Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

• Česko Hvězdné války: Epizoda I - Skrytá hrozba (více)

V Galaktické republice přibývají neshody ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která zcela zablokuje mírumilovnou planetu Naboo. Zatímco kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, aby konflikt zažehnali. Na pomoc ohroženým se vydávají mistr Qui-Gon Jinn a jeho mladý chráněnec Obi-Wan Kenobi. Poté, co muži zachrání mladou královnu Amidalu, ztroskotají na pusté planetě Tatooine. Tam objeví devítiletého Anakina Skywalkera, mladého otroka, který vládne neobyčejnou silou. Anakin zvítězí v napínavém závodě kluzáků, tím získá svobodu a stane se učedníkem řádu Jedi. Všichni se pak vrací do Naboo, kde musí Anakin s královnou čelit masivní invazi, zatímco oba Jediové se střetnou se zákeřným nepřítelem jménem Darth Maul. (TV Nova)

Skuby47

Sci-fi není můj nejoblíbenější filmový žánr. Dlouho jsem odkládala shlédnutí téhle vesmírné ságy, ze které jsem občas viděla různé útržky. Konečně jsem se odhodlala, že se podívám, myslím ale, že je už pozdě. Film patří do jiné doby, kdy to jistě byla bomba. Je to efektní, výpravná a originální triková podívaná. Příběh mne nezaujal, šel nějak mimo mne a tak si nejsem jista, jestli všech šest epizod zvládnu. Výběr herců odpovídá žánru ale herecké výkony jsou strohé bez emocí. O ně tu nešlo a snad ani ten příběh nebyl podstatný. Připadalo mi to rozvláčné i když vizuální efekty jsou parádní a ve své době musely být fascinující. Líbilo se mi to, ale nebavilo mne to. ()

Estrellita

Nejmilejší a zároveň nejnaivnější díl Hvězdných válek je jednoznačně právě Skrytá hrozba. Pohled na malého Anakina, o kterém už všichni víme, že se jednou má stát jedním z pánů Temné strany síly, je velmi působivý - ta dětská bezprostřednost krásného blonďatého kloučka Jakea Lloyda v kontrastu s postavou temného Dartha Vadera... Výborné! A dvě scény - Neesonova poslední bitva a McGregorova přísaha - mi způsobily téměř nervový kolaps. 100% ()

chelseaman22

Celé je to proklatě infantilní! A navíc je to monstrózně komplikované a zamotané. Každých deset minut jiná rasa, jiný battle či úplně jiné situace! Naneštěstí to má nějakou úroveň. Vyjma hudby bych si netroufal tvrdit, že tento snímek nějakým způsobem vybočuje z řady. Snad II bude lepší ve všech ohledech. 62% Výdělek celosvětově k 24.9.2012: $1,027,044,677..........11. nejvýdělečnější film historie ()

VaHo

Samo o sobě to není špatné, jsou zde pamatování hodné scény (např. kluzáky a souboj s Darthem Maulem), v porovnání s ostatními díly je to ale jen slabý odvar. ()

Motinski

Skrytá hrozba je detskejšia ako hociktorá časť starej trilógie. Je farebnejšia, chýba jej osudová atmosféra a ajkeď ma príbeh bavil, veľa krát sa uberá divným smerom. Herecky najviac ťahá Liam Neeson a stal sa pre mňa jednou z najsympatickejších postáv celej ságy. Scény závodov úžasné, malý Anakin nič moc. Škoda aj Darth Maula, toho mohli viac využiť. Už len jeho ikonický vzhľad je pamätný a tu ho veľmi rychlo vyšachujú.  Ako začiatok jedného z najväčších príbehov filmovej histórie to ale v mojich očiach obstálo. Aj napriek hejtu od fanúšikov, aj napriek mojím výhradam. Ten svet je pre mňa stále pútavy, užíval som si rýchlejšie tempo, dynamické súboje, lokácie a prirodzene som sa tešil. A to po celý čas.  K Jar-Jar Binksovi len toľko že jeho „humor“ je obrovský kanál a vlastne všetky scény s Gunganmi moc neoslovili. ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ  Džedájové? Drojdi? Světelné mečanda? Nu, první epizoda nám nabídla supr čupr věcičky, mohli jsme vidět toho malého hajzlíka Joudu s ušima do ikz, černého frenda sedícího poblíž, při zkoumání málého vyvolénuho Anakundina, který chtěl mít taky svítící mečík, pro který přes usilovný rejz musel lívnout svou maminku, ale všechno je v pořádku, protože Síla tě probouzí.. dále jsme mohli vidět poněkud zmaténeho slimáka Čača bigsyho, který mě vážně svou demenci bavil, chtěl bych taky takového kamaráda na cesty, neměl bych pocit, že jsem tak blbej.. Hřišník Dart Maul kyll Kvij-Gona Jinna, ale naštěstí rychle zasáhl Obi z díry (nemyslím ten obchod) frzt epizoud beru pozitivně a už konečně můžu říkat, viděl jsem ty Stárworsky kámo, teď jsem tady šéf já, vím kdo je Skajwolkr, Jouda a další ňoumové! :) ()

David.Darco

Opäť rozprávka v šatách načrtávajúceho sa temnému príbehu. Darth Maul sa stáva jednou z najviac premrhaných častí SW. Záporák v podobe až takmer sivej eminencie mal môj rešpekt. Je to škoda. Každopádne je výsledný pocit vcelku pozitívny, som zvedavý čo sa bude diať ďalej. P.S. - Natáčanie záverečného CGI fightu prebiehalo na zelenel kúke z plochy windowsu XP.... NOVÚ TRILÓGIU má na starosti jeden režisér, paradoxne však pôsobí menej komplexne ako pôvodná trilógia. Prvé dve kapitoly pôsobia tak trochu ako kalkul a bez tretieho dielu by ako samostatné príbehy neobstáli. Preto moje hodnotenie ovplyvňuje aj dojem z trilógie ako z celku. Slabina Druhej trilógie spočíva aj v CGI efektoch. Dobrým príkladom sú napríklad Stormtrooperi, ktorým nemohli nasadiť masky ani v snímaní polodetailov a detailov... Príkladov je samozrejme viac ()

UhLee

(8.5/10). Chápu některé názory, že původní trilogie je lepší než tyto prequely.. Ale mi osobně se tento díl moc líbil. Největší pastva pro oči byla bitva rytířů Jedi proti Darth Maulovi. Neskutečná choreografie. Také nesmím zapomenout na skvělou rozmanitost postav a neskutečný soundtrack Johna Williamse. ()

Remivsremi

Snímek má závod a závěrečný souboj, ale zbytek dokáže tak neuvěřitelně otravovat a prudit, že si ve finále budete pamatovat pouze to negativní. ()

adams89

Nápad natočení nové prequelové trilogie k té staré bylo fanoušky Star Wars a hlavně producenty přijato všemi deseti. Na minulost Dartha Vadera a nebo mladá léta Obi-Wana Kenobiho byl přece každý zvědavý. Lucasův nově vytvořený rozmanitý svět plný přenádherných lokací mohl ten starý s klidem strčit do kapsy, i když i ten měl takové své kouzlo. Mezi herci převzalo iniciativu duo Jediů v podání Liama Neesona a Evana McGregora, což je vedle vizuální stránky určitě největším pozitivem první epizody. Jejich závěrečný souboj světelnými meči proti tajemnému Darth Maulovi patří vůbec k vrcholům celé šestidílné ságy. Někdo sice může namítnout, že díky možná až příliš ukecanému Jar Jar Binksovi či mladičkému Anakinovi je film místy přehnaně dětinský, ale však si vzpomeňme na planetu Endor z Návratu Jediho. George Lucas se podle mého názoru po dlouhých šestnácti letech vrátil ve velkém stylu.80% ()

Gothar

Tak tento film bol pre mna trochu sklamanim, ale aj tak si u mna nakoniec vysluzil lepsie 4 hviezdicky. Dej je na mna uz prilis rozpravkovy, ale zvysok sa podaril. Suboje su natocene dobre, vsetko je to podfarbene skvelou hudbou a efektami. Jar jar mi az tak nevadil, ale urcite by som sa bez neho zaobisiel. ()

SG_ever

Určité pasáže prologu k celé sérii se my zdály zbytečně zdlouhavé, v jiných však tvůrci zcela naplnily potenciál a očekávání. Tak jako tak, slabší než stará série. (80%) ()

Honzíno

Napadá mě jediné vysvětlení. Epizoda I je tolik dětská, jelikož v ní sledujeme dětství nejdůležitější postavy sextalogie. Sedělo by to, jelikož Klony jsou hormonálně zamilované a Pomsta správně temně naštvaná. Jinak to Lucase neomlouvá. Děj je zprasený, přeplácaný (v Impériu se toho tolik stalo a je to perfektní film), ale zde množství nefunguje. Navíc v každém třetím záběru se nachází nějaká forma infantilnosti, prvoplánového dementího humoru (a to i dokonce v závěrečné sekvenci!!), však víte. Naštěstí je v důsledku finále opravdu skvělé a již nepostrádá onu atmosféru a patřičné tempo, napětí. Na druhou stranu, mohlo to skončit i hůře, není to propadák, jedná se jednoduše o pomalejší start. ()

honza7

Pro mě jasně nejlepší díl celé ságy. Jako jediný díl obsahuje závody kluzáků, světelnou tyč Dartha Maula, boj gunganů apod. i to prolínání bitvou se mi líbí takové mezitím někde. Opravdu skvělý film ()

skrblik007

Dobrý úvod do údálostí, které předcházely zkáze galaktické republiky. Představení postav a vysvětlení fungování věcí - tento účel první epizoda splnila. ()

FaceMan

V tomto komentári zhrniem druhú trilógiu (I, II, III) . Tak toto je už o niečom inom. Je vidieť že ja som tá novšia generácia a druhá trilógia ma už od začiatku prekvapuje. I. diel naberá na obrátkach aj keď tam bol ešte ten nádych z pôvodnej trilógie čo sa mi moc nepáčilo ale pozeralo sa na to lepšie. II. diel je zas o krok bližšie k dokonalosti efekty sa mi tiež páčia a hlavne tie postavy sú simpatické, mám k nim vzťah a anakin je úžasný(aspoň jeden filmový skywalker). Nakoniec tu máme II. diel a ten je dokonalý. Premena anakina na dart vadera je radosť pozerať. Vizuálne efekty sú vyšperkované na maximum. Samotná scéna v láve je awesome. Mistr Joda je taktiež skvelý a posledná scéna keď anakina operujú a spravia z neho definitávne dart vadera. Epické zakončenie tejto trilógie kt. mi už neprišla tak nezmyselná a nenudil som sa pri nej. ()

Blacks

Musím říct, že po opětovném shlédnutí episod IV - VI cítím značné zklamání, obzvláště pak nad prvními 40-ti minutami filmu. Kladnou stránkou Star wars byl mimo dechberoucí efekty (zůstaly skvělé) a charizmatickou hudbu a zvuk (pořád vynikající) hlavně silný příběh - a právě tady cítím největší zklamání. Postavy mají slbé charaktery: Darth Maul, jako hlavní nepřítel: Srovnání s Vaderem je spíš úsměvné, mladý Obi-Wan také není nic moc, no a Jar Jar. Ewoky jsem neměl rád, ale oproti němu jsou zlatí - Myslel jsem, že SW není pohádka pro 4 leté děti - bohužel Jar Jar a jeho Patálie, jak by se tento díl mohl také jmenovat, není to jediné infantilní. Díkybohu v druhé půlce se film více rozjel - PodRaces vítečně Natočené, Coruscant zajímavý, návrat na Naboo a vzdušný souboj u Droidí stanice na orbitě slušné - Zlatý hřeb a hvězdička navíc je ale jednoznačně zásluhou souboj Qui-Gona a Obi-Wana s Darthem Maulem. 88% Jestli se pamatuji dobře, tak Episode II je dějově ještě slabší a Episode III naopak výtečná ...no uvidíme. ()

Avathar

Prvé SW, ktoré som videl (ešte ako malý špunt). Vtedy som z kina odchádzal spokojný ako nikdy. Z dnešného pohľadu je ten film pre mňa takmer neznesiteľný. Efekty super, herci sa dajú (hlavne Neeson), dej o ničom, Jar Jar vrchol primitivizmu... Možno to nie je fér a mal by som sa na SKRYTÚ HROZBU dívať tými detskými očami, ale holt, nejde to. Starnem a stávam sa suchoprdom. Už ma to celé proste netankuje. Z celého filmu si tak najviac budem pamätať hlavne parádny záverečný fight a výbornú hudbu. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

01.04.2021

Jen pár dní poté, co studio Lucasfilm odhalilo kompletní obsazení nadcházejícího seriálu s Obi-Wanem Kenobim, přichází ze světa Star Wars další zpráva. Nového seriálu na streamovací službě Disney+ se… (více)

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (více)