Reklama

Reklama

Bratrstvo neohrožených

(seriál)
  • Velká Británie Band of Brothers (více)
Trailer 2
Válečný / Drama / Historický
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Hrají:

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, (více)
(další profese)

Epizody(10)

Pozoruhodný seriál Bratrstvo neohrožených, vypráví o osudech elitní americké paradesantní jednotky, která vešla do dějin pod názvem Easy Company. Velkolepý projekt, k jehož realizaci spojily své síly takové osobnosti, jako producent Steven Spielberg a Tom Hanks (v roli výkonného producenta a režiséra jedné z epizod), stál 120 milionů dolarů a slavil úspěchy po celém světě. Vojenská sága o mužích, kteří se poprvé setkali v létě roku 1942 ve výcvikovém středisku Toccoa ve státě Georgia a rozešli se po třech letech urputných bojů v Evropě v létě roku 1945, mapuje celé tažení jednotky Easy Company. Nejdříve sledujeme tvrdý výcvik nováčků, kteří do americké armády vstoupili jako dobrovolníci, a teprve si musejí zvyknout na vojenskou disciplínu. Poté nadchází den D - výsadek na francouzské území. Muži, kteří teprve nyní poznávají na vlastní kůži děsivou realitu války, se utkávají s nepřítelem na mnoha bojištích - na pláži Utah, v Arnhemu, v Bastogne, v Bulge. Přežijí krutou zimu v ardenských lesích, mnozí z nich jsou raněni, téměř polovina jich padne, ale nic je nemůže zadržet v postupu vpřed. Účastní se také bojů v Holandsku i v Belgii a jak se válka chýlí ke konci, dorazí až do Berchtesgadenu, kde měl Hitler své „orlí hnízdo“. Útrapy, které prožívají, však v konfrontaci s utrpením vězňů koncentračního tábora, jenž osvobodí, posílí jejich odhodlání dovést boj až do vítězného konce. A když konečně na bojištích 2. světové války utichne střelba, ti, co přežili a mohou se vrátit domů, vědí, že je navždy spojuje jedinečné přátelství neohrožených bratří ve zbrani. Před našima očima ožívají triumfy i tragédie hrdinů z masa a krve, skutečných mužů, kteří dokázali obrátit kolo dějin a pomohli zachránit svobodu. Setkáme se i s těmi, co tažení přežili a po letech vzpomínají na události, které jednou provždy změnily jejich život. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (1 234)

Lima 

všechny recenze uživatele

Některé díly jsou "jenom" skvělé, některé jsou přímo mistrovským dílem. Zejména části šest, sedm a devět - BASTOGNE, BOD ZLOMU a PROČ BOJUJUEME. Ten posledně jmenovaný mi doslova vyrazil dech. Mimochodem, pátý díl KŘIŽOVATKY režíroval sám Tom Hanks a používáním zajímavých prostřihů mezi dvěma časovými rovinami a používáním neobvyklých pohledů kamery dokazuje, že je nejen skvělý herec, ale i režisér. Celkově se skláním v hluboké úctě před tvůrci této desetidílné geniality - za dokonalou filmařinu, za absenci otravného patriotismu a za hluboké lidství, které prostupuje všemi díly. Pánové a dámy, tady ani 5 hvězdiček nestačí!!!! ()

T2 

všechny recenze uživatele

Bratstvo neohrozených je strhujúci pohľad na udalosti počas 2.svetovej vojny, 10-dielny seriál je natočený pod producentským dohľadom Stevena Spielberga a Toma Hanksa a preto má výzor ako Zachráňte vojaka Ryana s mierne pretmavnutou kamerou, čo dodáva silnejšiu autentickosť prebiehajúcim udalostiam. Z určitého hľadiska je to asi najlepší vojnový seriál s výborným hereckým obsadením, zahrali si tu známejšie mená ako Donnie Wahlberg - David Schwimmer - Colin Hanks - Simon Pegg - Tom Hanks. ()

Reklama

Blizzard 

všechny recenze uživatele

Výborný válečný seriál, kvalitní režie i technické zpracování a stejně jako v případě Carnivale je toto dílo jeden ze skvostů produkce HBO. Další seriál, který nám ukázal, že i v televizi se dá točit kvalitně. Klobouk dolů před tímto výtvorem nabušeným akcí a smrtí, která k WWII neodmyslitelně patřila. Hudební doprovod, který složil Michael Kamen pěkně dokresluje brutální a syrovou atmosféru, a doprovází tak Easy Company na každém kroku. (9/10) ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nepřekonatelné spodobnění války, na kterém spolupracoval i Spielberg. Příběh roty E (Easy) Vás zavádí ihned do výcvikového tábora a později nastupujícího do své první akce v Dnu D jako paragáni a od té doby Vás provází příběhem až do onoho samého konce a Vy si připadáte jako byste patřili mezi ně byli jejich součástí, a když končí ona válka končí bohužel i nejlépe zpracovaný příběh z 2. SV jaký jsem měl kdy možnost vidět. Každý díl je svým způsobem originální, jediněčný a odlišující se od ostatních. Řada z nich obsahuje opravdu parádní bitvy ať už operaci Market Garden nebo bitvu O Výběžek v Ardenách, každá Vás zaujme, co vojáci museli vydržet, aby v takovýchto podmínkách přežili, ale opravdu nejsilnější pocit jsem měl z předposledního dílu, kde nalezli koncentrační tábory a nikdy mi nebylo tak zahořkle při sledování filmu jako v tento moment. Ať si řikáte co chcete, Bratrstvo neohrožených, na kterém spolupracovali i veteráni, kteří bojovali zrovna v rotě Easy, je miniseriál tak realistický, surový, pravdivý a geniální, že může učit řadu lidí po desítky let dopředu a nikdy nedokáže omrzet a těžko už ho někdo překoná. (10/10) ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem na poli válečných filmů hodně a ač valná většina z nich byla fakt kvalitní .Toto dílko je fakt všechny překonalo. To že to produkovalo HBO jenom dokazuje , že to skutečně není TV. Filmová serie , mapující velmi brilatním způsobem všechny zásadní události od začátku tažení spojenců až po jeho konec, který je proložen i minipřeběhy je naprosto strhující.Hudba zde jen podtrhuje onu výjimečnost.Každý díl mě dostal jinak, ale devatý ve mě vyvolal něco co se dá fakt těžko popsat.Tato miniserie byla skutečně natočena z úctou k "obyčejným" hrdinům války. Stejnou úctu já mám ovšem i filmařům tohoto díla. ()

Galerie (136)

Zajímavosti (74)

  • Většina hlavních herců byla vybrána kvůli jejich podobnosti se skutečnými vojáky. (Redswif)

Související novinky

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a…

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou…

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

22.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi…

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

03.05.2012

Nutno uznat, že Robert Pattinson se docela úspěšně snaží setřást nálepku pobledlého hezouna se slabostí pro podstatně mladší pasivní holky. Nebo má prostě dobrého agenta. Po adaptacích slavných…

Reklama

Reklama