Bratrstvo neohrožených (TV seriál)

Band of Brothers

Band of Brothers

Bratstvo neohrozených

Válečný / Drama / Historický

Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Michael Kamen

Scott Grimes, Damian Lewis, Ron Livingston, Shane Taylor, Donnie Wahlberg, Philip Barantini, Peter Youngblood Hills, Rick Warden, Matthew Settle, Frank John Hughes, Neal McDonough, Rick Gomez, Eion Bailey, James Madio, Kirk Acevedo, Michael Cudlitz, Richard Speight Jr., Dexter Fletcher, Dale Dye, Robin Laing, Matthew Leitch, David Schwimmer, Marc Warren, Ross McCall, Nicholas Aaron, Douglas Spain, Colin Hanks, Logan Marshall-Green, Andrew Scott, Tom Hardy, James McAvoy, Stephen Graham, Hugo Metsers, David Andrews, Jordan Frieda, Stephen McCole, Simon Pegg, Jamie Bamber, Jimmy Fallon, Kieran O'Brien, Diana Kent, Jack Wouterse, Michael Fassbender, Corey Johnson, Andrew Howard, Andrew Lee Potts, Tom Hanks, Anatole Taubman, Jamie Harding, Jason O'Mara, Dominic Cooper, Peter O'Meara, Gertrude Thoma, Isabella Seibert, Suzanne Roquette, Hans-Georg Nenning, Rupert Wickham, Dan van Husen, Matthew Faber, Dirk Galuba, John Light, Luke Roberts, Ian Virgo, Chris Geere, Ben Caplan, Bart Ruspoli, Alexis Conran, Ben Loyd-Holmes, Stephen Walters, Russell Loten, Mark Huberman, James Greene, Kristina Brändén Whitaker, Jonjo O'Neill, Joel Beckett, Jason Done, Joseph May, Paul Bentley, Doug Allen, Harry Peacock, Thomas Magnussen, Lucie Jeanne, William Meredith, Iain Robertson, Wolf Kahler, Simon Fenton, Brandon Firla, Mark Wakeling, Goran Kostič, Laird Macintosh, Adam James, Ricky Nixon, Ben Hecker, Ezra Godden, John Adams, Freerk Bos, Josefien Hendriks, Wil Röttgen, Dean Mitchell, Nolan Hemmings

Počula som o tomto seriáli veľa, kým som sa k nemu dostala. Potom on dostal mňa. Niekoľko detailov (naozaj len niekoľko) sa mi zdalo idylických a prikrášlených, ale v porovnaní s mnohými americkými filmami je to surová realita 2. svetovej :-))) Inak nemám absolútne žiadne výhrady a príbehy 506-teho výsadkového som hltala bez dychu.(15.1.2008)

Bratstvo neohrozených je strhujúci pohľad na udalosti počas 2.svetovej vojny, 10-dielny seriál je natočený pod producentským dohľadom Stevena Spielberga a Toma Hanksa a preto má výzor ako Zachráňte vojaka Ryana s mierne pretmavnutou kamerou, čo dodáva silnejšiu autentickosť prebiehajúcim udalostiam. Z určitého hľadiska je to asi najlepší vojnový seriál s výborným hereckým obsadením, zahrali si tu známejšie mená ako Donnie Wahlberg - David Schwimmer - Colin Hanks - Simon Pegg - Tom Hanks.(20.4.2006)

Pri rozpočte 120 miliónov a pri produkcií HBO nemohlo ani vzniknúť nič iné, ako jeden z najunikátnejších mini seriálov aké som kedy videl. Tak perfektnú a maximálne realisticky uveriteľnú vojnovú atmosféru som videl málo kde, čiže nemám dôvod dávať menej ako 100% ............ Soundtrack Michael Kamen: 1. Main Titles [2:24] ,2. Band of Brothers Suite One [6:31] ,3. Band of Brothers Suite Two [9:15] ,4. The Mission Begins [5:50] ,5. Swamp [2:08] ,6. Spier's Speech [1:02] ,7. Fire on Lake [2:16] ,8. Paraplui [2:17] ,9. Boy Eats Chocolate [1:18] ,10. Bull's Theme [3:21] ,11. Winters on Subway [1:54] ,12. Headscarf [4:11] ,13. Buck in Hospital [2:01] ,14. Plaisir d'amour [1:56] ,15. Preparing for Patrol [2:32] ,16. String Quartet in C-sharp minor, Op. 131 - Beethoven [2:13] ,17. Discovery of the Camp [10:59] ,18. Nixon's Walk [2:18] ,19. Austria [2:01] ,20. Band of Brothers Requiem [3:18],(1.8.2011)

I po tolika letech je neuvěřitelné, co HBO v rámci seriálové tvorby stvořilo a zafinancovalo. Definitivní Spielbergova a potažmo Hanksova tečka za tímto obdobím, které je dlouhé roky přitahovalo (btw ten díl režírovaný přímo Tomem Hanksem je vůbec nejlepší ze všech). Nezbývá než Spielbergovi poděkovat za Shindlerův seznam, Zachraňte vojína Ryana nebo i Medal of Honor a samozřejmě Bratrstvo neohrožených, kteří jsou jednou velkou sondou do duše podle všeho statečné Roty E.(4.10.2016)

Tenhle seriál se oběvil brzy po filmu Zachraňte vojína Ryana. Takže jsem se mu dlouho bránil, protože jsem si myslel že "Ryana" jen tak něco nepřekoná. Po několika letech jsem se s obavami do téhle desetidílné série pustil. A dodnes jsem rád, že jsem to udělal. Je to série, která překonává většinu válečných filmů, hrozně rychle si zamilujete hlavní hrdiny, a každý díl vás něčím dostane, nebo osloví. Skvělá hudba, scénář a kamera jen dotahují tento seriál k dokonalosti. Za mě 100%(6.8.2012)

• - Richard Winters (ve filmu Damian Lewis) s hodností majora odjel z Evropy na podzim na přelomu října/listopadu 1945. V roce 1950 se zapojil i do války v Koreji, aby připravoval do boje jednotky Rangers. Byl tam až do konce války 1953. (MIMOMEDIA)

• - Peter Youngblood Hills má korene v indiánskom kmeni "Čerokí," rovnako ako jeho postava Darrell "Shifty" Powers. (WalterIK7)

• - Kvôli natáčaniu bolo zakúpených, alebo vyrobených 2000 nemeckých a amerických uniforiem. (WalterIK7)