Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

• USA Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (více)

Rozpolcenost mezi loajalitou ke svému učiteli Obi-Wanu Kenobimu a vábením Sithů nakonec způsobuje, že se Anakin Skywalker obrací zády k Jediům a přeměnou v Dartha Vadera dokončuje svou cestu do temnot... (Bontonfilm)

Jason13

Samozřejmě uznávám kouzlo původní trilogie a ctím jí jako nadčasový kult. Christensen mi jako herec v epizodě II vůbec nesedl. Tady to malinko napravil, ale pořád mě nepřesvědčil o bůhvíjakém talentu.. I přesto si ale troufám říct, že přerod Anakina v Darth Vadera je (nikoliv zásluhou Haydena, ale pana Lucase) tím nejlepším co nám svět Star Wars doposud nabídl... ()

LencaN

A tak jo, dám 5 hvězd :) sice ten začátek mi přišel zdlouhavý a malilinko nudný, ale celý film je protkán jakousi gradací, kdy se děj hezky rozvíjí. Všechno do sebe hezky zapadá a dělá to podařený startovací můstek pro epizodu 4. Konečně jsem viděla zrod Darth Vadera, na scéně se objevuje Luke Skywalker a princezna Leia (i když zatím ve zmenšené verzi:) ) musím se přiznat, že jsem skoro až mlaskala u scén, které se točily kolem R2-D2 a mistra Yody. Jsou to moji oblíbenci, takže slyšet R2 pištět... svým způsobem :D... nebo ho vidět, jak provádí hrdinské kousky a mistra Yodu, který jako dvacetiletý poskakuje a hopsá při soubojích....tohle všechno mě upoutávalo čím dál víc. Příšerek je tu přiměřeně, prim hrají lidé (debatovat o dovednostech herců by snad bylo barbarstvím), hudba je kvalitní a často jsem si všimla, jak scény povznesla. Zpočátku je tahle epizoda průměrnou scifi, ale s blížícím se koncem pozvolna přibírá na temnotě, stejně jako Anakin pomalu, ale jistě přechází na stranu zla. Stará trilogie má svoje kouzlo, které z řady nové žádný díl nepředčil a ani snad nemohl. Ale z nové trilogie mě tenhle díl zasáhl nejvíc. ()

Kriklan49

Trilogie skončila tak, jak začala a pokračovala. Příběhem, který jako by psal osmiletý, ubohými hereckými výkony a ještě horšími dialogy. A vše, co mu scházelo na logice a vyprávění, dohnal komixovou akcí. Závěrečný souboj, který se zřejmě táhne v rozmezí několika měsíců, protože při něm Amidala z prvního trimestru těhotenství přejde zvolna do třetího, je jen důkazem ubohosti koncepce nových dílů. Souboj Luka a Vadera na konci epizody VI neohromí triky ani choreografií. Co ho dělá výjimečným je jeho příběh. Je vyvrcholením let Lukova tréninku, je finálním vzdorem osudu. Když nakonec v návalu vzteku Luke útočí na Vadera, nebojuje s žádnou grácií, jen bije protivníka až do jeho úpadku. Člověk vidí jeho lidskost, dokáže se vcítit, vidí, jak si Luke uvědomuje, že zaujímá otcovo místo a finálně tomu vzdoruje. Souboj na konci epizody III je plochá, komixová akce, která se táhne věky a věky a věky a je nám všem nakonec totálně ukradená, protože beztak víme, jak dopadne. ()

kishi_SO

a mame tu vyvrcholenie sagy. Prazdne miesta sa nam zaplnaju a my sledujeme zrod Dartha Vadera. Prilis vela sentimentu vsak pochovava Temnu stranu sily a ja som sa nemohol ubranit pocitu, ze uz by filmu mohol byt aj koniec. Nie je to take zle, ako Skryta hrozba, ale Klony asi u mna ostanu top dielom sagy. ()

milhouse86

Nie som fanúšikom sci-fi žánru, ale sága Star Wars patrí k "povinnému čítaniu" každého filmového fanúšika. V rebríčku najlepších filmov na ČSFD sú 4 filmy zo ságy v TOP 100, do TOP 200 najobľúbenejších patrí všetkých 6. Rozhodol som sa preto nebyť ďalej ignorantom a doplniť si povinné čítanie. Pôvodná trilógia bola pre mňa milé prekvapenie, svoje kultové postavenie obhájila. Epizódy I a II síce nedosahovali kvalitu pôvodnej trilógie, ale stále mali čo ponúknuť. Musím priznať, že na epizódu III som sa dokonca tešil. Premena Anakina Skywalkera na Darth Vadere do mňa vkladala vysoké očakávanie, čakal som jeden z najepickejších filmov vôbec. Konečné romantické rozuzlenie bolo pre mňa nedostatočné, neuveril som mu. Film si navyše až príliš zakladá na efektoch, ktoré ale na mňa nefungovali, mal som skôr pocit, že pozerám počítačovú hru, nie film. Generál Grievous a Boga ma dokonca rozosmiali. Anakin je asi najdôležitejšia postava celej ságy, na takúto podstatnú rolu chýbala Christensenovi charizma. U mňa najslabší film ságy. (zatiaľ, uvidíme, s čím prídu nové epizódy) ()

Willynka

Tak jsem si po deseti letech dala opáčko, abych si opět potvrdila, že ty stupidní dialogy se nedají přežít. Nebýt poutavýho vizuálu, tak by si člověk nejradši prohnal kulku hlavou, jen aby to nemusel poslouchat. ()

kyrysar

Největší pecka, všichni čekali jak to bude s Anakinem, jak se to stane. A ono se to stalo naprosto hustě, člověk na něj chtěl na plátně křičet ty pitomče pitomá! A závěrečný souboj Anakin vs. Obi-Wan bude na dlouho tím nejlepším soubojem v celém universu SW.!!!! A to jako vážně!! ()

rigby

Od prvního okamžiku, od první minuty je to nezastavitelná, nezadržitelná jízda. Však také tolik věcí vměstnat do dvou hodin chce odvahu, protože se nesmí zaváhat. Tímto dílem konečně vše dostává svůj smysl, každičká součástka do sebe neomylně zaklapává a dokončuje obrovské dílo v jeden dokonalý celek. A navíc se na to dá dívat, nelze ani na vteřinu odtrhnout zrak od dění. Vskutku dokonalost sama a plně zasloužených pět hvězd. ()

Dawydov

Po třetím zhlédnutí: Filmově nejlepší episoda série. Vážnější tón než předchozí díly, nění to konečně tak dětinské, téměř žádný Jar-jar, osudovost na maximu, přerod Anakina sice ne dokonalý (moc uspěchaný), ale dost dobrý. A přerod republiky v impérium také (i když i tady bych chtěl vidět/vědět více). Až na zbytečnou infantilní ještěrku a chvílemi už únavně zdlouhavý boj světelných mečů celkově vynikající. ()

Adhol

Revenge of the Sith je pořádná jízda už od začátku. Jednoznačně nejlepší díl prequelové trilogie a taky příběh, který se nám Lucas už od epizody I snažil celou dobu ukázat. Epizoda III rozhodně není bez chyb, ale silné momenty a skvělé scény ("Have you ever heard tragedy of Darth Plagueis the Wise?" a vůbec veškeré dialogy mezi Palpatinem a Anakinem jsou parádní, Order 66, útok na Jedi Temple, duel na Mustafaru...) dávají na to špatné rychle zapomenout. Ewan McGregor je epizodu od epizody lepší a ve trojce ho prostě zbožňuju. Je vidět, že temně laděné epizody Star Wars prostě sluší! ()

lukasmyval

Zdá se mi trochu přeceňovaný. Má skvělé momenty, ale po několikátém shlédnutí přestávají působit, což se nedá říci o originální trilogii, proto se mi nezdá hodnocení adekvátní. Max. 83% Dávám čtyři hvězdy jen protože je o dva stupně lepší než předchozí dvě monstra. ()

HellsAngel

Pomsta Sithov je jasným dôkazom, že prequely mali zmysel. Prerod horkokrvného rytiera Jedi Anakina Skywalkera na mechanické monštrum Dartha Vadera je tragédiou Shakespearovských rozmerov a s každou pribúdajúcou minútou sa film stáva lepším. Nebyť popcornového úvodu a častých prestrihov na miestami nepodstatné scény, išlo by o zážitok, ktorý sa môže porovnávať so staršími dielmy. Takto je Epizóda III len akýmsi medzičlánkom medzi originálnou a prequelovou trilógiou. No je zrejmé, že ju sprevádza mocná Sila. ()

Salvator

Pomstu Sithů lze označit za nejtemnější díl z úvodní trojice. Darth Vader je konečně na scéně a tenhle blok SW tím dostal možná až nečekaně ucelenou podobu. ()

vecneZivec

Tak jsem si dal konečně všechny tři epizody....vím, že pozdě, ale muselo to uzrát. Nejsem SW fan. Ale Hayden Christensen musím říct, že nic moc a jeho přerod v Darth Vadera? To je pro mě zklamání filmu. Ale jinak nejlepší díl z těchto 3 dílů. ()

Matyspa

Za mě možná nejlepší díl star wars. Vyrostl jsem na této sérii a když jsem byl malý, díval jsem se hlavně na novou trilogii. Tento díl je úžasné, temné a překvapivé finále. Přerod anakina v darth vadera je neopakovatelný. ()

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (více)

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (více)

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

29.09.2019

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy již delší dobu slibovala, že do světa Star Wars hodlá brzy přivést více ženských autorek. Na filmové frontě se jí to zatím tolik nedaří, vzhledem ke změně strategie… (více)

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (více)