Rocky Balboa doprovází svého přítele Apolla Creeda do ringu při zápasu proti ruskému boxerovi Ivanu Dragovi. Drago je na Creeda příliš silný a bohužel ho v zápase zabije. Balboa se viní z Creedovy smrti a je odhodlán Draga porazit. S pomocí Creedova bývalého manažera Dukea odcestuje do Sovětského svazu, aby se s Dragem utkal. (Filmbox)

bangee

Vše, co bylo nejlepší v celé sérii, se zde objevuje v celé kráse. Samozřejmě, že celkově je příběh dnes již mimo mísu, musíme to brát s nadhledem, nicméně je to nejlepší díl z celé Rocky série. A postava Draga je masakrózní. ()

Páně

No dobrá, ale málem jsem se pominul z toho jak byly některé scény přitažené za vlasy. Nejvíce okolo konce. Nevím jestli se tak primitvní hesla a křečovité scény dají brát vůbec s nadhledem. ()

jenjan

Na slovo skoupého Ivana Draga bolševici po zápase určitě zavřeli a zrovna v době kdy to vypadalo, že něco začíná cítit. Na druhou stranu Sly dávno utopený ve vlastní šťávě totálního patosu tak dlouho přesvědčoval sebe a své okolí, že tohle je to správné, až tomu podlehly i placaté sovětské čepice. Pro mě je však vítězem právě Dolph Lundgren, který démonicky ztvárnil Ivana Draga, postavu zdánlivě nemluvící, nemyslící, necítící, v závěru však v sobě procitnoucí. ()

Wyder

Nejlepší Rocky a asi i nejlepší Stalloneho film.Dnešní generaci to už tolik asi nepostihne, ale já jsem na tomhle vyrůstal a prostě si to vždycky rád pustím... Nejlepší je proto, že v něm je jak Rocky a Apollo, tak hlavně Ivan Drago v podání Dolpha Lundgrena. Asi tomu také pomohlo to, že téma SSSR x USA bylo v dané době hodně aktuální... ()

Man Seger

80%? WTF? v prvej polovici filmu som si uvedomil, že sledujem ten istý film lenže štvrtý krát a z iného uhlu pohľadu a druhú polovicu som prespal... ()

Pr4d3d

Rockyho odveta za Apolla. Jeden z lepších dílů ve kterém "září" Dolph Lundgren, který mi připomínal spíš terminátora než boxera. ()

char_t

No já nevím. Tohle že má být nejlepší díl série? Box je ještě méně reálný než obvykle (ani jeden blok za patnáct kol?), všudypřítomná propaganda mění hloupé, zatvrzelé a zaostalé Rusy na fanoušky USA a do toho český dabing přes písničku a ruštinu. Slabší tři hvězdy. ()

crha

Role, která DL zákonitě musela katapultovat mezi akční elitu. Po jedničce jednoznačně a neohroženě nejlepší díl. ()

Hapretor

Pro mě nejzáživnější díl. Nejlepší. Je sice blbý, ale pořád se tam něco děje. A ten paradox v tréninku? To je krása! ()

Heroine

Já náhodou vážně obdivuju, že je někdo schopný pořád vymýšlet nový způsob toho stejného příběhu, a to navíc tak, že je to pokaždé jiné, a pokaždé zábavné. Je to pokaždé o něco větší výzva, pokaždé o něco drsnější tréning, a pokaždé o něco silnější motivace. Apollo umřel!! To mne docela překvapilo, a samozřejmě si tím Drago u diváků pojistil místo záporáka. Takže se mi to líbilo. A poučení? Sibiřská divočina je lepší než jakákoli posilovna! ()

helloween93

Dnes již legendární film z 80. let a jedno z nejznámějších sportovních dramat vůbec.Tohle není jen souboj Rockyho a Draga, ale souboj USA a SSSR. Drago je zde vyobrazen jako dokonale nadopovaný stroj sloužící k ničení soupeřů. Ten politický kontext je z tohohle filmu cítit až moc. Nejvíc mi dostala Dragova hláška: "Musím tě zlomit". Zlaté 80's. ()

MickeyStuma

V polovině 80. let byl Sylvester Stallone na vrcholu a bylo to znát ve všech směrech. Čtvrtý díl Rockyovské série je jiný. Je už koncipován jako ryze akční sportovní film. Určité životní poselství se i zde vyřkne, ale box už je to hlavní, o co jde především. Stejně tak jako u třetího dílu Ramba, i zde Sly velmi citelně zasáhnul do politiky, což výrazným způsobem zvýrazňuje mírovým projevem na konci snímku po vyhraném zápase. Povstane a zatleská i sám Gorbačov, který se šel na zápas podívat. Na filmu je znát technický pokrok a z boxu se stala ohromná komerční show. Tímto filmem vstoupil s velkou vervou do filmového světa Dolph Lundgren, jehož pojetí sověta Dragona je nezpochybnitelné a Sly udělal velice dobře, že ho do této role angažoval. Neporazitelná vysoká blond mlátička byla skutečným vyobrazením sovětského myšlení studené války. Snímek je podporován i mimořádně povedeným soundtrackem, který byl vytvořen velice zodpovědně. Nejkratší díl s celé série je adrenalinový dechberoucí snímek, který dává veliký důraz na akci a který svým pojetím dává najevo, jak má vypadat správný sportovní film. ()

BeranSon

,,Musím tě zlomit!" ,,Prohraješ!" ,,Není to člověk, je jako kus železa!" ,,Necítíš bolest." Tak teď už je to oficiálně potvrzeno! Sága o nezlomném boxerovi těžké váhy Rocky je nyní mojí nejoblíbenější filmovou sérií všech dob. První tři díly bylo o nezlomnosti a lidské vůli, jenomže čtyřka přináší úplně nový směr tohoto žánru. Už se nejedná o pocity, stavy a vědomí, ale o vrcholovou akci a POMSTU! Pomsta žene Rockyho Balbou za hranice svých možností a říká nám že pro POMSTU půjde hrdina kamkoliv a projde si peklem, POMSTU staví dokonce i před rodinu! ,,Projdeš si peklem, tím nejhorším snem, ale na konci budeš nejvýše!" Italský hřebec proti sobě dostává nejambicioznějšího filmového záporáka všech dob a to sice Ivana Draga, jehož postava odstartovala úplně novou éru záporáků. Chladný, nebojácný a tichý Dolph Lungdren nahání hrůzu a i když to není můj oblíbený herec, tak tato role je zahraná božsky. Těžko bych čekal že dokáže ještě někdo zastínit všechny předešlé Rockyho rivaly. Tréninková sekvence je výtečná podnět příroda X vývoj je skvostný, jenže tvůrci se chtěli od původní trilogie odtrhnout až příliš tak při trénování dali méně účinné skladby. Tak moc bych chtěl aby celá sekvence byla doprovázena originálním The Rocky Theme ale nepodařilo se. První půlka je geniální! Finální boj to už je čistokrevná válka, intenzivní a nadupaný orgazmus že pocity při něm jsou jako na houpačce. S jistotou nikdo kdo neviděl film předem vědět jestli vyhraje David nebo Goliáš. Rocky IV je ztělesněná akce, některé záběry (Rocky drží mltvého Creeda a hledí na Draga) nemají chybu a při jízdě v autě a toku vzpomínek jsem šel úplně do kolen. ŽÁNROVÍ SKVOST, KTERÉMU CHYBÍ JEN MÁLO DO DOKONALOSTI PRVNÍHO DÍLU. - 10/10 - ()

P.J.2

Po čtvrté ale trochu jinak, nejlepší díl v sérii a první velká meta Dolpha Lungrena. Nadčasová záležitost, která ani po letech nezrezaví. ()

GOREGASM

Ruská robotická mašinérie vs. Americká macho show. Střet dvou světů na ploše boxerského ringu. A nakonec Drago vs. Balboa. Je moc zajímavé, jak film vyznívá po tolika letech, kdy nejprve železná opona na první pohled nenávratně spadla, aby jsme v současné době vnímali velmi intenzivně nejen rudé tkalcovské stavy, které ji dávají novou podobu. Sly pojal tuto konfrontaci tak, že se divák ani chvíli nenudí, nebojí se jít do zásadního rozhodnutí s Apollem a celkově šroubuje napětí před závěrečným mačem velmi vypjatým a intenzivním způsobem, kdy dává sobě i Dolphiemu před i za kamerou setsakramentsky zabrat. Pasáž v níž oba trénují v přesně obráceném gardu, než by nezasvěcený pozorovatel očekával, je hned po závěrečném fightu highlightem celého filmu. Na Slye urputně se brodícího sněhem je pohled k nezaplacení a má to stejně jako celá čtyřka šťávu. 85% ()

Ombak▼Penari

Produkt osmdesátých let se všemi klady i neduhy, těžko dnes hodnotit. Dnes bych řekl, že je to vyloženě debilní, ale vidět to před lety, asi bych mluvil jinak. Nicméně Dolph Lundgren byl skvělá trefa do role Ivana Draga, to se musí i po těch letech ocenit. ()

Besyn

Můj nejoblíbenější Rocky,zejména díky dokonalému závěrečnému souboji,který je samozřejmě nesmyslný (takové pecky po celých 15 kol by nikdo na světě nemohl přežít),ale tak našlapaný jak jen to jde.Musím taky vyzdvihnout scény tréningu,které jsou zde vůbec nejlepší z celé série.A ten ubohý a nesmyslný politický podtext mi vlastně nikdy moc nevadil,i když přiznávám,že je to místy síla. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (více)