47 metrů

• Velká Británie 47 Meters Down (více)

Dovolená je prý ideální čas k tomu, aby člověk vyzkoušel nové věci – zážitky na hony vzdálené těm, které zná z každodenního života. Takhle aspoň Kate (Claire Holt) přesvědčila svou sestru Lisu (Mandy Moore), aby se v chatrné kovové kleci ponořily pod hladinu oceánu a ocitly se tváří v tvář velkému bílému žralokovi. Na dovolenou v Mexiku se dvojice vydává jen chvíli poté, co si Lisa prošla bouřlivým rozchodem. Jedním z důvodů, proč ji bývalý partner opustil, byla i údajná Lisina nudná povaha, proto jí přijde celkem vhod, když se v baru seznámí s Benjaminem (Santiago Segura)‚ a Louisem (Yani Gellman), kteří obě dívky přemluví, aby se společně vydaly za životním zážitkem na moři. Když se ale jejich klec odtrhne od lodi a prudce míří ke dnu, sestry se ocitají v pasti obklopené zuřivými žraloky. A kyslík zatím rychle ubývá… (Bontonfilm)

Rocky88

Velice dobrá žánrovka, od které nemůžete ze scénáristického pohledu čekat zázraky. Má to však kvalitní atmosféru s hudbou a adekvátní stopáž, takže svůj účel plní bez výrazějších nedostatků. Konec, i když se nad ním lze lehce ušklíbnout, rozvířil vody, což určitě bylo jeho cílem. Každopádně poslední dvě minuty filmu bych vystříhnul, u mě by tím film stoupnul ještě o jednu hvězdu výše. ()

cariada

Pěkně klaustrofobický horor, nechtěl bych v té kleci uvíznout, asi bych se posral strachy. Skvělá atmosféra i herci. ()

dubinak

Tak tohle je hodně solidní tísnivá záležitost. Po dlouhé době thriller, který mě maximálně dostal a vyvolal ve mně tak nepříjemné až strach vyvolávající pocity, že tomu prostě nemůžu dát méně než pět hvězd. I když se do žraločích filmů moc nepouštím, tady o toho žraloka až tak moc nejde, ten tu má jen takovou vedlejší roli, i když dost nevítanou. Hlavní je to, jak strašně složité je dostat se z tak obrovské hloubky bez větší újmy. Hlavní herečky hrály velmi uvěřitelně. Vážně jsem jim absolutně nezáviděla. Sama jsem jen z té představy, že bych se měla do takové situace dostat, měla sevřený žaludek. Řemeslně byl slušně provedený i žralok a ač se nevyznám ve fyzikálních zákonech a nevím, zda bylo vše logicky napsané, je mi to úplně jedno, protože na mě to působilo tak realisticky, že tolik bych to původně ani nepotřebovala. ()

humanbeing

Chvílemi jsem měl pocit, že se dívám na další díl z nekonečné série parodií na žraločí horrory. Největší problémy představují žraloci, kteří jsou digitální, ve špatném smyslu slova, a hlavně ve filmu nejsou ukázáni v dostatečné realistickém provedení, spíše naopak. Dialogy jsou neuvěřitelné, a jsou neuvěřitelně špatně pronášené. Děj má docela velké logické kiksy: hrdinky mají zůstat v kleci, pak zase nemusí, jednou vysílačka jde, podruhé ano, při nedostatku vzduchu se mluví ostošest a komentuje se úplně vše, jednou další kyslíková bomba není vhodná, podruhé ano. Žraloci nikoho na kameru nerozkousají, všechny smrti jsou mimo kameru. Závěr filmu je nenápaditý (obšlehnutý z mnohem lepšího filmu). ()

Juto

Priemerný thriller kde hystéria žien je neustála. Režisér nevie zrealizovať napätie, skôr využíva rýchly strih na žralokov. 5/10 ()

metal.storm

Začnem s osobnými pocitmi. Mne sa to páčilo. Neviem síce, či to nebolo len vďaka môjmu zubárovi, ktorý do mňa dnes možno natlačil dusík, vďaka čomu som počas filmu mala krásne halucinácie. Takže ak ani jedna z nasledujúcich vecí nie je pravda, mrzí ma to. Prvá vec, ktorá sa mi páči je obsadenie morskej panny do filmu natáčaného pod vodou. Keby vytiahla svoj chvostík z roku 2006, mohli sa zachrániť už na začiatku. Druhá vec, ktorá sa mi páčila, že som sa nezačala nudiť ešte pred tým, ako sa stalo niečo zásadné. Tretia vec, mám obrovský rešpekt pred hĺbkami a jaskyňami, a preto mi toto nudné prostredie úplne vyhovovalo. Dokonca ani tá dráma okolo mi vôbec nevadila. Ale je tu jedna vec, ktorá by ma zaujímala. Ide o tie neuveriteľne ťažké, kyslíkové bomby, ktoré je neuveriteľne namáhavé vymeniť. Na mojom požiarnickom kurze, ako začiatočník, som na prvý, druhý, či tretí krát nemala šancu, urobiť to rýchlo. A vlastne ani teraz by sa mi to pravdepodobne nepodarilo. Pod vodou by to malo ísť, to beriem, ale zaujímalo by ma, či by sa reálne mohlo stať, že to niekto, pod vodou, a nulkou vzduchu dá za pár sekúnd. Ale to je len úvaha. ()

Deyw

jeba jako hovado...napeti 110% ! lepsi film se zralokem od legendarnich celisti sem nevidel...kurva yes! PS: skoda konce, melo to skoncit tak jak to melo skoncit...PS2: pochopis az uvidis, ale je to jeba ! ()

HorrFi

V roce 2016 se nám sešly dva celkem dobrý žraločí filmy.. jeden se jmenuje Mělčiny a druhej 47 meters down a oba maj něco společnýho - dalo by se říct, že oba maj divnej konec a přesto si myslim, že 47 meters down je o kapku slabší než Melčiny, ale pořád sem za tenhle film rád, protože podobnejch filmů opravdu moc neni.. tenhle film je předevšim originální, protože skoro celou dobu se to odehrává pod vodou.. ()

StanislachKo

Ako si tu čítam tie vaše komentáre, som na pochybách, či som nepozeral niečo úplne iné. Ja to ani nejdem nejak rozpytvávať, lebo sa mi nechce samonasierať. Tak len v multi skratke: kenser! Ale že neskutočný. ()

Doudis19

Tak tohle je teda překvapení, ze kterého se budu vzpamatovávat ještě dlouho. Měl to být předkrm před Mělčinami, které frčí v kinech, ale ty se tomuhle nervydrásajícímu animal hororu/ thrilleru asi jen tak nepřiblíží. Na nic se nečeká, hned v desáté minutě do vody, a od té chvíle jedna infarktová scéna střídá druhou. Navíc okolo tmavě modrá tma, záblesky baterek a především početná skupinka hladových lidožroutů. Tím se dostávám k něčemu, co mi hlava nebere. Proboha, ty efekty! Na jediném záběru není poznat počítačový efekt, natož CGI zvíře. Nedokážu chápat, jak se některé kontaktní scény mohli vůbec natočit. Klobouk dolů. Od Čelistí tu nic lepšího nebylo. Druhé shlédnutí a nadšení pokračuje. Ty holky dostaly obdivuhodný nářez! ()

chelseaman22 odpad!

Stačilo patnáct minut, aby mne naivita ústředních postav odrovnala tím způsobem, že jsem vzal prkno žehlící a šel žehlit kapesníky. odpad! ()

DJ Rocco iNc

Tak toto je najlepší žraločí thriller vôbec, ktorý som kedy videl. Nemôžem sa z tohto zážitku doteraz spamätať. Strhujúci dej, desivá a temná atmosféra, skvelé výkony. Naozaj niečo neskutočné. Plný počet hviezd. ()

LadyPupu

Lisa a Kate jsou v první řadě blbky, který při uvěznění pod vodou jednají značně nelogicky, takže normální divák začne po chvíli nadržovat žralokovi, aby už ty dvě konečně sežral a byl klid. Zlatý Čelisti. ()

Tosi

Po Mělčině připlul na scénu další letošní žralok. A je lepší, i když je ho ve filmu tak málo, jak jen je to ve žraločím filmu možné. V příběhu jsou použity realističtější, nebo spíš pravděpodobnější okolnosti, tak aby výsledek filmu fungoval. Klaustrofobie, zhoršování situace a rychlý žralok, co se z neprůhledné vody vynoří s rozvalenou hubou, dokazují, že lze natočit děsivý, vážný a slušně vystavěný žraločí film, který si za snahu a správný směr zaslouží čtyři hvězdičky. ()

viperDavid

Tak to jsem mile překvapen. Čekal jsem slátaninu a dostalo se mi pěkné podívané i když konec mě trošku zklamal. Holt nebuďte holka se zlomeným srdcem a myslete hlavou. Na druhou stranu, dívat se z klece na žraloky může být docela fajn zábava, měl bych to zkusit. Film rozhodně za to stojí vidět a hned po Mělkčinách jde o zábavnou rodinnou podívanou. "Je maminko podívej, to je žralok bílý že ? ten co papá lidi", "ano správně drahoušku, když ho uvidíš až se zase půjdeme potápět, tak mu dej pěstí do čumáku a od odpluje, jak to udělal posledně tatínek, když mu ukousl pravou nohu". ()

Mrkvič

Pěkně tíživé sledování dobrodružství dvou sester hluboko pod vodou. Žraloci, tma, málo kyslíku, dekompresní nemoc a plavání nad neznámou hlubinou. Prostě všechny možné fóbie hodně slušně zkombinované do příjemné hodinky a půl. ()

Sfinkter

Žraločí tématika se od dob Čelistí stále neomrzela a v drtivé většině případů jsou snímky silně podprůměrné. 47 metrů funguje výborně klaustrofobicky, prakticky celý snímek se odehrává pod vodou a v mnoha okamžicích je divák hodně napnutý. Zároveň nemůžu za ohromné trhliny v logice děje hodnotit výše. ()