Holocaust

• USA Holocaust
USA, 1978, 6 h 59 min (Minutáž: 89–135 min)

Tvůrci:

Gerald Green

Scénář:

Gerald Green

Kamera:

Brian West

Hudba:

Morton Gould

James Woods, Meryl Streep, Michael Moriarty, Joseph Bottoms, Tovah Feldshuh, Tom Bell, Rosemary Harris, Ian Holm, Sam Wanamaker, David Warner, Charles Korvin (více)

Epizody(4)

Berlín, rok 1935. Umělecky založený syn úspěšného židovského lékaře Karl Weiss se žení s katolickou dívkou Ingou. Jeho přítel, Erik Dorf, jenž právě dostal práci v ústředí SS, varuje Karla i s rodinou, aby opustili Německo. Weissovi však odmítnou. Karl je posléze uvězněn v Buchenwaldu a tím teprve začínají těžké časy... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

ROBOTER

Silný námět, ale reálie seriálu jsou úplně mimo, stejně jako herecké výkony... Některé scény jsou vyloženě naivní a hloupé. Stopáž je asi o 300 % přetáhnutá. Je vidět, že to točili Američané. ()

miki68cz

Trochu naivní a ve snaze popsat co nejdelší část historie i trochu povrchní popis příběhu židovské rodiny za druhé světové války. Navzdory všemu poměrně silné drama o útlaku a šílenství provázející pronásledování a likvidaci židů. ()

gidzitka

Velmi kvalitní a bohužel i realistický seriál. Michael Moriarty exceluje a vy máte chuť ho střídavě uškrtit a následně politovat, protože jeho žena je vlastně mnohem větší parchant než on sám... Ostatní postavy - snad až na Rudiho a Helenu - výborně zahrané. Konec seriálu si bohužel již neudržel tak vysoké tempo a mírně ztrácí na naléhavosti. Zato až křečovité lpění postav na sebou pojaté realitě ať už ze strany Židů (mamá Weissová mě tedy rozčilovala opravdu hodně) či ze strany Němců se line jako leit motiv celým seriálem a je velmi působivé - holt, málokdo dokáže čelit pravdě... ()

Virusman666

Seriály, až na výjimky, ze srdce nenávidím - toto je výjimka. Nemůžu dát 5*, jako Dextrovi, ale 4 silné ano. Skorodokument, vynikající herci, reálné snad vše, na co se v tomto seriálu člověk dívá. Nu a že idioti typu "Snorlax" jsou schopni napsat takový žvást jako - cituji: "Ach ouvej, americký sentiment cáká z tohoto miniseriálu frekvencí snad každou minutu jedno vědro." - neznamená, že soudruh má vždy pravdu...Ba naopak, soudruh jí nemá skoro nikdy ! ()

Benny Benass

Výborně natočený seriál, který mapuje snad nejčernější období historie. Snad bude poučením pro další generace a pro ty, kdo popírají holocaust. ()

dannyfe

Na minulost se nesmí zapomenout, tento serial to ukazuje na jedné německé židovské rodině od křišťálové noci po konec 2.světové valky. ()

surprise

O filmovém zážitku se moc hovořit nedá, televizní a seriálová podoba z roku 1978 je až příliš viditelná, záznam na dvd zřejmě nebyl ničím zdokonalen a tak zůstávají jen výborní herci. Příběh je předvídatelný a jaksi schématický a tak jsem vydržel jen první dva díly. Potěší však epizodní záběry Prahy. ()

frantad odpad!

"Velkolepý" holywoodský propagandistický seriál vytvořený na objednávku k podpoře náboženství holokaustu. ()

pato15

No musím bohužel říct, že tento seriál je velice slabý, protože to, co tam všichni představitelé předvádějí je až rozum zarážející. Tak by se určitě nacisti a ani utlačovaní Židé nechovali. Víc realistější jsou filmy Pianista a Schindlerův seznam jenom v jejich 5 minutách než celý tento seriál. Teď tu trošku dám spoiler aneb, co bylo na seriálu tak strašně zarážející (píšu to náhodou, jak mě to napadá): 1) Určitě by nacisté nechali zavřít do tábora partyzána (toho by na místě odstřelili, to samé by čekalo i malíře Karla za ty obrazy a s ním i celou skupinu) 2) Myslím si, že Židé ve Varšavském ghetu se měli mnohem hůř než je v seriálu popisováno (viz. Pianista) 3) Celkově mi přišlo, jako kdyby se vlastně Židé měli velmi dobře a bylo jedno jestli jsou v ghetu, koncentračním táboře nebo někde v lese 4) Určitě by se Inga neměla tak dobře, jak je to líčeno v seriálu (Byla by postihována za hanobení německé rasy, neboť si vzala Žida) 5) Starší Židé a nemocní by byli s malýma dětma první na řade koho by se nacisit snažili zbavit. Jediné, co se mi na seriálu líbilo, že tam bylo ukázáno myšlení Němců, proč se to vlastně dělo. ()

JARDAHONDA

Dramatická televizní minisérie s Jamesem Woodsem a Meryl Streep v hlavní roli vypráví osudy židů z různých společenských vrstev v době holocaustu ve všech částech Němci obsazené Evropy.Když je Karl Weiss odveden do koncentračního tábora,jde jeho žena Inga,vedená hlubokou láskou za ním... ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner