Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jondzavid
  ****

  málo známa štvordielna tv mini séria Holocaust zobrazuje židovské prenasledovanie počas nacistického režimu na príbehu rodiny Weissových. Komplexný príbeh začína v Berlíne v období pred Krištáľovou nocou a postupne prechádza od Warszawského ghetta, cez Ukrajinu a tábory v Buchenwalde a Terezíne, až po Auschwitz. Pri hodnotení tohto filmu sa natíska otázka či je možné takéto vážne téma spracovať ako tv soap operu. Odpoveď je áno, napriek zjednodušeniam a občasnej nerealistickosti až povrchnosti je film veľmi pôsobivý a tieto nedostatky sa mu dajú odpustiť vďaka pútavému príbehu a kvalitným hereckým výkonom. Najvýraznejší je Michael Moriarty v druhej hlavnej postave príbehu - Erika Dorfa, nacistického karieristu, ktorý sa z nezamestnaného právnika vypracováva až na Heydrichovu pravú ruku. Moriartyho mrazivý herecký výkon zatieňuje aj ďalšie zaujímavé obsadenie z Nemcov trebárs Iana Holma. Rodina Weissových je tiež dobre typovo obsadená, zaujmú aj známy herci ako James Woods či Meryl Streep. Celkovo je tento televízny míľnik vydareným pokusom balancovania na hrane prispôsobenia sa tv divákovi a realistickosti. 4 diely gradujú až do smutného záveru a sú dalším dôležitým svedectvom jedného z najtemnejších období histórie.(28.1.2005)

 • sulimo
  *****

  Neuvěřitelně silný filmový/seriálový zážitek nabízející holocaust z několika propojených úhlů pohledu ovšem se stejnym záměrem a výsledkem. Těžko tomu cokoli vytýkat, jelikož i ty sebevětší nedostatky zaniknou pod výslednou tíhou, která na vás jako na diváka nevyhnutelně padne po 475 minutách intenzivního zoufalství. Určitě by to šlo natočit líp, méně sentimentálně, někdy méně strojeně a naopak více naturalisticky, nicméně neodvážím se tu kvůli tomu snižovat hodnocení, a to nejen proto, že ve finále je vám všechen ten sentiment putna a výsledek vás semele obsahem a ne formou, ale zejména proto, že chci, aby tu těch 81% v budoucnu rostlo a ne stagnovalo nebo se dokonce snižovalo. Tohle si rostě pozoronost zaslouží jako máloco. Navíc, když budu brát v potaz rok výroby, jedná se o sakra povedenou záležitost, u které tak trochu pochybuji, že bych ji v osmasedmdesátym vnímala jako nedokonale odvedenou práci, je fakt, že některé dějové line a zejména postavy byly skutečně na zabití a to ne zrovna proto, že se jednalo o nácka, ale o herecké oživlé dřevo nejhoršího druhu a asi by mě slušně štvaly i v oné době výroby. Nicméně jak píšu, ani náhodou kvůli tomu nehodlám nic snižovat, každopádně co by si tahle zjevně hanebně neobjevená či opomíjená záležitost zasloužila je remake, tedy přiblížení dnešním standardům a tedy i nové zasvěcení do krutosti a reálií doby tak, aby to působilo přirozeněji i pro další generace.(14.6.2012)

 • gidzitka
  ****

  Velmi kvalitní a bohužel i realistický seriál. Michael Moriarty exceluje a vy máte chuť ho střídavě uškrtit a následně politovat, protože jeho žena je vlastně mnohem větší parchant než on sám... Ostatní postavy - snad až na Rudiho a Helenu - výborně zahrané. Konec seriálu si bohužel již neudržel tak vysoké tempo a mírně ztrácí na naléhavosti. Zato až křečovité lpění postav na sebou pojaté realitě ať už ze strany Židů (mamá Weissová mě tedy rozčilovala opravdu hodně) či ze strany Němců se line jako leit motiv celým seriálem a je velmi působivé - holt, málokdo dokáže čelit pravdě...(23.3.2012)

 • Kimon

  Tak tedy nevím, zakoupil jsem originály DVD v trafice a kvalita obrazu (na PC) je otřesná. Dát do distribuce DVD s tak rozmazaným obrazem, to vyžaduje notnou dávku drzosti. A to je prosím nalisováno na 3x DVD9, které nepatří mezi nejlevnější!! Evidentně jde o získání peněz za každou cenu. Distibutor Hollywood C.E. s.r.o. za přispění týdeníku Reflex.(3.2.2011)

 • sportovec
  ****

  Na svou dobu mimořádně zajímavý americký umělecký dokument balancuje se značně proměnlivým zdarem mezi plakátem a kumštem, občas nadsazeným sentimentem a skutečně hlubokými a propracovanými scénámi. Jeho televiznost je chvílemi až okatá: nejvíce je to patrné při často nepřirozeně působících zatmívačkách a střizích. Herci jsou skvělí, ale ve své většině až příliš američtí v projevu zejména v citově silných scénách. Vnucuje se srovnání s dobově současnými díly: ruským mládežnickým akčním seriálem 17 ZASTAVENÍ JARA a rozsáhlou vávrovskou freskou DNY ZRADY, ... A POZDRAVUJTE VLAŠTOVKY, OBCHOD NA KORZE (srovnání by se pochopitelně našlo ještě více). V obou případech tvůrci aternativních předloh měli šťastnější ruku, jistější vedení a přesvědčivější výsledky. Seriál, který se pohybuje na rozhraní věcného vnímání a v té době stále živých vzpomínek (slovo resentiment se mi vzpírá v ústech), však zaslouží i tak velké ocenění. Svým tematickým záběrem, vůlí po autentičnosti i snahou sledovat vývoj na všech stranách tehdy po čertech živé fronty. Scény z varšavského židovského povstání, protektorátní Prahy, Osvětimi, Buchenwaldu, statečnost ruských vojáků Rudé armády v útěkové scéně v závěru pátého dílu i postupná fašizace kdysi slušných německých lidí jsou k nezaplacení i ztvárněním, i tím, že si jich autorský tým tak důkladně všímal. Klady převládají, působivost a zasažení diváka rozhodně nestůňou. Naopak. Zobrazované hrůzy jakoby byly dnešní. ...(14.5.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace