Šmoulové

• USA The Smurfs (více)
Animovaný / Rodinný / Fantasy
USA / Belgie, (1981–1989), 90 h 10 min (Minutáž: 12–23 min)

Tvůrci:

Peyo

Předloha:

Peyo (komiks)

Don Messick, Danny Goldman, Lucille Bliss, Frank Welker, Michael Bell, June Foray, Hamilton Camp, William Callaway, Alan Oppenheimer, Alan Young (více)

Série(9) / Epizody(256)

Veselé příběhy malých, ale modrou barvou nápadných skřítků - šmoulů. Šmoulové si žijí svým bezstarostným životem, který jim věčně kazí zlý černokněžník Gargamel a jeho kocour Azrael, kteří jsou posedlí touhou pochytat všechny šmouly a sníst je... (wader)

blondboss

Tento animovaný "šmoulovský" seriál mi spríjemňoval detstvo dlhé roky a už len z nostalgie musím dať aj tú štvrtú hviezdu. Dejovo to síce nie je žiadne terno, ale tie postavičky si človek jednoducho musí obľúbiť, hlavne Tatko Šmoula a Šmoulinka. Moji dvaja obľúbení. A Gargamel s kocúrom to je kapitola sama o sebe. Jednoducho tieto postavičky mám rád a rád si pozriem aj ich novodobých nástupcov. 80 % ()

mnx

Pro ty kdo nepamatují, tak Šmoulové v ČST působili v době uvedení jako zjevení. Všichni rákosníčci, Maxipsové i Včelka Mája se proti nim mohli jít najednou zahrabat. Komunistické Československo zahltila epidemie západních Šmoulů, vycházely i komiksy, a soudružky učitelky nám dětem o výtvarce rozdávaly skici Gargamela, Taťky Šmouly i Šmoulinky, ať máme podle čeho kreslit. Viděl jsem nějaké další verze, ale ta původní je stejně nejlepší, a rád na tu dobu vzpomínám. ()

benqsiemens

Tož jako dlouho jsem to neviděl, ale co si pamatuju, tak se mi to moc líbilo a když jsem u tohoto modrého seriálu žvejkal třeba lžíci s krupicovou kaší tak to nemělo chybu.... ()

Ilus

Jeden z oblíbených animáků mých dětských let. Stejně jako na všechny ostatní, mám strach se na něj podívat teď v dospělosti, abych si nezkazila vzpomínky. ()

easer07

Bezesporu animák, na kterém jsem vyrostl. Miloval jsem taťku šmoulu, koumáka i Gargamela. Mám všech 22 DVD a nikdy by mi nevadilo si je pustit. ()

Jarosh66

Další, ze seriálů které si pamatuji od malička. I tenhle, jako všechny ostatní ( a podobné ) je skvělý, ale nezanechal ve mě takovou stopu, jako např. Gumídci, nebo stýček Skrblík, proto "jen" v uvozovkách "4". ()

Ondra.kabrna

Jednoznačně TOP pohádka :) Příběhy malých trpaslíků je seriál mého mládí :D Nekonečná dávka energie a humoru. Nejlepší z nejlepších :) ***** ()

Priest

Mezi námi se snad nenajde nikdo, kdo by nikdy tyto malé, modré skřítky neviděl :) a zaroveň je neměl rád :) Osobně jsem nesnášel Gargamela a Azraela :D ()

CGI Šmolkovia

CGI Šmolkovia

20.07.2005

Malí modrí škriatkovia s nápadnými bielými čiapkami zabávajú deti aj dospelých už od roku 1958, kedy začal Beligčan "Peyo" Culliford uverejnovať svoje krátke komixové stripy. Na popularite Šmolkov má… (více)