Špičkový hacker Stanley Jobson byl propuštěn na podmínku z vězení, kam byl odsouzen za internetové podvody. Krátce poté ho navštíví atraktivní dívka Ginger. Její šéf Gabriel Shear by mu chtěl nabídnout práci. Muž je odhodlán dodržet podmínku a odmítne. Ginger ví, že Stanley nutně potřebuje peníze na právníky, s jejichž pomocí chce získat do péče dcerku Holly. Nabídne mu sto tisíc dolarů za to, že se s jejím šéfem jen sejde. Poté, co Stanley projde těžkým testem, Shear mu nabídne za další spolupráci 10 milionů dolarů. Má vytvořit červa, který pronikne do přísně střeženého systému. Cílem je tajné vládní konto s prostředky na boj proti terorismu. Stanley se sejde s dcerou a slíbí jí, že už brzy budou spolu. Sleduje je ale vládní expert Robetson, který už ho jednou dostal za mříže. Senátor Reisman, který Sheara tajně podporuje, chce, aby byla akce zastavena. Ten to však odmítne a senátor na něj pošle komando zabijáků. Shear se z pasti prostřílí. Šokovaný Stanley, který byl účastníkem přepadení, chce se vším skončit, proto mu Shear unese Holly. Stanley je nucen dokončit červa, aby zachránil své dceři život. (TV Nova)

Tobias_Sin

Akční film s hlavním záporákem Travoltou, který opravdu scénu ovládá, pokud na ní je. Výborná akce, hudba.. A konec? V celku mi to přišlo malinko nedotažené.. Nicméně pořád jsem se dobře bavil, takže nakonec 4*. ()

vampvegetar

Poněkud podcenené kvalitní filmové Béčko o tom, jak moderní technológie a doba ( a samozřejmě prachy především, ale to není nic nového, že? ) dokážou připravit komukoliv pořádné překvapení. V tomto případě policistum, no nejvíce šikovnému hackerovi, kterého tak či tak oblafli. K tomu schopní herci, Halle Berry v top formě ( možná větší jak v Bondovce ) s odpalem golfového míče, Hugha ale ten míč patrně nezaujal, na rozdíl od polohy odpalovačky. A Travolta jak záporák, ten je na to stvořenej a ne poprvé exceluje v takové roli. Začátek internetového či síťového "zneužívaní" světa a prachy pořád budou to nejduležitejší. Co dodat ? ()

tompolicky

Ukázka toho, jak díky dobrému hereckému obsazení, udělat i s mírně podprůměrného scénáře koukatelný a celkem dobrý filmový kousek. Poměrně jednoduchý a celkem předvídatelný scénář právě povýšili na vyšší level herci. Slabinou filmu jsou asi speciální efekty, které bych místy čekal lepší, naopak silnější stránkou dobře zvolená hudba. Právě proto za podprůměrný příběh a nadprůměrné herecké výkony dávám střed možného hodnocení. ()

limalama

Halle Berry je tady prostě kouzelná, sežral bych jí úplně všechno. Nebylo to špatné, čekal jsem dle upoutavek více akce, ale pobavil jsem se. ()

Tomas129

Totální nesmyslná blbost. Hlavně ten konec to už úplně dorazil. Člověk teda čeká nějaký závěr a ono jaksi nic.... Po celou dobu filmu to to má do reality daleko. Prostě o ničem. Travolta spolu s Jackmanem se mi tam vůbec, ale vůbec nehodí a ještě to u Jackmena zhoršíme a jen tak z hecu mu dáme na ucho náušnici :-))) Myslím, že ani nemá smysl to vidět. O nic nepřijdete. Jo, možná to smysl má jen tehdy, pokud byste chtěli vidět prsa Halle Berry, ale myslím, že ta scéna bude beztak na youtube, takže nemusíte promrhat 95 minut vašeho času. ()

AAsniper

Klasická akčná zlátanina spred 20 rokov, kde som nič preborné neočakával, iba bezduchú oddychovku. pri ktorej nesmiete rozmýšľať a iba pozerať. Nereálna streľba, nereálne naháňačky, nereálne hackovanie, reálne cicky Halle Berry. Ja som spokojný. Btw. stále lepšie ako posledné časti F&F... 3,5* - pol hviezdičky navyše za obľúbeného Jackmana. ()

handsolo

Uff, toto mohla byt dost pecka keby to mal pod palcom skusenejsi reziser, kameraman a zvukar. Prilis z toho citit reziserove pozadie v hudobnych videoklipoch. Myslim ze to je ale vhodny kandidat na remake. ()

Scénáristou Hitmana…

Scénáristou Hitmana…

25.10.2005

bude Skip Woods. Ten má na svém kontě krom několika minimálně známých projektů také práci na filmu Swordfish: Operace hacker. Otázkou zůstává, jestli dějovou skladbu tak ostře sledovaného projektu… (více)