Proč vlastně Michael Mann už roky nenatočil nic pořádnýho? Rozmáchlé vyprávění, které vyniká svou syrovostí, o dvou neústupných mužích a zločinu a lásce kolem nich, po jehož skončení jsem zjistil, sám tím překvapen, že o snímku zpětně přemýšlím jen jako o klasické historce o policajtovi a zloději. Škoda.(30.11.2017)

Skutečně kvalitní snímek o souboji policajta a mafiána v podání dvou hereckých veličin, Pacina a De Nira. Kromě nich ve filmu vystupuje další spousta známých herců, kteří do děje většinou přesně zapadají a dotvářejí tak atmosféru tohoto snímku, jemuž se dá vytknout snad jen poněkud přemrštěná délka.(17.5.2003)

Michael Mann si mě sice získal hlavně "Posledním Mohykánem", ale tímhle snímkem svoji pověst jen potvrdil. Sehnal výborný scénář, ještě lepší herce a vytvořil jeden z nejlepších filmů 90.let. Vztah DeNira a Pacina je prostě fascinující a finále nevyhnutelné...A co se týče délky - berte to tak, že dostáváte kus kvalitního filmu zdarma.(15.5.2007)

Ultimátní souboj dvou ikon stříbrného plátna může začít, a věřte mi, že Michael Mann se toho zhostil se ctí. Pořád až fetišisticky zabírá noční město a vizuální stránce filmu se nedá nic vytknout. Jen škoda, že se snažil o přemrštěnou psychologii, takže každá i ta nejvedlejší postava tam má rodinu děti atd. proto film trvá olbřímí 3 hodiny a občas je to fakt na obtíž. Jinak ale zahrané to je bravurně a mezi thrillery se jedná o čistý nadprůměr.(12.9.2006)

Tenhle film mě nijak nechytil. Za prvé je až příliš dlouhý a z toho následně nezáživný, vlastně se tam skoro nic neděje, všichni jen kecají a kde nic tu nic. Za druhý se mi mnohem víc zalíbil jeho originál Přepadení v LA od stejného režiséra, protože herci tam nejsou okoukaní a i když by dokázali těžko konkurovat kapacitám jako DeNiro a Pacino, jsou v těch rolích přesto mnohem přesvědčivější. DeNiro a Pacino totiž hrají úplně stejnej typ chlápků, jako už hráli spoustykrát dřív a taky to je proto pořád o tom samým. Ne že by to bylo špatný, ale jako tříhodinovej film je to nuda k ukousání a rozdělený na dvě části v televizi si to zas člověk nezapamatuje, o co tam vlastně šlo. Kdybych neviděl tu starší lepší verzi, nepamatoval bych si to dodnes.(27.12.2005)

• - Hned dva představitelé kriminálníků Danny Trejo, který si zahrál Treja, a Kevin Gage, představitel Waingra, si skutečně "odseděli" několik let ve vězení, mimo jiné oba kvůli drogám. (dickens)

• - Příznačné šedé obleky Neila McCauleyho (Robert De Niro) byly ve filmu použity proto, aby lépe zapadl v davu a neupoutával na sebe pozornost. (JayZak)

• - Cestou do hotelu, kde Vincent Hanna (Al Pacino) nalezne svou dceru, která chtěla spáchat sebevraždu, vyjíždí ze zatáčky, přičemž jsou na levé straně na chodníku vidět nehybní komparzisté, kteří se dají do pohybu až za téměř tři sekundy. (Namaste)