Téměř dokonalý zločin

• USA The Gift (více)

Nedávno ovdovělá Annie Wilson (Cate Blanchett) žije se svými třemi dětmi v malém městě v Georgii. Je mezi sousedy známá tím, že má po babičce dar vidět do budoucnosti a umí také vykládat karty. Kdo by nechtěl poznat, co ho čeká? Plynutí času s občasným výletem do budoucnosti v malém městě přetrhne vražda Jessiky King, mladé bohaté nymfomanky, kterou najdou uškrcenou u rybníka. Prvním podezřelým je násilnický rasista Donnie (Keanu Reeves), který tyranizuje svou ženu (Hilary Swank), jíž Annie už dlouho radí, aby od něho odešla. Podezřelých přibývá. Je vrahem Jessičin milenec David (Greg Kinnear)? Nebo Buddy (Giovanni Ribisi), který byl jako dítě sexuálně zneužíván? Nebo je to snad Valerie, která věděla o napjatém erotickém vztahu svého muže k zavražděné? Pomohou zvláštní schopnosti k vyjasnění případu? (oficiální text distributora)

Pejpr

Cate Blanchett opravdu nemám rád a čím víc filmů s ní v hlavní roli vidím, tím víc se mi zdá odpudivější. ()

Ivoshek

Jsem spokojen... Zatím mě Raimi ještě nikdy nezklamal a ani teď ne. Jasně, mysteriózní thriller není úplně nejoriginálnější námět, ovšem natočené a zahrané je to skvěle. Atmosféra jižanského buranova s několika jasně vydefinovanými postačikami. Strašidelné lekačky a děsivé vize jsou jedna věc, ale mnohem víc dělá atmosféru taková ta pochmurná atmosféra, kdy jenom tušíte, že něco pod povrchem není v pořádku....Klidně bych dal pět kousků, ale nějak mám pocit, že si film zasloužil lepší finále. btw, ve filmu se mluví hrozně zábavným jižanským přízvukem, i hudba je taková "southern"... Příjemná změna oproti 90 % us filmů, které jsou z NY nebo LA. ()

Roman.Ticka

Je to stejná škvára jako Raimi posledně. Opět všichni hráli jak o závod, dějově se tlačilo na pilu, až padl celý les, ale ve výsledku mám smíšené pocity něco jako nuda a šaškárna. Cate mi nevadí, ale jako Annie to krapet přeháněla, a proto hvězdy dávám Donniemu a Buddymu. Donniemu za působivé i uvěřitelné podání nadsamce, který jediný umí pořádné šťouchy a přesvědčivému Buddymu za mnou oblíbenou postavu psychotika, navíc potvrzujícího mou další oblíbenou teorii o souvislosti dětských traumat s defekty v dospělosti. Horory nevyhledávám ze strachu, ale lekací scény byly víc trapné a k smíchu, takže další interakci s panem režisérem raději vynechám. ()

poz3n

Formálně bezchybný a obsazením perfektní snímek, který si celou dobu drží i zdařilou atmosféru. Jenže, scenáristicky jde po těch nejvyšlapanějších klišé kolejích, jaké si u podobného thrilleru můžete představit. Vrcholnou třešničkou je pak rozuzlení typu "... ale Betsy je už 10 let mrtvá...". Billy Bobe Thorntone, chce to příště trochu víc originality. 6/10 ()

honajz

Nakonec z toho vylezla jalová historka s přepálenou stopáží, kde se pan režisér opájel krásnýma modrýma očima Cate Blanchett, ale nějak zapomněl na příběh. Rozehraje několik historek, ale dořekne jen něco (Co se stalo s tím násilným manželem a jeho ženou? Co s tím advokátem? Co rodina té mrtvé holky? Proč se jí zjevila babička, když to nemělo pro děj žádný význam?), a kromě toho, že vykladačka z karet je čestná, poctivá, milá, správňácká, skoro panenka Mária, je město plné podivínů a úchylů. Ale než dojde k vraždě, pěkně dlouho si počkáme, a i potom vlastně je to jen sled scének, které ani nejsou moc důležité, dokonce té duchařiny rovněž moc není a celá ta historka by vystačila tak 45 minut. Co na tom mám jako ocenit? Že jedna baba ukáže kozy a Cate má jednou minisukni a jednou jsou jí vidět kalhotky? Ale tak jo, hduba byla dobrá a sem tam kamera. ()

Pítrs85

Sam Raimi nezapře, že je povětšinou hororovým režisérem, páč i jeho The Gift nejednou sklouzává do tohoto žánru. A je to jen a jen dobře, páč nechává vzpomenout na všechny krimi-thrillery z let sedmdesátých a starší. Jak už je jeho zvykem, spoléhá se na vizuál (mrtvá Kate Winslet, prostředí místa činu), ale hlavně na mystično a tahání diváka za nohu. A i když je fakt, že pokud máte jen sebemenší detektivní sklony, tak pachatele odhadnete mnohem dřív, než by se takovémuto jinak skvěle vystavěnému thrilleru slušelo, tak i tak vás po většinu filmu bude slušně napínat. A o hereckém ansáblu netřena špekulovat, to je jednoduše báseň. A co na tom, že někdo tu odhaluje svůj talent (Blanchett) a někdo zase něco jiného (Holmes) ;-) ()

HellFire

Jsem na rozpacích. Spousta dobrých herců, ale příběhově není film nijak napínavý. Hlavní oběť uvidíme jen v několika záběrech, takže mi bylo jedno co se s ní stalo. Jediná postava Cate Blanchett se tady rozvíjí nejvíce, Keanu Reeves mi připadal mimo svou roli. Chtělo by to více zapracovat na obrazech "prozření", které zažívá Annie a přidat hudbu. Takhle musím dát lepší průměr, protože poslední půl hodina byla nudnější. Nejvíce mě potěšilo sledovat budoucí babičku Petera Parkera a hlavouna Daily Bugle. ()

Xeelee

Za takhle hustou atmosféru by se nemusela stydět většina hororů. Po druhém shlédnutí musím hvězdičku přidat, i když to bylo s dabingem. Mrazivý thriller, který chytne a nepustí. ()

SOLOM.

Taky se mi to docela líbilo. I když s hororem se tohle potkalo jen okrajově a jde spíše o krimi či thriller, tak jsem se u tohohle snímku vůbec nenudil. Jistá dávka mysteriózna slušně proplouvala celým filmem a postupně odhalovala celou pravdu. Navíc jako bonus menší poodhalení téhdy ještě mladičké Katie. ()

Ištván87

Nebylo to úplně špatný, ale mě osobně to přišlo trochu jako o něco delší díl Věřte-Nevěřte - včetně toho SPOILER SPOILER SPOILER předvídatelného konce s Buddyho duchem. ()

becki_tu

Dobrý thriller, který nepřináší nic, co bychom ještě neviděli. Kriminální zápletka, slušná hororová atmosféra, napětí by se po celý film dalo krájet a herecké výkony taky fajn, jen ten závěr mi připadal přinejmenším rozpačitý. Takový a la Věřte, nevěřte. Takže celkově tři a půl, ale za ten závěr zaokrohluju dolů. ()

duklak2

Téměř dokonalý zločin je téměř dokonalým filmem. Koupil jsem si ho jen kvůli herečce Hilary Swank, protože mě velmi upoutala svým výrazným a nezapomenutelným obličejem. I Katie Holmes je neuvěřitelně sexy. Zápletka je velmi promyšlená a hlavní protagonisté zvládají své role velmi dobře. Jen si představte žít v malém městečku s jedním rybníkem, kde se jednoho dne udá jedna vražda. A začne se vyšetřovat, kdo že to spáchal. Vše nasvědčuje tomu, že to byl Keanu Reeves, jenže......musím se přiznat, že když se film chýlil ke konci, tak jsem si myslel, že na 90% vím, kdo je ten vrah, jenže to byl můj omyl a děkuji režisérovi, že to tak důkladně vymyslel, aby se vše vysvětlilo až úplně na konci. Dále musím pochválit velmi hutnou až skoro hororovou atmosféru, při které jsem se místy bál. Tzv. lekaček jsem zažil asi 2. Tento film doporučuji všem, kteří mají rádi krimitrihllery, protože tenhle je jeden z nejlepších. ()

JASON_X

Parapsychologicko-detektivní thriller podle románu Rosamundy Pilcherové... nebo tak nějak podobně by se dalo tohle Raimio dílko charakterizovat. Kdysi poprvé mě to myslím celkem bavilo, ale při repríze je už člověk kritičtější a víc si všímá všelijakých těch vad. Třeba Blanchett mi postupně víc a víc lezla na nervy tím svým výrazem a chováním ubohé, nevinné a čisté světice, její postava je strašně plochá, šablonovitá, bez života. Vadila mi vlezle nasládlá hudba. Vadil mi předvídatelný konec s pateticky čumícím mrtvým Buddym. Ale zase mě třeba hodně bavil Reeves v roli vypatlaného zbožného surovce a celkově je to určitě nadprůměrně zajímavý film. Poprvé bych dal čtyři, teď už "jen" silné tři. ()

MonaSax

Sledovala jsem to dost unavená, takže jsem si to zas tolik neužila, perfektní obsazení ano mám ráda i nějaké ty kousky od Sama Raimiho. Třeba si to dám ještě jednou za lepších podmínkách, i když nevím, zas tolik mně to nepřesvědčilo. Všichni hlavní herci podali kvalitní výkony o tom není pochyb. Hudba byla přijemná. Ale ten námět mně moc nebral, nevěřím na věštení z karet a, že mi je měl někdo nedávno vyložit. Ještě, že to nakonec nedopadlo, třeba bych se dozvěděla něco hrozného, jak bych s tím pak mohla žít. :-)) Ale prostředí, tedy malé městečko bylo velice kouzelné to nepopírám. ()

Jansen

Kvalitní a dobře vypointovaný triller pro široké spektrum diváků. Dá se říci, že Sam Raimi z dané konstelace vytěžil maximum. Zprvu celkem nezáživný triller postupně vtahuje diváka do děje a nakonec předvede pár zvratů. K tomu dobré herecké výkony, jeden blázen a pár snových výjevů. Příjemný a nenáročný zážitek. ()

Lacike

Tuctove krimi, ktore este celkom funguje pokial ho sledujete prvykrat a neviete kto je vrahom a preco Ribisiho vytaca do nepricetnosti modry diamant. Ale uz na druhe pozretie to je dost nuda. Ma to pomale tempo, samotny pripad vlastne nie je ani nejak extra zaujimavy rovnako ako priebeh vysetrovania a sudny proces. Miestami som mal pocit, ze sledujem nejaky jednoduchy Hallmarkovsky film pre zeny. Asi naviac tu funguje vykreslenie vidlakova a protivny prizvuk vsetkych vidlakov. Dalej zaujme hviezdne herecke obsadenie. Zopar hercov je obsadenych proti svojmu typu. Prekvapi zmrd Reeves alebo mrcha Holmes. Najlepsi je ale aj tak J.K Simmons vo svojej klasickej skatulke a to najmä v scene na súde. Ze to reziroval Raimi vidno len na par vizualnych vychytavkach z ktorych su nezabudnutelne sceny s ceruzkou a vodovodom. Podla mna sa ale teraz prilis nevyznamenal a film nie je prakticky vôbec napinavy. Je to dost sterilne natocene a tu tretiu hviezdicku filmu vybojovali prsia Katie Holmes. Uvedomil som si, ze to je jediny Raimiho film, ktory som videl v kine. A ze som si vybral taky tuctovy kusok. Skoda. 5/10. ()

BoPo

2* sú málo, 4* je veľa. Skvelý výber hercov z ktorých okrem Cate Blanchett zostal v pamäti najme G. Ribisi. No v tomto filme si svoje lepšiu chvíľku vybrali v podstate všetci zúčastnený. ()

bouncer

Úžasný příběh a skvělá režie Sama Raimiho posouvá tento počin mezi extratřídu. Vyzdvihl bych ještě výtečně vytvářenou atmosféru. ()