Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sportovec
  ****

  Na svou dobu mimořádně zajímavý americký umělecký dokument balancuje se značně proměnlivým zdarem mezi plakátem a kumštem, občas nadsazeným sentimentem a skutečně hlubokými a propracovanými scénámi. Jeho televiznost je chvílemi až okatá: nejvíce je to patrné při často nepřirozeně působících zatmívačkách a střizích. Herci jsou skvělí, ale ve své většině až příliš američtí v projevu zejména v citově silných scénách. Vnucuje se srovnání s dobově současnými díly: ruským mládežnickým akčním seriálem 17 ZASTAVENÍ JARA a rozsáhlou vávrovskou freskou DNY ZRADY, ... A POZDRAVUJTE VLAŠTOVKY, OBCHOD NA KORZE (srovnání by se pochopitelně našlo ještě více). V obou případech tvůrci aternativních předloh měli šťastnější ruku, jistější vedení a přesvědčivější výsledky. Seriál, který se pohybuje na rozhraní věcného vnímání a v té době stále živých vzpomínek (slovo resentiment se mi vzpírá v ústech), však zaslouží i tak velké ocenění. Svým tematickým záběrem, vůlí po autentičnosti i snahou sledovat vývoj na všech stranách tehdy po čertech živé fronty. Scény z varšavského židovského povstání, protektorátní Prahy, Osvětimi, Buchenwaldu, statečnost ruských vojáků Rudé armády v útěkové scéně v závěru pátého dílu i postupná fašizace kdysi slušných německých lidí jsou k nezaplacení i ztvárněním, i tím, že si jich autorský tým tak důkladně všímal. Klady převládají, působivost a zasažení diváka rozhodně nestůňou. Naopak. Zobrazované hrůzy jakoby byly dnešní. ...(14.5.2013)

 • jondzavid
  ****

  málo známa štvordielna tv mini séria Holocaust zobrazuje židovské prenasledovanie počas nacistického režimu na príbehu rodiny Weissových. Komplexný príbeh začína v Berlíne v období pred Krištáľovou nocou a postupne prechádza od Warszawského ghetta, cez Ukrajinu a tábory v Buchenwalde a Terezíne, až po Auschwitz. Pri hodnotení tohto filmu sa natíska otázka či je možné takéto vážne téma spracovať ako tv soap operu. Odpoveď je áno, napriek zjednodušeniam a občasnej nerealistickosti až povrchnosti je film veľmi pôsobivý a tieto nedostatky sa mu dajú odpustiť vďaka pútavému príbehu a kvalitným hereckým výkonom. Najvýraznejší je Michael Moriarty v druhej hlavnej postave príbehu - Erika Dorfa, nacistického karieristu, ktorý sa z nezamestnaného právnika vypracováva až na Heydrichovu pravú ruku. Moriartyho mrazivý herecký výkon zatieňuje aj ďalšie zaujímavé obsadenie z Nemcov trebárs Iana Holma. Rodina Weissových je tiež dobre typovo obsadená, zaujmú aj známy herci ako James Woods či Meryl Streep. Celkovo je tento televízny míľnik vydareným pokusom balancovania na hrane prispôsobenia sa tv divákovi a realistickosti. 4 diely gradujú až do smutného záveru a sú dalším dôležitým svedectvom jedného z najtemnejších období histórie.(28.1.2005)

 • Kimon

  Tak tedy nevím, zakoupil jsem originály DVD v trafice a kvalita obrazu (na PC) je otřesná. Dát do distribuce DVD s tak rozmazaným obrazem, to vyžaduje notnou dávku drzosti. A to je prosím nalisováno na 3x DVD9, které nepatří mezi nejlevnější!! Evidentně jde o získání peněz za každou cenu. Distibutor Hollywood C.E. s.r.o. za přispění týdeníku Reflex.(3.2.2011)

 • gidzitka
  ****

  Velmi kvalitní a bohužel i realistický seriál. Michael Moriarty exceluje a vy máte chuť ho střídavě uškrtit a následně politovat, protože jeho žena je vlastně mnohem větší parchant než on sám... Ostatní postavy - snad až na Rudiho a Helenu - výborně zahrané. Konec seriálu si bohužel již neudržel tak vysoké tempo a mírně ztrácí na naléhavosti. Zato až křečovité lpění postav na sebou pojaté realitě ať už ze strany Židů (mamá Weissová mě tedy rozčilovala opravdu hodně) či ze strany Němců se line jako leit motiv celým seriálem a je velmi působivé - holt, málokdo dokáže čelit pravdě...(23.3.2012)

 • Morholt
  ***

  Zatímco knížku jsem přečetl jedním dechem, u seriálu, občas natahovaném až k zbláznění, jsem se docela trápil. Kromě přehnané stopáže ve mě zanechali rozpačitý dojem i herci, kdy někteří, jako Michael Moriarty, přesně odpovídali svým literárním předlohám a naopak jiní, jako představitel Rudiho Weisse, byli jednak charakterově odlišní a stejně tak špatně zahraní. Pokud by Chomsky vše dokázal vmáčknout do tří dílů, jednotlivá negativa by byla méně viditelná. Takhle je to jen za 50%(6.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace