Bratrstvo neohrožených

(TV seriál)
  • Velká Británie Band of Brothers (více)
Válečný / Drama / Historický
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, (více)

Epizody(10)

Pozoruhodný seriál Bratrstvo neohrožených, vypráví o osudech elitní americké paradesantní jednotky, která vešla do dějin pod názvem Easy Company. Velkolepý projekt, k jehož realizaci spojily své síly takové osobnosti, jako producent Steven Spielberg a Tom Hanks (v roli výkonného producenta a režiséra jedné z epizod), stál 120 milionů dolarů a slavil úspěchy po celém světě. Vojenská sága o mužích, kteří se poprvé setkali v létě roku 1942 ve výcvikovém středisku Toccoa ve státě Georgia a rozešli se po třech letech urputných bojů v Evropě v létě roku 1945, mapuje celé tažení jednotky Easy Company. Nejdříve sledujeme tvrdý výcvik nováčků, kteří do americké armády vstoupili jako dobrovolníci, a teprve si musejí zvyknout na vojenskou disciplínu. Poté nadchází den D - výsadek na francouzské území. Muži, kteří teprve nyní poznávají na vlastní kůži děsivou realitu války, se utkávají s nepřítelem na mnoha bojištích - na pláži Utah, v Arnhemu, v Bastogne, v Bulge. Přežijí krutou zimu v ardenských lesích, mnozí z nich jsou raněni, téměř polovina jich padne, ale nic je nemůže zadržet v postupu vpřed. Účastní se také bojů v Holandsku i v Belgii a jak se válka chýlí ke konci, dorazí až do Berchtesgadenu, kde měl Hitler své „orlí hnízdo“. Útrapy, které prožívají, však v konfrontaci s utrpením vězňů koncentračního tábora, jenž osvobodí, posílí jejich odhodlání dovést boj až do vítězného konce. A když konečně na bojištích 2. světové války utichne střelba, ti, co přežili a mohou se vrátit domů, vědí, že je navždy spojuje jedinečné přátelství neohrožených bratří ve zbrani. Před našima očima ožívají triumfy i tragédie hrdinů z masa a krve, skutečných mužů, kteří dokázali obrátit kolo dějin a pomohli zachránit svobodu. Setkáme se i s těmi, co tažení přežili a po letech vzpomínají na události, které jednou provždy změnily jejich život. (HBO Europe)

Trailer 1

Recenze (1 218)

Lima

Některé díly jsou "jenom" skvělé, některé jsou přímo mistrovským dílem. Zejména části šest, sedm a devět - BASTOGNE, BOD ZLOMU a PROČ BOJUJUEME. Ten posledně jmenovaný mi doslova vyrazil dech. Mimochodem, pátý díl KŘIŽOVATKY režíroval sám Tom Hanks a používáním zajímavých prostřihů mezi dvěma časovými rovinami a používáním neobvyklých pohledů kamery dokazuje, že je nejen skvělý herec, ale i režisér. Celkově se skláním v hluboké úctě před tvůrci této desetidílné geniality - za dokonalou filmařinu, za absenci otravného patriotismu a za hluboké lidství, které prostupuje všemi díly. Pánové a dámy, tady ani 5 hvězdiček nestačí!!!! ()

Malarkey

Nepřekonatelné spodobnění války, na kterém spolupracoval i Spielberg. Příběh roty E (Easy) Vás zavádí ihned do výcvikového tábora a později nastupujícího do své první akce v Dnu D jako paragáni a od té doby Vás provází příběhem až do onoho samého konce a Vy si připadáte jako byste patřili mezi ně byli jejich součástí, a když končí ona válka končí bohužel i nejlépe zpracovaný příběh z 2. SV jaký jsem měl kdy možnost vidět. Každý díl je svým způsobem originální, jediněčný a odlišující se od ostatních. Řada z nich obsahuje opravdu parádní bitvy ať už operaci Market Garden nebo bitvu O Výběžek v Ardenách, každá Vás zaujme, co vojáci museli vydržet, aby v takovýchto podmínkách přežili, ale opravdu nejsilnější pocit jsem měl z předposledního dílu, kde nalezli koncentrační tábory a nikdy mi nebylo tak zahořkle při sledování filmu jako v tento moment. Ať si řikáte co chcete, Bratrstvo neohrožených, na kterém spolupracovali i veteráni, kteří bojovali zrovna v rotě Easy, je miniseriál tak realistický, surový, pravdivý a geniální, že může učit řadu lidí po desítky let dopředu a nikdy nedokáže omrzet a těžko už ho někdo překoná. (10/10) ()

Blizzard

Výborný válečný seriál, kvalitní režie i technické zpracování a stejně jako v případě Carnivale je toto dílo jeden ze skvostů produkce HBO. Další seriál, který nám ukázal, že i v televizi se dá točit kvalitně. Klobouk dolů před tímto výtvorem nabušeným akcí a smrtí, která k WWII neodmyslitelně patřila. Hudební doprovod, který složil Michael Kamen pěkně dokresluje brutální a syrovou atmosféru, a doprovází tak Easy Company na každém kroku. (9/10) ()

T2

Bratstvo neohrozených je strhujúci pohľad na udalosti počas 2.svetovej vojny, 10-dielny seriál je natočený pod producentským dohľadom Stevena Spielberga a Toma Hanksa a preto má výzor ako Zachráňte vojaka Ryana s mierne pretmavnutou kamerou, čo dodáva silnejšiu autentickosť prebiehajúcim udalostiam. Z určitého hľadiska je to asi najlepší vojnový seriál s výborným hereckým obsadením, zahrali si tu známejšie mená ako Donnie Wahlberg - David Schwimmer - Colin Hanks - Simon Pegg - Tom Hanks. ()

Enšpígl

Viděl jsem na poli válečných filmů hodně a ač valná většina z nich byla fakt kvalitní .Toto dílko je fakt všechny překonalo. To že to produkovalo HBO jenom dokazuje , že to skutečně není TV. Filmová serie , mapující velmi brilatním způsobem všechny zásadní události od začátku tažení spojenců až po jeho konec, který je proložen i minipřeběhy je naprosto strhující.Hudba zde jen podtrhuje onu výjimečnost.Každý díl mě dostal jinak, ale devatý ve mě vyvolal něco co se dá fakt těžko popsat.Tato miniserie byla skutečně natočena z úctou k "obyčejným" hrdinům války. Stejnou úctu já mám ovšem i filmařům tohoto díla. ()

• Navzdory tomu, že na natáčení dohlížel vojenský poradce kapitán Dale Dye, vidíme americká letadla s bílými pruhy na křídlech a trupu. Američané však na letadla tyto pruhy začali malovat až od vylodění v Normandii. Seriál se odehrává ještě před ním. (rossi001)
  • Skutečný major Richard D. „Dick“ Winters (Damian Lewis) zemřel 2. ledna roku 2011 ve svých 92 letech. (Kenny12.5)
  • Napriek tomu, že Richard D. Winters (Damian Lewis) a Donald Malarkey (Scott Grimes) boli v sériáli vykreslení ako ryšaví, v reálnom živote mali obaja muži blond vlasy. (WalterIK7)