Johnny English znovu zasahuje

• Velká Británie Johnny English Strikes Again (více)

Abychom si rozuměli, Johnnyho Englishe (Rowan Atkinson), penzionovaného tajného agenta, který se na stará kolena stal učitelem, by do služeb vlasti za normálních okolností nepovolal ani ten největší šílenec. Jenže jistý geniální počítačový hacker odhalil identitu všech aktivních agentů britské tajné služby a premiérka (Emma Thompson) rázem připomíná pověstného tonoucího, který by se rád chytnul i stébla. Shodou jemu vlastních nešťastných náhod je Johnny English tím jediným, kdo svou zemi může právě teď zachránit. Co na tom, že si absolutně netyká s nejnovějšími technologickými hračkami. Jak sám říká: „Digitálního padoucha můžete dopadnout jedině s analogovým přístupem.“ English se navíc vydává do akce vybaven věrným asistentem Boughem (Ben Miller), který po něm obvykle uklízí následky jeho činů. První kroky obou mužů míří na Azurové pobřeží, kde se tajemný padouch vyskytoval naposledy. Zde se odehraje první kapitola souboje digitálního génia s analogovým blbcem, souboje, který zdaleka nemusí být tak jednostranný, jak se na první pohled zdá. Na straně Johnnyho Englishe jsou totiž nejen věrný Bough a Spravedlnost, ale i schopnost udělat vždy to nejhorší možné rozhodnutí a vyjít z takové situace bez ztráty kytičky. (CinemArt)

Stanislaus

Johnny English do třetice všeho dobrého i zlého! Třetí film o nadmíru nešikovném agentovi je kvalitativně srovnatelný se svými předchůdci, co se akce, dávky humoru a hereckého obsazení týká. Místy tvůrci vařili z vody a sázeli na již viděné, ale taneček naspeedovaného Englishe, hlášky předsedkyně vlády s tváří Emmy Thompson či miniscénka se "špionskými geronty" Gambonem, Dancem a Foxem neměly chybu. Rovněž jsem uvítal návrat starého známého Bougha. V neposlední řadě chválím i to, jak si tvůrci dělali opakovaně srandu z kontrastu mezi vyspělými technologiemi (moderní generací) a tradičními postupy (starou gardou). ()

Flego

Beana už točiť nechce, s Maigretom získava uznanie a točiť Englisha ho baví. A pravdou je, že je to poznať aj na výsledku. Tretí English je zábavný, vtipný a v konfrontácii moderných technológií so starými agentskými postupmi neodolateľný. Lepší priemer. ()

BMW12

Ale jo, opět zábavná akční blbina, která když se nebere vážně, tak diváka potěší. Rowan Atkinson prostě tenhle styl humoru umí. ()

honajz

Objektivně je ta na tři hvězdy a navíc mi tu vadilo, jak Emma Thompson strašně přehrává (fakt se na komické role nehodí), ale dám slabé čtyři, protože jsem se bavil, ne sice celou dobu, ale bavil. Naštěstí je zde opět opuštěn koncept "růžového pantera" (tedy skutečně neschopného debila, který skutečně nic neumí a je blbý) a navázalo se na daleko lepší koncept dvojky (agent není až takový pitomec, jen prostě mu to ne vždy vyjde, jak má - ale jinak není tak hloupý, aby případ skutečně nevyřešil). Líbí se mi i to pomrkávání na milovníky starého Bonda (před Craigem), kdy šlo o zábavu a vtip, a vlastně i ta myšlenka, že někdy se dají digitální technologie porazit starými, dobrými triky. Není to sice žádná bomba, ale rád se na to podívám kdykoliv znovu, abych měl lepší náladu - což se o mnoha filmech dnes říct nedá. ()

rikitiki

Snadno zapomenutelný film, který se vyznačuje pro sérii typickým nevtipným humorem. Ten spočívá prostě v tom, že Atkinson něco nemotorného dělá, přičemž ho s údivem někdo pozoruje, načež se pozorovatelé vrátí ke své předešlé činnosti a tváří se, že nic neviděli. Tentokrát je snímek obohacený o humor na téma "staré" a "nové" postupy, alias souboj moderních technologií s prostým chlapáctvím, po vzoru Expendables, jakým však English nikdy nedisponoval. Což můžete brát za vtipné nebo za trapné - záleží na osobním nastavení. SHRNUTÍ: Další trapná mise agenta nešiky, kterému nakonec vždy vše zázračně vyjde. ()

HellFire

Amatérsky natočená „komedie“ nebo lépe řečeno sled scének, z nichž mnohé působí dost omšele a nudně a ve většině případů jsou bolestivě předvídatelné. Chvíli se hraje na vážnou notu, načež následuje scénka jako vystřižená z kreslené pohádky (příkladem budiž výbuch v šatně na lodi, který by oba hlavní protagonisty jistě zabil – Atkinson z toho vyvázne se zalehnutýma ušima, což mu vydrží asi 2 minuty, pak je všechno tip ťop, a jeho parťák je očividně imunní vůči výbuchům). Párkrát jsem se sice zasmál, ale to nic neznamená. Sedm let po druhém dílu tedy dostáváme trojku, která mě ničím nezaujala a za týden si na ni nevzpomenu. ()

TheEvilTwin

Vzhledem k tomu, že v poslední dobe je dobrych komedii malo, tomu davam 4*. Na zasmání a odlehčení je johnny english uplne akorát udělaný, a pokud v tom divák nehledá vysoce intelektualni komedii s logickou strankou v kazde minute, tak bude dost spokojeny. Bál jsem se, ze uz tady nebude az tam fungovat humor a englishova “demence”, ale naopak, to tady funguje pořád stejně dobře (virtualni realita a englishuv taneček na diskotéce- u toho jsem umíral smíchy). I když se tady najde pár trapnějších a ne až tak povedených vtípků, pár už okoukaných scén a ne až tak moc akce, tak mě to dost potěšilo a jsem s tím spokojený, ale myslím, že tady by už tato série měla skončit, maximálně tak v dalším díle, protože je to víceméně pořád to samé dokola. ()

SOLOM.

Svým způsobem je celá tahle série průměrnou podívanou a ani trojka nebyla výjimkou. Starý nešika a jeden z nejbláznivějších agentů, které kdy měla nejen britská tajná služba je zase zpátky. A s ním přichází i řada pohrom, šílených situací, ale i celkem dobrá porce humorných momentů. Rowan Atkinson je většinou zárukou kvality sám o sobě (svými grimasy) – občas mu ovšem hází klacky pod nohy scénárista…Tady pobavil, ale já svou pozornost stejně nejvíc věnoval krásce, jakou Olga Kurylenko bezesporu je – já tuhle ženskou prostě žeru…Klidně si dám někdy v budoucnu další díl… ()

evapetra

Příjemná oddychovka. V takovém nostalgicky bondovském úsměvném stylu, trefně zasazená do aktuální reality. To se týká  hlavně  první poloviny, pak už začíná být ten humor trochu chtěný. ()

ScarPoul

Nie je to prekvapivé ani to neposúva charakter niekde inde. Je to ten istý mix zaužívaných klišé a schém, ktoré tentoraz fungujú, lebo majú dynamiku, moderný presah a Atkinsona ktorý využíva aj svoje vizuálne pohybovo- mimické herectvo. Scény po zelenej pilulke boli fucking epic. Smial som sa a celkovo som si to príjemne užil. Aj koniec, vystrihnutý ako zo zlovestného Scooby-doo filmu nakoniec svojou prostoduchosťou pobavil. Olga stále nádherná. Rowan v super forme. Trošku nadhodnocujem , čo sa časom určite utrasie, ale fakt som si to náramne užil. ()

Johny_fork

Viděl jsem v letadle a parádně mi to zlepšilo náladu, řezal jsem se prakticky od začátku do konce. Pokud máte smysl pro lehce dementní humor (myšleno v dobrém), tak vás Johny rozhodně nezklame. ()

JohnCZ

Film stojící především na herectví Rowana Atkinsona (který se tu ale už dost opakuje) a krom nablblého, ale zábavného humoru, toho zas až tak moc nenabízí. Film, co neurazí a pobaví, ale také brzy vyšumí z hlavy. ()

Ajinka126

Jakoby se z toho vytratilo to kouzlo. Johnny English byla vždy skvělá postava v tom, že jste nevěděli do jaké míry je to takový klikař, takový idiot nebo co vlastně. Tady jsem měla dojem, že je to jen idiot. Občas jsem se zasmála a o to mi šlo. Po druhé se na to asi nepodívám. ()

berny2468

Sice slabší než dvojka (kterou považuji za jednoznačně nejlepší ze série), ale srovnatelná s jedničkou. Je však pravda, že v kině jsem se ovšem už dlouho tak nenasmál, což je skvělé. Jen škoda že to nemá lepší příběh a záporáka (jednoznačně nejhorší) a ani Emma Thompson překvapivě nic moc. Ale nudit se nešlo, Atkinson skvělý (Ikdyž překvapivě i on již není nejmladším), ale nejvíc jsem rád za Kurylenko. Škoda jen českého dabingu, jenž je prostě tragický, ale co naplat, užil jsem si to s to je hlavní....55%. ()

hous.enka

Humor Rowana Atkinsona, který fungoval v devadesátkách, dneska už zkrátka vtipný není. Navíc mi přijde, že ten humor začíná klesat na úroveň Bena Stilera nebo podobných amerických komiků. Čekala jsem víc britského humoru, ale ten se nekonal. Za mě zklamání. ()

Vxxx

V rámci žánru je to asi příjemná komedie. Ale jinak je to snůška hloupostí doplněna Atkinsonem, který nepřináší nic nového. 2* ()

agentmiky

Nováček na režisérském křesle David Kerr vyprodukoval zajímavou filmovou prvotinu. Taková parodie na všechny špionážní filmy se často nevidí, dokonce bych třetí díl označil z celé série za nejvydařenější. Rowan Atkinson sice již není nejmladší a v některých momentech to člověk hned pozná, ale ten entusiasmus a zapálení do svých rolí nerozeznáte od doby, kdy v 80. letech začal s Mr. Beanem. Pořád ho to baví, což pokládám za nejdůležitější. Zápletka fakticky primitivní jako pro děcka z mateřské školky, ale já se bavil tím jeho typickým humorem. Pár scén mě fakticky málem přivedlo do hrobu, protože takový výbuch smíchu z mé strany jsem dlouho nezažil (scéna s virtuální realitou špičková, to vymýšlel jednoduše génius). Celkově zábavu film dle mě nabídl nestandardně kvalitní, nezaznamenal jsem žádný vyloženě trapný vtip. Samozřejmě u filmu nesmíte moc přemýšlet (třeba jak se jaderná ponorka může dostat do jezera, že ? :D....). Když odhodíte všechny myšlenkové pochody a budete se jen unášet kadencí vtipů, tak věřte, že si tímto zajistíte luxusní odpoledne. Pokud by se čtyřka nesla na podobné vlně, tak ji chci. Hned. Za mě dávám 78 % P.S. Do červeného Astonu Martin V8 Vantage Classic jsem se asi zamiloval. ()

Pierre

Rowanův komediální comeback je pro mě zázrakem a snad i splněným snem. Jsem strašně rád, že třetí English vznikl. Některé vtipy byly tradičně zcela jednoduché, nevypointované, předvídatelné a já nevím, co všechno.Ale to je mi v tomto případě úplně jedno. Možná mě akorát trochu mrzí, že hackarská zápletka nebyla vůbec využita a záporák stál za starou bačkoru. Ale důležitý byl vlastně jenom humor. A zasmál jsem se skoro včemu jsem měl. Ty vtipy mají učinnost. Hlavně pokud se vám líbily předchozí díly a jste fanoušci Rowana Atkinsona, jehož komika je pořád neodolatelná. A stále je nejlepší ve stylu Mr Beana. Takže naprostým vrcholem filmu je tanec na diskotéce. Ten má pro mě šanci stát se legendou. Ale asi úplně nejvíc mě pobavily záběry čitého zla, z narozeninové oslavy. A třetí English u mě má ještě jedno velké plus svým návratem ke stylu prvního dílu. Dvojka si tak trochu jela po svém a jedničku ignorovala. Tohle je návrat ke starým kořenům. A to velmi potěšující. Mé nadšení z něho by se mohlo vyrovnat majetku Andreje Babiše. ()

Johnny English se znovu vrátí do akce

Johnny English se znovu vrátí do akce