Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lima
  *****

  Napínavá podívaná, které nevadí ani předlouhá stopáž. De Niro a Al Pacino se po dlouhé době opět potkali v jednom filmu a stojí to za to. Brilantní mix akce a až jakéhosi jemně psychologického portrétu dvou mužů, kteří každý stáli na opačné straně zákona, ale cítili k sobě navzájem respekt a měli cosi společného. Některé fragmenty jsou natočeny podle skutečných událostí, např. stěžejní scéna dialogu postav DeNira a Pacina v restauraci se skutečně stala. Heat (ktrej blb proboha zase vymyslel ten příšerný název Nelítostný souboj - já vím, film se musí prodat) je jeden z nejlepších filmů 90.let.(11.5.2003)

 • Tosim
  ****

  Proč vlastně Michael Mann už roky nenatočil nic pořádnýho? Rozmáchlé vyprávění, které vyniká svou syrovostí, o dvou neústupných mužích a zločinu a lásce kolem nich, po jehož skončení jsem zjistil, sám tím překvapen, že o snímku zpětně přemýšlím jen jako o klasické historce o policajtovi a zloději. Škoda.(30.11.2017)

 • Radek99
  *****

  Naprosto dokonalý akční film. Nelítostný souboj je skutečná špička akčního žánru, skvělí herci, výborný scénář, trocha psychologie, dynamika, napětí, akce... (zvláště v porovnání s tímhle filmem jasně vystoupí důvody, proč se třeba Bayova Skála, neřku-li Armageddon, víceméně blíží k pouhému přeslazenému akčně patetickému blábolu s přemírou nesmyslně akcentovaného amerického patriotismu...) Podobné filmy: Collateral, Ronin, Dějiny násilí(27.5.2007)

 • Boss321
  *****

  Jeden z nejlepších filmů 90. let. Excelentní obsazení. Ústřední duo Robert De Niro a Al Pancino byla naprosto skvělá volba. Jejich rozhovor v restauraci a přestřelku na ulici považuji za naprostý vrchol tohoto snímku. I když film trval skoro 3 hodiny tak sem se nenudil ani minutku. Jeden z nejlepších snímků Michaela Manna. Jen si říkám, kde jsou nějaké oscarové nominace??! Pět naprosto zasloužených hvězdiček.(3.10.2007)

 • Tyler
  *****

  Michael Mann si mě sice získal hlavně "Posledním Mohykánem", ale tímhle snímkem svoji pověst jen potvrdil. Sehnal výborný scénář, ještě lepší herce a vytvořil jeden z nejlepších filmů 90.let. Vztah DeNira a Pacina je prostě fascinující a finále nevyhnutelné...A co se týče délky - berte to tak, že dostáváte kus kvalitního filmu zdarma.(15.5.2007)

 • - Filmová scéna, kdy byl přepaden vůz s penězi, byla několikrát kopírována při skutečných událostech. Jednu z nich, včetně použitých hokejových masek, popisuje dokument Vstupenka do francouzského podsvětí (2010). (calculus)

 • - Spoiler: Pozdější obyvatelé bytu, kde byla natáčena smrt Treja (Danny Trejo), po projekci filmu ze zvědavosti zvedli koberec na místě, kde byl Trejo zastřelen. K jejich překvapení tam ještě našli zbytky falešné krve z natáčení. (JayZak)

 • - Kolegové Vincenta Hanny (Al Pacino) používali tyto zbraně: Sergeant Drucker (Mykelti Williamson) pumpovací brokovnici Mossberg M590 ráže 12 a Detective Casals (Wes Studi) americkou útočnou pušku Armalite M16A2 ráže 5.56 mm. (c.tucker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace