Nelítostný souboj

• USA Heat (více)

Jsou stejně schopní a stejně posedlí. A stojí proti sobě... Lupič Neil McCauley se specializuje na akce, při kterých jde o velké peníze. Ať už připravuje přepadení pancéřového vozu nebo vyloupení banky, vždy se může opřít o spolehlivé spolupracovníky. Každý jeho zločin je pečlivě naplánovaný a provedený s dokonalou profesionalitou. Když McCauley připravuje svou poslední velkou loupež, po které se chystá na odpočinek, je mu už v patách policejní detektiv Vincent Hanna. Potíž je v tom, že Hanna je stejně schopný a stejně posedlý svou prací jako McCauley. Oba muži toho mají společného víc, než se na první pohled zdá: ani jednomu z nich to například v soukromí neklape. Vincentu Hannovi se hroutí už třetí manželství, McCauley pro jistotu nikdy s nikým nenavázal trvalý vztah. Oba by si vlastně mohli skvěle rozumět. Jenže stojí na opačných stranách zákona a jejich setkání nemůže skončit nijak jinak, než soubojem na život a na smrt… Režisér Michael Mann (Miami Vice, Lovec lidí, Poslední Mohykán) natočil strhující kriminální příběh, ve kterém se vedle akčních scén soustředil na podrobný popis toho, jak jeho hrdinové žijí v soukromí a jak své činy připravují. Při uvedení do kin se reklamní slogany zmiňovaly o tom, že se zde poprvé na plátně setkali dva z největších amerických herců Al Pacino a Robert De Niro. Pravda je, že oba předtím hráli ve filmu Kmotr II (1974), kde však neměli žádnou společnou scénu. (Česká televize)

Lazy87

Bohužel jsem od filmu asi čekal víc než jsem mohl dostat. Ale stálo za to vidět dva "mafiánské xichty" u jednoho stolu, ale raději je mám zvlášť ve svých starších filmech. No každopádně se chci podívat na SE. ()

alienable

Vážně jsem se dívala na stejný film jako ostatní? Stupidita některých dialogů a bezbřehá nuda, která mě po hodině beznaděje bohužel uspala. ()

lajkee

Herecky vynikajúce, však čo iné sa dalo čakať od hviezdneho obsadenia. Skvelá réžia, no námet je trochu jednoduchý a nie je ničím výnimočný. Je to dobré, no stále mi tu niečo chýba. Dynamika, akcia??? Stopáž niekomu môže vadiť, ale rozmýšľam nad tým, či by skrátenie stopáže filmu prospelo alebo nie... 85%. ()

voltamper

Filmy s Al Pacinom sú zážizok. Filmy s Robertom De Nirom sú zážitok. Dobrý film sám o sebe je zážitok. Tu máme absolútne zosúladenú kombináciu tohto všetkého. Prvotriedne ingrediencie dávajú ešte lepší, ako prvotriedny bonbónik. Chcel by som napísať, že lepší, ako prvotriedny, je už len nultý, ale tým by som to asi všetko znegoval. Sledovať dvoch totálnych profesionálov robiacich si svoju prácu - Al Pacina idúceho po krku De Nirovi, je viac, ako zážitok. Obaja sú takí fantastickí, až som sa pristihol pri úplne uletenej kacírskej myšlienke, že najlepši bol Val Kilmer. Scéna, kde Pacino sedí na káve s De Nirom, je podľa mňa absolútny vrchol svetovej kinematografie. V tej scéne z môjho televízora sršalo toľko charizmy, ako z raketoplánu pristávajúcom na Marse. A ja som skákal od nadšenia. ()

LEOM

I přes dlouhou stopáž v HEATu není moc chvil, při kterých si divák oddechne, absolutně nabušená jízda od začátku do konce. Pacino, De Niro a nad nima Mann - jednoduše to funguje. Asi nejlepší film Michaela Manna. ()

freddykruege

Opravdu neskutečná podívaná. Nedokáži si vybavit lepší film z akčního/krimi žánru. Sešli se zde pravděpodobně dva nejlepší herci generace a obzvláště výkon Al Pacina je neskutečný. Množství dokonale napínavých situací, mistrovská režie, skvělá hudba, scénář, pefrektní závěr... Dokonce sympatizujete s oběma stranami, což se také nestává tak často. Tento snímek bych mohl chválit do nekonečna, pro mě je to prostě 100%, ať si říká kdo chce co chce. ()

Podhorsky

RDN a AP skvělí. Vyprávěno příliš rozvláčně, rušily sondy do psychologie členů bandy. Konec muž proti muži a hra se světly perfektní. ()

FidoKuba

Vynikající film! Věřím, že kdybych viděl na plátně kina tak dám jednoznačně 5*. Skvělý výkon od skvělých herců. Není co dodat ! ()

DJKubeeCzech

Tohle je filmová lahůdka. Pánové jsou mistři a scénář je nepotápí, tempo je dunivé a stupňující, zvuk je mimořádný, vizuál podmanivý. Masterpiece. Myslím, že řešit délku tohoto filmu je úplně mimo, podobně jako např. u Kmotra, Schindlerova seznamu nebo Pána prstenů. ()

Chobotano

Hrozně bych chtěl být v opozici a něco zkritizovat, ale fuckt jsem nenašel vůbec nic, kurva! Dokonalý majstrštyk po všech myslitelných stránkách. 100%. ()

Necrophobic

Filmy s mým nejoblíbenějším hercem Robertem De Nirem si nikdy nenechám ujít .Někdy jsou lepší ,někdy jsou horší nicméně je tam De Niro a to stačí. Tohle je ale parádní pecka kde mu brilantně šlape na krk sám Al Pacino a to už je napováženou.Jedna z nejlepších kriminálek co jsem kdy viděl.Skvělé obsazení ,skvělá režie,dobrý scénář a film neuvadá ani při takřka tříhodinové stopáži. ()

xxxblade

Už název filmu vypovída vše o filmu. Špička herci super scenář a porádná dávka akce. Prostě nelítostný souboj. ()

manipulant

Paráda. Sice trochu delší stopáž, což může někomu vadit, ale v mém případě vůbec. Napínavý děj, skvělé obsazení, akce i bez přestřelek, i když v tomto filmu je jedna z nejlepěích, co jsem viděl ve filmu:) ()

ciapok

Ked si reziser nie je isty, zvoli komedialne akcne krimi, tam sa da vzdy vyhovorit na ironiu, ak sa posmykne. Heat vsak ide na istotu, funguje ako Bugatti veyron - luxusne, vykonne, elegantne, drsne. Skoda len toho privareneho spoileru z plechu v podobe zaveru filmu ()

bazmo

Záverečná scéna ukazuje nedokonalosť tohto snímku,ktorý síce drží v napätí,ale je to zjavne prehnané.. ()

Gafro007

Kombinace Roberta de Nira a Al Pacina, v kombinaci s dobrým režisérem nemůže dopadnout jinak než bravurně. Napínavý děj, skvělé herecký výkony od obou herců a zajímavá zápletka. Scéna z restaurace, kde vedou oba dva mrazivý dialog je jedním z vrcholů filmů. Oba dva jsou si povahově podobní, oba dva jsou v tom co dělají nejlepší, oba dva k sobě chovají respekt, ale vyhrát může jen jeden. Doporučuji film každému, kdo má tyto herce a nefalšované napětí rád. ()

mmiri

Skvělá režie, dobrý námět, který na 5 hvězdiček pozvedli svým hereckým výkonem Al Pacino a Robert de Niro ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu