Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

• USA Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (více)

Rozpolcenost mezi loajalitou ke svému učiteli Obi-Wanu Kenobimu a vábením Sithů nakonec způsobuje, že se Anakin Skywalker obrací zády k Jediům a přeměnou v Dartha Vadera dokončuje svou cestu do temnot... (Bontonfilm)

Efreeti

Každým dalším dílem mám Hvěždné války méně rád. Mám pocit, že nová trilogie neměla nikdy vzniknout. Radši měl Lucas investovat úsilí do Indiana Jonese ()

DAF1

Darth side of the force is the way to many abblilities, some consider to be unnatural. It is done my Lord. Splněním rozkazu 66 se naplnila téměř třicet let trvající vize George Lucase a sen o kultovním stvoření pána všeho zla Darth Vadera se stal skutečností. ()

krivkin

snad první Star Wars, kde se řve :-) i když jsem od začátku věděl jak to dopadne, stejně jsem to jenom hltal... jediný film nové trilogie, který si můžu pouštět zase, znovu a tudíž opakovaně ()

(fjw)

Po dvou průserech z nové trilogie je konečně to, na co jsme všichni čekali. Tento díl jako jediný se podobá původní trilogii a nejen tím že má navazovat. Souboj mezi Obi-wanem a Anakinem je pojat velmi grandiózně a pak samotná přeměna v Dartha Vadera a celé galaxie je ohromná. A john Williams složil nejlepší soundtrack z nové trilogie:) ()

itchyk86

star wars 1, 2 ... pohadky na spani pro deti. star wars 3 ... silny,psychologicky, akcni, dojemny film, jeden z nejlepsich :) ()

šinta

Určitě nejlepší film z nové trilogie, famózní triky a závěrečný souboj mezi Obi - Wanem a Anakinem....ohromující, při rozkazu 66 bych nejraději kancléře Palpatina(Darth Sidious) uškvařil tou jeho elektrikou ()

Weissik

Svět, který si Lucas vytvořil, a kolotoč mytologie, který se mu podařilo kolem Star wars spustit, znemožnil, aby byla epizoda III špatný film. Proč zrovna já musel ale absolvovat promítání v sále plným zhruba osmi až desetiletých anglánů? :D ()

marosson

Super! Skvelé! Zaujímavá epizóda ktorá odhalila to,čo som už dávnejšie tušil - Darth Sidious a premena Anakina na Vadera...množstvo skvelých súbojov no a pamätná veta Mistra Yodu: Into exile I must go. Failed I have ()

Jungler

Důstojné "zakončení" mé oblíbené sci-fi ságy. Jednoznačně nejlepší z třech nových dílů. Proměna Anakina v Darth Vadera byla prostě super :) ()

Goodmen

Lucas se vzpamatoval. Konečně tu je vše co je třeba: emoce, akční scény celkem ujdou a skvělé propojení se čtvrtou episodou. Skvělá přeměna Anakina v Dartha Vadera (kazí to trochu Christensenovo herectví), ale celé je to skvěle našlapané s několika opravdu výbornými scénami. ()

MartyMcFly89

Že by v závěrečné scéně, kdy proti sobě stojí Anakin a ... aj, vypadlo mi to, prostě ten druhý, že by měl Anakin -2 na defense díky svému nevýhodnému postavení ? Stíhání robolorda je trikově pěkně zvládnuté, bezvýchodnost gravitace zábavná. A útok na senát, není kam utéct, na koho se obrátit. Dobré, dobré ()

Stanmi

George Lucas to dokázal. Dovršil svou vesmírnou ságu takovým způsobem, že tento film se stal mým numero uno. Díky Georgi za vše. ()

Klemi

U posledního dílu Star Wars se mi podstatně změnil celkový pohled na tuto ságu. Jednak film sám o sobě obsahuje skvělé efekty (např. souboj Obi-Wana se Skywalkerem) a jednak má přímočarý strhující děj. Na nepřeberné množství nelogičností jsem si asi u Star Wars už zvykl. Tento poslední díl jakoby spojuje všechny ostatní a je mistrným vyvrcholením série, což však neumenšuje mojí kritiku ke všem předchozím dílům. Pouze to na ně vrhá trochu jiné světlo. ()

Titleist

Vynikající proměna Anakina na Darth Vadera. Svět hvězdných válek na mě působí naprosto užasně, geniální sága, Natalie Portman ve mě vyvolává pocity, které mívám při sledování pornofilmu a ten příběh je prostě úžasnej. 95% ()

GoldenGecko

Ať si nadává kdo chce a jak chce na Haydena Christensena, Lucas v něj vložil důvěrua já nemám námitek, podle mě odvedl práci dobře. A jinak jsem prostě milovnice SW ( přesněji řečeno fanatik) a radši mám nový díly, vím že klasika je klasika, ale ty nový jsou mi prostě bližší. A nejlepší z nich je určitě Pomsta Sithů. Pro mě něco jako voda na poušti, nebo oblíbený jídlo po dni hladovky... Tohle je láska na celý život. Celá ta tíživá atmosféra, citíte, jakpomalu klíči strach a ten vede k... nenávisti a ta...k temné straně. Celý film je prostě prožívání celé ságy vrchol všeho, příběh o zrodu zla, které má paradoxně kořeny ve veliké lásce. A tenhle příběh pak končí jednou z největších laůdek celé filmové historie: souboj mistra a učedníka. Souboj při kterém nedýcháte a nemrkáte a zastaví se vám srdce, přichází vrchol všeho a vrchol tak tragický a přitom tak dokonalý, obrovský. Zážitek sladký a hořký jako život sám. ()

Saphiroth

Zakoncenie scifi rozpravky ma naozaj vsetko,co si fanusik SW sveta moze priat. A mozno este aj troska viac. O vizualnej dokonalosti tohto filmu tiez niet pochyb, George Lucas so svojimi Industrial Light and Magic nic neponechal nahode. ()

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (více)

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (více)

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

29.09.2019

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy již delší dobu slibovala, že do světa Star Wars hodlá brzy přivést více ženských autorek. Na filmové frontě se jí to zatím tolik nedaří, vzhledem ke změně strategie… (více)

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (více)