Téměř dokonalý zločin

• USA The Gift (více)

Nedávno ovdovělá Annie Wilson (Cate Blanchett) žije se svými třemi dětmi v malém městě v Georgii. Je mezi sousedy známá tím, že má po babičce dar vidět do budoucnosti a umí také vykládat karty. Kdo by nechtěl poznat, co ho čeká? Plynutí času s občasným výletem do budoucnosti v malém městě přetrhne vražda Jessiky King, mladé bohaté nymfomanky, kterou najdou uškrcenou u rybníka. Prvním podezřelým je násilnický rasista Donnie (Keanu Reeves), který tyranizuje svou ženu (Hilary Swank), jíž Annie už dlouho radí, aby od něho odešla. Podezřelých přibývá. Je vrahem Jessičin milenec David (Greg Kinnear)? Nebo Buddy (Giovanni Ribisi), který byl jako dítě sexuálně zneužíván? Nebo je to snad Valerie, která věděla o napjatém erotickém vztahu svého muže k zavražděné? Pomohou zvláštní schopnosti k vyjasnění případu? (oficiální text distributora)

psy.cho

Tento film si zaslúži umňa 5 hviezdičiek a to s viacerých dôvodov. Jeden z nich je hrali tam moji obľubený herci a to vynikajúco hlavne Cate Blanchett ktorá ma niky nesklame. Atmosféra bola dobrá s gradovaním príbehu a napinaním diváka. Mysteriózny thriller, pri ktorom som sa vôbec ale vôbec nenudil. ()

viperblade

Velice dobrý film, který se opírá o hodně povedené herecké výkony, (hlavně Ribisi a Blanchett), hodně mrazivou atmosféru a skvělou hudbu. Jediné mínus z mé strany je pouze to, že Keanu Reevese daboval Jiří Schwarz. A i když ho jako dabéra mám rád, tak k Reevesovi se fakt nehodil. Ale jinak nemůžu než doporučit. P. S. Katie Holmes sice neumí hrát, ale prsa má fakt pěkný :-) P. S. 2: Tohle je můj 2000. film. Možná proto zaokrouhluji nahoru. Ale fakt jen nepatrně... :-) ()

castor

„Vidí věci“, ale ne vždy je to úplný dar. Zvlášť, když se díky tomu stává svědkyní vraždy. Vdovu, matku tří chlapců a vykládačku karet tak straší zohavená těla, vyhrožuje jí venkovský balík a čelí i nedůvěřivé policii. V tomhle jižanském městečku bude ještě horko, a to i díky spoluautoru scénáře Billy Bobu Thorntonovi, který se Samem Raimim, než se upíchl k limonádě s pavoučím mužem, spolupracoval už na mrazivém Jednoduchém plánu. Raimi, který je oproti svým prvotinám umírněný, se snaží zahlazovat stopy a vysílat falešné náznaky, přesto divák velmi brzy pochopí, kdo že sprovodil ze světa trajdu Katie, která sice měla před svatbou, ale ráda zahřívala i jiné postele. Atmosféru buduje velmi pečlivě, řada scén je napínavých a hlavně výtečně zahraných víc než půltuctem zvučných jmen: kupříkladu traumatizovaný mladík (a obecně nedoceněný) Giovanni Ribisi, tupý násilník Keanu Reeves (oproti ve stejném roce vzniklém thrilleru Sleduje tě vrah úplně jiný přístup k záporné postavě), odvážná mrška Katie Holmes, cynický šerif J. K. Simmons a především suverénní Cate Blanchett, která je nad kartami nebo třeba chladným jezerem naprosto přirozená. Nechejme sebou příjemně mrazivě manipulovat. Ty lehce nadhodnocené čtyři hvězdy jsou vyjma herců hlavně za zmiňovanou atmosféru.. ()

Rex Mundi

Mám rada príbehy z malých miest, kde je dosť priestoru pre vykreslenie postáv a každý druhý obyvateľ je pošuk na slovo vzatý. Tento mysteriózny thriller má veľmi dobre vystavanú atmosféru strachu, aj keď sa postupne stáva stále predvídateľnejším a trochu mu vyčítam aj priveľa vybafnutí. Cate Blanchett sa role jasnovidky zhostila s hmatateľnou charizmou, ale to nebráni scenáru, aby z nej urobil naivku, ktorá nakoniec robí stále viac chýb a neuvedomuje si riziko. Hilary Swank zahrala svoju postavu tak vierohodne, až mi bola nesympatická. Keanu Reeves je ako „zakomplexovaný vidlák“ priam diabolský a Giovanni Ribisi? K nemu snáď ani nemám čo dodať... akoby bol z iného sveta, je natoľko výnimočný, že kedykoľvek strčí väčšinu hollywoodskych hercov do vrecka. Sam Raimi ho vystihol celkom priliehavo: „Mal tuším 24 rokov, keď sme tento film nakrúcali, ale zdá sa, akoby už prežil niekoľko životov a v herectve uplatňuje skúsenosti z nich.“ A podľa môjho názoru ho tento popis charakterizuje ešte veľmi triezvo. Je to jeden z mála hercov, ktorého výkon ma vždy ohromí. Ostatní herci sú skôr do počtu, aj keď všetci dobre hrajú. No vystúpiť z tieňa skvelej zostavy Blanchettová, Ribisi, Reeves a Swanková sa im nepodarilo. ------ Odpoveď na Radyovu básnickú otázku - pretože jej zastaralý účes fantasticky dokreslil a podčiarkol jej profil trochu zabrzdenej, utlačenej a labilnej žienky domácej zo zapadákova! Aj v našej lokalite sú takéto účesy už 15 rokov „out“ a ak ich na niekom vidím, viem si ho zaradiť :-) A práve za takéto detaily treba filmárskemu tímu ešte silnejšie zatlieskať. Bravo! ()

CANNIBAL

Dalo by se říci, že mi celý tento film, jakoby připomíná jednu z těch fiktivních krátkometrážních historek ze seriálu 'Věřte nevěřte'. A těch se já nikdy nedokážu dost nabažit. :) ()

MM_Ramone

Režisér Sam Raimi natočil takmer dokonalý film. Napínavý mysteriozný thriller s prvkami duchárskeho horroru. Vdova Annie Wilson dokáže pomocou špeciálnych kariet predpovedať budúcnosť, ale aj vidieť veci, ktoré sa už stali. S využitím tohto zvláštneho nadania pomôže polícii odjasniť vraždu mladej, promiskuitnej ženy. Odhalí tak vraha, ktorý spáchal "Takmer dokonalý zločin". **** ()

D.Moore

Nehrát v Téměř dokonalém zločinu (to je zase název!) Cate Blanchett, Giovanni "V-každé-roli-jiný-a-vždycky-skvělý" Ribisi a Keanu Reeves, byla by to úplná ztráta času. No vážně, co na tom filmu všichni vidí, mi zůstává záhadou. Sam Raimi je génius? A co konkrétně geniálního tady předvedl, prosím vás? Ano, atmosféru panující v městečku buduje solidně, až si člověk říká, proč ještě nikdy nenatočil nic podle Stephena Kinga, ale to je asi tak všechno, za co bych ho pochválil. Kromě toho tady je pár laciných lekaček, sny / vize, které jsou taky celkem jednoduše a nijak extra působivě pojaté, příběh je obzvlášť tuctový a odhalit vraha není vůbec žádný problém... A co to závěrečné překvapení? Připadal jsem si, že se dívám na speciální díl (dost hrozného) seriálu Věřte, nevěřte. ()

Spooner

Sam Raimi se nám před natočením Spider-manů stihnul dosti odvázat a natočil vynikající thriller plný zajímavých herců. Raimi buduje atmosféru již od první minuty a hlavně ve chvílích, kdy se hlavní hrdince zdají sny a zjevují růžné výjevy, by se dala atmosféra krájet. Obsazení je také téměř bezchybné. Cate Blanchet většinou moc nemusím, ale zde byla výborná. Potěší také herci ve vedlejších roličkách. Giovanni Ribisi se pro hraní tohoto typu pošuků snad narodil a je vynikající. Stejně jako Keanu Reeves, který hraje odlišnou roli, než na jaké jsme u něho zvyklý. Sam Raimi prostě opět zaválel a ukázal, že je to opravdu vynikající režisér. ()

Faustka

Cate Blanchet v roli vdovy,která zůstala sama s malými dětmi, má jistý dar,který je ale někdy spíš na obtíž a vykládání karet,taky není zrovna dvakrát výnosný byznys. Vidět zemřelou dívku ve větvích stromu,to není právě to co by si přála a ještě jí pronásleduje agresivní manžel(Keanu Reeves) jedné její přítelkyně. Jeho věčné vykřikování,upalte tu čarodějnici, stejně jednou skončíš na hranici, bylo jeho typický. Nechápu co má proti čarodějnicím,mě jsou sympatický. Trochu voodoo, by neškodilo,že Annie? ()

2Pac

Vyborny thriller s prekvapivo jednoduchym nametom.Tvorcom sa podarilo vo mne vystupnovat pocit strachu az ku zaverecnym titulkom...."no za Boha som nevedel prist na to ,kto je vrah, predtym, nez mi to ONI nevyzradili:)" ()

Davies182

Příjemně mrazivý snímek, po jehož skončení mi v hlavě výřilo několik otázek, nad kterými se posléze velmi dobře s ostatními "spoludiváky" polemizovalo. Nejvíce mne asi překvapil Keanu Reeves v roli drsného kšiltovkáře, Cate Blanchett pak odvedla solidní herecký výkon - tato herečka málokdy zklame. ()

pepo

nevýrazný thriller majstra sama raimiho.ale fakt mrazivý a napínavý zážitok postavený nie na hektolitroch krvi ale na vedení hercov a originálnemu nápadu.klenot! ()

Xmilden

Nevím proč ale mě The Gift nikdy moc k srdci nepřirostl. Sam Raimi jako již bývá zvykem nic neošidil a Cate Blanchett je přímo skvělá, přesto ten film prostě není má krevní skupina. PS: Katie Holmes zde předvádí přímo orgie. Tom Cruise myslím není moc nadšený a možná časem koupí práva na tento film a nechá ty hambaté scény vymazat. Rozhodně se ale povedl výběr herců. ()

sepp

Pratele, nemohu si pomoct, ale tak desivou filmovou nudu jsem nezazil uz hodne dlouho. Ze zacatku trva nez se film rozhoupe a kdyz prijdou zajimavejsi momenty tak jsou zase rozmelnovany vedlejsi linkou s Buddym. A i finalni rozuzleni nedonuti cloveka hnout ani brvou. Krome Cate Blanchett, ktera opravdu umi verohodne zahrat snad jakekoli lidske pohnuti mysli a emoci, proste zklamani. ()

-bad-mad-wolf-

Téměř dokonalý zločin spáchali tvůrci v poslední zhruba dvacetiminutovce, ale k tomu až později. Hodně se mi líbilo hned několik věcí. V první řadě oslní herecké obsazení - Cate Blanchett je tradičně prvotřídní, stejně tak i Hilary Swank v roli manželem týrané Valerie, dobří jsou Keanu Reeves v záporné roli Donnieho a Giovanni Ribisi jako Buddy. Jen Greg Kinnear mi tu moc neseděl a Katie Holmes vypadá pořád jako... Katie Homes. Každopádně herci a jejich výkony jsou jedna z věcí, které dělí tenhle thriller od lánů béčkovosti. Další věci jsou šoking scény. Sam Raimi je v hororovém žánru doma a je to vidět - originalitou sice nezaskočí, ale schopnost pocuchat nervy nabízí díky šikovné kombinaci zvuků, hudby a kamerových úhlů slušnou. Možná pomáhá i kontrast takových scén s jinak poměrně civilním vyzněním filmu. Zajímavá je samozřejmě sama zápletka, protože právě ona poskytuje dobré zázemí jak pro hororové momenty, tak i pro kriminální a dramatickou složku, navíc hezky reflektuje pochybnosti obyvatelstva o "jiných" schopnostech a nedůvěru k lidem, kteří je údajně mají. Škoda, že v závěru vyprchala tvůrcům nápaditost a zabředli do bahna standartního béčkového thrilleru. Celkově jsem se ale ani chvíli nenudil, na Cate Blanchett (a odhalenou Katie Holmes, chtělo by se říci) se hezky kouká a párkrát mi po zádech běhal nefalšovaný mráz. To ke spokojenosti stačí. ()

Phobia

Pod banálním českým názvem se skrývá příjemně napínavý mysteriózní thriller s prvky horroru. Mozaika různých lidských osudů se točí kolem hlavní hrdinky, vdovy se třemi dětmi, která si přivydělává svými jasnovideckými schopnostmi. Cate Blanchett je pro tuto roli jako stvořená - dostatečně tajemná, silná i zranitelná, zarputilá i chybující. Ostatní herci zdatně sekundují - od týrané husičky Hillary Swank a jejího násilnického manžela Keanu Reevese, přes typicky podivínskou postavu G. Ribisiho, po citlivého sympaťáka G. Kinneara. Každému nemusí sedět duchařské prvky příběhu, já jsem film v rozmezí 4 let viděla dvakrát a v obou případech jsem se výborně bavila. Mušky se najdou, na 100% to není, ale každému příznivci napětí a tajemna můžu "The Gift" s klidným svědomím doporučit. 85% ()

Gimp

Tklivý smyčce, lekačky, zoomy, zpomalovačky, divoký rakurzy. Raimi je béčkař par excellence a béčko bez kýče je jako pivo bez pěny. Hýčkejte tu malou myšlenku, kterou tenhle film servíruje - je dobré si udělat čas lidi, i na ty mrtvé :) ()

LiVentura

Dobrý thriller s mysteriózním průběhem kolem vědmy, která se rozhodne najít násilného vraha mezi počestnými občany jednoho nenápadného malého městečka... ()