Julia Robertsová získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v tomto vzrušujícím, zábavném a nekonvenčním dramatu natočeném podle skutečných událostí. Erin Brockovichová (Robertsová) se ocitne ve svízelné situaci poté, co po automobilové nehodě, kterou nezavinila, prohraje spor o odškodné. Erin, která je bez peněz, bez práce i bez jakýchkoli vyhlídek, přiměje svého advokáta Eda Masryho (Albert Finney), jenž pro ni u soudu nedokázal vymoci slíbenou náhradu, aby ji zaměstnal ve své advokátní kanceláři. Tam náhodou narazí na případ znečišťování půdy a podzemních vod, které má zhoubné následky pro členy zdejší komunity. Svou neústupností a osobním zaujetím si Erin nakonec získá důvěru místních a pomůže Edovi vyhrát soudní spor s energetickou společností, která musí více než 600 poškozeným vyplatit nejvyšší odškodnění v dějinách Spojených států. (HBO Europe)

kubasimo

Velmi povedeně zpracované soudní drama, které se pokouší světu podat zprávu o rovnoprávnosti žen a mužů. Vzhledem k tomu, že jde o film podle skutečné události, nesetkáváme se s žádným přehnanými prvky, které by tvořily film fádním. Velmi obdivuji také motorkáře, na první pohled svým zjevem působí jako nezodpovědný, avšak s Erin má neuvěřitelnou trpělivost a dokonce je takový rodinný typ, že si děti v něm najdou náhradního tátu. ()

RobbieM@N

Moderní pohádka na stále aktuálnější téma souboje jedince s "velkou zlou" korporací, Julia Roberts se pro roli narodila, hlavně z toho důvodu, že má v sobě "jižanskou redneckovost" a v té roli toho bylo potřeba, bezpochyby oscarový výkon. Soderbergh se ani nemusel tolik namáhat, přeci jenom nejvíc práce odvedl scénarista a Julia Roberts. ()

yaqwsx

Dle mě mnoho povyku pro nic. Asi vidím svět jinýmo očima, ale Erin Krockovich byl průměrný film, který hodně sázel na hlavní představitelku. ()

Kubi21

Velmi podařený film s velice silným a dobře napsaným příběhem (holt život je život). Výborný Albert Finney a velice příjemný Aaron Eckhart. A jsem u kamene úrazu. Julia Roberts. Přiznávám nemám ji rád. Tenhle film jsem zhltnul a docela si pochutnal, ale ne díky ní. Nemám ji rád, ale uznávám její herecké kvality, asi něco umí, ale Oscar a tady za tohle. Nezlobte se, ale ne. Je to výborný film se slušnou hlavní hrdinkou, která je i v určitých fázích "přijemná" a vtipná, ale celkově mě více uchvátil film samotný a ne její výkon. Ano dotváří podařený film, ale prostě Oscar nenene a ještě jednou ne. ()

Ocelotr

Tenhle film mám prostě rád a nedokážu říci proč. Asi proto, že každý z nás někdy v životě potkal super sexy sousedku se třemi dětmi, která by si zasloužila "něco víc". ()

Hawaj

Nebejt to vod Soderbergha tak se na to asi nikdy nepodívám jakej sociální doják by z toho udělal kdokoliv jinej. Pěkně to natočil chlapík jeden. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 84%, Audience Score - 81% | FDb.cz - 77.7% | Výborný film, který se nezabývá upnutými advokátskými kravaťáky, nýbrž opravdovou hrdinkou, která to v životě nemá lehké - naše nej... Julia ukázala, že je nejen nejkrásnější hvězda Hollywoodu s tím nejmilejším úsměvem a nejbělejším chrupem, je to taky velmi kvalitní herečka (její první Oscar je naprosto ve správných rukou!), i když vnady chtěla vystrčit za každou cenu ;D. Nyní i skvěle sekunduje výtečný Albert Finney, který na cenu Akademie sice nedosáhl, ale tak kdo ví, co od těch nejkorektnějších týpků čekat, že? :-) Eckhart je spíše na obtíž, nicméně samotný film svým pomalým tempem si vystačí bez jakýchkoli napínavých či akčních scén a zanechá v nás neobyčejný pocit! 90% ()

PlysovyMacko

Skvelá súdna dráma o jednej svojráznej šikovnej žene, ktorá nedostatok vzdelania vyrovnáva húževnatosťou a ktorá odhalí enviromentálny podvod. Prekvapilo ma, ako si daný prípad vzala osobne, že kvôli nemu trpela jej rodina a súkromný život. Júlia výborná, ale najsympatickejšou postavou ostáva motorkár. Jediná výčitka je, že rozuzlenie, rozhodnutie súdu pôsobí antiklimaticky. ()

seba

Nedokážu přesně říct, co mě na tom zaujalo (ale určitě to nebyly prsa Julie Roberts). Poklidný spád, soudní drama prakticky nedramatické, minimalistická hudba (skvělá). Takže nic moc. Ale nemohl jsem se odtrhnout. A proto hlavní pochvala režisérovi, Oscar naprosto zasloužený. Četl jsem tady srovnávání s Vyvolávačem deště. U mně 100%ně vyhrává Erin Brockovich. ()

Weirdman

Nebolo to zlé pozeranie a Julia Roberts dokonca vo mne vyvolávala aj sympatie, ale neoslovila ma natoľko aby som film dopozeral do konca a hlavne kôli nemu ponocoval... Preto ani nehodnotím, lebo som nevidel celý film, a pravdepodobne ani nikdy neohodnotím, pretože Erin už druhý raz určite vyhľadávať nebudem... ()

moviepill

Vynikajúci film, Robertsová hrá na úrovni, ale neodpustím si poznámku v duchu ako ju napísal aj "Rob Roy" - Oscar mal ísť Albertovi Finneymu. Bezpochyby. PS: Aaron Eckhart ako motorkár s trpezlivosťou veľkou ako mamut sa za seba tiež nemusí hanbiť. ()

gotham

Ne ne, to není můj šálek kávy. Zásadní problém byl, že Julia Roberts jako Erin mi byla krajně nesympatická. Jestli někoho pochválit, tak jedině Aarona Eckharta, ten byl opravdu hustej!!!! 40% ()

x_ander

Životní role pro Julii Roberts a skvěle vystavěné drama k tomu. Soderbergh prostě umí, když chce a 2 nominace za režii v jednom roce o tom svědčí. ()

Jamast

ta baba mě neskutečne vytáčela, nechápu toho motorkáře že se na ňu nev..ral, a už vůbec nechápu za co dostala oskara, nic zvláštního nepředvedla ()