Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

• USA Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (více)

Rozpolcenost mezi loajalitou ke svému učiteli Obi-Wanu Kenobimu a vábením Sithů nakonec způsobuje, že se Anakin Skywalker obrací zády k Jediům a přeměnou v Dartha Vadera dokončuje svou cestu do temnot... (Bontonfilm)

mrclTV

Pre mňa druhý najlepší SW film. Prvé dva filmy novej trilógie sú iba prípravkou a až v treťom sa priaznivci dočkajú toho, na čo dlho čakali - premena Anakina na Dartha Vadera. Vskutku efektne spracovaný najviac očakávaný moment SW ságy. Ale zvyšok okolo je už menej úchvatný. Ale duely svetelných mečov nikdy nesklamú. EDIT: Po dlhšom čase mením hodnotenie. Po každom zahliadnutí sa mi tento diel páči čoraz viac a to až tak, že pôjdem s hodnotením vyššie a pridávam jednu hviezdičku. ()

marek29

OK ve trojce se to slušně převrátilo. Slušnej Anakin neni zas tak slušnej a Padme pro změnu zaklepala bačkorama. Celkem mě to chytlo i bavilo. Napínavý je to, to je fakt.. Bojím se co čekat od "původních dílů". Stay tuned for future info. May the force be with you 3:-) ()

fordhont

Jelikož jsem nechytl prvopočátky kultu Star Wars, připadne mi to zdlouhavé, nepřehledné, zmatené, dětinské, i když zajímavé a propracované. Na tomto dílu oceňuju jasné napojení na dějově předcházející epizody (které je lepší vidět předtím) - vznik Darth Vadera, umístění Luka a Leiy, exil Obi-Wana a Yody atd. ()

PeterJon

Scenárom ma šokovalo, čo sa stalo z Anakina a ako krásne všetko do seba zapadá vysvetľuje epizódy IV, V, VI. Estetikou sveta Star Wars sa stále nechytám, celkovo slabé 3*. ()

jayman

Zrod Vadera (obidva) a vykonanie Orderu 66 sú čisté epickosti, kedy si hovoríš "konečne!" Inak slabšie, ale dobré. Dôstojný prequel. ()

helrohir

Konečne Star Wars film so všetkým, čo k tomu patrí. Tým, čo robilo z dvojky slušný film, teda záverečné akčné inferno, je tu nabitý takmer celý film. Veľkolepé galaktické boje, efektné súboje a to všetko vo vizuálne úchvatnom háve robia z tohto filmu dokonalý epický zážitok. Lucas svoje tradičné infantilné chúťky zminimalizoval na minimum a konečne pridal aj skutočne fungujúce emócie, nie len gýčovú lovestory. Je až neuveriteľné, aký skok urobil Lucas medzi "prihlúplou" jednotkou a emóciami nabitou, niekedy dokonca až depresívne pôsobiacou trojkou. Dokonca aj herci už majú čo hrať a v tomto smere ma príjemne prekvapil Hayden Christensen, ktorý svoju premenu na Darth Vadera stvárnil s gráciou. Jednoducho ide o najlepší diel prequelovej trilógie a z môjho subjektívneho pohľadu ašpiruje aj na najlepšiu časť celej hexalógie (alebo sa aspoň delí o trón s epizódou V). 95%. ()

ACDCKL

Jak mě první dva díly z nové trilogie moc neuchvátily, tak tento díl je naprostá paráda. Přeměna Anakina Skywalkera v Darth Vadera je tak parádně pojatá, že tento díl považuji skorem za nejpovedenější z celé série. Konečný dvousouboj mezi Yodou vs. Palpatinem a Obi-Wanem vs. Anakinem je filmařský top souboj světelných mečů. ()

PlayEasy

POVSTAŇTE, LORDE VADERE. Vrchol SW ságy, minimálně té "prostřední". Myslíme, že už naší tatíkové v sedmdesátkách snili o originu Vadera a sen je konečně splněn! Zprvu jen náznaky a následné stupňování napětí vede do nezapomunetelného finále. 100% ()

Mistr_Moon

Problémem prequelové trilogie je scénář George Lucase a to i u této části nevyjímaje. Celé je to hrozně zkratkovité, proměna Anakina mi dnes už přijde odbytá, polovina dialogů je směšná. George Lucas alespoň tento díl zachránil jako režisér, scény střídá svižně, bojové scény byly ve své době úchvatné, technika pokročila a tak už to, ač celé natočené na zeleném pozadí, nepůsobí jako pc hra. Bohužel to nestačí a zatímco stará trilogie (pokud přimhouřím oči nad Ewokama) si udržela kouzlo i po 40 letech, prequely už na další shlédnutí neohromí. ()

donnovann

Takovou stoupající tendenci kvality kdyby měli staré Star Wars tak epizoda 6 musí být vychvalována do nebes. Skvěle vykreslené charaktery snad všech postav (i nad tím Christensenem přivřu oči) Jar Jar konečně mimo dění a první nádech Darth Vadera beru jako nejlepší scénu z nové trilogie. Lucas si vše nechal na závěr a já můžu dát konečně plný hodnocení. ()

kirmakX6on

podle mě nejlepší a zatím (2018) nepřekonaný díl Star Wars. Hezké postavy, výborné souboje, ale i zajímavý děj ...vyvážené, všeho tak akorát ..a v pozadí variace na téma, kterak je cesta do pekla dlážděna dobrými úmysly, zde samozřejmě s tím, že jakmile se Anakin na tuto cestu dá, temná strana mu zatemní mozek. Nakonec je ale právě to zatemňování mozku to, co tomu přísloví ve skutečnosti chybí ..protože v reálném životě to bývá právě takto, jen místo temné strany působí celá řada mentálních zkratek a psychologických obran, které člověka vedou k tomu, že si není schopen zavčas uvědomit chybu a místo aby po "malém hříchu" rychle nasadil zpátečku, raděj si své chování nějak zkouší obhájit a nakonec se identifikuje s tím, že je prostě takový. Aby nedošlo k mýlce, ten film je klasická akční oddychovka, ale protože jsem jej už viděl podruhý, šlo mi při závěrečných scénách hlavou i toto :-) 87% ()

Tominni

Když se po odmlce George Lucas rozhodl vrátit k Hvězdným válkám, dvakrát jsem si říkal, proč to vlastně dělá, až potřetí jsem byl náhle unesen. Výborné akce jsou tentokrát doprovázeny i silným dějem a svoje k tomu přidávají i herci. A tak můžeme sledovat rozhodování Anakina Skywalkera k jeho přechodu na temnou stranu síly vedoucí k Darth Vaderovi.....jen je trochu škoda, že to Lucas trošičku uspěchal.....protože Anakin se rozhodl na můj vkus nějak snadno. Ale scény (Obi-Wan vs Anakin, vyhlazeni Jediů) - v tom je opravdová síla a to na plné hodnocení nakonec bohatě stačí. ()

knihovna

Nemůžu si pomoct, ale finální souboj mezi Anakinem a Obi Wanem mi ze všeho nejvíc připomínal souboj Černého rytíře s králem Artušem z filmu Monthy Python a Svatý grál. Ten ho tam taky osekal jak proutkař vrbu. ()

DarweyD

Kéž bych nikdy nežil ve světě, kde se jeden z největších spoilerů bere jako obecně známý. Kdyby první trilogie byla chronologicky vytvořena před trilogií druhou, efekt překvapení z toho obrovského plot twistu by byl mnohonásobně větší. Takhle se pouze dívám na mého milovaného obi-wana, užívám si ten svět, atmosféru, hudbu, a nejlepší vizuály původní ságy. Bohužel ale prostě dopředu vím jak všechno dopadne, takže to bere filmu asi nejvíc. Navíc ve mně Hayden Christensen ani Natalie Portman neprobouzí skoro žádné emoce. ()

Mkartaylas56

Naprosto skvělé a epické zakončení mnohými neoblíbené prequelové trilogie, která sice jako celek nepůsobí tak kompaktně, jako její předchůdkyně, avšak z mého pohledu jde stále o skvělé Star Wars, které má výborné postavy, fantastickou hudbu, nabízí pohled do nespočtu koutů galaxie a má výtečně vyladěnou akční i příběhovou stránku. No a ačkoliv první dva díly jsou skutečně slabšími kousky z tohoto filmového světa, tak třetí díl to všechno vynahrazuje a minimálně ve své druhé polovině nabízí, jak jsem již psal, naprosto epické a skvěle vybudované vyvrcholení (a vlastně i začátek pro další trilogii), které z Pomsty Sithů dělá i do dnes jeden z těch vůbec nejlepších dílů celé série. 90% ()

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (více)

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (více)

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

29.09.2019

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy již delší dobu slibovala, že do světa Star Wars hodlá brzy přivést více ženských autorek. Na filmové frontě se jí to zatím tolik nedaří, vzhledem ke změně strategie… (více)

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (více)