"Můžes si to tady rozdávat s mou ženou, když ona chce, můžeš sedět na jejím gauči, když to dovolí, ale nebudeš kurva čumět na mou televizi!" Člověk musí mít jasně srovnané priority a to tady polda Vincent i zloděj Neil mají. Oba jsou sice mizerní partneři, ale houževnatí profíci a jejich souboj považuju za nejlepší ve svém oboru. Já při něm totiž upřímně fandím poldovi, aby chytil zloděje a zároveň zloději, aby prchnul poldovi a to se mi obvykle nestává.(24.7.2011)

Nádherný. Božský. Úžasný. Miluju tyhle filmy "muž proti muži" a Heat je jeden z nejlepších. Těžko si vybrat, komu máte fandit, v dlouhé řadě podobných filmů tenhle vyniká tím, že tu proti sobě nestojí jednoduše dobro a zlo, ale prostě jen dva chlapi, kteří k sobě navzájem chovají maximální úctu a respekt. Na jedné straně je tu polda, který zahodil všechno dobré ve svém životě kvůli své práci a osobní život se mu rozpadá (jeho vinou) pod rukama. Můj život je katastrofa. Moje nevlasní dcera je na dně, protože její táta je kretén. Mám manželku... manželství se nám rozpadá. Moje třetí. A to proto, že trávím všechen svůj čas pronásledováním chlapů jako jste vy. To je můj život. Na té druhé je tu pak zloděj, který v jisté ženě konečně našel smysl života a po bankovní loupeži chce všeho navždy nechat. Už sám nevím, co dělám. Vím, že je život krátký, každá vteřina je drahá. Chceš odejít? Odejdi... sama. Nebo se sama rozhodni, že se mnou chceš zůstat. Já jen vím, že pro mě nemá cenu nikam chodit, pokud budu sám... bez tebe. Zatímco toho prvního vystihují slova jako poctivý, hodný, výbušný workoholik, jemuž život utíká každou sekundou pryč, toho druhého můžeme charakterizovat jako empatického, pomstychtivého sympaťáka, který pro své blízké udělá cokoliv. Ale vyhrát může jen jeden. A tak proti sobě naši hrdinové stojí v závěrečné scéně tváří v tvář a já po nějakém roce jsem zase u filmu cítím, jak mi buší srdce. Hluk přistávajících a odlétajích letadel, rychlé přechody mezi světlem a tmou, gradující hudba a k tomu dva muži na pokraji svých možností... neuvěřitelný.(3.10.2007)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $67,436,818Tržby Celosvetovo $187,436,818║ Režisér Michael Mann natočil jeden z najlepších thrillerov, kde nám nedá len tak vydýchnuť a na ploche dve a pol hodiny ponúka strhujúci príbeh, prešpikovaný do posledného detailu. Ako je u Manna zvykom nechýba tu ani hustá, nadupaná, hlučná akcia, kde si potrpí na poriadny rachot zbraní, samozrejme dôraz tu je kladený na všetky aspekty filmu, takže núdza tu nie je o nič. Do hlavných úloh tu boli obsadené dve veľké legendy ako Al Pacino na strane dobra ako tvrdý nekompromisný policajt a Robert De Niro na strane zla ako bankový zlodej čo nerobí chyby. Ich cesty sa samozrejme stretnú a od tej chvíle začne príbeh ešte naberať na otáčkach a gradovať do silného finále. Popri týchto významných hercoch si tu skvelé úlohy zahrajú aj taký Val Kilmer, Tom Sizemore, Danny Trejo či William Fichtner. Keď sa to celé zhrnie ide doslova o herecký koncert v bravúrne poskladanom príbehu. V konečnom dôsledku tento film bol aj inšpiráciou pre Christophera Nolana a tvorbu jeho filmu Temný Rytier. Takže dôležitosť filmu Neľútostný súboj/Horlivosť je pre históriu kinematografie nesporný a právom je označovaný za jeden z najlepších filmov čo vznikli. /100%/(18.5.2005)

Tenhle film mě nijak nechytil. Za prvé je až příliš dlouhý a z toho následně nezáživný, vlastně se tam skoro nic neděje, všichni jen kecají a kde nic tu nic. Za druhý se mi mnohem víc zalíbil jeho originál Přepadení v LA od stejného režiséra, protože herci tam nejsou okoukaní a i když by dokázali těžko konkurovat kapacitám jako DeNiro a Pacino, jsou v těch rolích přesto mnohem přesvědčivější. DeNiro a Pacino totiž hrají úplně stejnej typ chlápků, jako už hráli spoustykrát dřív a taky to je proto pořád o tom samým. Ne že by to bylo špatný, ale jako tříhodinovej film je to nuda k ukousání a rozdělený na dvě části v televizi si to zas člověk nezapamatuje, o co tam vlastně šlo. Kdybych neviděl tu starší lepší verzi, nepamatoval bych si to dodnes.(27.12.2005)

Proč vlastně Michael Mann už roky nenatočil nic pořádnýho? Rozmáchlé vyprávění, které vyniká svou syrovostí, o dvou neústupných mužích a zločinu a lásce kolem nich, po jehož skončení jsem zjistil, sám tím překvapen, že o snímku zpětně přemýšlím jen jako o klasické historce o policajtovi a zloději. Škoda.(30.11.2017)

• - Keanu Reeves odmítl roli Chrise Shiherlise (Val Kilmer) kvůli divadelní roli Hamleta ve Winnipegu. Vyměnil tak velkorozpočtový film za divadlo, kde dostal minimální divadelnický plat. (JayZak)

• - Val Kilmer natáčel některé scény společně s filmem Batman navždy (1995). (don corleone)

• - Když se budete soustředit na muže za Vincentem Hannou (Al Pacino) v kavárně, tak postřehnete, že sedí střídavě u skleničky vína, hrnku s kávou a sklenicí piva, a to během pár minut. (don corleone)