Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pumiiix
  *****

  Nekompromisní film, skvělé zrežírován, se scénářem který by mohl vyset ve výstavní síni. Nelítostný souboj mezi Al Pacinem a Robertem De Nirem, dva páni herci. Oba dva hrají skvěle a ani vám nepřijde, že sledujete „pouze“ film. Herecky je celkově snímek velmi dobře obsazen, všichni hrají maximum ze svých možností a je to znát. Akce je přehledná, účelná, nestříhá se, používají se delší táhle pohyby kamery a podbarvené účelnou hudbou. Nejlepší je, že nevíte jestli fandit dobrým nebo špatným, protože obě skupiny jsou nadmíru sympatičtí správní chlápci, což jde vidět i při rozhovoru u kávy. Snímek graduje a směřuje přímou cestou do finále, které jsem trochu očekával. V.I.M(22.12.2008)

 • Radek99
  *****

  Naprosto dokonalý akční film. Nelítostný souboj je skutečná špička akčního žánru, skvělí herci, výborný scénář, trocha psychologie, dynamika, napětí, akce... (zvláště v porovnání s tímhle filmem jasně vystoupí důvody, proč se třeba Bayova Skála, neřku-li Armageddon, víceméně blíží k pouhému přeslazenému akčně patetickému blábolu s přemírou nesmyslně akcentovaného amerického patriotismu...) Podobné filmy: Collateral, Ronin, Dějiny násilí(27.5.2007)

 • Madison
  *****

  Môj NAJ-obľúbenejší mafiánsky film, ktorý spolu s CASINOm a Goodfellas patria k mojej vrcholnej gangsterskej trojke. Len málokedy prežijem filmovú extázu najmä vďaka úžasnému hereckému ansáblu, kde Pacino a De Niro doslova vyrážajú dych a pri legendárnom rozhovore s ironickými poznámkami zaručia nefalšovaný filmový orgazmus. Troj-hodinová svižne a excelentne natočená, chvíľami akčná naháňačka na mačku a myš - scéna s niekoľkominútovou streľbou na ulici medzi desiatkami ľudí doplnená - ako píše Tsunami_X - perfektne futuristickým ,,betónovým" štýlom, spôsobí príjemné telesné mrazenie, hlavní hrdinovia čoby psychologicky charakterizované postavy, ktoré majú k svojmu správaniu - De Niro - špičkový zlodej, Pacino - inteligentný policajt - vždy pádny dôvod a diváka nútia všetko s nimi prežívať, neskonale bezchybný scenár, De Niro herecky trošku dokonalejší než jeho parťák. Nemôžem sa zdržať superlatívov, pre mňa famózna kriminálka a klenot medzi mafiánkami.(18.11.2010)

 • sud
  *****

  Jsem rád, když se mi některý film líbí. Je mi strašně příjemně, když mne některý nadchne. A je mi nádherně, pokud mě nějaký ohromí. A tak se stalo v případě "Nelítostného souboje". Al Pacino a Robert De Niro, dva Italoameričané, dvě hvězdy stříbrného plátna a dvě ikony (nejen) 70. let. Jeden hraje poldu, druhý gangstera. Stejně možná trochu podezřívám autory scénáře, že film je pokusem dát proti sobě v jednom filmu Serpica a Noodlese. A to je dobře. Coby protivníci jsou oba absolutně vyrovnaní. Vincent je vynikající policista a určitě ne špatný člověk, přesto je to fanatik do své práce, jejíž se stal obětí a s ním i několik jeho manželství. Neil je chladnokrevný bankovní lupič, na druhou stranu muž, který stojí nohama pevně na zemi a nezabíjí, pokud to není nezbytně nutné. Co se týče herectví - u obou se dalo čekat maximum a taky se tak stalo (i když De Niro neměl paradoxně moc gest na to, aby mohl nějak extra vyniknout). Ovšem i ostatní jsou skvělí, Valem Kilmerem počínaje a Kevinem Gagem konče. Velký dík a možná ten největší patří režiséru Michaelu Mannovi. Již svého "Posledního Mohykána" natočil naprosto perfektně, bez jediné nudné scény. A taky se stalo i v případě tohoto tříhodiňáků. Není to sice nijak moc dynamická podívaná (ale ani neměla být - není to akční film), ovšem na všechno je času dost, všechno se musí pořádně prozkoumat, promyslet a když se začně jednat, stojí to za to. Mohutná přestřelka ve druhé třetině bez hudby, pouze za zvuku kulek - na to se nedá zapomenout. A už vůbec ne na závěrečnou půlhodinu, kterou dokáže Michael Mann vygradovat snad vždycky (včetně "běžeckých" finále). Na závěr jsem měl stažené hrdlo a málem jsem začal tleskat. Ne proto jak to dopadlo (to mi bylo paradoxně i trošku jedno), ale kvůli poctivosti, opravdovosti a chlapskosti snímku. Oživlá 70. léta. Žádné kecy na závěr. Pár výstřelů a šmitec. "Nelítostný souboj" je tříhodinová pocta oldschoolovým 70. letům.(15.6.2008)

 • Pohrobek
  *****

  Stokrát prověřené téma, formou i obsahem se vesměs přidržující zajetých kolejí bohatě stačí na to, aby nám nabídlo bezesporu jednu z hvězd ve svém oboru - filmech o soubojích "bankovních lupičů" s policajty. Díky charizmatům obou představitelů hlavních hrdinů si mohl film dovolit obě postavy takřka vyrovnat a smazat tak většinu hranic mezi "tím dobrým" a "tím zlým", což může být jen ku prospěchu věci. Proto si dovolím přirovnat oťukávací rozhovor De Nira s Al Pacinem snad i k tomu nejkrásnějšímu, jaký kdy byl na plátně předveden, totiž k tomu mezi donem Corleone a jeho synem Michaelem těsně před donovou smrtí. Ne že by byly tak podobné obsahem či významem, avšak celý rozhovor a především jeho protagonisté jsou tu zkrátka neodolatelní a podle mého názoru tento rozhovor zastiňuje všechna ostatní, třeba i mnohem více efektní, místa nádherně plynulého, gradujícího, napínavého a atmosferického filmu.(1.1.2005)

 • - Spoiler: Ke konci filmu jezdí jak Chris (Val Kilmer) tak Neil (Rober De Niro) v Chevroletu Camaro 4. generace. Symbolicky má Chris, který přežije, Camaro, zatímco Neil, který se závěrečných titulků nedožije, Camaro černé barvy. (dickens)

 • - Okrem iných snímok a skutočných udalostí, ktoré boli inšpirované filmom, sa ním inšpirovali aj tvorcovia jednej z najznámejších videohier, a to série Grand Theft Auto (GTA). (MikaelSVK)

 • - Spoiler: Pozdější obyvatelé bytu, kde byla natáčena smrt Treja (Danny Trejo), po projekci filmu ze zvědavosti zvedli koberec na místě, kde byl Trejo zastřelen. K jejich překvapení tam ještě našli zbytky falešné krve z natáčení. (JayZak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace