Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Epizody(10)

Marty7CZ

Vyloženě megafilmovej zážitek! Pro fandu filmů o 2.svět.válce jasná povinnost! Spielberg a Hanks věděli přesně,co dělají! BRAVO!!!! P.S. znovu po patnáctý viděno 8/12 a zase přikovanej k bedně jak anglický vejce na pánvi!!! Prostě petelice obrovitáááááá 110%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

biergof

První a druhý díl stojí za vidění, ostatní je jakoby zbytečně protahování+ponaučení, že ti zlí němci jsou opravdu velmi, velmi zlí, ale to už dávno víme! Co jsem ale netušil je, že němci dobrovolně skáčou do každého výstřelu a že spojenci jsou skoro neprůstřelní, granáty jim neublíží a když, je velice zdůrazněno, že umřel americký vojáček, jak smutné. ()

Edit13

Naprosto jedinečný seriál. Ze začátku jsem se v postavách ztrácela (všichni jsou zelení a celí od bahna), ale zhruba od 5. dílu jsem do nich začala pronikat a bezhlavě se do seriálu zamilovala. Ač nemám válečné filmy ráda, tento seriál natočený podle skutečných lidí a jejich vzpomínek mě totálně dostal. Na začátku každého dílů mluví někteří ze skutečných přeživších a teprve na konci, kdy si k filmovým postavám vytvoříte vztah, se dozvíte, kdo je kdo. Cítila jsem k nim neskutečný obdiv a úctu za to, čím si prošli a co dokázali. Velmi si mě získal představitel pozdějšího majora Dicka Winterse Damian Lewis svým naprosto skvělým hereckým výkonem, úplně jsem si ho zamilovala. Je ukázkovým velitelem s lidským srdcem a dobrými taktickými schopnosti. Každý díl je tak trochu věnovaný jedné postavě. Jako nejlepší díly označuju: 5) Křižovatky (úžasná první scéna, kdy Winters běží, slyšíte jenom zrychlený dech a výstřel), 6) Bastogne (podmínky, v kterých přežívali), 9) Proč bojujeme - při tomhle dílu jsem se rozbrečela. Hrůza koncentračního tábora a reakce amerických vojáků na ně mě totálně dostala. Tenhle díl (jsem dějepisářská úča) pouštím i svým žákům a totálně je to přibije do židlí (to už se dnes stává u otrlé mládeže málokdy). Můžu mluvit, popisovat, ale tohle mluví za vše... Když jsem tento seriál poprvé shlédla, hned jsem si ho musela pustit podruhé. Už jsem znala perfektně postavy, a tak odpadl počáteční chaos v orientaci postav a já jsem si vychutnala každý kousek. ()

Yahey

Dobře udělaná 3D střílečka pro militantní nadšence. Ačkoliv nemám po formální stránce tomuto seriálu co vytknout, po několika dílech mě začal nudit. ()

MRPitivier

Něco, co svět nespatřil! Výjimečných deset hodin války podání producentské skupiny kolem Spielberga a Hankse. Scénáře, příběhy, jednotlivé osudy vojínu a důstojníků (nejlépe osud Richard Winterese), operace, plánování, akce, vše skvěle propleteno a vizuálně zpracováno do geniality. Doprovodné zvuky Vás zavedou přímo na bojiště, jako by kolem Vás létali kulky, dopadali granáty a umírali lidé. V některých částech Vás překvapí, zaujme, rozesměje, zesmutní. Srdce rvoucí scéna s táborem smrti v Landsbergu byla výjimečná a pocity jste sdíleli s hlavními hrdiny tohoto seriálu. Myslím, že nepřekonatelné dílo nemá konkurenci v žádném válečném filmu, minisérii či seriálu. Osudy Roty E nemohli být lépe zpracovány. ()

Petus

Tohle by se mělo na školách pouštět v hodinách dějepisu, aby si všichni dovedli představit, jak to tehdy opravdu bylo. Je to prostě boží! Nic výstižnějšího mě nenapadá. Speciálně devátý díl Why we fight mě totálně dostal a srazil na kolena. Je to jako byste tam byli, jako byste celou dobu byli jeden z nich, jeden z těch hrdinů, kterých byla rota E plná. Když s nimi projdete celou tu dlouhou cestu a všechno pak najednou končí, máte téměř až pocit ztráty, jako byste ztráceli nejlepší kamarády. Takový pocit ve vás film dokáže vyvolat málokdy, ale tomuhle se to na 100% podařilo. A víc než to. Tohle je zkrátka srdcovka. Smekám a vzdávám čest tvůrcům nejlepšího válečného dílka, jaké jsem kdy viděla. Mimochodem, kdyby Damian Lewis a Donnie Wahleberg už nikdy nic nenatočili, stejně je budu mít už navždycky zapsané coby představitele jedněch z top nej rolí. ()

Alojs

Vynikající "volné pokračování" Vojína Ryana. Na seriálové půdě něco formálně nevídaného. Spielberg neškudlí, přilejvá a na Bratrstvu je to s*kra znát. Věrohodná seriálová záležitost s enormně padnoucím kabátkem. ()

Expertt

Myslíš že 2.sv. se dá těžko shrnout do 10x60minut seriálu..ale takhle koncepce je sakra kvalitní. Neřikám že každá minuta byla taková abych se na ní musel podívat znova, ale naopak někdy jako bych stál přímo u nich. Zejména začátek a konec + samozřejmě výpovědi válečných hrdinů byly absolutně dokonalé. ()

emjey

Dlouho mě tenhle seriál míjel, ale teď jsem si k němu našel cestu a jsem za to rád! Je to prostě pecka! Mám za sebou zatím 7 dílů ale už teď vím, že plný počet je na místě. :) Navíc mám ohromnou radost z toho, že mě čekají ještě minimálně tři hodiny naprosto skvělé filmařiny. ()

aa12

Tak tohle mě dostalo. U válečných filmů či seriálů mě vždy naštve nerealističnost, ale tento seriál plný přátelství, vynikající výpravy, kvalitních efektů je nejlepší ve svém žánru. Kéž by všechny snímky v tomto žánru byly takové. ()

Zombiepod

Seriál, ktorý sa svojou kvalitou vyrovná Vojakovi Ryanovi a v mnohých ohľadoch ho dokonca i hravo prekonáva. Postavy sú úžasne stvárnené a ich osudy sa napínavo rozvíjajú až do samého konca. Lepší seriál či dokonca film s tématikou druhej svetovej vojny snáď ani nejestvuje. A ak aj áno, v tomto prípade ma to vôbec nezaujíma. ()

departed

Příběhy válečných veteránů Druhé světové války v seriálovém podání, nikoli filmovém. A že to byl jeden z nejsugestivnějších zážitků vůbec, to vám potvrdí všichni - včetně mě -, kteří Band of Brothers viděli a po skončení desátého dílu si jej zařadili buďto do topky, nebo si udělali názor, že je to jeden z vůbec nejlepších seriálů světové kinematografie, jaký měli tu čest vidět. Opravdu ryzí filmařina. ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn