poster

Bratrstvo neohrožených (TV seriál)

 • Velká Británie

  Band of Brothers

 • USA

  Band of Brothers

 • Slovensko

  Bratstvo neohrozených

Válečný / Drama / Historický

Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Hrají:

Scott Grimes, Damian Lewis, Ron Livingston, Shane Taylor, Donnie Wahlberg, Philip Barantini, Peter Youngblood Hills, Rick Warden, Matthew Settle, Frank John Hughes, Neal McDonough, Rick Gomez, Eion Bailey, James Madio, Kirk Acevedo, Michael Cudlitz, Richard Speight Jr., Dexter Fletcher, Dale Dye, Robin Laing, Matthew Leitch, David Schwimmer, Marc Warren, Ross McCall, Nicholas Aaron, Douglas Spain, Colin Hanks, Logan Marshall-Green, Andrew Scott, Tom Hardy, James McAvoy, Stephen Graham, Hugo Metsers, David Andrews, Jordan Frieda, Stephen McCole, Simon Pegg, Jamie Bamber, Jimmy Fallon, Kieran O'Brien, Diana Kent, Jack Wouterse, Michael Fassbender, Corey Johnson, Andrew Howard, Andrew Lee Potts, Tom Hanks, Anatole Taubman, Jamie Harding, Jason O'Mara, Dominic Cooper, Peter O'Meara, Gertrude Thoma, Isabella Seibert, Suzanne Roquette, Hans-Georg Nenning, Rupert Wickham, Dan van Husen, Matthew Faber, Dirk Galuba, John Light, Luke Roberts, Ian Virgo, Chris Geere, Ben Caplan, Bart Ruspoli, Alexis Conran, Ben Loyd-Holmes, Stephen Walters, Russell Loten, Mark Huberman, James Greene, Kristina Brändén Whitaker, Jonjo O'Neill, Joel Beckett, Jason Done, Joseph May, Paul Bentley, Doug Allen, Harry Peacock, Thomas Magnussen, Lucie Jeanne, William Meredith, Iain Robertson, Wolf Kahler, Simon Fenton, Brandon Firla, Mark Wakeling, Goran Kostič, Laird Macintosh, Adam James, Ricky Nixon, Ben Hecker, Ezra Godden, John Adams, Freerk Bos, Josefien Hendriks, Wil Röttgen, Dean Mitchell, Nolan Hemmings
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ducharme
  *****

  Válka bez patosu a bez přehnaných emocí. To se cení. Postavy umírají právě tak, jak tomu ve válce nejšpíš bylo - bez velkých oslav, nebo vodopádů slz. Jednoduše jsou - granát/tank/samopal - a nejsou. Události přicházejí bez předchozích varování a občas jim předchází nepříjemně napjaté očekávání. Končetiny a vnitřnosti prostě mizí a na všechno bude muset stačit obvaz a trocha morfia. Pokud přežiješ - dobře pro tebe. Pokud ne - škoda pro toho, koho jsi měl krýt. Ale vlast ti za to bude tak jako tak vděčná a za to to přece stojí.(15.7.2015)

 • Deimos
  *****

  TV/// Obsazení 6/10 Děj 10/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +reálnost, formát, příběhy vojáků, jejich osudy, detailní záběry -herecké obsazení, nepřehlednost vojáků=nutnost vidět napodruhé/// Vyjímečný počin, který sleduje cestu a osudy vojáku roty E od jejich výcviku, přes výsadek v Normandii až po úplný konec války. Ze seriálu máte pocit, že vám ukázal kompletní pohled a průřez druhé světové z pohledu jedné jednotky z mnoha. Za velké plus se dá považovat reálnost všech záběrů, až vás marzí. A přiznám se, že jsem se vůbec nenudil a to u tak rozsáhleho dílka je rovněž podstatné. Navíc každý díl se rámcově odehrává v jiném prostředí. Je fakt, že některé díli jsou méně zajímavé nadruhou stranu některé skutečné výtečné, ale celkově není co vytknout, tedy snad jen to herecké obsazení neznámími tvářemi (pravděpodobně účel) a především, měl jsem problém zjistit kdo je vlastně kdo. Takže je třeba tento seriál zhlédnou napodruhé, i když vadí to tak moc?/// Celkem 95%/// Pozn: mému názoru je ještě blíže komentář od Marigolda a HoneyBunny(7.6.2006)

 • Marigold
  *****

  Fantastická práce! Tvůrci vzali to nejlepší z vojína Ryana (naturalistické a technicky brilantní zobrazení války), odbourali nechutný vlastenecký patos a soustředili svůj seriál kolem uvěřitelných postav z masa a kostí, které chybují a chovají se jako skuteční lidé. Narativní koncept, kdy se každý díl soustřeďuje na odlišný úhel pohledu a věnuje pozornost odlišným postavám, je zpočátku matoucí, ale jakmile si člověk navykne na několik klíčových tváří, začne být "Bratrstvo" vskutku návykovou záležitostí. Obraz války je tu patřičně drsný, bezprostřední a vskutku brilantně přenesený skrz oko kamery do divákova mozku. Perfekcionismus kamery i režie je udivující, a i když jsme většinu fintiček viděli už ve Spielbergově válečné pohádce, teprve v Bratrstvu působí skutečně bezprostředně. Výborná je i majestátní hudba Michaela Kamena a samozřejmě maximální uznání si zaslouží scénáristé, kteří dokázali zdánlivě nesourodé válečné obrazy poslepovat do naprosto soudržného celku a vytvořit navíc potenciál pro filmové obrazy tak mocné, jako je například miniaturní lovestory medika a francouzské sestřičky v Bastogne. Bratrstvo není jen spektakulárním zážitkem, je to zároveň vrcholně působivý portrét válečného utrpení a všedního heroismu...(23.5.2006)

 • sud
  *****

  Co chybělo v "Zachraňte vojína Ryana", to zde nechybí. Celý seriál, všech deset dílů je vynikajících jako jeho vylodění v Normandii. Natočeno opravdu realisticky, lidsky a opravdově. Nenajdeme tu žádné přehnané patriotství, patos ani plytkost. Naopak, je to plné absurdity války, hrdinství obyčejných lidí, lidskosti a přátelství. A to v tom nejlepším slova smyslu a obraze, jaký by si fanda válečných filmů mohl přát.(26.7.2006)

 • gogo76
  *****

  Po úspešnom Ryanovi si Spielberg s Hanksom povedali, že by nebolo zlé natočiť niečo podobné.Rozhodli sa produkovať tento seriál, ktorý zatiaľ nemá konkurenciu. Surovosť akcie zostala zachovalá, postavy sú sympatické, rovnako ako herecké výkony. Prvé tri diely sú to najlepšie, ďalšie málinko zaostávajú, z dôvodu, že ubudlo akcie, ale stále je to vysoký nadštandard, ktorý ozdobujú hlavne zasnežené Ardeny a lesné bombardovanie. Logicky najmenej akcie ostalo na posledné dva diely, čo je pochopiteľné, ale témy a príbehy v nich zobrazené sú určite zaujímavé, hlavne obsadenie Hitlerovho sídla a objavenie koncentráku. Celkovo ide o jeden z najkvalitnejších a zoširoka rozobraných vojnových diel. Seriál vyšiel aj v nádhernej zberateľskej edícii ako skladacia knižka na šesť DVD v krásnej plechovej krabici. Stojí za to. 100%.(10.3.2009)

 • - Napriek tomu, že BBC sú spoluzakladateľom seriálu, museli platiť 22,7 milióna amerických dolárov za vysielacie práva. Došlo k prekvapivému rozhodnutiu, že seriál sa nebude vysielať na hlavnom kanáli BBC1, ale na viac kultúrnom BBC2. (WalterIK7)

 • - Slovo „gurahiyi“ je výraz Cherokeeů pro „ten, kdo stojí sám“. Původní členové 506. pěší roty byli cvičení v Georgii – v Currahee Mountain. Zkomolené „Currahee“ se stalo pokřikem před jejich prvním skokem a poté v průběhu boje. (Redswif)

 • - Joe Liebgott (Ross McCall) povedal, že po vojne sa chce vrátiť domov a spravovať taxislužbu. V skutočnosti bol holičom, čo sa odráža v prvej epizóde. V scéne s výsadkármi, ktorí sa pripravovali na zoskok počas dňa D, možno krátko vidieť Liebgotta ako holí vlasy inému vojakovi. (WalterIK7)