Tenhle film mě nijak nechytil. Za prvé je až příliš dlouhý a z toho následně nezáživný, vlastně se tam skoro nic neděje, všichni jen kecají a kde nic tu nic. Za druhý se mi mnohem víc zalíbil jeho originál Přepadení v LA od stejného režiséra, protože herci tam nejsou okoukaní a i když by dokázali těžko konkurovat kapacitám jako DeNiro a Pacino, jsou v těch rolích přesto mnohem přesvědčivější. DeNiro a Pacino totiž hrají úplně stejnej typ chlápků, jako už hráli spoustykrát dřív a taky to je proto pořád o tom samým. Ne že by to bylo špatný, ale jako tříhodinovej film je to nuda k ukousání a rozdělený na dvě části v televizi si to zas člověk nezapamatuje, o co tam vlastně šlo. Kdybych neviděl tu starší lepší verzi, nepamatoval bych si to dodnes.(27.12.2005)

Nekompromisní film, skvělé zrežírován, se scénářem který by mohl vyset ve výstavní síni. Nelítostný souboj mezi Al Pacinem a Robertem De Nirem, dva páni herci. Oba dva hrají skvěle a ani vám nepřijde, že sledujete „pouze“ film. Herecky je celkově snímek velmi dobře obsazen, všichni hrají maximum ze svých možností a je to znát. Akce je přehledná, účelná, nestříhá se, používají se delší táhle pohyby kamery a podbarvené účelnou hudbou. Nejlepší je, že nevíte jestli fandit dobrým nebo špatným, protože obě skupiny jsou nadmíru sympatičtí správní chlápci, což jde vidět i při rozhovoru u kávy. Snímek graduje a směřuje přímou cestou do finále, které jsem trochu očekával. V.I.M(22.12.2008)

No teda cekal jsem, ze to bude lepsi, mel jsem vedet, ze Mann proste neni muj typ rezisera. Hereckejm vykonum neni co vytknout, vsichni se snazi, prekvapive i Kilmer, ale jesli je lepsi Al Pacino nebo Robert De Niro nedokazu rozhodnout. Pribeh sice nejak moc originalni neni, v podstate de jen o loupez a souboj poldy s lupicem, ale scenar je hodne propracovanej, takze vam nepride, ze ste neco na stejnej zpusob uz videly mockrat. Navic kdyz tu jsou vyborni herci. Jenze zase je tu ten problem, ze hlavni zapletka by vydala tak na 90 minut a pak by byl film bezchybnej, jenze Mann si proste neda pokoj a musi do filmu neustale cpat nejaky odbocky od hlavniho deje, ktery jedine zdrzujou, jako je napriklad Pacinova dcera, problemy s manzelkou, neverohodnej romanek De Nira s mladou holkou atd. Takze se nakonec film nafouknul do nemoznejch 170 minut. Navic se oba hlavni hrdinove setkaj az po 90 minutach. Cekal jsem trosku vic akce, ale ta co tam je, je vcelku dobra. A moc se mi nelibil zaver. Souboj to je peknej, ale pusobi to jako kdyby si tvurci rekli: "Dylka staci, ukoncime to, jeden chcipne." a the end, rozhodne sem cekal, ze zakonceni bude necim vyjimecny, ale bohuzel neni. A i kdyz vas nechaj az do konce na pochybach, kdo vyhraje, v podstate jsem to tusil, ale zaroven mi to bylo jedno. Bohuzel me film nedokazal udrzet po celou dobu v napeti a chvilkama me i dost nudil, takze davam jen 4*. Neni to vinou hercu nebo scenare, jen to proste tvurci prehnali s dylkou a Mannova rezie se spis zameruje na drama, nudi a nedokaze udelat nejakou dechberouci akci nebo napeti. No, ale na druhou stranu, kvalitni film to je a aspon se setkali dva velikani, ale rozhodne to neni nelitostny souboj.(22.3.2005)

Ultimátní souboj dvou ikon stříbrného plátna může začít, a věřte mi, že Michael Mann se toho zhostil se ctí. Pořád až fetišisticky zabírá noční město a vizuální stránce filmu se nedá nic vytknout. Jen škoda, že se snažil o přemrštěnou psychologii, takže každá i ta nejvedlejší postava tam má rodinu děti atd. proto film trvá olbřímí 3 hodiny a občas je to fakt na obtíž. Jinak ale zahrané to je bravurně a mezi thrillery se jedná o čistý nadprůměr.(12.9.2006)

Vedle L.A. PŘÍSNĚ TAJNÉ druhá lahůdková krimi sága 90. let, v jejímž závěru nebudete vědět, komu fandit víc a díky které vypadá TEMNÝ RYTÍŘ jak vypadá. Pacino vs. De Niro, profík, který "neumí a nechce dělat nic jiného" proti profíkovi se stejnou diagnózou ve fatálním, nelítostném souboji. Realistický masakr policistů na útěku z banky a ten moment, kdy De Niro musí během 30 vteřin opustit Brenneman! Škoda dobře obsazených ale upozaděných dalších členů zlodějského i policejního týmu. Není tajemstvím (nicméně to není v Zajímavostech), že jde o předělávku o šest let staršího Mannova televizáku PŘEPADENÍ V L.A.(22.7.2005)

• - Dva muži se roce 1997 inspirovali filmem a se samopaly a neprůstřelnými vestami provedli ozbrojenou loupež jedné z hollywoodských bank skoro stejně, jako to proběhlo ve snímku. Loupež přerostla v obrovskou přestřelku s jednotkami losangeleské policie. Jeden z lupičů byl zastřelen členem SWAT týmu a druhý se zabil sám poté, co byl zasažen do nohy. Celá přestřelka byla přenášena celostátní televizí. V médiích se incidentu říkalo nejinak než "Heat shootout". Inspiraci filmem pak čerpali zločinci také v Jižní Africe, Kolumbii, Dánsku a Norsku. (JayZak)

• - Postava Nate, kterou hraje Jon Voight, byla inspirována zločincem jménem Edward Bunker. (don corleone)

• - Michaelu Mannovi trvalo 10 let, než film zrealizoval. (movieband)