Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Epizody(10)

nula87

Tohle není seriál, to je 10 nádherných válečných filmů. Vyzdvihovat některý z nich je znehodnocením ostatních, protože každý má své brilantní okamžiky, skvélé záběry, hudbu a hlavně herce, kteří se nesnaží ukrást film pro sebe, ale zcela podléhají požadavku celku. Válka v hlavní hlavní roli, ve které má každý voják Easy Company svou hlavní roli. Skvělé ()

Dinsberg

Putování jedné americké roty strastí 2. světové války bere dech. Je pravda, že se divákovi jednotlivý členové roty pletou, ale ani to neubírá na působnosti. Šlo o to zachytit jak se během války mění náhled jednotlivých vojáků i velitelů na celou válku. Navíc volba Damiana Lewise do role majora Winterse byla víc než šťastná. Pod takovým velitel by rád sloužil nejeden voják. ()

Arccos

Tento TV počin má snad jedinou vadu. Hlavních postav je mnoho (což je ovšem pochopitelné) a v přilbách vypadají všichni vojáci stejně. Takže jsem v nich až do konce měl zmatek. ()

Adámo

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů a to nejkomplexnější co bylo o 2. světové válce natočeno. Realista u které ani nedýchám... =) Pokud se považujete za filmové/seriálové fanoušky, ale nikdy jste neběželi s EASY company na CURRAHEE, máte co dohánět!!! =) (Neplatí pro ty, kterým při slově "válečný" naskakuje husí kůže) =)) P.S: V televizi se mi to líbí, ale být bych tam nechtěl... | 3/2008 ()

koudi

Povedený náhled do konce 2. světové války očima parašutistů ze 101. výsadkové. Sice hodně proamerické, ale kvalitou je to na 5*. ()

oasismanik

Rozhodne som od tohto projektu čakal viac. Nudné pasáže striedajú veľkolepé boje, ale tých nudných pasáži je tu bohužiaľ veľa. Niečo mi tam chýba, pretože toto je len Vojak Rayen roztiahnutý do 10 tich hodín, len viac obkecaný a hrozne, hrozne, hrozneee precenovaný. 6/10 ()

tartan

Najlepšia vojnová séria! Skutočná filmová a filmovo dokonalá pocta všetkým, ktorí bojovali, zomierali i tým, ktorí prežili.... ()

Soubi

Vynikající seriál (nejen) pro militaristy. Výborné efekty a výkony herců korunují tohle dolarů nacucané dílo. Zde ovšem lze vidět, narozdíl od jiných filmů či seriálů, že peníze nebyly vyhozeny oknem. ()

Dž@Dž@

Tento film je jedným z unykátov opisujúcich 2 svetovú vojnu.Je to príbeh amerických výsadkarov, ktorí bojujú o svoj život od dňa D (zoskok v Normadii) až po dobitie Berlína. Film skrašľuje mnoho akcií a taktiež aj vynikajúce herecké výkony. Pre mňa je tento serial jedným veľkým zážitkom. 100% ()

Viko

Skvělé...Hlavně Damien Lewis je tu nehoráznej sympaťák, když už do válečnýho pekla, tak pod jeho velením! ()

Pavel_Pan

Příliš dobré a příliš patetické na to, aby to bylo k uvěření. Film s ničím nepolemizuje, jen udržuje vyřčené vlastenectví poamericku. Proto i příliš vysoko na žebříčku, proto pouze dvě *. ()

ratpile

Velká pocta hrdinům druhé světové války a nejlepší televizní série všech dob. Výpravné, emotivní, poučné a především LIDSKÉ. Tady hvězdičky nestačí. Pánové z roty E ... smekám. --- p.s. Z Kamenovi hudby mě mrazí vždy, když je znovu slyším. Brr. ()

Tuniak DF

Seriál je akýmsi pokračovaním Zachránte vojaka Ryana, ktorý sa nedrží príbehovej stránky filmu, ale formou a štýlom. Je to excelentne natočené naturalistické zobrazenie vojny, trochu dokumentárne. Chýba mi tu však pointa, rozoberanie vojny aj po nejakej filozofickej stránke. Zatial čo vo Vojakovi Ryanovi mali netypickú úlohu, to znamená nie zničiť (ako to vo vojne býva), ale úplný opak - zachrániť, tuto je to vlastne "len" o hrdinstve a deštrukcii, ktorú ukazujú, ale moc nerieša. Preto tento seriál nijak nezavrhujem, ale ani nevyzdvyhujem. 5/10 ()

Nessos

Výjimečný seriál. Po 2. dílu hodnotím jako slušný nadprůměr. Efekty, a vůbec autentičnost je vynikající, herci jsou "uvěřitelní", děj se nezadrhává na zbytečných dialozích..uvidíme jak to bude pokračovat. Po kompletním shlédnutí dávám slabších 5*. Nebýt posledních dvou dílů, dám o jednu hvězdu méně, protože ale poslední dva díly byly opravdu dokonalé, zvedám na nejlepší možné hodnocení. Škoda ale jedné věci. Za celých 10 dílů jsem si nevytvořil k žádné postavě nějaký hlubší "vztah", který by mi požitek z filmu ještě umocnil. Velká škoda, potenciál na to byl. ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn