Narcos: Mexiko

• USA Narcos: Mexico
USA, (2018–2021), 29 h 25 min (Minutáž: 46–70 min)

Předloha:

Terrence E. Poppa (kniha)

Série(3) / Epizody(30)

Pete

Války drogových kartelů jsou ve výsledku všude stejné, takže jednotlivé zápletky už jsou dost ohrané. Marihuanové Mexiko se přirozeně nese v trochu jiném stylu, než dřívější Kokainová Kolumbie. Zatímco původní Narcos sahalo hlavně v prvních dvou Escobarových sezónách na pátou hvězdu, tahle slabší Gallardova Mexická jízda se chvílemi propadá až někam ke třem. Nicméně stále je to velmi slušné řemeslo, a naučná exkurze do nedávné minulosti. ()

soviczka

Felix není Pablo, Kiki není Javier, tráva není kokain, Mexiko není Kolumbie... Prostě to tak nějak celé není ono. A omlouvám se Tedu Mosbymu (HIMYM), protože úplně nejvíc otravná seriálová postava je Rafa! /// UPDATE S2: OK, ok, po dokoukání druhé série zvyšuji hodnocení na 4 hvězdy a hned se pouštím do série číslo tři. /// UPDATE S3: Nejlepší série Narcos: Mexico. Odstranění Felixe a posunutí Amada na místo hlavního "hrdiny" jí prospělo. ()

hrumsrt

Tolik se přemítalo o kterém kolumbijském kartelu bude čtvrtá série Narcos, až tvůrci otočili a vytvořili si nový seriál Narcos: Mexico. A je to o hodně jinačí než původní seriál. Už tam není tolik charismatických a známých hereckých osobností a pozornost se upřela na mě neznámé Mexikánce, které doplnil Michael Peňa, který je možná podobný původnímu Kikimu, ale jako herec má obrovské problémy zahrát vážnou roli. Nemá to už to původní kouzlo a ani tak výborný děj a potenciál v předloze. Ten hype je tady snad pětinový. 1. série - 85%. 2. série - 75%. 3. série - 70%. ()

RafaKrakal

Po Narcos přichází Narcos Mexico, který kvalitou rozhodně konkuruje svému předchůdci a navíc zraje s každou sérií. Vše je navíc podloženo velmi zdařilými hereckými výkony a uvěřitelnými charaktery, stejně jako interesantní dějovou linkou. Celkově patří Narcos Mexico k tomu nejzdařilejšímu co současná seriálová tvorba nabízí. ()

MartinTerran

Jiný stát, ale stejné problémy, i když jak se to vezme. No, ale osudy kartelů jak to tak vypadá bývají vždy podobné. Nevím proč, ale původní seriál mě bavil o něco víc a nejen kvůli Pablita, ale také třetí řada. Propojení je zde nasnadě, když mezi sebou měli kšefty.  Hodnocení: 1.řada: 78/100, 2.řada: 76/100, 3. řada: 78/100, Celkem: 78/100. ()

Luckyboy

Rozvětvení (doplnění) původních Narcos dává drogovému příběhu plastičnost a jen ukazuje, kde a jak dělali(jí) USA chyby. Jenže po dokoukání seriálu je každej chytrej, tak snad se na tenhle seriál podívá DEA a americká administrativa. ()

rashaverak

Velka skoda naprosto neskutecne hloupe natocenych akcnich scen. Nas hlavni hrdina bezi, vsude kolem nej letaji kulky z automatu zatimco par metru od nej stoji vojaci vedle klecicich zajatcu zady k nepriteli, a nijak boj nereflektuji, to je opravdu silenost. Tomu se nejde nesmat. ()

koza3

woow! Když se poprvé objevil Felix na obrazovce, říkal jsem si co je to za cucáka. A to bude celá tahle série jen o hulení? Byl jsem trochu zklamán, ale po pár dílech se začal Felix krůček po krůčku vyšvihávat na vrchol dýlovacího nebe až nám to v závěru hezky všechno ukázal. Poslední dvě epizody jsem šňupnul se smíšenými pocity, kdy mi bylo některých postav líto, některé jsem nesnášel a ten konec mě prostě dostal. Naprosto boží a určitě se to vyrovná svým kolumbijským předchůdcům. Těším se na další sérii... ()

muti

Ak je Gallardo taký väčší Kočner tak hlášky typu "máme nahrávky a mena ako minister vnútra a policajný riaditeľ" vám budú pripadať ako slovenská politická scéna, kauza Gorila, penta, drogová mafia na úrade vlády, Naka,.. . Som zvedavý kedy spravia Narcos: Bratislava, materiálu by bolo aj na pár sezón ()

husak_k

Těžko hodnotitelné je Mexiko.. Je to fakt super seriál, ale když ho porovnám s klasickým kolumbijským Narcos, což je pro mě stále nejlepší seriál co jsem viděl, nemůžu si povšimnout, že příběh už není tak zpletitý, šokující a svým způsobem absurdní. Za což v podstatě tvůrci nemohou, ale mexický příběh je víceméně lineární. Stejně si ale seriál drží vysokou kvalitu a skvělé herce, ať už ty mexické a nebo třeba agenta Breslina. 80% ()

blondboss

Po Pablovi a Cali prichádza Mexiko - a musím povedať, že vo veľkom štýle. Ja osobne som zbožňoval prvú sériu, kedy sa odhaľovali udalosti, kedy sa Escobarovi ešte darilo a bol na výslní. Tu v mexickej verzii vidíme budovanie narkofederácie v priamom prenose od úplných počiatkov až po vojny drogových kartelov, a je to jedna úžasná podívaná. Naozaj tak ako som hltal prvé tri série, o to viac som hltal aj tieto mexické. Diego Luna absolútne sedel do role Gallarda a zahral to fakt skvele. Ja som z tejto série jednoducho nadšený už od začiatku a nijako sa to zrejme nezmení, aj keď bude ďalších 10 sérií. 100 % Update po tretej sérii: Bohužiaľ musím poznamenať úpadok kvality oproti tej prvej. Tie dodatočné postavičky už jednoducho nie sú tak zaujímavé, aby to utiahli tak ako Escobar či Gallardo. Stále sa ale bavíme o veľmi kvalitnom seriálovom projekte, ktorý len tak neomrzí. 80 % ()

Aniki

Původní Narcos pro mne začal být v poslední sérii už moc utahaný a tak jsem nové díly, příběh z Mexika, uvítal jako velmi osvěžující zpestření. Luna byl sympaťák, Peňa mi nesedl. Celkově opět dobře odvedená práce. ()

vecneZivec

Shlédnuto za 3 dny všech 10 dílů a je to jízda... Opravdu dobře povedený a i se mi naopak líbí (oproti jiným názorům zde), že Felix Gallardo není takovej ten jasnej zabiják a macho, který ví, co přesně dělá a má o všem jasno. Náhodou dobře vytvořeno, jak i on si není sám jistý, co přesně udělat a kam se řítí. Konec je famózní taky. Happy end nečekejte, jak se říká na začátku prvního dílu...každopádně SILNĚ DOPORUČUJU! ()

hufnagel

Spracovanie hodné Netflixu v tomto nadpriemernom seriáli.Tak ma to zaujalo,že som tomu venoval celý deň a stálo to zato.Hlavne excelovala postava Neta a Rafaela a menej už Felixova,ktorá mi pripadala nedotiahnutá.2.séria ***.4 diely sa to vlieklo a potom sa to už rozbehlo,ale chýbala tomu taká postava ako ten Peňa z prvej série. ()

Franki69

Dokoukáno před vánoční dovolenou a jsem na rozpacích. První dvě řady (Pablo Escobar) byly excelentní, gentlemani z Cali už malounko ztráceli dech, ale pořád se jednalo o seriálový vysoký nadstandard. Tato řada, věnovaná „mexickým travkařům“ už tu sílu neměla. A ne jen proto, že se Narcos okoukávají (to fakt ani náhodou), ale rozvolněním děje a rezignací na původní koncept s prostřihy na dokumentární materiály. Těch zadumaných a telefonujících scén Felixe Gallarda prostě bylo přespříliš. Řadu scén vybízejících k natočení nabízelo třeba sjednocování „plaz“, které jistě nešlo tak hladce, jak bylo v Narcos Mexico ukázáno…Místo toho se pořád někam volalo…škoda. Přesto k shlédnutí doporučím. Zejména kvůli představitelům „Rafy“ a „Dona Netta“, jen si nejsem jistý, jestli chci vidět nějakou budoucí řadu, když to jde takhle do kopru…Dávám 70%. ()

@nthr4X

Musím jít s hodnocením po druhé sérii o hvězdičku nahoru. První díly mě upřímně moc nenadchly, ale po konci druhé série už to nabralo ty správné grády a pokud bude 3 série, mohla by být hodně zajímavá... Edit po shlédnutí všech 3 řad. Poslední řada se stala bohužel tou nejméně zajímavou z celé série Mexiko, strhujících, napínavých dílů je tady opravdu poskromnu. Celkově se ale jedná pořád o solidní počin, který určitě stojí za shlédnutí. ()

zodiak217

Seriál ide v šľapajach prvého Narcos seriáli a paci sa mi, že sa dejovo aj herecky prelínajú oba seriály. Je fajn vidieť staré známe tváre z Narcos opäť na obraze. Pomalší rozbeh, no o to dramatickejsi vývoj druhej série, kedy človek nevie čo sa bude diať ďalej, keďže to nemám naštudovane a dozvedám sa detaily až v seriály. Rovnako oceňujem prelínanie s reálnymi scénami a vhodné vybratý cast. Nemám čo vytknúť. Teším sa na tretiu sériu a dúfam, že nebude poslednou. ()