poster

Terapie (TV seriál)

 • angličtina

  In Treatment

  (festivalový název)

Drama / Psychologický

Česko, 2011–2019, 48 h 6 min (Minutáž: 21–29 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (36)

 • Djoker
  ***

  Spoilery. V rámci zatuchlé české seriálové žumpy se samozřejmě jedná o naprostou bombu, ale v globálním měřítku to zbytečně často vyřazuje rychlost, i když je cíl ještě daleko, viz. parádně rozjetý předposlední díl, kde naprosto nepochopitelně přijde místo závěrečné gradace čecháčkovské stažení ocasu. Oproti rodinným masakrům třeba v Californication velký rozdíl. Každopádně Roden to táhne neskutečně, jeho mrtvolný pohled se pro roli terapeuta v těžké krizi středního věku, který ve své profesi dokonale selhává, skvěle hodí. První týden je očistec, ale pak se to slušně rozjede. Marek Pošta je skutečně velké dřevo, takže pokud někoho šokuje potrat přímo u něho na gauči, tak asi těžko rozdýchá velice zdařilých 14 dní, kdy se mu jedna pacientka pokusí spáchat sebevraždu přímo u něho doma, u druhé má problém, aby po ní nevyjel, dalšímu natáhne a manželský pár se mu podaří dohnat k rozvodu. Během toho se mu navíc dokonale zesere i manželství, když se jeho žena začne kurvit s nějakým stavařem a povedené děti tomu také nepřidají (Berenika jako hippie telátko hrozná a Cina jako hetero syn stejně pořád homo). Ano, terapie je přepálená jako svině, ale emoce skoro nevydoluje, takže někde je chyba. Chytřejší dialogy jsem skoro nezaregistroval. Ohánění se pár psychologickými termíny pořád dokola působí spíše pozérsky než odborně. Nejlepší díly jsou s Michalem a Janou. Většinu času jsou slušně vyhrocené a hlavně ukazují iracionálnost a možnou zákeřnost vztahů moderního střihu. 1. série: 70%, 2. série: 60%, 3. série: 50%.(18.1.2019)

 • NinadeL
  *****

  9/116 Jsem docela zvědavá, kdy si na celou Terapii udělám čas. Ale Geislerka v první řadě byla výborná a ve třetí mám Studenkovou a sledovat to jen čistě selektivně by byla přeci jenom škoda. #hbo(28.7.2019)

 • InJo
  ****

  Mám za sebou teprve pár epizod, ale už pociťuju lehkou závislost. A to bych popravdě u čistě konverzačního nekomediálního (natož pak českého) seriálu moc nečekal. ;-) Psychologie mě ale vždy lákala a to postupné odkrývání traumat a hledání pravého jádra lidských problémů může být mnohdy poutavější a napínavější než sebelépe zrealizovaná akční scéna. :-) A ani si nemyslím, že stejně dobře (ne-li dokonce lépe) by to fungovalo jako rozhlasová hra. Herecké výkony se tady totiž určitě neodvíjejí pouze od toho, co a jak protagonisté říkají - nezanedbatelný podíl nepřekvapivě mají i jejich obličejová mimika, gestikulace apod. Zdánlivě zcela jednoduchý, ale v důsledku opravdu zajímavý přístup ke zpracování nejrůznějších sociálních témat a lidských osudů. S01: 80 %(12.12.2018)

 • Marze
  ***

  Tento formát o terapeutovi a jeho pacientech se osvědčil i jinde ve světě například v USA a Izraeli. Tvůrci seriál trochu počeštili. Například jednou týdně vyhledá terapii i sám rogeriánský terapeut Marek. Rode umí krásně naslouchat. Jako v každém seriálu je nám vše servírováno přes obyčejné lidské vztahy. Struktura vyprávění je propracovaná a osoby se vzájemně ovlivňují, takže se nevyplatí vynechávat některé díly.(20.12.2018)

 • Anchi
  ****

  Driv byly holky... jo. A ted jsou spis... no. :DD(26.9.2019)

 • easaque
  ***

  -3* před časem jsem začal sledovat tento chválený seriál, který vychází z ověřené světové značky, která se jen převedla na naše reálie. Budiž ... takhle to ve světě chodí a hodně seriálů a sitcomů má vlastně svůj předobraz jinde. Vydržel jsem nakonec asi tak deset dílů a nechytly mě příběhy "pacientů" natolik, že bych to dokoukal, i když je to herecky ztvárněné kvalitně. Třeba bude někdy jindy čas a chuť se k němu vrátit, ale prozatím zůstanu u průměrných třech hvězdiček. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](17.1.2021)

 • kajas
  ****

  Nejsem fanouškem rozdělení hodnocení na série, ale v tomto případě (hlavně kvůli velkým časovým mezerám mezi sezónami) jsem udělala výjimku. Zde tedy jenom zmíním, že i když jsem ve výsledku nehodnotila nejvyšší známkou, považuji "Terapii" za jeden z nejkvalitnějších seriálů, který kdy vyprodukovala nějaká česká televizní stanice.(10.3.2019)

 • Remedy
  ****

  Seriálová Terapie těží především ze dvou nosných bodů a těmi jsou kvalitní scénář (který má sérii od série stoupající tendenci) a silné zakomponování terapeutova osobního příběhu do celého vyprávění. Troufnu si říct, že na tuzemském seriálovém poli je Terapie vůbec to nejhodnotnější, co kdy vzniklo a dlouhou dobu nic podobně komplexního a emocionálně strhujícího jen tak nevznikne. Budu jedině rád, když se zmýlím. Terapie má totiž něco, co podobně ambiciózním tuzemským projektům schází, a to je schopnost udržet diváka po celou dobu v permanentní pozornosti. Za mě nejlepší role Karla Rodena. 1. série: 80%, 2. série: 85%, 3. série: 90%(9.7.2020)

 • zette
  ***

  Nevim, dost mozna jsem ovlivnen vlastnim nazorem, ze terapeuti jsou zbytecni a jen vydelavaji na lidskem nestesti a hlouposti.., ale byl jsem serialem zklamany. Dejove nedokazal upoutat mou pozornost. Roden se snazi, ale ani on to nemuze umet vytrhnout.(29.6.2019)

 • Arsenal83
  odpad!

  To je neznesiteľné, Pauhofová jedine čo dokáže je ukazovať nahotu a keď ju neukáže tak len kecá o sexe. Nechápem, prečo sa nechala zaškatuľkovať do role prostej kurvičky. I tu už v prvú časť kecá celý čas len o tom, ako nedala jednému sráčovi na hajzloch, aby nepodviedla priateľa, ale nakoniec mu aspoň vyhonila... Strašne trápne.(15.1.2019)

 • sator
  ****

  Terapie je český seriál věnující se terapii lidem s psychickými problémy. Psycholog Marek Pošta (Karel Roden) se každý den setkává s pěti klienty-pacienty, kterým se věnuje od pondělí do pátku. Formát seriálu je převzatý z izraelského seriálu BeTipul, ze kterého vycházel i americký seriál V odborné péči. (13.3.2019)

 • Mo.
  ****

  Objektivne tak na 3*, ale hodnoceno optikou ceske serialove produkce pod 4* jit nelze, specielne kvuli Rodenovi. Hlavnim problemem serialu je bohuzel tezke prizdisracstvi scenaristy, ktery proste nema koule na to dotahnout zadnou z hlavnich myslenek do konce a naservirovat divakovi neco opravdu zajimaveho a divacky non-komformniho.(4.11.2020)

 • Blueeyes
  ****

  Kdybyste někdy měli pocit, že jen vy vedete divnej život... pusťte si Terapii. Jestliže máte dojem, že se nám snad v té naší vlasti nedostává dobrých herců... pusťte si Terapii. A máte-li místo a čas na trochu nové závislosti, opět jděte do Terapie. Herecké výkony (zvlášť u některých postav a v konkrétních epizodách) vyráží dech. Musely to být štosy a štosy scénáře, protože v tomto projektu se v jednom kuse mluví a všechno je hlavně o dialozích. Dám krk na to, že v některých postavách, situacích či momentech se určitě poznáte. Určité postavy budete milovat a jiné vám způsobí kopřivku a budete se modlit, ať už na další sezení nechodí. A sám terapeut? Inu i ten má svoje problémy, velké a co si budeme povídat, sám tu terapii potřebuje jako koza drbání :-) Po první sérii musím dát klobouk dolů před tím, co v ní Klára Melíšková, Lukáš Hejlík, Martin Hofmann a především Karel Roden ukázali. Civilni, autentické, přesvědčivé, ... lidské. No jo.(31.1.2019)

 • TroiMae
  ***

  Mám k seriálu ambivalentní postoj a první řadu jsem ani neodkoukal. Na třetí jsem se začal dívat jen kvůli postavě Vojty Dyka. A seriál se mi líbil, přišlo mi, že dobře zobrazuje charakter terapie… Ale ten dojem se víc a víc vytrácel. K terapeutovi Markovi bych potřetí nešel. Že jemu samotnému není divné, že kvůli té jeho neustálé konfrontaci a postoji, že on ví všechno lépe mu na konzultacích běžně „pacienti/ky“ říkají, že se tam necítí dobře, že příště nechtějí přijít a dané setkání sami ukončují, nebo se alespoň ptají, zda už není konec. To je tragikomické. A to „rogeriánské“ terapie to má hodně daleko. Nicméně vedle ne zrovna vřelé a empatické terapie jsou tak vyložené lapsusy a obávám se, že to pak obraz profesionální terapie dost narušuje. Pro mě jako terapeuta je nemyslitelné, když mám klienta, abych za jeho zády konzultoval s jeho manželkou a s ní, ne s mým klientem, se také domluvil na společném setkání. Vyhnu se tak tomu, co dělá terapeut Marek v seriálu – že klientovi lže. Terapie přitom má být o vzájemné důvěře. Chce, aby k němu klienti/ky byli upřímní, ale sám lže. Manželka ale nepřijde, zdrží se, terapeut klientovi nabídne, že začnou bez ní. A zároveň mu říká, o čem nemůže mluvit, protože přijde manželka. To vše jen proto, aby mu na posledních pár minutách sezení řekla, že ho opouští, načeš v nejvypjatějším momentu terapeut z místnost stejně odejde. A to vše slyší z kuchyně, která je s terapeutickou místností propojena, terapeutova partnerka, protože se soukromím si terapeut starosti nedělá. Jindy syn jeho přítelkyně vidí skrz skleněné dveře.(14.2.2019)

 • Arkanoid
  **

  Vzhľadom na statické prostredie sa vytráca istý druh dynamiky či už v akcii alebo mimike hercov, ktorí cez postavy opisujú zážitky a pocity, ktoré možno práve teraz neprežívajú a tak ich emócie sú už len sprostredkované a deformované spomienkami, nie zažité tu a teraz. Z tohto dôvodu sa mi nedá dať pri epizódach plné hodnotenie. Videl som aj konverzačné drámy, no Postavy tam celý čas nesedeli a neoberali sa tak o možné prehlbovanie príbehu. Ostáva už len hodnotiť jednotlivé epizódy podľa kvality dialógov.(14.4.2019)

 • phoenixer
  *

  Tohle asi neni muj salek, protoze uz po prvnim dile jsem nemel chut zapinat dalsi dil. Bohuzel ani dalsi dily me nepresvedcili k lepsimu hodnoceni.(19.1.2019)

 • godycz
  *****

  S01 : nejlepsi Pauhofove role. hraje to tak presvedcive..jakoby to zazila. scenar do puntiku vymazlenej. S02 : vic politicky, vic dospely, vic zamotany, drsnejsi temata. dokonaly pribeh Neumannovi. !!!(1.12.2017)

 • djfun
  *****

  Nějaké mušky by se jistě našly (žádná zásadní mě však nenapadá) a tak vzhledem k tomu, že -dovolím si tvrdit- za celou historii samostatné ČR zde nevznikl seriál, který by snesl aspoň z povzdálí srovnání s Terapií, musím dát pět hvězd! Z převážné většiny velmi věrohodné, dokonalé herecké výkony všech, samozřejmě v čele s Markem, pardon Karlem (Rodenem):) A co předvádí např. Pauhofová bere dech. Neznám seriál a ani moc filmů (jeden z mála je 12 rozhněv. mužů), které by v takto komorní atmosféře, v podstatě z jedné místnosti, bez akce, "pouze" s výbornými dialogy, dokázaly tak skvěle vybudovat příběh, vystupňovat napětí, vytryskat emoce a umožnily se lidsky ztotožnit! A vyvolat skoro závislost:)(16.5.2019)

 • Zagros
  ****

  První sérii jsem sledoval již poměrně dávno, teď jsem si dal druhou a musím přiznat, že mě seriál až nebývale zaujal. Doma jsme jej odsledovali snad během čtrnácti dnů, což je na nás skvělý výkon. Velkým plusem je jeho rozvržení na týdenní cykly, kdy se každý den střídá jeden pacient a také ideální délka jednotlivých dílů. Příběh pacientů spojuje příběh samotného Marka Pošty v podání skvělého Karla Rodena. Obsazení se povedlo a herecké výkony jsou vcelku dobré, nejvíce mě bavil Charvát (skvělý Jiří Ornest). Tvůrcům se povedla i myšlenka terapie terapeuta, kdy vždycky pátý den sám Marek Pošta absolvuje svou terapii, což je i jakýsi sumář předchozích dnů. Seriál tak ještě lépe drží pohromadě a nerozpadá se jen do příběhu samotných pacientů. Výtky jsou jen drobné, snad občasné zjednodušení, klasické šablony a dramatizace. I když popravdě jsem nechtěl reálné záběry z terapie a tohle seriálové zpracování se i díky těm „výtkám“ povedlo znamenitě, čtyři poctivé hvězdy.(17.10.2019)

 • mirkath1
  ****

  Roden ve velmi nezvyklé roli. Seriál působí hodně civilně a uvěřitelně. Dobrá práce :) Hlavně zatím do 37.dílu mi pěkně brnká na nervy jeho manželka Alice-velmi nesympatická osoba a navíc s příšerným hlasem.(8.1.2018)

<< předchozí 1 2