Dannyho parťáci

• USA Ocean's Eleven (více)

Sotva je okouzlující zloděj Danny Ocean podmínečně propuštěn z vězení v New Jersey, pustí se do přípravy další velké akce. Hodlá vyloupit trezor kasina Mirage, který je považován za nedobytný. Dodávají se sem peníze z dalších dvou kasin patřících Terrymu Benedictovi. Společně s falešným karetním hráčem Rustym přesvědčí boháče Reubena, aby jejich akci finančně zabezpečil, a začne dávat dohromady tým složený z druhořadých kriminálníků různých specializací. Vybudují dokonalou repliku podzemních prostor kasina, kde trénují jednotlivé kroky loupeže. Rusty zjistí, že milenkou majitele je umělecká kurátorka Tess, bývalá Dannyho manželka. Přes všechny obtíže se plán rozjíždí. Saul se vydává za bohatého obchodníka a přesvědčí Benedicta, aby mu v trezoru krátkodobě uložil důležitou zásilku. Netuší, že v kufříku je zařízení, které lupičům pomůže proniknout do trezoru. Bratři Malloyovi pomohou dopravit do trezoru důmyslně ukrytého Jena. Linus do střežené zóny vstoupí jako kontrolor asociace heren a společně s Frankem ukradne bezpečnostní kódy. Odvážnou fintou pronikne do trezoru i Danny. Jeho parťáci otevřou sejf. Vše jde hladce. Pak zazvoní Benedictův mobil a Rusty majiteli kasina oznámí, že ho právě okrádají, že trezor je plný výbušnin a pokud nenechá lupiče odejít s osmdesáti miliony, přijde o všechno. Benedict však nehodlá o své peníze přijít. A to je chvíle, kdy udělá chybu, na kterou Danny čekal. (TV Nova)

Flego

Profesionálne natočená pohodovka s charizmatickým Clooneym, ktorý je hnacím motorom tohto projektu. Je vidieť, že všetky hviezdy sa náramne bavili a preto vzniklo svieže príjemné dielo. ()

anais

Typický film o bankovní loupeži. Nejprve se dá dohromady skupina na první pohled nesourodých frajerů, kteří pak svůj výkon dlouho secvičují, aby ho nakonec přes drobné překážky dovedli až do dobrého loupežného konce. Jsou dvě věci, kterými se Dannyho parťáci liší od filmů sobě podobných. Od těch horších se liší neuvěřitelnou stylovostí. Soderbergh dokáže vybudovat neuvěřitelně hravou atmosféru pomocí nápadité (leč nijak podbízivé) práce s kamerou, volbou skvělého soundtracku, bez kterého by tento film podstatně ztratil na svém kouzlu, a samozřejmě, nemalou roli na sympatickém vyznění filmu mají i slavné hvězdy, které se v něm objevují. Od těch lepších filmů žánru se liší naprostou převahou formy nad obsahem. Nejedná se sice o film, u kterého bych primárně vyžadoval logický příběh, ovšem tady je logika naprosto neznýámým pojmem, a u filmu, kde se jedná o značně komplikovanou loupež bych přece jen nějakou známku očekával. Naprosto nelogické je chování hrdinky, kterou hraje Julia Robertsová. Celou dobu svého bývalého odmítá, a nakonec, když zjistí, že její současný přítel by ji vymněnil za balík peněz, ona ho vymění za svého bývalého. Nebo- jak mohli zloději v čele s Bradem Pittem odejít s trezoru převlečeni za SWAT s taškami plnými peněz aniž by si toho Andy Garcia všiml? Odpověď jsem nenašel. Dalším problémem, který jsem s filmem měl, byla nedokonalost popisu jednotlivých členů Dannyho party. Vše se točí jen kolem Pitta a Clooneyho, ale třeba dva bratři, kteří mají na začátku (nevtipnou) scénu s velkým a malým autem, naprosto postrádají nějaký význam... Soderbergh natočil film, který ctí stylovost, ale nezbývá mu pro ni čas na příběh... ()

honajz

Hodně slabé tři, a to asi jen za ten konec. U některých postav jsem netušil, proč tam vlastně jsou. Samotné přípravy mi přišly, že musely stát víc, než kolik nakonec ukradli (replika kasina, drahé obleky, ubytování v luxusním hotelu pro 11 lidí, kamery...). Samotné provedení loupeže by vystačilo na kratší film, ale zase je dobře promakané prostředí a výprava. Okouzlení z Las Vegas, těch světýlek a pozlátek, je také patrné z každého záběru. Ten zápas v boxu je tam nějak navíc, zbytečně, vyčnívá. ()

poz3n

Film, který jsem snad tisíckrát viděl na části v televizi, ale doteď nikdy v celku. Zábavné, svižné. Nic proti ničemu. Uteče to jako voda, ale těžko to asi zanechá nějaký hlubší zážitek. Ideální film na víkendový večer. 7/10 ()

MM11

Spousta hvězd si společně užívá... Očekával jsem, že v podobném duchu se bude cílit i na publikum. Marně. Dannyho parťáci jsou skrz naskrz elegantní podívaná (Clooney je nezastupitelný), nádherně stylizovaná do bezproblémového světa líného kradení ve velkém. Od diváka se žádá, že tento svět přijme a bude se bavit dokonalým úsměvem postaviček ze společenských magazínů. Mohlo se stát, ale... Na tak mimořádně ležérní film mají Dannyho parťáci komplikovaně vystavěnou zápletku, kde na humor zůstává v záplavě podrazů až moc málo místa. Neklade se přehnaný důraz na klinicky přesné rozřešení v poslední sekundě, ta lakoničnost je příjemná. Nic víc než příjemný však tento snímek ani není (v tomto případě mi to nestaičlo, jindy ano) ()

Othello

Las Vegas bych asi podle tohohle filmu nevyloupil (a to je důležitá veličina, kterou od heist movies očekávám), nicméně takovéto filmy pro radost tvůrců i diváků nejsou ničím, čemu bych se bránil. Ale všimněte si, jak tou chytrou jedenáctkou hlavních postav Soderbergh umožňuje, aby každá hrála jeden herecký part a tak dohromady tvořila vlastně z hlediska hereckého výkonu jednu postavu. Prosté a vtipné. ()

ad-k

Umně vystavěná Soderberghova hříčka, která dokáže svou zápletkou po většinu stopáže bavit. Navíc herecké osazení je více než hvězdné. Příjemná, oddychová záležitost, ani o kousek víc. 60% ()

SOLOM.

Povedený filmeček plný hvězd i zajímavým scénářem. Původní film jsem nikdy neviděl, nicméně se po něm určitě podívám. Když se po boku seřadí takoví herci jako Garcia, Damon, Pitt, Clooney je úspěch téměř zaručený, zvláště když do party přiberete zručného kameramana a režisér to má v hlavě taky srovnáno. Když k tomu přidáte i pořádnou dávku humoru, jisté nadsázky, elegantnosti a především onu velkou touhu vybrat kasino, tohle prostě muselo vyjít. A taky, že vyšlo. ()

claudel

Z Dannyho parťáků čiší pozitivní energie a entuziasmus herců, kteří si hraní vyloženě užívají. Taková hvězdná sestava, jaká se sešla v celé sérii, se nalezne v malokteré sérii, natož filmu. Clooney, Pitt, Damon, Garcia, Roberts, Cheadle, Mac....Radost hledět na takovou partičku vychytralých zlodějů. ()

Ištván87

Hodně dlouho jsem se tomu filmu (záměrně) vyhýbal a přemluvit jsem se nechal teprve nedávno svým spolužákem (zdravím adams89). A nelitoval jsem. Film je zábavný, herci sympatičtí (i co se jejich hereckých výkonů týče) a za zmínku stojí i kvalitní český dabing se skvělým Janem Kanyzou tradičně dabujícím George Clooneyho. ()

ARI50

Skvělé obsazení a bravurní plán jen kdybych se aspoň víc bavil je to spíš jen o žvanění a to jsem dvakrát zvažoval své rozhodnutí. ()

becki_tu

Pohodový film s pohodovými herci, s nekončící zábavou, okořeněný několika povedenými hláškami a vybavený nutnou porcí potřebného nadhledu. Inteligentně udělaná krimikomedie, kterou jsem si dokázal užít a vychutnat od první do poslední minuty. ()

Bauer

Jeden z nejzábavnějsích filmů, co jsem za poslední dobu měl možnost vidět a zároveň nejsympatičtější jedenáctka, co se kdy ve filmu mohla vyskytnout. Od začátku do konce parádní zábava, která opravdu neztrací tempo. Žadné chození kolem horké kaše, jde se rovnou na přípravy jak vyloupit Casino. Žadné nudné dialogy, ba naopak dokonce i vtipné. Takže cca 2 hodiny utekly šíleně rychle. A to skvostné obsazení? No nádhera. George Clooney, Brad Pitt, Julia Roberts, Matt Damon, Andy Garcia, Bernie Mac a Don Chedle jsou hlavním lákadlem tohoto filmu. Navíc kdy a v jakém filmu se sešla taková plejáda kvalitních herců? Snad ani nikde. Tohle se Stevenu Soderberghovy opravdu povedlo ale jsem zvědav na druhý díl, který tak valné mínění nemá. Ale uvidím. ()

MeanWhile

Steven Soderbergh, akční klasik nezklamal, a natočil další bombovinu s komediálními prvky, který jsou vážně skvělý. Hlavní ale je, že se zde sešlo tak hvězdné obsazení, že to ani popsat pár slovy nejde. Brat Pitt, kterýho prostě z některejch filmů jako je Seven, Fight Club, úplně zbožňuju. Mat Damon, který se mi moc líbil z filmů jako třeba Hráči, Invictus, a patří k jedním z mých nejoblíbenějším hercům. A mnozí další. Celá skupinka byla dosti fajnová, a mě se moc líbila a u mě je to za pět hvězd, ikdyž si myslím a i spíše vím, že další dva díly si odnesou ode mě o hodně méně. ()

luka4615

Skvěle odsýpající “heist movie” se svižným scénářem a našlapaným obsazením. Steven Soderbergh zkrátka stvořil atraktivní zábavnou podívanou, u níž si její jednoduchou přímočarost a následnou velkou loupež budete užívat plnými doušky. Skvělá práce! (HBO Max) „Run and hide!” ()

Sawy

Přehlídka Hollywoodských es dopadla nad očekávání dobře.Dannyho parťáci jsou jedním z nejlepších oddychových filmů,který si můžete pustit opravdu kdykoliv.Žádný závažný děj ani nějaké depresivní momenty,prostě klasický popkorn,ale velmi zábavný.Charismatický George Clooney,sympaťák Brad Pitt a slušný záporák Andy Garcia.Jenom mi tam moc neseděla ta Julia Roberts.80 % ()

ScarPoul

Jeden z tých sofistikovaných filmov, ktorý baví a nepotrebuje na to ani akčné scény ani pôsobivý vizuál. Soderbergh je u mňa režisér, ktorého tvorbu nevyhľadávam. Príde mi neosobný, odťažitý a hlavne jeho príbehy idú mimo mňa. Ocean´s Eleven je ale výnimkou. Jednak je to hereckým obsadeným. Trio Clooney, Damon a Pitt dominujú nad všetkými. Ale zároveň je to celé podfarbené príjemnou hudbou, pekne napísanými dialógmi a má to niekoľko pôsobivých zvratov. Neskĺzava to do WTF momentov a celé si to drží zábavnosť( aj keď bez napätia) celú svoju dĺžku. Iste, také Italian job je rozhodne zábavnejšie, aj keď postráda inteligenciu Dannyho parťákov. Ale rozhodne je to lepší Soderbergh. A úprimne, vždy keď mám náladu, tak sa k tomuto filmu vraciam a užívam si ho stále rovnako. ()

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

21.01.2024

Není to tak dávno, co jsme tu psali novinky ohledně světa Dannyho parťáků. George Clooney (Gravitace) se totiž nechal slyšet, že existuje hotový scénář, který by byl přímým pokračováním posledního… (více)

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

Gosling a Robbie opět spojí síly

Gosling a Robbie opět spojí síly

20.08.2022

Hvězdy chystané Barbie Margot Robbie (Vlk z Wall Street) a Ryan Gosling (Blade Runner 2049) se znovu shledají. A to vlastně už velmi brzy, Gosling se totiž podle všeho čerstvě upsal chystanému… (více)