nettopyrek

Technická stránka filmu je jistě špičková a Spielberg je můj oblíbený režisér, nicméně tentokrát se do mého vkusu úplně netrefil... Možná nebýt "Tenké červená linie", udělil bych plný počet , ale Malickovo dílo se mi zdá poněkud uvěřitelnější... ()

lisma

Poprávu jeden z nejlépe hodnocených válečných filmů historie kinematografie. Scéna vylodění je přímo elitní podívaná a při ní člověk opravdu tají dech, protože je neuvěřitelně realistická. Duo Spielberg - Hanks tuto spolupráci dále zužitkovalo i v seriálech s tématikou druhé sv.války, kažopádně Vojín Ryan a je v této oblasti minimálně po stránce věrohodnosti dobové atmosféry revoluční film. ()

bugnini

Práve som si tento majstrovský kúsok opätovne pozrel a už mi nedalo, aby som niečo nenapísal. No je to brilantný vojnový film. Vojnovej kinematografii sa venujem už dlho, videl som veľa vojnových filmov a tento je u mňa jasne medzi prvými troma najlepsšími. Nechcem ho porovnávať s inými skvelými snímkami, pretože sa to nedá. Je to skutočne "lahôdka". Skvelí herci, réžia, kamera, hudba, kostýmy (na ktoré som u vojnových filmov náročný) sú dokonalé. Pátral som trocha po mieste, kde sa odohrala záverečná bitka, no nenašiel som ho. Dalo by sa to zistiť zo scény, kedy Cpt. Miller (T. Hanks) prechádza cez námestei v zničenom mestečku Ramel, kde strážili most. na stene jedného domu je šípka v ľavo do mesta Periers, ktorá oznamuje, že je to vzdialené 7 km a nad ňou je šípka doprava, ktorá oznamuje smer cesty do Cherburgu. No nepodarilo sa mi to miesto vypátrať a chcel by som vedieť, či tvorcovia použili reálne mestá, ba dokonca skutočné bojové postavenia. Záverečné posolstvo Cpt. Millera vojakovi Ryanovi môže nepozornému divákovi uniknúť, ako napr. mne poprvýkrát, keď som tento film videl ako malý chalan. Myslím, že téma 2. svetovej vojny nám má ešte čo ponúknuť, dokázal nám to tento film, ktorý pre mňa nie je len zmesou bitiek, prestreliek, akčných scén, ale u mňa radikálne zmenil pohľad ne vojnu ako takú. Ďakujem všetkým, ktorý sa na tvorbe tohto filmu zúčastnili za tento skvost vo vojenskej kinematografii. ()

Honzad007

Je škoda, že se do filmových dějin tento film zapsal hlavně úvodní scénou z Omaha beach, která by jako patřila do jiné galaxie. A škoda to opravdu je, protože i zbylá část filmu je výtečná. Neexistuje lepší film, která by tak naprosto výstižně vyjádřil slovo VÁLKA. Nejlepší válečný film, s nejlepšími výkony hlavních hrdinů a hlavně s nejlepší režií od Mistra Stevena! ()

OsuDNR

Moj naojblubenejsi vojnovy film, s jednym s mojich najoblubenejsich hrecov Tomom Hanksom o najznamejej operacii 2.sv vojny. Zobrazenie 6.juna.1944 bolo tak neuveritelne zobrazene ze som prestal dychat.Vyborne natočené, skvele efekty a vyborne herecke vykony.Pre mna najlepsi vojnovy film. ()

Insomniac

Tu by som dal päť hviezdičiek aj keby to skončilo hneď po úvodnom (25 minútovom:) vylodení v Normandii. Skoro som tam s nimi bol... Jeden z najlepších, ak nie najlepší vojnový film. ()

Tristanian

Výborně natočený válečný film s neskutečně dementní zápletkou. Právě ta mi v paměti zůstala spolu s úchvatným vyloděním. ()

Zeddi

Co ještě dodat? Jednoznačně můj nej nej válečný film. Jednoznačně nejlepší ztvárnění vylodění v Normandii co jsem kdy na plátně v kina viděl. Naprosto jsem se vcítil do role vojáka, který po otevření předku lodě kouká na to jak mu těžký kulomet kosí kamarády a ví, že na 99% ho čeká stejný osud ještě než jeho bota dolehne na pláž. Takové pocity a mrazení v zádech ve mě dokáže vzbudit jen Steven Spielberg. ()

Ajay

Válečná podívaná pod režijní taktovkou Stevena Spielberga. Vylodění v Normadii je moc pěkně zpracované, na téhle pláži bych se v oněch časech nerad coural, ani nikde poblíž, prostě masakr... ()

Brainback

Větší vojenský brak svět neviděl. Četa amerických vojáků se vydává zachránit vojína Ryana, který je na druhém konci nepřátelských vojsk. Vojín Ryan je ale drzý spratek, kterému je na tomto místě dobře a nechce odejít. ()

freEDelL

No abych se přiznal, na tomto filmu se mi nejvíce líbí Day-D. Jak to bylo celé natočeno a ztvárněno. Ten postup jednotky skrz Normandii byl pro mne takový malý bonus. Nemohl bych říct, že by se mi zbylá část filmu nudná nebo tak, ale film je pro mne velice zajímavě natočený, jako kdyby to gradující finále bylo úplně na začátku a ten příběh až posléze. Možná proto má pro mě tento film takovou hodnotu. Kdo jej neviděl, má hodně velké mezery co se týče válečné kinematografie. Ale na závěr bych tento film popsal tak, že je potřebné mít na něj náladu. Ale ode mne určitě 5*. ()

paniColombova

Úžasně natočený velkofilm. Oceňuji kameru, zvuk, střih, efekty,.., ale přece jen to bylo na mě až příliš válečné. Moc silné kafe, ale jinak jak říkám vynikající válečný film. ()

ironivan

Skvělý film Stevena Spielberga který přinesl revoluční chaotickou kameru,paradně natočený jak ze strany efektu tak ze strany hereckých výkonu,tento film je prostě klasika. ()

tamadas

Ohromě dojemné, strhující a velmi pěkně udělané. Tom Hanks září na plné čáře a mě nezbýá nic jiného než za pět ()

KacHnAop

Po výborném Schindlerově seznamu, se Spielberg opět vydal do válečných vod a za jeho rozhodnutí, mu musíme být vděční. Pokud je film zpracován takovým způsobem jak to předvedl Spielberg, divák na zážitek, který mu Zachraňte vojína Ryana poskytl, nezapomene. Doporučuji už jen díky skvělým hereckým výkonům Tomů Hankse a Sizemora. ()

Kada80

Začátek skvělej,ale pak ten příběh?Na záchranu jednoho vojína vyšlou 8 chlapů o kterém ani nikdo pořádně neví kde je.Pak ho teda jakože najdou a on zas hrdinsky nechce odejít a z toho jsem se zase málem pozvracel.Co to zase mělo být pane Spielbergu?Prostě mě to nevzalo.Tenká červená linie byla mnohem mnohem silnějším zážitkem. NEZAPOMENUTELNÉ: Vylodění v Normandii ! 60% ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

14.02.2023

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018