoucí Rowan Atkinson a jeho old school přístup. K vidění je několik opravdu vynikajících momentů. Jednou bych se chtěl dopracovat k podobnému tanečnímu nadání. ()

Kudly4

Velká nuda a vtipy strašně dětinské. Jediná scéna, která mě pobavila byla virtuální realita. Těšil jsem se hlavně na Olgu, ale ta zde dostala méně prostoru, než jsem čekal, tedy krom jejího výstřihu. Zklamání. ()

boshke

Jakkoli se od trojky Englishe nedaly čekat zázraky, tak jsem se na něj těšil, protože jsem pro něj vždycky měl slabost. A notabene mně jako konzervě s tlačítkovým telefonem by měl Englishův old school boj proti moderním technologiím a sbírání dat imponovat. Bohužel... Na rozdíl od dvojky, která v porovnání s jedničkou vyspěla, se trojka "vrací ke kořenům" a recykluje, snad téměř kopíruje jedničku. Takže bohužel zklamání a jednoznačně nejhorší English... 60% ()

Filmmaniak

V nejslabším dílu série vystupuje Johnny English coby tajný agent ze staré analogové školy, jenž je náhle konfrontován s moderními digitálními technologiemi, jako jsou chytré telefony nebo virtuální realita. Jeho třeskuté střety se současnými vymoženostmi jsou nicméně ve snímku přítomny jen sporadicky, pročež většinu humoru, výrazně čerpajícího z předchozích dvou dílů, zprostředkovává opět kromě parodických hrátek s žánrem špionážního filmu zejména klasická „beanovská komika“. Obehrané scénky s dávno provařenými fyzickými gagy (hlavnímu hrdinovi se při pití koktejlu zachytí v nose paraplíčko, při flambování krevet se zas lekne ohně a rozsype je po podlaze...) však působí již značně vyčpěle a předvídatelně. Veskrze rutinní a unavená režie jim svým nedostatečným citem pro komediální načasování rozhodně nepomáhá. Tvůrci snímku se navíc jeví jako konzervativní staromilci a technofobové, kteří nové technologie prezentují jako nástroje zla, jimž většina postav ve filmu absolutně nerozumí, a to včetně hlavního hrdiny, jehož nepřizpůsobivost vůči čemukoli modernímu je přitom velebena coby ctnost - ve finále je dokonce navlečen do středověkého brnění, aby se tím ještě více podtrhlo, že je hrdinou starých dobrých časů. Hrdinou, jenž je obecně považován za neschopného blbce, co pokaždé všechno zkazí a úspěchu vždy dosáhne jen omylem díky náhodným souhrám okolností, leč přesto je v závěrečných scénách chválen premiérkou jakožto reprezentant těch správných britských hodnot a kvalit. Rowan Atkinson je sice svým šklebením obvykle schopen zachránit mnohé, ale tentokrát jeho kreace na spasení tak líné a zaostalé komedie bez fantazie a se slabým, nenápaditým a otřepaným humorem bohužel nestačily. ()

DwayneJohnson

Je to přesně, jak píše uživatel Mr.Hlad. Pokud je to v módu mistra Beana, je to super. Což bylo pro mě skoro po celý film. Nenáročná zábava, která se párkrát zvrhla v pravý, nefalšovaný smích, (taneční parket, počítačová simulace na ulici), která přebije i několik hluchých míst. Určitě nejlepší ze všech Englischů a důkaz toho, že i třetí, nebo čtvrté pokračování, může být to nejlepší. Tady máme příklad. ()

Geralt z Rivie

Sice si moc nevybavuji dva předchozí JE, ale tento je určitě ten nejlepší. Pár dobrých scének zajisté ve filmu najdeme a dokonce i pobaví, ale jako celek to moc nefunguje. Jednooký král mezi slepými. ()

silentname

"Johnny English Strikes Again" bolo pre mňa očakávanie. Mám rád túto postavu a celkovo som mal pocit, že sme tu mali aj dobrý humor. Najmä som rád, že sme sa vrátili k tomu, čo sme mali v prvom filme, lebo najviac som sa bál toho, či to bude tentokrát fungovať. Aby som v rýchlosti povedal iba svoje dojmy z predošlých filmov tak "Johnny English" je pre mňa kultovka. Vždy sa na tom rehocem a plus som zbožňoval hlavného hrdinu. Bol to čistý pako, ale tak presvedčený o svojej dokonalosti, až to bolo milé. "Johnny English Reborn" je žiaľ iná story. Tento film sa pokúsil o niečo úplne iné, Bough mi tu veľmi chýbal a snažili sa to poňať miestami serióznejšie. Je super, že Johnny tu mal lepšiu charizmu a chceli sme ho vidieť zvíťaziť, plus je tu pár dobrých scénok ale celkovo pre mňa viac priemer. Trailery tu naznačovali, že to bude ako prvýkrát. A je to v mojich očiach aj plus aj mínus. Pretože ak ste videli prvý film, tak vás toto asi v ničom neprekvapí. Role sú jednoducho rozdané, konania postáv sú veľmi predvídateľné a vieme presne kto zohrá v celej situácii akú rolu. Zloduch filmu je tu podľa mňa menej zaujímavý ako v posledných dvoch filmoch. Najmä v porovnaní s našim prvým padouchom je toto nič. Johnny a Bough sú opäť dvojka a to ma skutočne potešilo. Okrem toho niektoré jeho monológy ma opäť berú. A plus aj časti, kde vyučuje deti na mladých agentov sú podľa mňa dobre spracované a bavia ma. Okrem toho je tu skvelá scénka s magnetickými botami a tiež nemôžem nespomenúť Johnnyho vo virtuálnej realite. Absolútna nádhera. Možno by ma to bavilo o niečo viac, keby som nedokázal všetko tak jednoznačne odhadnúť, no otázkou je, či fungovala komédia. Lebo to táto séria hlavne je. A tam je to pre mňa lahôdka. Fóry ma skutočne bavili a vedel som sa na nich celkom dobre zasmiať. Ak ste fanúšikom Atkinsona, alebo len fanúšikom Englisha, tak budete spokojní. Ja som svoj čas a peniaze na film neľutoval Hodnotenie: B ()

Yoshitsune

Původně sem na film nechtěl jít, nejsem velký fanoušek Rowana Atkinsona, ale respektuji ho a navíc sem byl zvědavý, jaký film vlastně bude. Předchozí filmy, mně moc nebavili, hlavně dvojka, ta byla opravdu děsná. Ale tenhle díl, je kupodivu dobrý, jako hodně, až nečekaně dobrý, a ano záporák je zde největším mínusem. Ale humor je zde skvělý, sou to tedy situace, při kterých sem se cítil neskutečně trapně a říkal sem si, "bože jak může bejt tak blbej" ale zase sem se hodně nasmál, takže se to srovnalo. Nemluvě o tom Astonu Martinovi, který je prostě nádherný a ten výkon, ten výkon je nejvíc důležitý, výýýýýýkon !!! ()

SeBig

Atkinson je vtipnej jen jako Bean. Tupý agent, který zvoře vše na co sáhne už je snad tak trochu pasé ne? Jelikož jsem ale fanda do hry Hitman a tohle mi to tu hru chvílemi přípomínalo víc než samotný filmy o Hitmanovi (převlíkání, lokace) tak mě to aspon něčím uspokojilo, když už né teda tím.. ehm ehm zastaralým humorem. I když! Englishe snesu víc, než třeba takovýho Růžovýho pantera.. FUJ! ()

dopitak

Scénář už nikdy nebude nic než bída, ale Rowan prostě je komik a mě baví se na něj dívat. Akční parodie mám rád. Kurylenko už moc stará na roli. ()

Marze

Slaba rezie,polopaticky scenar,autorsky slatanina a postavy jako z rise loutek.Vse je odpusteno,jakmile Atkinson obklopen nudnymi figurkami rozehraje solo. ()

Chrustyn

Kvalitativně ještě slabší, než nepříliš povedené první pokračování. Tentokrát už film balancuje na hranici trapnosti tak často, že nemá jak pobavit ani rozesmát a používaný humor stěží fungoval někdy před 30 lety, natož nyní. A bohužel už ani Rowan netáhne. ()

Arsenal83

Už to nebolo to, čo v dvojke a hlavne jednotke, ale stále niektoré gagy vyšli, takže Atkinson si hanbu neurobil. Ľahký, oddychový film, ktorý dokáže rozosmiať a aj Olge táto akčná rola sadla oveľa viac, než akákoľvek akčná, ale vážna. Tu bola dôveryhodná. Agentka, pri ktorej sa zasmejete. A som rád, že Olga nezabúda na svoje východné korene a že v dobe, kedy je dôležité do sveta vykričať svoje sexualitu, tak ona tú hetero orientáciu má priamo v mene. Ako východniari hovoria: kuri len ko... ()

Oktavianus

Pro všechny by mělo platit, že je zakázáno hledat promyšlený scénář, složitosti nebo cokoli dalšího. Nic z toho tam není, trojka Johnnyho Englishe je - podle očekávání - úplně stejně prázdná jako hlava hlavního hrdiny. Ale i tak svoje kouzlo má. Protože celý film slouží jenom k pobavení, a to na základě one man show Rowana Atkinsona, který na plátně řádí jako zamlada. Úplně nejsilnější je Atkinson ve chvílích, kdy se zdrží verbálního humoru (ten v žádném ze tří dílů moc nefungoval) a na scénu nastoupí jako klasický Mr. Bean. Taneční vystoupení na diskotéce po nadopování povzbuzujícími léky nebo eskapáda ve středověkém brnění by se neztratila ani ve zlatém fondu beanovských kreací. Jasně, jakýsi náznak vážnosti představuje střet moderních digitálních technologií se starým světem, obrazně vyjádřeným i Englishovým historickým úborem v brnění v závěru, ale tato linka vyšumí – ostatně i ona je ve filmu jen jako kulisa Atkinsonovu bláznění. Podobně jako ne vždy pochopitelné motivace postav a jejich konání. Ta ruská agentka tedy vlastně byla kdo? A proč měla za úkol nejdřív Englishe zlikvidovat? A kdo byl ten hlas s ruským přízvukem v telefonu? A tak dále, a tak dále. Na tom však nezáleží, protože celý film nemá jinou ambici než vypustit na plátno Rowana Atkinsona a nechat ho běsnit, což se vzhledem ke střídmé stopáži a rychle odsýpajícímu ději daří. A to beru. ()

Johnny English se znovu vrátí do akce

Johnny English se znovu vrátí do akce