Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Epizody(10)

crha

Stephen E. Ambrosse musí být spokojen. Tahle série je pro mě opravdu něco posvátného a stavím ji opravdu na nejvyšší místa toho, co kdy kdo natočil. Ani na milisekundu jsem se nenudil. Mám ale jedinou výhradu a to, že David Schwimmer bude navždycky Ross. To je stejný, jako že Marek Eben bude vždycky Váleček. Ale v tomto případě je chyba na mojí straně, protože všichni herci a to bez vyjímky zahráli dokonale. 100% ()

bobrux

Perfektní zpracování druhé světové války. Technické zpracování na výbornou a scénář také. Až po shlédnutí tohoto seriálu si člověk uvědomí, co všechno se tehdy dělo. ()

jura-roy

Jediný seriál, který stojí za to si jej koupit. Opravdu drahý se nerovná pokaždé opravdu dobrý, ale u Bratrstva neohrožených to tak je. Každý díl popisuje jednu z kapitol 2. světové války očima jednotky amerických výsadkářů Easy Company. Oslava americké odvahy a hrdosti, která je dnes namontována do každého Hollywoodského filmu, zde sice je cítit, avšak není urážlivá a postupně ji přestanete vnímat. Filmařsky velmi dobře odvedená práce, každý záběr je do detailu propracován a vy si budete připadat, že bojujete vlastní bitvu v obýváku při sledování BOB. Herecky je to mistrovské dílo, které není založené na známých hvězdách, ale na kvalitních hercích, kteří splnili svou práci lépe než jen dobře. "Jsou doby, kdy svět žádá obyčejné muže, dělat neobyčejné věci." ()

Eluin

Skvěle natočené, scény vypadají věrohodně (pokud mohu posoudit). Film se stal inspirací pro počítačovou hru Brothers in arms. Líbí se mi na něm scény, ve kterých k nám promlouvají váleční veteráni i celkové zpracování, které dává možnost divákovi pohlédnout na boje skrze jejich realisticky zpracovanou stránku, což se povede málokdy, neboť často různé filmy kazí roztodivné patetické řeči, či extrémně vlastenecké ztvárnění.. ()

P.J.2

Výborný seriál, ze kterého sice občas smrdí patriotizmus ale vezmu-li v potaz to že to bylo natočené podle skutečných událostí roty E, tak to asi tak bylo. herecké výkony jsou velmi dobře, obzváště mě velice překvapil david schwimmer jako Sopel (z nosu). Bohužel jsem se na celý seriál koukl s titulkama a poté v dabingu. Čeština je sice krásná ale nedokáže vystihnout tu barvu hlasu v bitvě a sráží na atmosféře. celkové vzato ovšem velice povedený snímek ()

spriteboy

Poté, co jsem tento seriál zkouknul podruhé jsem musel o hvězdičku vylepšit hodnocení...Ještě bych klidně jednu hvězdičku přidal, protože jde o velmi výborné dílo, které v sobě nese spousty myšlenek - kdo neuvidí neuvěří :-) ()

Colleague

Tohle je nejlepší serial všech dob (aspoň pro mě). Dokumentuje osudy celé jedné vojenské jednotky. Všechno co nejvíc podle pravdy, žádné výmysly, a to včetně jmen vojáků. Některé scény se mi navždy vryly do paměti. ()

IvcaG

Úžasně propracované dílo, na které se stojí za to podívat. Nejlépe udělaný válečný seriál. Skvěle propracovaná režie i scény zejména Bastogne bere dech. Moc pěkný a pravdivý pohled na krutost války. ()

TrooperX

Skvělý seriál od tvůrců Zachraňte vojína Ryana. Je vidět, že na vojínovi Ryanovi získávali tvůrci zkušenosti a v seriálu Bratrstvo neohrožených je již plně zúročili. Excelentní bojové scény, realisticky ztvárněné postavy a jejich protloukání skrz válečné peklo. Historicky naprosto bezchybně použité zbraně, uniformy a technika. Seriál má alespoň pro mě jedinečnou atmosféru, která se nepřejí ani po opakovaném sledování. Smekám před nápadem zapojení válečných hrdinů, podle jejichž vyprávění byly díly natočeny, dobré je jejich krátké povídání na začátku každého dílu. Prostě a jednoduše - profesionální práce, které se vyrovná málo co. ()

PepeCCM

Doporučuji si přečíst knihu "Bratrstvo neohrožených" (je jedno jestli tu od Winterse, nebo od Ambrose, ale nejlépe obě). Díky nim pochopíte mnoho scén v seriálu, které nebyly tak úplně vysvětleny. ()

bangee

Nebudeme-li hodnotit historickou stránku věci (to bychom museli jít ještě o ty dvě hvězdy dolů) jedná se o výborný snímek, režijně i scénáristicky zdařile zpracován (za ty prachy). Nicméně na druhou stranu je to naivní americký patos. ()

mala_kea

Tak tady není absolutně co dodat! Byl a je to pořád ten nejskvělejší válečný zážitek, jaký jsem kdy mohl zažít. Už od prvního dílu to člověka neskutečně chytne. Naprosto úžasně kombinuje válečné scény s těmi klidnými, melancholickými - které vždy doplní úžasná hudba. Navíc u Band of brothers je skvělý i úvodní a závěrečný díl, což je diametrální rozdíl oproti "The Pacific". Prostě bych řekl, že tady do sebe všechno zapadlo, všechny kolečka skvěle pasují do ještě lépe seřízeného stroje. Ten pak přináší neopakovatelný zážitek všem milovníkům historie a II. světové války!. Damian Lewis jakoby vypadl z druhé světové války rovnou na bojiště. Zaslouženě nejdražší televizní seriál všech dob.. ()

Skiwalker

Lepší vojnový seriál alebo film by sa hľadal len ťažko, o triedu lepšie než toľkokrát spomínaný Ryan. Videl som zatiaľ polovicu seriálu, ale vzhľadom k celkovému hodnoteniu pochybujem, že by kvalita v druhej polovici výraznejšie kolísala. Damian Lewis je skvelý. ()

pospech11

Spojení Tom Hanks a Steven Spielberg opět přivedlo na svět opravdovou pecku. Seriál sem si oblíbil hned od úvodních minut. A s osudy celé roty E sem se zžil. Každý z nich mi přirostl k srdci a když u 10 epizody zkončily závěrečné titulky, říkal sem si co teď. Žádný jiný seriál ani film mi nedal takový pohled na válku jako tenhle. Vždyť je to právě rota E která prošla tím největším svinstvem v celé válce. Nejvíc mi však v paměti utkvěla scéna kdy Spears proběhne leží nácků tam aniž by po něm jeden jedinej skopčák vystřelil, ale to by nebylo ono. On se stihl ještě tou samou cestou vrátit zpátky a Němci jen přihlíželi a nevěděli co dělat 100%. ()

Sydonai

Nedokážu uvěřit, že mě seriál z období války dokázal dostat do kolen jako těchle 10 hodin mého života.Klaním se před Hanksem a Spielbergem. ()

Jaa(c)

Tím, jak je to celé proložené vzpomínkami hlavních hrdinů a je to podle skutečné události, si člověk uvědomí, že to vlastně není jen seriál, ale že se to opravdu stalo. U tohodle seriálu si tak trochu člověk uvědomí, že tihle lidé bojovali za to, abysme i my po více jak 60ti letech mohli žít ve svobodě... ()

DHDV

Velmi dobrý válečný seriál. Prožíváte s postavami celou válku včetně jejího konce i začátku. Velmi příjemné dialogy a náznaky toho, co dokáže udělat válka z normálních lidí. U tohoto seriálu se nenudíte, jelikož má začátek a konec, zbytečně nezabíhá od rozvinuté dějové linie. Velmi dobré herecké výkony, jsou reálné, takové nenucené. Dobové vybavení a kostýmy na vysoké úrovni. Tento příběh si vás nezíská vizuální stránkou, ale skutečně vynikajícím lehkým příběhem. Každý si vybere jemu blízkou postavu a stou prožijete celý seriál (pokud scénář nezvolí jinak). Další plusem u tohoto je, že tam necítíte to americké Ego, ale skromnost! ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn