Špičkový hacker Stanley Jobson byl propuštěn na podmínku z vězení, kam byl odsouzen za internetové podvody. Krátce poté ho navštíví atraktivní dívka Ginger. Její šéf Gabriel Shear by mu chtěl nabídnout práci. Muž je odhodlán dodržet podmínku a odmítne. Ginger ví, že Stanley nutně potřebuje peníze na právníky, s jejichž pomocí chce získat do péče dcerku Holly. Nabídne mu sto tisíc dolarů za to, že se s jejím šéfem jen sejde. Poté, co Stanley projde těžkým testem, Shear mu nabídne za další spolupráci 10 milionů dolarů. Má vytvořit červa, který pronikne do přísně střeženého systému. Cílem je tajné vládní konto s prostředky na boj proti terorismu. Stanley se sejde s dcerou a slíbí jí, že už brzy budou spolu. Sleduje je ale vládní expert Robetson, který už ho jednou dostal za mříže. Senátor Reisman, který Sheara tajně podporuje, chce, aby byla akce zastavena. Ten to však odmítne a senátor na něj pošle komando zabijáků. Shear se z pasti prostřílí. Šokovaný Stanley, který byl účastníkem přepadení, chce se vším skončit, proto mu Shear unese Holly. Stanley je nucen dokončit červa, aby zachránil své dceři život. (TV Nova)

Prejza odpad!

Uf! Matrix je samozřejmě taky kokotina na n-tou. Tohle je ale ještě desetkrát podělanější nudná sračka s úplně vylízaným scénářem, zfetovanýma pitomcema v hlavních rolích a efektema, který do normálního filmu rozhodně nepatří. O Travoltovi blektajícím o jednom kurva skvělým dramatu raděj nic psát nebudu, to bych se už nasral fakt kardinálně! ()

Marcus.das

Vsechno to zacina tam, kde prvni pulka filmu konci. Prijemna zapletka, Travoltu obvykle moc nemusim, ale tady mi vazne nevadil, i kdyz hral brutalniho zaporaka. Ale jinak pouze sedy prumer. Nebyt chvilkoveho odhaleni Halle Berry, asi bych dal jenom 3* :D ()

Vanguard77

Už je to dlouho, co jsem film viděl, ale tenkrát mě to docela bavilo. Pozastavil bych se u toho, jak tu někteří lidé narážejí na to, že v USA lidi neví, jak se kde mluví. To je přece naprostá normálka. Zlobíte se, že na finštinu odpovídali německy? (Já to nevím, v době, kdy jsem to viděl, jsem ještě finštinu nestudoval, dnes již bych si troufl říct, že bych finštinu určitě poznal.) No a co třeba fakt, že v Mission Impossible (a nejen tam) se v Praze mluvilo rusky a každý druhý Čech se podle američanů jmenuje Ivan (XXX, i když jinak ve filmu mluvili česky *claps for that*). Jsou i jiní, lepší, tací kteří dbají na detaily (viz Bad Company) a mají jazyky a jména tak, jak je to pro danou zemi typické. Ale nemyslím si, že je potřeba se na Operaci Hacker zlobit kvůli tomu, že zrovna tady tomu tvůrci velkou pozornost nevěnovali. U mě 70% a zaokrouhlím nahoru. ()

CRYPT

John Travolta, Halle Berry, super příběh, krásné ženy, kapka saxuálního vzrušení a hax. Báječná kombinace a já dávám 4 hvězdy. Super movie ()

Romeroo

Lze napsat jen toto, průměr měnící se chvílema v takovou nudu, že ta zábava nepřijde ani při pohledu na tu ebenově nehrající "krásku". Travolta a Jackaman, slibovali daleko víc...hubené. ()

mrclTV

Film, ktorý v úplne prvej vete nadáva na nereálnu hollywoodsku produkciu, pričom sám je nereálny (irónia jak sviňa) - ako inak nazvať filmové zobrazenie hackerského zločinca číslo jeden, ktorý sa prezentuje ako zhýralý playboy, čo sa topí v peniazoch a nekonečných odviazaných žúrkach a vo svojom športiaku si vozí ľahký guľomet (americký M249 ak ma oko neklame, občasné hranie CS zanechalo stopy :D). Neviditeľný kyber zločin v popkornovom podaní....Ale aby film nebol tak plytký, tak tu je pridaná akože vážna vedľajšia dejová linka s odcudzenou dcérou žijúcou u nového "ocka" a samozrejme, ten starý je dobrý a ten nový je zlý. Poznámka bokom - /tu sa niekto pri akčných scénach inšpiroval matrixovským bullet timeom./ Miestami to nie je vôbec zlé, ale záver ma ako dosť často pri podobných filmoch sklamal. Načo to robiť jednoducho, keď sa to dá aj zložito. Ostalo nám v rozpočte na film zopár voľných miliónov na nákladnú helikoptéru, RPGéčko a niekoľko zle vyzerajúcich počítačových trikov. Koniec je iba dosť očakávaným ne-prekvapením. Film sa snaží byť cool, napínavým thrillerom, kde postavy zahmlievajú svoje pozadie a úmysly, ale veľmi mu to nevyšlo. Aspoň občas zaznie celkom dobrá hudba od Paula Oakenfolda. PS: Film o teroristoch v Amerike z roku 2001 - asi nemal veľký komerčný úspech... ()

johnsnow

Nie zlý film ale podľa môjho názoru to malo zlý koniec. Travolta mal zdochnúť ale tak US made filmy majú v riti. Travolta výborný až excelentný, Jackman fajn, Cheadle nevýrazný a Berry akurát ukáže kozy a oklame každého aj diváka. No a samozrejme akcia má grády akurát tá záverečná mohla byť epickejšia. Čiže nadprimer ktorý ale nie je vhodný viac než 1-ného pozretia. ()

ostravak30

Swordfish vychází z klasického tématu hlavně 21. století. Padouch si najme špičkového hackera, který samozřejmě zvládne všechno. Stačí jen párkrát udeřit do klávesnice. A nejde o nic menšího než...samozřejmě o peníze. Film je plný zvratů, nakonec i závěr je trochu překvapivý. Tím spíše, když Gabriel Shear unikne z budovy, jejíž všechny vchody, východy, schodiště a výtahy by měly být hlídané. Jak se mu to tedy povedlo? Těžko říct. Vždy mě ale překvapuje, že každému hackerovi ve filmu stačí pár minut a má všechno hotovo. Na svůj průměr film stačí. Travoltovi záporáci prostě jdou a Halle Berry je tady docela sexy, ačkoli v jiných jejích filmech jsem to viděl spíše výjimečně. Ať tak či tak, je to akční film plný výbuchů, drama a napětí. ()

majk_n

Vymakaný děj, občas trochu ulítlé scény, dost povedený záběr výbuchu rukojmí a jeho následku. Travolta předvádí nadprůměrný výkon ()

ZajoMajo

Priemerný akčný thriller, bez nejakého zvláštneho zdvíhania sa divákov zo sedadiel. Zopár zaujímavých akčných scén, trochu brutality, málo nápadov, prekvapivý záver v podaní - ala - Coperfield. Dá sa to pozrieť, ale potom to zostane asi zaprášené niekde v polici. ()

Perda

Pohodovej film ve kterém Travolta dokazuje, že nepatří do starého železa, Halle je luxusní a Hugh je prostě skvělej. No prostě tak akorát na 4. ()

scopip

Začalo to Kaliforniou, a vtedy som si povedal, že DS je chlapák. Pokračovanie bolo v 60 sekundách, a vtedy som si povedal, že DS je KING. No potom prišla Operace Hacker a ja som začal balancovať na hrane uznania a zavrhnutia. Našťastie pre DS, že nepíšem tento komentár hneď po dopozeraní filmu. Stáva sa mi totiž sem-tam, že nejaký film sa mi zdal sprvu trochu pritiahnutý, no s odstupom času to nevydarené vyšumelo a zostali spomienky na to vydarené. ()

route60 odpad!

Jedna scéna nědělá film a scénárista Skip Woods není zrovna génius ve svém oboru, Swordfish je smutný příklad nicotné filmové invence. ()

Scénáristou Hitmana…

Scénáristou Hitmana…

25.10.2005

bude Skip Woods. Ten má na svém kontě krom několika minimálně známých projektů také práci na filmu Swordfish: Operace hacker. Otázkou zůstává, jestli dějovou skladbu tak ostře sledovaného projektu… (více)