Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Epizody(10)

Jiu

Skvelý seriál, povinnosť pre každého fanúšika WW2 filmov. Akčné diely sa striedajú s psychologickými v závislosti od pohľadu režisérov. Tej akcie mohlo byť ale trocha viac, je jej o dosť menej ako vo filme. Jednoznačne najlepší premňa je kupodivu menej akčný, zato dosť drsný Why we fight. 01.Currahee (4*); 02.Day of the days (4*); 03.Carentan (5*); 04.Replacements (5*); 05 .Crossroads (5*); 06.Bastogne (4*); 07.Breaking Point (5*); 08.Last patrol (4*); 09.Why we fight (5*); 10.Points (4*); ()

Camulator

Nedávno jsem viděl, nevim jestli je to tim, že zajímám o druhou světovou, ale tenhle seriál mě prostě pohltil, začal jsem číst knihu a nevim jak dál ale po Carentan se seriál téměř shoduje s vyprávěním vojáků a to téměř je tam jen proto, že se do seriálu nevešly všechny detaily, jako například cvičné seskoky na počest Winstona Churchilla. Rozhodně si nemyslím, že seriál je typicky americký (tzn. vlajka všude kam se podíváš, patriotistické kecy atd.) naopak, stačí si jen vzpomenout na německého generála a jeho "Männer!" A ústřední melodii už z mobilu nevymažu. ()

Furmi

Kopa nefalšovanej brutality a bojových scén s 2.sv. vojny. Tak to je Band of Brothers. Dlho som váhal či dať 5* či len 4*. Niektoré diely ma viedli skôr k tým 4 a niektoré k 5. Seriál má aj svoje slabé chvíľky ale také posledné 3 diely ich dokonale (a hlavne ten posledný) prevyšujú a vyzdvihujú Bratstvo Neohrožených do výšin vojnových filmov, či už seriálov. 92% ()

LucyW.

Můj oblíbený námět, můj oblíbený formát (minisérie), mé oblíbené zpracování a moji oblíbení herci,... Jen jednu jedinou výhradu bych měla... Chci takový seriál o Angličanech (když už jich tam tolik hraje:-))!!! ()

Patrac999

Naprosto skvělé, chtěl bych tady jenom opravit Limův "omyl" (očima člověka, který neví jaké zbraně měli američané za 2. světové ani jejich kadenci) že nejlepší díly jsou Bastogne, Bod zlomu a Proč bojujeme. První 2 jsou výborné, ale Proč bojujeme je asi můj nejsilnější filmový zážitek. Ještě den poté jsem měl husí kůži. ()

cinci

Spolu s "The Sopranos" jeden z nejlepších seriálů od HBO. Všechno co nebylo ve Vojínu Ryanovi se objevuje tady a to je sakra dobře...navíc velký plus za komentář veteránů. Není se čemu divit, že to stálo takový peníze...ale byly to dobře investovaný peníze. ()

Jožin

Vojnu podľa mňa zatiaľ nikto nedokázal sprostredkovať do desiatich hodín tak, ako táto parta. Môžeme vidieť fakt kruté osudy nejakých vojakov, vidíme ako ich vojna načisto zmenila.Skutočné výpovede vojakov na začiatku každej časti sú strašne dobré. Dá sa povedať že je to aj náučný seriál, ktorý nám hovorí vojnu už nikdy ! Poklona pre tých , ktorý dokázali prežiť Bastogne. A tie koncentráky, dúfam že sa mi nikdy nenaskytne taký pohľad ako tým vojakom !!! ()

El Loco

VALORIZOVANÝ SAVING PRIVATE RYAN...Neviem fakt, že čomu inému by som už mal udeliť 100 % -né hodnotenie, ak nie tomuto veľkolepému mini-seriálovému projektu z produkcie HBO, ktorý v mojich očiach prekonáva všetky doteraz natočené veľkofilmy o bojoch v 2.sv. vojne, čomu určite dopomohol aj širší záber deja, ktorý mohol byť použitý, keďže ide o seriál. Na jeho výrobe sa ako výkonní producenti spolupodieľali aj esá ako Steven Spielberg a hlavne Tom Hanks (ten spolupracoval aj na scenári, ktorý upravoval faktografický román najznámejšieho hollywoodskeho historika 2. sv. vojny, Stephena Ambrosea „Band Of Brothers“), ale inak v ňom, hlavne čo sa týka hereckého obsadenia, veľa známych mien nenájdeme. Beriem to však ako veľké pozitívum, pretože aj vďaka tomu celý dej, bez absencie rušivých momentov (v podobe známych hercov) pôsobí hodnovernejšie a môžeme sa viac vcítiť do života „Easy Company“, od Currahee až do Orlieho hniezda. Keď už som spomínal casting, predsa len tu nájdeme jedno veľmi prekvapujúce meno, ktorým je David Schwimmer, hrajúci (pre neho) absolútne netradičnú postavu - tvrdého a krutého kapitána Sobela, ktorý však dopadne veru inak, ako si predstavoval. Z ostatných, menej populárnych, hercov stoja za zmienku určite aj Damian Lewis (major Winters), Ron Livingston (kapitán Nixon), Donnie Wahlberg (poručík Lipton), Matthew Settle (kapitán Speirs), Scott Grimes (seržant Malarkey), Neal McDonough (poručík „Buck“ Compton), Shane Taylor („Doc“), Ross McCall (Liebgott), či Rick Gomez (George Luz). Okrem presvedčivých hereckých výkonov sa dočkáme aj nádherne, doslova jedinečne, zosnímaných a geniálne zinscenovaných dramatických a vojnových scén, či už ide o oslobodzovanie francúzskej dediny Carentan, boje v holandskom Nuenene, belgických Ardenách (v Bastogne alebo Foy), objavenie koncentračného tábora pri bavorskom Landsbergu alebo na záver, honosného komplexu Orlie hniezdo (Kehlsteinhaus), darčeku Martina Bormanna k Hitlerovým 50-tym narodeninám, ktoré sa nachádza v horách pri Berchtesgadene. Najúžasnejším odkazom celého Bratstva neohrozených je ale ten o odvahe, hrdinstve a obeti skupiny (pred vojnou) obyčajných mužov, ktorí sa sa vydali naprieč Atlantický oceán, aby riskovali svoje životy pri pomoci o odstránenie obrovského zla, ktoré v tých dobách panovalo v nacistami devastovanej Európe a aj z toho dôvodu, že scenár tohto seriálu písal predovšetkým sám život, má BAND OF BROTHERS takú emocionálnu (i keď mierne patetickú) silu. ()

M.E.K.Y

Nejdokonalejší, nejbrutálnější, nejděsivější a nejpřirozenější zfilmování druhé světové války očima těch nejlepších z nejlepších - výsadkářů roty E. A tu největší zásluhu na tom mají samozřejmě tvůrci Spielberg s Hanksem, které už nikdo nikdy nepřekoná!! ()

waits

Bitevní scény jsou natočeny lépe než u většiny válečných filmů. Absentuje vyloženě hlavní postava a k žádné z postav se mi navíc nepodařilo získat nijak velkou empatii, to ale seriálu odpustím (historické memoáry členů 101. výsadkové, např., jsou tak odosobněné, až to člověka zaráží). Tenhle seriál se s tématem nemaže: ukazuje válku realisticky (samozřejmě, do určité úrovně) a bez obvyklého balastu. Ještě poznámka k názoru, že západní fronta byla jednodušší než východní: svým způsobem jistě, byla každopádně méně krutá, ale zkuste to vyprávět pěšákovi, lkterý se zrovna vylodil na pláži Omaha, Britovi, kterého Montgomery postavil do ardénských lesů nebo Novozélandanovi, který útočí na Monte Casino. A Američanů nepadlo v Evropě málo, přes 250 tisíc, to je víc než Francouzů, jejichž zemi osvobozovali.. ()

Kratoc

Dechberoucí "studie" jedné roty na cestě 2. sv. válkou. Myslím, že takhle by vypadal nějak Zachraňte vojína Ryana, kdyby měl režisér neomezeně času. Štědrý rozpočet je vidět na každé bojové scéně a dobře prokreslené postavy ještě přidávají k velké uvěřitelnosti celého seriálu. ()

Nexík

Nechápu, že jsem si tohoto skvostu všiml až tolik let po uvedení. Naprosto dokonálé. Jsem sice teprve v půlce, ale už teď jsem ohromen. Strhující atmosféra. Mám pocit, jako bych to prožíval s nimi. ()

O_o

Vynikajúca miniséria o údele výsadkárskej roty E za druhej svetovej vojny je asi najlepším filmovým okienkom do bojov na frontoch tohto temného obdobia ľudských dejín. Okrem realistického obrazu vojny a mnohých napínavých bojových akcií sa seriál výrazne venuje aj ľudskému rozmeru, pocitom jednotlivých vojakov pri útokoch na číhajúceho nepriateľa, vyčerpávajúcemu bránenie fronty v mrazivom počasí či vyrovnanie sa so stratou svojich druhov. Jednoducho skvele natočený seriál. Nemám nič čo by sa mu dalo vytknúť! ()

papyrosaurus

Je to syrové až děsivé a přitom tak skutečné. Armáda není jen masa pěšáků jak to vnímáme z učebnic, to je výslednice životních osudů každého z nich. Opravdu špičková práce!! Asi největší zážitek bylo sledovat příběh mladého medika, který neváhá a skrze nepřátelskou palbu běží pomoci svým parťákům. ()

Gagner

Kvality filmu typu Zachraňte Vojína Ryana natažené do deseti hodin, okořeněné vstupy se skutečnými aktéry a s překrásnou znělkou. Grandpa were you a hero in the war? ... No but i served in a company of them... ()

radekgfx

Televizní seriál s kvalitami celovečerního filmu evokující Vojína Ryana v desetihodinovém balení. V rámci televizní tvorby absolutní špička co se výpravy týče, spolu s neméně podařeným výběrem herců a hlavně s hutnou atmosférou. Seriál jako takový nepodává nějaký souhrnný obraz o vývoji války, jako spíše referuje o osudu jednotlivých postav z roty E. Výběr Damiana Lewise jako Maj. Richarda Winterse byl jasným castingovým zásahem. Šestá epizoda pojednávající o zákopové válce v zimě o Vánocích roku 1944 mi vždy připomene knihu Čtyři tankisté a pes od Janusze Przymanowského. ()

divisak

Člověku vyrazí dech perfekcionismus, autenticita a lidskost s jakými bylo Band of Brothers natočeno! Seriál spolu s knihou vytváří jeden z dokonalých pohledů na válečné tažení Spojenců v západní Evropě v letech 1944–45. Snad jen mohu pro doplnění doporučit čtyři vzpomínkové knihy amerického výsadkáře 101. výsadkové z roty A Donalda R. Burgetta. Neodpustím si dodat, že se jedná o jeden ze dvou zfilmovaných počinů (druhý je Schindlerův seznam), který mě přiměl, abych vydělal nějaký peníze (stále jsem ještě studující) a vyrazil po bojištích 2. sv. války v západní Evropě, kde rota E bojovala, a nejen ona.100%. ()

kubyno

Pro mě nejlepší seriál, co jsem kdy viděl. Těžko popisovat genialitu a syrovost slovy. Hudba, vizuální stránka, herci... Každý díl ve mě vyvolává tak silné pocity, že mě nikdy neomrzí. Válka znázorněna z několika pohledů. Ještě bych dodal, že kniha je taktéž úžasná a na závěr: český dabing není špatný, ale originální je mnohem lepší, a full HD verze je něco naprosto nepopsatelného... ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn