Armáda temnot

• USA Army of Darkness (více)

Přichází doba velkého zla. Vyděšení poddaní se skrývají za hradbami zámku. Stateční rytíři se chystají k nerovnému boji s nemrtvými. Armáda temnot se připravuje k útoku. Na poslední chvíli se ale objevuje spasitel. Muž z jiné země, z jiné doby, který s sebou přináší své zázračné zbraně - brokovnici a motorovou pilu! Nenechte si ujít "Armádu temnot" - poslední díl slavné trilogie Sama Raimiho "Evil Dead". Horor, při kterém budete současně umírat hrůzou i smíchy. (Falcon Home Video)

K.O.vi

Vynikající hororová parodie, výborné hlášky, na které člověk nezapomene. Trošku někde jinde než předchozí díly (možná proto není název filmu Evil Dead 3). Co jsem slyšel, není to poslední díl, prý se můžeme těšit na minimálně jedno pokračování. Doufám, že Sam Raimi, chytne po Spidermanovi 3 zase "slinu". ()

Muso

Hororové asi z takých 20%, ostatné je komédia so zaujímyvými scénaristickými nápadmi (je ich tu i zopár presne zopakovaných z dvojky) a niekoľkými vychytanými hláškami Asha. Škoda len, že sa z logickej stránky začína trojka úplne odlišne než sa končí evil dead 2, ale povedzme si pravdu - načo hladať logiku v Armáde Temnôt :-) ()

E.T.Martin

Nemnoho hororu, ale spousta humoru. Po druhém díle Evil Dead, kde namísto koncetrované hrůzy nabízel Raimi i výbuchy smíchu, se mladý režisér utrhnul z řetězu a natočil ztřeštěnou jízdu s hláškujícím Brucem Campbellem v hlavní roli. Taková je Armáda temnot. Raimiho smysl pro humor je mi v tomto ohledu bližší než, který ve svých ranných filmech nabízí Peter Jackson (to srovnání se vnucuje). Všechno stojí na hlavním hrdinovi jménem Ash. Ten je přenesen do minulosti, aby jej ani tam neminulo měření sil s probuzeným zlem. Obyvateli středověké minulosti přitom opovrhuje a také jim to okatě dává najevo. To se mu ale v rozhodující chvíli stane téměř osudným. Film na diváka potulně pomrkává skrze spoustu drobných vtípků, mezi nejlepší scény patří závěrečný boj s armádou kostlivců, mezi nejlepší postavy pak středověký mág, který vypadá něco mezi taťkou Šmoulou, Gandaldfem a sádrovým trpaslíkem. ()

Sentinel

Kdo má rád filmy, kde skoro nic nedává smysl, tak si tenhle Raimiho kousek náramně užije. My ostatní se budeme taky dobře bavit, ale opravdu nechybělo mnoho aby to nedopadlo dobře. ()

Charlie.Harper

Musím sa priznať, že od tohto dielu som očakával najviac. Kombinácia Raimi a stredovek vo mne vytvárala pocit niečoho veľkolepého. Nuž, nič také sa nekonalo. Serióznosť filmu sa z 80% vytratila a ja som sa len prizeral ako sa to zhoršuje. Ak mala byt scéna na cintoríne zábavná tak to rovno hovorím že bola smutná. Ďalej, kostýmy sa mi v tomto diely zdali najmenej prepracované a film stratil na dôveryhodnosti v okamihu keď armáda nemŕtvych napadla hrad. Nechcem tento film potápať nižšie ako je treba, ale musel som vyjadriť svoje sklamanie. Na druhej strane mohlo to byt určite horšie a k Raimimu dodávam už len: Aj majster tesár sa občas utne. ()

Wade W.

Sam Raimi, Bruce Cambell a zombíci sú asi najlepšia kombinácia v hororovom žánre. K tomu pridajte scenár plný zábavných hlášok a postáv a máte film na ktorý len tak nezabudnete ale budete si ho púšťať stále dokola.Oproti dvojke kde Cambellov Ash bol len človek ktorý zázrakom prežil všetko čo si naňho les plný zombíkov pripravil je už tu z neho úplný akčný hrdina ktorý sa s nikým a ničím dlho nesere. Ash je proste King! ()

Hakuna Matata

Pokud mám být upřímný, byl jsem zklamaný z komedie. S žánrem horor nesouhlasím, pokud vím, neobjevila se tam krve ani slzička. Komedie 6*, horor 4*.. Jinak nemůžu, je to vlastně taková pěkná komedie pro celou rodinu a co fungovalo ve Smrtelném zlu 2, fachčí i tady. Škoda záběrů, kterých měl Sam Raimi asi už dost a vsadil na akci, hudbu, obsazení a hlášky. Ani není znát, že Bruce (neboli Ash) zestárl asi o 10 let. Co vytknout? Mělo to být delší, rekapitulaci jsme si mohli odpustit. Kdo má rád středověk, neprohloupí. Kostýmy úžasný. A aby tý chvály nebylo moc, úvod trochu skřípe a než to doladí, tak si asi 25 minut počkáme na tu pořádnou taškařici. Ještě jednou: 99% za komedii, 60% za horor - výsledná za 85%, tedy 5 hvězd! ()

Pute

Je to tak blbý, až je to zábavný. Tomu kdo neviděl předchozí dva díly (ideálně v době VHS) tenhle film asi moc neřekne. ()

kolly13

Vtipná kravina, není moc co napsat. Hodně staré, ne moc podařené, ale docela vtipné a ty triky! Alespoň pro ně je zajimavé film vidět. ()

Dr.Abe

Přijde mi to víc jako groteska, spíš možná jak filma Eda Wooda, pro mě možná bude mít úspěch někdy víc v budoucnu ()

)))IMP(((

Armáda temnot je mou srdcovkou, viděl jsem ji už asi 30x v obou sestřizích a pořád mě nepřestává bavit. Sam Raimi vytvořil šílený kult a z Bruce Campbella udělal nejsympatičtějšího herce na planetě. Army of Darkness rozhodně není bez vad, od poloviny snímek začne trochu ztrácet tempo a kultovních hlášek ubývá, ale konec se zase rozjíždí do pekelných výšek a svůj kultovní status nezapře. Však kolik filmů se může chlubit tolika pamětihodnými citacemi? Hail to the king, baby! ()

hony23

Oproti jiným filmům či seriálu s Ashem naprostý průser. Hororová stránka zmizela, gore scény velmi slabé a humor na úrovni školní besídky pomocné školy. Největší slabinou se ale naprosto debilní příběh. ()

brasek

Ash... svojho času zábavná hororová fantasy, dnes už nostalgická spomienka pre starších alebo fraška pre mladších. ()

Kontryhelka

Úžasná komedie, při které jsem se bavila od začátku do konce. Tenhle typ komedií prostě můžu a dávám jim pět hvězdiček. ()

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

30.10.2013

Už před nějakým časem internetem prosvištěla zpráva, že Sam Raimi a jeho bratr, scenárista Ivan pracují na pokračování ságy Evil Dead. Ta se (když pomineme letošní remake) ve třetí části nazvané… (více)

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

23.12.2007

Nejzásadnější otázka těchto dní zní: Bude Sam Raimi režírovat Spider-Mana 4, anebo se nechá ukecat, aby se ujal dvoudílného Hobita (Jackson už potvrdil, že hodlá pouze produkovat a dohlížet, aby dva… (více)