Téměř dokonalý zločin

• USA The Gift (více)

Nedávno ovdovělá Annie Wilson (Cate Blanchett) žije se svými třemi dětmi v malém městě v Georgii. Je mezi sousedy známá tím, že má po babičce dar vidět do budoucnosti a umí také vykládat karty. Kdo by nechtěl poznat, co ho čeká? Plynutí času s občasným výletem do budoucnosti v malém městě přetrhne vražda Jessiky King, mladé bohaté nymfomanky, kterou najdou uškrcenou u rybníka. Prvním podezřelým je násilnický rasista Donnie (Keanu Reeves), který tyranizuje svou ženu (Hilary Swank), jíž Annie už dlouho radí, aby od něho odešla. Podezřelých přibývá. Je vrahem Jessičin milenec David (Greg Kinnear)? Nebo Buddy (Giovanni Ribisi), který byl jako dítě sexuálně zneužíván? Nebo je to snad Valerie, která věděla o napjatém erotickém vztahu svého muže k zavražděné? Pomohou zvláštní schopnosti k vyjasnění případu? (oficiální text distributora)

Campbell

Taková škoda. Chtěl jsem dát pět ale tten konec neboly "Věřte-nevěřte" mě neuvěřitelně zklamal. Těch pět to dostat mohlo ale opravdu ten konec. Ach jo:-) ()

predators

Čtyřka, jak vyšitá. A nechybělo mnoho a bylo lépe. K "dokonalosti" mi něco chybělo, více mystičnosti, více prostoru pro Reevese a ... a jo, klidně to mohlo být delší:-) Ale jinak velice příjemný krimi drama thriller s malilinkatou špetkou hororu. Vynikající C. Blanchett, pár lekavých scén a hutná atmosféra... 75% ()

Slartibarkfast

Thriller jak má být. Ne příliš složitý, ale přesto zaujme. Výborná Cate Blanchett a sympatický blázen Giovanni Ribisi se opravdu opřeli do svých rolí a na plátně je to znát. Keanu Reeves v nezvyklé roli hloupého vesnického burana taky válí. Je vidět, že režisér a skvělí herci můžou udělat z tuctového scénáře parádní snímek. 80% ()

nascendi

Film som videl opakovane, a to že som si ho iba pozvoľna vybavoval svedčí o tom, že vo mne nezanechal silné dojmy. Vo viacerých komentároch autori píšu o Samovi Raimim takmer s nábožnou úctou. Mne to meno nič nehovorilo, tak som sa pozrel na jeho profil a vybavil sa mi Lesný duch, ktorý som poslal do odpadu a filmy, ktoré nepozerám. The Gift mohol byť podľa scenára priemernou detektívkou s množstvom klišé. Raimi do neho vniesol hororovú atmosféru, pričom tie ľakačky a duchárinu si mohol odpustiť. Film zdvihla aj podporujúca hudba a najmä výborná Cate Blanchett, Keanu Reevesa a pre mňa neznámy Giovanni Ribisi. V mojich očiach napriek tomu nedosiahol na označenie "vynikajúci film". ()

nash.

Film, který měl všechny předpoklady pro výbornou podívanou a všechny je naplnil. Od pečlivé režie přes působivé scény vizí a lekaček až po vynikající herecké výkony kvalitného obsazení. Přesto mě i přes řadu skvělých momentů ve výsledku neuchvátil tak moc jak bych čekal. ()

silentname

Musím povedať, že film síce vie vybudovať slušnú atmosféru a má celkom dobré postavy, no na druhú stranu by si asi mal trošku vybrať stranu a možno ubrať trošku ten mystery element. Pretože na jednej strane je to super s víziami a snamy, ktoré Annie má, no niekedy to zase úplne asi nefunguje. Ale poďme pekne od začiatku a povedzme si pozitíva. V prvom rade je to Cate Blanchett, ktorej rolu jasnovidky verím. Keanu Reeves ako násilník je tiež veľmi uveriteľný. A sem tam sa tu objavia malé momentky, ktoré vedia celkom zaujať a majú dobré thrillerové elementy. Ako napríklad keď Buddy sa rozhodne pomstiť svojmu otcovi za to, čo na ňom za tie roky života napáchal. Kde však film podľa mňa trošku zlyháva sú dva momenty. V prvom rade je tu scénka zo súdnej siene a povedzme si len na rovinu, nie je to absolútne nič, čo by sme už nevideli. A človek len čaká, kedy to skončí. Vieme, že Donnie je nevinný a pre mňa je to trošku naťahovanie filmu. A ako som už spomenul na začiatku, trošku by neškodilo ubrať mystery elementov. Najmä v závere filmu sú tu podľa mňa až trošku komické scénky. A keď dospejeme k rozuzleniu, tak to skôr pôsobí ako záver jednej z poviedok série Beyond Belief: Fact Or Fiction . A len čakáte, že sa rozsvietia svetlá a Jonathan Frakes sa nás opýta, či je film napísaný podľa skutočných udalostí, alebo je to len výplod fantázie ich scenáristu. Minimálne, mňa to pri sledovaní napadlo a dosť ma to rušilo. Pretože sa z toho pre mňa stala komédia. Ale musím povedať, že atmosféra je dobrá, film má veľmi dobrý spád a celkovo aj identita vraha je celkom dobre zamaskovaná. Celkovo musím povedať, že film stojí za to vidieť. Možno niektoré časti úplne nezaujmú, ale ako celok je to dobré. Čeknite si film, a spravte si svoj vlastný názor. Hodnotenie: B ()

Pedestrian

Doktorka Quinnová na jedno použití. Člověk má pocit, jako by to všechno už viděl aspoň stokrát někde jinde a mnohdy i lépe. Tyhle thrillery, kde je záměrně nasázeno co nejvíc "pochybných" postav (možných podezřelých) jenom za účelem oklamání a zmatení diváka, už se mi dost zajídají. Nepoctivé 3. ()

Arsenal83

Veľmi chytrý thriller s dávkou správneho nadprirodzena. Plynule udržiava napätie i trochu strašidelnú atmosféru. Štruktúra scenára obsahuje zaujímavé zvraty a umožňuje divákovi hádať, kto bude vlastne vrahom. Tradične prirodzený výkon Cate Blanchett len zvyšuje úroveň videného. Stojí i za pozretie viackrát, tajomno ma vždy priťahovalo. ()

Vitason

Chtělo by se mi napsat: téměř dokonalý film. Jenže k té téměř dokonalosti mu chybí propracovanější scénář, který ze začátku sice hezky vykresluje vztahy lidí v malém městečku, ale ke konci působí dost natahovaně a závěrečná pointa á la Věřte, nevěřte je obehraná stejně jako vtipy Leoše Mareše. Ostatním složkám filmu už toho nelze tolik vyčítat. Sebevědomá režie Sama Raimiho používá staré postupy k budování napětí. Raimi tentokrát ustoupil od svých vizuálních hrátek a v tomto směru ujíždí jen ve snových sekvencích a v záběrech z místního lesa. Herecké výkony jsou vyslovená slast. Krásně tajemnou Cate Blanchett počínaje a šíleným Giovanni Ribisim konče. Pochválit musím i Youngovu hudbu, která krásně podporuje napětí. Přesto musím za slabší scénář a přepálenou stopáž strhnout dvě hvězdy. ()

Rocky62

O Raimiho schopnostech jsem nikdy nepochyboval. Skutečně umí, ale v tomhle případě natočil film, kterému krom prvotřídních hereckých výkonů a silných sekvencí nevěřím. Sam Raimi potvrdil své umění, co se týče hororů a soundtrack je vynikající. Můj první dojem je však průměrný. Asi to chce vidět vícekrát... ()

klerik

Zaujímavý triler, ktorému štvrtú hviezdičku pripísal režisér. V máloktorom filme som mal taký nepríjemný pocit ako tu, keď len padala ceruzka na zem... ()

iamek

Výborný film. Výborná atmosféra. Nečekaná zápletka a herecké obsazení. Škoda, že se Sam Raimi nevěnuje točit tenhle styl filmů a neustále se soustředí na Spider-mana. ()

LaciLC

Raimi vie. Perfektná južanská krimi s mysterióznym nádychom a kopou známych tvárí. Cate Blanchett je tu čarovná. ()

Marze

Luštitelé rébusů zbystří, protože ústřední podezřelý Keanu Reeves s chutí hraje hrubiánského nadsamce tak mimořádně odpudivého, až podle všech pravidel detektivky snad ani nemůže být vrahem. Spřádači romancí naopak znejistí, sotva to počne jiskřit mezi hrdinkou a nešťastným pozůstalým snoubencem: Greg Kinnear představuje pro vdovu-samoživitelku až příliš ideálního muže... Ale modelové obraty sympatií tu nejsou rozhodující, podobně jako lze filmu odpustit drobné nelogičnosti, trochu rozvleklé tempo před vypjatým finále i děkovné výlevy s dojemnými smyčci na závěr. ()

heyda

Chce se mi napsat: Téměř dokonalá blbost, ale to by nebylo úplně fér. Hlavní příběh má hlavu a patu. Jen škoda, že je to všechno taaaak moc přehnané. Samá vyhrocená situace, charaktery postav trapné. Hodný kluk, který podpálí tatínka. Zlý a agresivní manžel, který ze sebe před soudem udělá obětního beránka a strašnýho chudáčka. A to vše se točí kolem vykládání karet, což je stejně kravina. Víc uvěřím tomu, že existují duchové, než že mi vyloží z karet budoucnost. Herecké výkony až na samotnou Cate Blanchett mi přišly takové nemastné, neslané. Hororová atmosféra je tvořena docela dobře, pár lekaček slušných, ale nic z čeho bych si sedl na zadek. Nevím proč, ale Sam Raimi pro mě zatím neuvařil - jak se říká - my cup of tea. 45% ()

Nettrass

Občas jsem měl krásně příjemné mrazení a zimou to určitě nebylo. Výborně zahrané a solidní kameru doplňuje hudba, s notama vyloženě na míru. Já se normálně nepoznávám, ještě zplodím regulérní komentář. ()

sharky

Malé ponuré městečko, v něm vrah, násilník, spousta nepřátelských lidí a žena, která má pozoruhodný DAR (zabít toho, kdo vymyslel český název, je málo), umí věštit budoucnost, či případně nacházet ztracené mrtvoly, což se většině lidí moc nelíbí. mně se ale moc líbí film se skvělým a přesným hereckým obsazením (cate je opravdu herečka s hodně velkým H) a dokonale mrazivou atmosférou s pár pěknými lekacími záběry a nejvíc hrůzostrašně-sexy mrtvolou v historii filmu (pánové, ta Katie je ale má...toho jsem si nikdy při těch pár dílech dawsonova světa, co jsem viděl, nevšim:) Dal bych i pět, jenom ta finální pointa mi přijde trošku levná.... ()