Mars je vztahová romance o láskách, přátelstvích, nadějích a obavách, které sbíráme celý život na Zemi a pak si je odneseme na jinou planetu. Ale i tam nás stahují k zemi, tedy k Marsu. Gravitace prostě funguje všude, jak už všichni vědí, protože doba, kdy byla rudá planeta v módě, dávno minula. Marťanskou vědeckou stanici udržuje v nouzovém režimu zastaralý robot Bot, ponechaný kdysi na Marsu svému osudu. Přežil pět velkých prachových bouří, četl jen komiks o Indiánech a několikrát ho trefil blesk. Už nechce být sám. Ale místo náhradních dílů přiletí česká výprava. Turisty přivádí různé důvody, někteří se na Marsu chtějí oženit, jiní jsou přesvědčení, že se účastní dobrodružné reality show. Členové expedice jsou tak rozdílné osobnosti, že to mezi nimi brzy začne skřípat a robot Bot zatouží po době, kdy lety na Mars dávno vyšly z módy. (CinemArt)

jo.nas

Krása. Od filmu jsem nečekal vůbec nic a těch pouhých 85 minut uteklo strašně rychle. Lokace filmu je naprosto výjimečná. Tak krásné filmové záběry jsou pro českou kinematografii naprostý nadstandart. Tento film celkově vybočuje z české kinematografie a je to spíše evropský film, v tom nejlepším slova smyslu. Nedokážu ho přirovnat k nějakému dalšímu filmu, je naprosto výjimečný. Ani komedie, ani drama, ani čistý art. Je to všechno dohromady, ode všeho něco. Smál jsem se i mě přiměl přemýšlet nad tématy jako je osamělost a vztahy. Během těch pár minut dokázal obsáhnout všechno možné od kolonizace po ekologii. A přitom s lehkostí i humorem a zároveň vizuálně i zvukově (první český dolby atmos) naprosto úchvatně. Myslím si, že tohle je film, který bude pořádně doceněný až v budoucnosti. Každopádně stojí za to ho vidět už teď, je naprosto unikátní a člověk si ho skvěle užije. ()

Oliver88

Podle zdejšího hodnocení jsem čekal spíše zklamání, ale byl jsem nakonec naprosto nadšený. Už chápu, proč tento film tady sbírá buď "odpad" nebo pět hvězd. Je to určitě film, který nesedne každému. A podle mě je chyba očekávat komedii. Nebo cokoliv jiného. Je to malý a originální film, který překvapuje, jak bravurně řemeslně je zpracovaný. Ty záběry ze simulátoru života na Marsu jsou naprosto úchvatné! První český film, který se co do záběrů může rovnat americkým scifi filmům. A pokud přistoupíte na jeho poetiku, budete nadšení. Jak už jsem říkal, nečekejte komedii. Ve filmu je několik povedených vtipů, kterým se zasmějete, ale spíše to je vlastně film o lásce a o tom, že ať už se píše jakýkoliv rok, jste na jakékoliv planetě, pořád jako lidé řešíme to samé - vztahy, nenávist, žárlivost, osamělost,... ()

PRASÁK

Nejdříve jsem nevěděl, co si mám vo tomhle filmu myslet. Faktem ale je, že film byl natočenej na vědecké základně uprostřed pouště Mars Desert Research Station v Utahu. Natáčení probíhalo od 25. dubna do 16. května 2015. Celosvětová premiéra snímku „Mars“ se uskutečnila 5. července 2018 na 53. ročníku Mezinárodního filmovýho festivalu Karlovy Vary (Karlovy Vary International Film Festival), kterej proběhl ve dnech 29. 6. – 7. 7. 2018. Do českejch kin pak zamířil 18. října 2018. Pokud jde vo žánr, píšou, že je to komedie, drama, sci-fi. Ale já bych to spíše nazval ÚLET NA MARSU, protože to, co se tam odehrává, nemá s realitou povrchu Marsu zhola nic společnýho, je to prostě neskutečně černohumorná taškařice a legrace. Film hlavně poukazuje na lidskou hloupost, aroganci a povýšenost, že člověk je něco víc než obyčejnej Mars. V celým filmu hraje pouze 6 lidí, 3 ženy a 3 chlapi (Jiří Havelka, Tomáš Jeřábek, Petra Nesvačilová, Halka Jeřábek Třešňáková, Tereza Nvotová a Petr Prokop). Ale že to je kosmická posádka, jakou byste ani ve snu nečekali!! Na Marsu již léta přežívá sedmá bytost, robot (herec Ondřej Doule), kterej čeká na spoustu náhradních dílů pro vybudovaný obydlí na Marsu i pro něj samotnýho. Poslední mise na Marsu tam robota údajně zanechala. A oni mu ze Země pošlou českou posádku s naivníma a hloupejma lidma… Záběry kamery „po Marsu“ jsou sice úchvatný, ve filmu si užijete hodně ticha, ale rozhodně asi nebudete spokojeni s hereckou posádkou, která po nějaký době strávený na týhle planetě zjistí, že je tam kyslík a že se tam dá normálně dejchat! Tenhle snímek natočil českej režisér, scénárista, kameraman, herec a producent Benjamin Tuček (nar. 15. 7. 1972), kterej asi zamýšlel „Mars“ jako úlet na cizí planetě. ()

JanniV

Fakt mě to nudilo. Prostě ten děj chtěl víc a to, že na natáčení měli jen tři týdny, nikoho neomlouvá. ()

Hansolo35

Hudba dobrý, celkem mě neurážely ani efekty. Dál už je to tragédie. Zřejmě chtěli napodobit Kosmo, ale tohle nemá příběh, myšlenku, hlášky, nic. V podstatě jsem to dokoukal, abych viděl co tím autor chtěl říct. Pochybuju, že to samotný autor ví. ()

MDP odpad!

Naprosto o ničem, o nekvalitě kulis, rekvizit, hereckých výkonů ani nemluvě. Škoda času, naprostý odpad. ()

Jirkacek

Český Sci-fi film z roku 2018 s jednoduchým názvem Mars, jsem shlédl díky nabídce společnosti NETFLIX, která jej měla v nabídce. Vybrali jsme si jej doma ke sledování hlavně kvůli tomu, že se jednalo o český film, protože jsme nechtěli luštit titulky. Jenže jen o pár vteřin se ukázalo, že herci většinou komunikovali anglicky a česky padlo tak 20% z veškerých dialogů, takže to bylo pro nás první zklamání. A další pak přišlo postupem času s ubíhajícími minutami, ale nepředbíhejme. Děj se odehrával ve 22. století, kdy už lidi nebavilo létat na Mars, kde však zůstala opuštěná základna obývaná velmi osamělým robotem (Ondřej Doule). Ticho a klid rudé planety narušila až česká posádka financovaná ze soukromých zdrojů, jejíž členy na misi dovedly důvody více než rozdílné. Mecenáš výpravy (Tomáš Jeřábek) by rád své snoubence (Halka Třešňáková) splnil přání a oženil se s ní právě na Marsu. Bohužel pro něj si přála svatbu v Marseille, ale on jí nerozuměl. To mne pobavilo. Spolu s nimi na rudou planetu přicestovala populární influencerka (Petra Nesvačinová), která chtěla vstupy získat další odběratele a pak tu byla posádka. Velitel (Jiří Havelka), psycholožka (Tereza Nvotová) a inženýr (Petr Prokop). Po příchodu se ve stanici zabydleli, aktivovali robota a začali zde žít. Chodili ven něco prozkoumávat, ale bohužel mi nebylo jasné co, sem tam si někdo zasouložil, každé ráno si zacvičili a postupně se připravovali na svatbu. Nudu a nesrozumitelný děj, který jsem vůbec nepochopil, občas narušil zajímavé úvahy robota, které mne pobavily. Například tlumočil přísloví Indiánů z kmene Dakotů prý znělo Když zjistíš, že jedeš na mrtvém koni, sesedni. Nebo jeho úvahy, že Mars je planeta, Mars je čokoládová tyčinka. Bohužel vtipných scének bylo málo, ale jinak mi to přišlo nesnesitelně nudné a v podstatě nesledovatelné. Zaujalo mne, že unikátní český snímek Mars vznikl v autentickém prostředí modulu pro simulace pobytů na Marsu, ale to bylo asi vše. Omlouvám se, že jsem tento komentář napsal v češtině, snad mu tam na Marsu budou Češi rozumět, protože pořád mluvili anglicky. To mi připomnělo vtip Zdeňka Izera : Jednou jede havíř Pepa z Karviné na rekreaci a ptá se letušky v letadle: "Poraďte mi prosim, jak sa na te rekreaci domluvit? Ja neumim anglicky." "Pane.Stačí, když budete slova mluvit hodně pomalu." Havíř Pepa vystoupí z letadla a pomyslí si, hned to vyzkouším. Ptá se tedy pána vedle něho, velmi pomalou řečí: "Já su haviř z Karvine a su tu na dovolene.Z kama ste?" V úžasu odpoví Pepovi pán plynulou pomalou řečí: "Ja su tež z Karvine! A su tu na dovolone." "Tož kurňa! Když jsme oba z Karvine, tak proč mluvime anglicky?" Ale vraťme se k filmu Mars. Jestli jste ho ještě neviděli, tak se na něj ani nedívejte, je to ztráta času. Ale pojďme už na hodnocení. Suma sumárum, český film Mars ode mne získal jednu marťanskou hvězdičku *, a to hlavně za ty hlášky. ()