Epizody(6)

Za nadvlády Impéria sa Obi-Wan Kenobi vydáva na kľúčovú misiu. (Disney+)

mortak

Mando nebo Fetta byly westernové space opery, které svými misemi pobavily, a neurazily. Ale Obi-Wan měl být něčím více, příběhem o ztrátě víry (pardon síly), a jejím nalezení. Jenže rozpočet dal na jedno studio, ve kterém se pro každý díl změnily kulisy. A v nich nechají přes půl hodiny korzovat McGregora. Takže jeden díl tam mají nebezpečnou zábavní čtvrt, druhý haldy s pískem, třetí nechráněnou základnu... A chudák parta scénáristů zoufale vymýšlí děj a akci. ()

Larushka

Hodně dětské. Obi-Wan vs. Darth Vader byla zajímavá podíváná, vše okolo je spíš taková výplň. Takže skóre je zatím takové: Andor a Mandalorian super, Boba a Obi průměr. ()

okkac

Scénáristický a režijní fail. Naštěstí to má trochu vzestupnou tendenci, kdy poslední dva díly jsou alespoň průměr. Sorry, ale Deborah Chow neumí natočit akci. Honička v lese v prvním díle je až za hranou parodie a souboj Obi-wana s Darth Vaderem v druhém horší, než fan videa. Jestli točili postupně, tak po sestříhání uviděli jaký je to průser, ale neměli čas to opravit, tak to vypadá, že na další souboje našli lepšího choreografa. Když pominu plno dalších směšných scén jako mírná facka na přilbu, která položí stromtroopera nebo absolutně nenápadné schovávání malé Leiy pod pláštěm.  Občas jsem si také říkal jstli není Vader až moc overpowered, i když to vypadalo trochu cool. Každopádně ještě větší zklamání, než The Book of Boba Fett. Skoro si myslím, že Disney prostě se nesnaží vůbec si hlídat kvalitu, však co, Stejné nám to lidé sežerou. ()

sir-dave

Po různých pokračováních ze světa Star Wars mi tohle přišlo k tomu lepšímu. Známá tvář Ewana, došlo na souboje s Darth Vaderem. Klidně bych se nebránil další sérii. ()

Motinski

Obi-Wan je jeden z najväčších prešľapov v univerze aký zatiaľ bol. Disney postavilo nostalgiu pred všetko ostatné a zlyhalo technicky aj príbehovo. Na to aké majú prachy, nič nepôsobí veľkolepo. Scenár je deravý, prvoplánový a rozbíja strašne moc čo sa týka Star Wars sveta. Každý kto videl aspoň starú trilogiu a prequely to musel cítiť a skalní fanúšikovia? Väčšina bude právom nahnevaná. Inkvizitori boli na smiech, niektoré pasáže divne postrihané (skúste si ešte raz pozrieť prvú časť a útek Lei v lese), svetelné meče pôsobili občas rušivo, neviem či to bolo cielene ale ich nasvietenie mi normálne ťahalo oči. Ak mám byť ešte úprimnejší tak jediné epizódy čo sa mi fakt že páčili a tešil som sa pri nich boli 1 a 5. Prvý súboj Vader/Obi-Wan bol katastrofa po ktorej som chvíľu nevedel či chcem seriál  pozerať ďalej. Negatív je mnoho ale ajtak si nemyslím že ide o odpad (ajkeď doteraz to tak mohlo znieť). Ewan McGregor je geniálny. Okrem hereckého talentu dal do role aj srdce a zachraňoval väčšinu slabín. Vader bol tiež fajn. Páčilo sa mi ako vzbudzoval rešpekt a pri jeho súboji v 5. časti som nedýchal. Takto nejak som si želal aby ho spracovali. Fanservis bil do očí od začiatku ale nevedel som sa ubrániť pocitu že som zaňho rád. Pár nových postáv (Reva, Tala) som si tiež celkom obľúbil a tým že sa ide dopredu strašne rýchlo tak som sa ani nenudil. Obi-Wan je zbytočný seriál ktorý sám sebe podkopáva nohy nelogickym scenárom ale že by som si ho neužil aspoň ako priemernú oddychovku nemôžem povedať. Len dúfam že už sa nebudú rýpať v tomto období lebo keď celý čas viete že niektoré postavy nemôžu zomrieť lebo boli v pokračovaniach, tak vás to v napätí neudrží 5/10 ()

UhLee

První série - (6/10). Obi - Wan Kenobi pro řadu fanoušků představoval ohromně vyhlížený projekt. Sliboval návrat Ewana McGregora do jeho ikonické role a navíc neuveřitelný návrat Haydena Christensena do role Dartha Vadera. První díly se mi to hodně líbilo. Zobrazovalo to zlomeného Obi - Wana kvůli následkům z epizody III. Potom se to ovšem začalo tvůrcům začalo rozpadat pod rukama. Nevyužitý potenciál byl cítit z každé druhé scény a ta zkratkovitost byla opravdu iritující. Navíc to bylo tak hloupé. Naštěstí se tvůrci dokázali z těchto světelných sraček vyhrabat a poslední dvě epizody mi vrátily nějakou naději v Disney + seriály. Jde z toho vidět, že to chtělo daleko větší péči a čas. Kvůli pitomé politice, kterou mají v Disney nastavenou fanouškům zůstala pouze hořká pachuť v ústech než pořádný fanservice. Já jsem na Star Wars nevyrostl, takže to pro mě nepředstavuje až tak srdcovou záležitost. Mám to rád, ale že bych to nějak žral, tak to se říct nedá. Je mi však hrozně líto zarytých ortodoxních fandů Obi - Wana, kteří tady museli hrozně trpět a pokud jim zůstaly ještě nějaké vlasy na hlavě, tak bych to považoval za úspěch. Od hudby Natalie Holt jsem si taky sliboval daleko více, ale přesto se tady našly krásné tóny. Obi - Wan bude patřit rozhodně k největším zklamáním letošního roku. Nejlepší epizoda: Part VI (E06) ()

Remivsremi

Tohle se bude těžko komentovat. Fanoušky vyhlížený a vytoužený projekt se skutečně vytvořil, ale ta podoba bude mnohé strašit ještě notnou chvíli. Je však snadné vypíchnout, proč se první řada Obi-Wana nepovedla. Jedná se o scénáristický paskvil a zoufalý pokus o nějaký nosný dějový oblouk. Vše se děje jakoby náhodou. Scény na sebe nenavozují, je zde neuvěřitelné množství podivných kliček, lenosti autorů a prapodivných okamžiků. Nedostanete žádný velký moment. Akce je vyčpělá, nudná a toporná. Zkrátka tento projekt měl dostat zcela jinou péči. Jestli se bude pokračovat i v budoucnu, je třeba vyměnit veškerý tvůrčí tým a dát šanci lidem, který jsou pro značku zapálení. Season 1 - 40% ()

BROKEN_

Obi-Wan byl pro mě jeden z nejočekávanějších seriálů roku do kterého jsem vkládal naděje, že dostaneme skvělou věc do světa Star Wars. Po slabším Boba Fettovi bohužel nepřichází zlepšení. Seriál od začátku působí nadějně, ale tvůrci toho chtějí tolik odvyprávět, že na nic nemají tolik času a tak se jim to všechno rozpadá po rukama. Strašně to vypadá jako kdyby ani jeden ze scenáristů nepracoval na celém projektu spolu. Je to líný a nejhorší na tom je, že je to zkratkovitý. Postavy nemají ani čas na vývoj a takový Obi-Wan, který má ze začátku problém se strachem proti Vaderovi, tak ve finále nemá problém se s ním utkat. Takových zvláštních situací je bohužel v seriálu více. Seriál ale i tak nabízí několik dobrých momentů. Od začátku propagace bylo potvrzený, že si v seriálu zahraje Hayden Christensen, který si zopakuje roli Anakina Skywalkera a bude hrát i samotného Dartha Vadera. Ten bohužel nedostal moc prostoru. Divák by očekával, že když už je seriál o Obi-Wanovi a má si tady zahrát také Hayden, dostanou mezi sebou flashbacky například na Klonové války. Fanoušci ale budou nadšení z návratu Haydena. Spatřit ho v roli Anakina po tolika letech je nádhera. Ewan McGregor je perfektní a nebýt jeho nejspíš by seriál nedokázal udržet takovou pozornost diváků při takhle slabší kvalitě. Ostatní herecké výkony jsou dobré a i Vivien Lyra Blair v roli malé Leii odvedla solidní výkon a divákům přiroste k srdci. Po technické stránce je seriál samozřejmě na vysoké úrovni. Můj osobní problém bohužel je u režie Deborah Chow, která zrežírovala všech šest epizod. Kamera se ve většině případů třepe a při soubojích to na mě nepůsobila moc dobře. Celkově na mě styl tohoto seriálu působil levně. Ke konci seriálu se přiznám, že už mě to trochu iritovalo. Hudební podkres Natalie Holt není špatný, ale není ani nějak výrazný. Hlavní znělku pro Obi-Wana zkomponoval legendární skladatel John Williams bez kterého si Star Wars nedovedeme představit. I ta samotná hlavní znělka nezní nejlíp a oproti Mandalorianovi a Boba Fettovi, které dělal Ludwig Göransson zní slaběji. Pořád je ale v tom cítit to kouzlo Star Wars. Na konci seriálu zazní i znělka Dartha Vadera a Leii. Když to tak shrneme jedná se u mě osobně o zatím největší seriálové zklamání roku. Fanoušci Star Wars by mohli být spokojení. Já se ale nespokojím s tím nelogickým, odfláknutým, zkratkovitým scénářem a režií, která na mě nedělala dobrý dojem. Možná zní můj názor poněkud negativně, ale kolem postavy Obi-Wana, kde bude s ním i Darth Vader bych čekal daleko více. Nemám pochyb o tom, že bude další série. Na tu určitě dojde a až se tak stane budu doufat, že si s tím dají tvůrci větší péči a dají si načas se samotným scénářem. 5,5/10 ()

DragonnCZ

Hned ze začátku chci říct, že tento seriál není masterpiece a není ničím skvělý a má to chyby, ale i tak jsem si tento seriál dost užil a možná i víc než někteří co to tolik haní kvůli, těm chybám. Seriál mě z razu překvapil a strašně se mi líbil zhlediska nostalgie, zasazení, kvůli známým postavám a hlavně díky kvalitnímu herci Ewanu McGregorovi to celý drželo pohromadě a dodávalo to tu super atmosféru.  Celý začátek hlavně 1. a 2. epizoda opravdu jak sem říkal překvapili, dvojka měla pěknou akci. Miloval jsem Inkvizitory a pak to přišlo zabili Grand Inkvizitora a pak se to dál třetí epizodou vezlo do čtvrtý. Neskutečný klišé, bez nápadů, boj scénáristů o to udělat zajímavý příběh, ale celý se jim to rozpadlo pod rukama, je to hrozně nekompetentní, souboje Vadera a Kenobiho hrozně ničí celý příběh. Hrozně mi v seriálu vytáčela malá Leia, reálně ta postava na to, že jí je 10 vypadá tak na 6 + jako ten začátek kdy utíkala WTF. Dále režisérka Deborah Chow, co zde režíruje celý seriál je absolutně neschopná, akce taky až na pár vyjímek strašně zmatkovitá a trapná, i přes excelentní audivizuál do kterýho Disney sere ohromný peníze, a nejhorší na tom je jak si to vytírá prdel o znamý charaktery. Pátá epizoda docela překvapila, že konečně se chtějí někam vyzvdvyhnout a poslední šestá asi nejspíš budu v menšině to dokázala potvrdit, sice byly tam hrozný píčoviny, ale nehorázně jsem si ji užil a po první a druhý epizodě další nejlepší epka. Disneymu bych poradil vysrat se na seriály, který chtějí pro prachy sehnat schopný a kvalitní scénáristy co opravdu umí prokázat na papíře své nápady, a režiséry co to umí celý zkonstruovat. Náčrt seriálu se povedl, ale celý to byla menší klišovitá bída. A ano Obiho Hello There na závěr opravdu rozesmálo jak je to celý stupidní, ale Qui-Gon jen dodal, že to není celý tak hrozný seriál co může i nemusí být hrozný propadák a když to celý shrnu celý to bylo nevyužitý potenciál. Zde shrnutí epizod :| 1. ep = 9/10 | | 2. ep = 8/10 | | 3. ep = 6/10 | | 4. ep = 5/10 | 5.ep = 7/10 | | 6. ep = 7/10 |. Celému seriálu dávám 7/10. ()

LUKICKK

Tohle je asi nejvíc průměrná Star Wars věc. Fakt mě sere, že Disney, který má na hovno Star Wars filmy, si nedokázalo udržet svoji kvalitu aspoň v seriálech... Dopiče mnohem radši bych byl kdyby tam začali v režii a scénáři více přemýšlet a všechny projekty by se o pár let zpozdily, než aby to chrlili jedno za druhým a byly to takový blivajzy. Nevím co víc tady vytknout, všechno bylo prostě průměrný, což se prostě ve Star Wars nesmí stávat, nebo spíše nemělo by no, ale už to začíná být normální... Vader je jediný, co vytknu, ten je cool, jako vždy. ()

kristianzen odpad!

Seriálové zklamání roku. Roky se díváme na Hvězdné Války, na "vesmír", který je vystaven na určitých pravidlech, které dobře známe. Najednou jsou zcela pravidělně porušovány. Dart Vader se svou obří lodí se šine vesmírem a nemůže dohnat ani menší loď s ObiWanem a uprchlíky. Může se za ní ale šinout a střílet aniž by se trefil. Nemá totiž ani žádnou raketu nic. A nemá na palubě !!!! ani jeden TIE Fighter !!!!, který by je rozstřílel či žádnou jinou loď, který by pronásledovala posádku!! A to ani když se ObiWan oddělí. Hlavně že uprchlická pidi loď má v sobě ještě jednu loď pro Obiwana, ale MEGA loď Dart Vadera nic. To je takové zneuctění StarWars vesmíru :D :( Bleh. V každém díle tolik nesmyslů. A jak je to nudně natočené, hrůza, ti tvůrci snad Star Wars ani neviděli. Nehledě na scénář, který postrádá nějakou inteligenci a důmyslnost. ()

filmmovier

Ewan McGregor se do své životní role vrátil v životní a neuvěřitelně přesná Vivian Lyra Blair je jako Leia naprosto boží. Carrie Fisher dostala úžasnou nástupkyni (či předchůdkyni, chcete-li) a jistě by z ní měla radost. Lord Vader je opět naprosto kulervoucí, děsivý a jeho síla a strach, který kolem sebe rozsévá, je využitý na maximum. A stejně tak dobře se tady pracuje i se samotným Anakinem, i když jen chvilku, ale o to významněji. Reva (neboli Třetí sestra) je také skvělým a skvěle motivovaným charakterem. Po delší době jsem opět dostal věc, u které jsem cítil, že zase koukám na výborné Star Wars, jež se nemají za co stydět. S výsledkem jsem spokojený tak, že jsem tvůrcům schopen odpustit nějaké ty kanonické nelogičnosti a scenáristické a režisérské primitivnosti, kterých mohlo být mnohem méně. Tu mizernou třetí část ale odpustit nemůžu. Nebýt té, šel bych ještě výše, takhle je to jen velmi silných 8/10. Více zde. ()

Mrkvič

Nechápu, co fandové Star wars vůbec chtějí. Obi-Wan je podobným, ne tak dospělým a tedy trpícím mladistvými neduhy, počinem jako Rošťák 1. Konec musí být dán, něco se stane, ale na výsledku to vlastně vliv mít nemůže. Pouze se fandové galaktika dočkají zodpovězení některých otázek, co se dělo v mezičasí, kdo, jak koho zná a proč ho má rád nebo se v nouzi na něho obrátí o pomoc. V několika dílech je teda pár příšerných kokotin a malá Leia a její běhání po lese bylo asi tím nejhorším z celé minisérie. Hodně Darh Vadera, soubojů s laserovými meči a nebo i zvrat u třetí sestry, to jsou prostě Star wars, jak jsme je měli vždy všichni rádi. ()

Zek

Musím říct, že jsem hodně naštvaný. Na obi-wana jsem se hodně těšil a co člověk vlastně dostal. Absolutně zbytečný příběh, který ve výsledku nic nového nepřináší, jen recykluje některé zápletky a souboje. (Finální souboj Obi-wan vs Vader, je vykrádačka souboje z Rebels, kde se Vader utká s Ahsokou.) Celkově je to určitě nejhorší seriál ze světa star wars, ke kterému se určitě nikdy vracet nebudu. Jen je škoda, že toho černého petra jsi zrovna vytáhnul Obiwan. ()

noriaki

Tohle už není nenaplněný potenciál, tohle je přímo sabotáž. Obi-Wan Kenobi měl být nejzářivější perlou v náhrdelníku star warsovkých seriálů, ale možná bude naopak tím, co celý projekt nenávratně poškodí. Počet diskutabilních či přímo idiotských rozhodnutí scenáristů se počítá na desítky, takže epizody balancují mezi brakem a nechtěnou sebeparodií. Ve scéně v níž popletený generál Kenobi otevírá bránu k níž chybí plot, tudíž se dá třemi kroky snadno obejít, jsem vzdal čekání na jakoukoliv logikou, napětí, serióznost a atmosféru. Slibovaný "duel století" je pak vyloženě facka do tváře fanouškům i příčetným lidem. Aby toho nebylo málo, tak Disney pokračuje v trendu pozorovaném v Black Widow, Doctoru Strangeovi a jiných, kdy název díla slibuje příběh hlavní postavy, ale pro události je podstatnější postava jiná. Připravovaný sequel je ale spíš mimózní tah producentů, než toužebné přání diváků. ()

Playman

Nemůžu si pomoct, ale tohle byl vážně frustrující zážitek. Já se nepovažuju za nějakýho "toxic" fanouška Star Wars, ale tohle je vážně absolutně neuspokojivý. Já to prostě nechápu. Jaká je pointa tohohle? Je to natočený špatně? Rozhodně ne. Je to samo o sobě tragický a špatný? Vůbec ne. Ale je to naprosto zbytečný. Ale jakože úplně, totálně. A já se ptám proč? Fanservice? Bait na fanoušky? Nostalgia porn? Už to fakt přestávám Disneymu žrát. Tohle je tak neuvěřitelně nevyužitej potenciál na zajímavou minisérii. Proč založit minisérii na tom, že se máme strachovat o osudy postav, když osudy (skoro) všech postav dopředu známe. Víme jak skončí, nebo jak jejich příběh pokračuje. Tak proč ohledně tohohle vystavit hlavní dějovej oblouk. To vážně nepochopim. Třeba prequelová trilogie na tomhle nikdy založená nebyla a proto funguje. Šlo tam vždy o ten globální celek příběhu a o to, že víme jak věci nakonec dopadnou, jen nevíme jak k nim došlo. Ale přínos téhle minisérie z tohohle pohledu je absolutně nulový. Vůbec nedoplňuje a nerozvíjí příběh. Na konci šestýho dílu jsme na stejnym bodě jako v díle prvním. Hrozná škoda. ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Kevin Costner kraluje televizním ratingům