Sebevražedný oddíl: Rozpoutané peklo

• USA Suicide Squad: Hell to Pay

V Belle Reve se něco chystá, což znamená jediné - chladná a vypočítavá vedoucí věznice Amanda Wallerová plánuje misi, kterou podstoupí jen ti zatracení. Je načase povolat do akce úderný tým padouchů, složený z ostřílených veteránů jako jsou Deadshot, Kapitán Boomerang a Harley Quinn. K těmto protřelým zločincům se přidají i nováčci Copperhead, Killer Frost a mistr bojových umění Bronze Tiger! Jelikož cílem mise je ukrást mystický předmět, díky němuž je každý ochoten riskovat život, strhující kombinace chaosu, střelby a nadpřirozených jevů je zaručena! Vydejte se na bláznivou cestu se Sebevražedným oddílem! (HBO Europe)

Martrix

Na DC to není úplně hrozný. Ale pořád je to polovičaté ve smyslu pořádně se do toho opřít. Slaboučký a blboučký příběh tomu taky nepomáhá, ale i bez něj to někdy jde, když se to umí a nedělají se kompromisy. Postava Harley osciluje mezi otravností a zábavností, Deadshot je jalovej, Tiger dejme tomu, Kapitán Boomerang(....to jako fakt? Kdo tohle vymyslel?), není dost velkej hajzl, Zoom je neškodnej... . Prostě pořád se nedaří vytěžit z jakž takž zajímavých postav dost na to, aby z toho byla zábava i pro dospělý. Takže pokud budu hodnotit v rámci animovaného DC, je to lepší průměr. Každopádně je to pořád stravitelnější, než co předvádí DCani v kinech. ()

Radiq

Ale to vůbec nebylo pro děcka! Od takového animáku jsem to nečekal. Krví se opravdu nešetří, i když je jen animovaná. Taky docela drsná mluva a mertvolami se to jen hemží a chcípají i postavy, u kterých bych to nečekal. Krása. Takhle to má vypadat. Děj sice přece jen trochu jednoduchý, možná až blbý, ale vyvažuje to ten zbytek. Vyváženost sice znamená průměr, ale kvůli překvapivosti lehce zvýším na 3 hvězdy, protože jsem se relativně bavil. ()

filmmovier

Vynikající animák. Akční, drsný, zábavný, s přesahem do Rka, od začátku do konce boží a nenudící. Skvělá animace, skvělé postavy, o několik levelů lepší, než hraný Sebevražedný oddíl a i mezi DC animáky se najde málo kousků lepších, než tenhle. Sice mi v animovaném vesmíru naprosto utíkají souvislosti, ty ale pro sledování nejsou vůbec podstatné, Rozpoutané peklo funguje naprosto samostatně a tak to má být. Víc takovýchto komiksových animáků!  80%. ()

Lachtaan

Rok se s rokem sešel a s tím i vzpomínka na to, jak hrozně rád sleduju nekompromisní DC animáky a jak každý rok omílám stejnou naivní větu, že se jim musím věnovat častěji. Nebudu ani tentokrát slibovat, že další neuvidím až v únoru 2023, ale upřímně můžu konstatovat, že i kreslený Suicide Squad spadá mezi ty opravdu kvalitní kousky, kde se nešetří krví ani známými postavami z téhle komiksové stáje. Jejich znalost díky Arrowverse se mi tu nemálo hodila. ()

oveckaoa

Oproti tomuhle https://www.csfd.cz/film/363631-batman-utok-na-arkham/komentare/ se jedná o slabší záležitost. Příběh je slabší (hledá se jakási karta zajišťující vstup do nebe) a příjde mě zde až moc postav navíc ke konci to zavání slátaninou jelikož každý zrazuje na počkání. Pochválit se tak dá brutalita zhruba 1 až 2 vtipné hlášky a postava Coperheada. P.s. to Wallerová nepoznala, že Frosty nemá ten čip nebo jakým způsobem ji pak sledovala, když jí to ten Zoom vytáhl? ()

mcvpn

Suicide Squad: Hell to Watch... Harley vyzerá ako nepodarená transka, plno postáv, ktoré tam sú len preto, aby boli, celé je to nudné, nevtipné a mŕtvoly nezachránia nezaujímavý príbeh... ()

hroubek

Alespoň v těch animácích nakopává DC Marvelu pozadí. Suicide Squad: Hell to Pay nabízí přesně to co jsem chtěl vidět. Podrazy, záporáky, jenž si nebojí ušpinit ruce, krvavé akční scény, a hodně ujetý humor. Příběh má velmi slušné tempo a dobře pobaví, a neurazí. Objevují se zde méně známe postavy, což vůbec není na škodu, protože se s nimi dá mnohem lépe pracovat, než kdyby zde byly ty nejznámější padouši. Suicide Squad: Hell to Pay je velmi slušný animák, který fandy DC nemůže urazit. ()

SamVimes

Perfektní zfilmování Suicide Squad – zajímavá mise, spousta zvratů a naprosto nekompromisní zacházení s postavami. ()

VanTom

Už opravdu téměř dospělý komiks krvavě (nikoliv však přehnaně explicitně) navršuje v průběhu pátrání po "propustce z pekla" slušnou haldu mrtvol jak z náhodných hlídačů, strážců a poskoků, tak i ze samotných antihrdinů. I když příběh není kdovíjaký, chemii mezi partou (ne)spolupracujících postradatelných tvrďáků (momentálně Deadshot, zcela vedlejší Harley, Captain Boomerang, Killer Frost, Copperhead, Bronze Tiger), jakož i v týmech zlounů, míchá slušnou. Díky lehké stylizaci do "tarantinovské" gangsterky bez velkolepé superhrdinské destrukce pak (video)animace i grafika naprosto postačují. ()

dragon94

Ten twist se zoomem jsem nečekal. Animák jinak co se animací a akce týče velice dobrý. Příběhově už to trošku pokulhává. I tak, ale solidní 4* 78% ()

iXtr3m3

Ultra drsné a ultra brutálne. A že to čiastočne naväzuje na fajntastický Flashpoint Paradox, tak to som si uvedomil až po dopozeraní. Toto by som si prial sfilmovať. ()

Janega

Tri skupiny zloduchov sa snažia získať akúsi priepustku z pekla. Príbehovo je film slabší, úvod má grády, záver je správne pošahaný, no jadro je pomalšie, napriek tomu, že tam máme Zooma, a pomerne suché aj keď nám tam šaškuje Harley Quinn. Animácia je dobrá a film sa nebojí byť drsnejší. ()

Knowho

Sakra nikdy bych nečekal, že animovaný SS mě bude bavit víc než ten Gunnův, ale je to tak! Deadshot a Bronze Tiger jsou tady absolutně úžasní a vlastně si to tihle 2 kradou pro sebe. Humor tady nechybí a je skvělý. A překvapuje mě (a absolutně zbožňuju) návaznost na první film Justice League: Flashpoint Paradox. Osobně tohle řadím mezi to nejlepší z celého DCAMU. 10/10 ()

Asmodin

Kde jsou ty časy, kdy byly animáče určeny dětem... Tohle je spíš pro fanoušky než pro děti. S komiksem toho moc společného nemá jako film. ()

MnamBuchta

Páni, nic jsem nečekal a dostal jsem jeden z nejlepších DC animáků, který srši akcí, vtipy a zajímavými postavami. Pokud milujete koncept sebevražedného oddílu tak byste to měli určitě vidět a za mě silných 9/10. ()

zelda82

Je vazne smutne, o kolik jsou animaky z dilny DC lepsi nez hrane filme. Mnohem lepsi nez Justice League nebo hranej Suicide squad. A taky poradne nekompromisni, autori se nebojej vymlatit pulku osazenstva. ()

Raziel_cz

Krvavý, sexy animák, ve které jsou antihrdinové opravdu antihrdinové – filmová sekce WB by si prostě ke svým kolegům měla zajít na školení Assault on Arkham se mi sice líbil víc jak přízemnější zápletkou, tak postavami (tady prostě od začátku víte, kdo to schytá), ale rozhodně je to důstojné pokračování (co navíc stíhá navazovat i na The Flashpoint Paradox, aniž by vás s tím mlátilo o hlavu), pořád daleko převyšující hraný snímek. Je to dospělé, je to dobře napsané a je to pekelně zábavné. Pořád mě mrzí ten pojaponštělý styl, ale akční scény jsou nářez (zásobníky vysypané do nebohých hlídačů a vybuchující hlavy included) a dynamika mezi charaktery, kteří se všichni snaží uzurpovat jednu věc a neustále se vzájemně podrážejí, je na úrovni ritchieovek. Takhle si představuju komiksový film! ()

Hapretor

Občas fakt vtipná hláška. Ale děj je trochu "ujetý" - karta s propustkou do nebe - to jako fakt ??? - jinak naprostý souhlas - hrané filmy podle animáků stojí za ..... ty kreslené jsou mnohem lepší, když natrefíte na ten, co Vám sedne ... ()