Temperamentní americký dobrodruh a voják cizinecké legie Rick O'Connell hledá v Egyptě své štěstí. Čirou náhodou objeví dávno ztracené Město mrtvých. Jeho objev je pro půvabnou knihovnici káhirského muzea a nadšenou egyptoložku Evelyn archeologický nález století. O'Connell dostane nabídku zavést Evelyn s výstředním bratrem Jonathanem do pouště. Evelyn touží objevit ztracenou Knihu mrtvých, Rick zase prahne po legendárním faraónově pokladu. Ruiny střežené bojovnými Tuaregy však skrývají děsivé tajemství - sarkofág s mumií staroegyptského kněze Imhotepa, jenž byl za svá provinění pohřben zaživa. Zemřel strašnou smrtí, byl sežrán tisíci brouky. Pokud by ho ale někdo oživil, znamenalo by to katastrofu pro celou zemi. Evelyn s Jonathanem a Rickem budou muset překonat strašlivé, životu nebezpečné nástrahy, uniknout příšerným kusadlům smrtících brouků a vést boj se starověkou sektou. A přesně ve chvíli, kdy mohou konečně nabrat dech, Evelyn nechtěně probudí Imhotepa. (TV Nova)

Nix

Je to velice zábavný film. Žánr dobrodružný tu má opravdu své místo a tady se putuje, pořád se tu něco děje a vraždí se mumie. Brendan mne baví, Rachel mu skvěle sekunduje a film má své kouzlo. Je to klasika, kterou by měl vidět každý. ()

Hellknight12

Skvelá klasika, ktorej nemám, čo vytknúť. Herci, hudba, scenár sú na veľmi dobrej úrovni. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 100%. ()

Ceberus

Jelikož to vypadá, že jsem dosud neviděl všechny díly, rozhodl jsem se projet celou sérii znovu. Upravuji své staré tříhvězdičkové hodnocení z roku 2012 na čtyři. Jde o klasickou indiana-jonesovinu, která svižně ubíhá a je i decentně kořeněna humorem. Vizuální efekty byly samozřejmě tehdy na přelomu tisíciletí spektakulární - zejména průhledné živé kostry by asi snesly srovnání s revolucí, kterou přinesl starý Souboj titánů. Po dvaceti letech už by ale efekty zasloužily nějaký remaster (brouci, pohyb koster). A možná bych se to ani nebál označit za film, který udal tón mnoha dalším následujícím dobrodružným filmům, lákajícím na akci, humor a vizuální efekty (Piráti z Karibiku). Pochvalu za výkon zaslouží kaskadéři, všiml jsem si několika poctivých scén. Rachel Weisz je tady ještě takové děťátko. Vždycky jsem si myslel, že hlavního záporáka odehrál Billy Zane, mno tak titulky mě vyvedly z omylu. Plus si zaslouží i John "Batiatus ze Spartaka" Hannah - často bývá složité zahrát komického nešiku tak, aby divákům nelezl na nervy - jemu se to naštěstí podařilo. A na rozdíl od nedávné Expedice: Džungle se Mumie tvořila ještě dobách, kdy neexistovala taková společenská atmosféra, aby bylo nezbytné z bratra hlavní hrdinky dělat gaye. A poznáma k Odedu Fehrovi - od tohoto filmu jsem si vždycky říkal, že by byl ideální volba jako komandér Sheppard, kdyby se někdy zfilmovával herní Mass Effect. ()

Belcarnen

Příjemná hudba, zajímavá variace na Indyho, příběh se spoustou chybiček i pořádných kopanců ... ale divák se u toho asi nudit nebude. ()

Dexx

Více než povedená variace na Jonese. Ten je sice stále nejlepší popcornové dobrodružství, ale Mumie rozhodně nikoho neurazí. Pokud chcete vypnout mozek a dvě hodiny se dobře bavit, je to film pro vás. ()

diabolique

Presne takto si predstavujem akcnu dobrodruznu komediu. Hned od zaciatku sa nastartujete a vychutnavate si to, kym ta jazda neskonci. Co viac k tomu treba?...mozno este popcorn a colu:) Brendan, Rachel aj "mumia" su dokonale zabavny a ani na chvilu som sa nenudil. Musim pochvalit aj super efekty a sikovnych strihacov, ktori mi nepokazili zabavu nejakymi zbytocne dlhymi a nudnymi scenami:) ()

Brusinka

Je v tom všechno, co potřebujete: Dobrodružství, romantika, humor, statečný hrdina, kráska v nesnázích i děsivá příšera. Je to béčko jak noha a na nic jiného si to ani nehraje. Přesto to má svůj půvab, kterým se liší od dalšího tuctu sobě podobných. Hrdina je poněkud svérázný, kráska poněkud potrhlá a příšera v mnoha scénách spíše groteskní. Je to stále béčko. Nicméně, velice zábavné béčko. ()

Nixon

To snad není třeba komentovat :) Typický 4 hvězdičkový film, který splňuje všechny kritéria, proč se na ně dívám. Je hloupý, ale koho to zajímá. Někoho možná, mě ne! Perfektně obsazené, dobré triky, nepůsobí to kýčovitě ani přeplácaně, má to krásnou mýtickou atmosféru a dobré akční scény. Ani chvílu se nenudím, i když to vidím už asi tak po stopadesáté. Typický 4 hvězdičkový film, u kterého nedokážu objasnit, proč nedávám tu pátou. 80-85% ()

Tiiso

Nenáročná zábavná komedie, kde se člověk zasměje a také trochu i toho napětí najde. Velmi dobrá audiovizuálnost je tahounem číslo jedna. Velká úhlopříčka a dobrý zvukový přednes dává příběhu jiné dimenze a laťku kvality zvedá bezesporu někam výše. Produkční záměr oslovit nejširší masu diváků je cítit ve všech aspektech filmu a tak je nasnadě, že jsem zde našel sympatického kladˇase, který má po boku neohroženou a svůdnou partnerku. Zažitý vzorec doplńuje zbabělec a zrádce, tajemný přítel z východu, který podává pomocnou ruku a v neposlední řadě originální záporák, v tomto případě dobře udělaná mumie, která po několika tisícech letech opět ožívá a pokračuje ve své cestě destrukce a i, tak jak se na správný dobrodružný snímek sluší a patří, sebedestrukce. a to sebedestrukce ve velkolepém závěru. Film je plný akčních scén a humorných okamžiků. Mumie je klasický produkt hollywoodu, ve kterém producenti a celý filmový štáb zúročuje nabyté zkušenosti z předešlých úspěchů a nic nenechávají náhodě. Snímek je proto tedy vlastně jen průměrný, ale rozhodně svým pojetím neuráží a mě dokázal i hodně pobavit. Výkony hlavních představitelů jsou odvedeny poctivě a od Frasera jsem se dočkal i velmi kvalitího přednesu. ()

marlon

Vydarená variácia na Indyho dobrodružstvá (a s viacerými charizmatickými postavami), efektívne spojila tému atraktívnej egyptskej mytológie s remeselne zručnými akčnými scénami a najmodernejšími zvláštnymi efektmi. Nechýba humor, ani originálita, takže tutová pohodovka. ()

Astrebleue

Můj první film z půjčovny mě napoprvé okouzlil, jak už to v dětských letech bývá.S postupem času se na to dívám rozumněji, ale moje nejoblíbenější postava se nemění, neboť ta mumie má fakt charisma,mmm! ()

Ogrb

Skvostná zábava napoprvé, skvostná zábava napodruhé a skvostná zábava napořetí. Na tenhle film se můžu dívat furt a nikdy mě neomrzí. 9/10 ()

Shredder

Mumia ma vybornu atmosferu a film ubieha tak hladko, ze aj ked som ho videl nespocetne vela krat nikdy ma nenudi. Fraser sa z "trcina" pretransformoval na nebojacneho dobrodruha so zmyslom pre humor a s Rachel Weiszovou tvoria skvely par. Zatial asi najvydarenejsi Sommersov film. ()

haffen

Popravde, až by tam nehral môj neobľúbený herec Fraser, ktorému neviem nikdy prísť na chuť a skôr ma jeho ksicht desí ako teší, tak dám o jednu hviezdu naviac. Inak filmu nemám čo vytknúť. Podarený "predchodca" Pirátov z Karibiku. Múže byť. 75% ;) ()

Izz

Naprosto kouzelná záležitost,která mě nepřestala bavit ani po zhruba padesátém zhlédnutí a z toho usuzuji,že mě asi bude bavit pořád.Nedokážu pochopit,kde se ve Stephenu Sommersovi vzalo tolik citu a střídmosti,že dokázal natočit tak úžasně zábavný,přitom ne přeplácaný a velmi vkusný dobrodružný film,který ctí všechny atributy žánru,občas přitlačí na temnější atmosféru,ale vždy si udrží nadhled,vtip a šmrnc.Brendan Fraser je průměrný až podprůměrný herec,ale tady vytvořil s jako vždy skvostnou Rachel skutečně pomilováníhodnou dvojici,mezi kterou to jiskří úplně samo.Jeden z nejkouzelnějších hollywoodských blockbusterů všech dob a film,který se může bez obav řadit k největším klasikám žánru. ()

Smerfetka88

Jak už bylo napsáno, je to milá oddechovka na sobotní večer. Absolutně bych to nesrovnávala s Jonesem, jak tady několikrát zaznělo, má to svůj styl. Dobře se mi na to dívalo kvůli prostředí, občasným vtipným hláškám a líbila se mi doba, do které to bylo zasazené. Dokonce mi v tom nevadily ani ty přiblblé úculy, které na sebe Brendan a Rachel házeli, nějak mi to tam zapadalo. A přestože bylo všechno tak, jak mělo být, nějak to nebylo na víc jak 3*. ()

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Mumie s Cruisem potvrzena

Mumie s Cruisem potvrzena

22.01.2016

Studio Universal má za sebou díky Jurskému světu nebo Rychle a zběsile 7 vynikající rok. A nejspíš se mu bude dařit i dál, na letošek totiž chystá Warcraft nebo pátého Bournea a v roce 2017 rozjede… (více)

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014