Ztraceni

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2004–2010), 88 h 30 min (Minutáž: 40–105 min)

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Yunjin Kim, Daniel Dae Kim, Michael Emerson, Dominic Monaghan (více)

Série(6) / Epizody(117)

Stroskotanci, ktorí prežili haváriu lietadla na mysterióznom ostrove uprostred oceánu tisíce míľ od civilizácie, nemajú nádej na záchranu - sú stratení! Stratili sa aj vo vlastných životoch, pretože mučivé tajomstvá, ktoré si priniesli ukryté hlboko v duši, už nemôžu vyhnať a desivé skutky napraviť. Zomreli a musia začať odznova. Nové extrémne dobrodružstvá z nich prekvapivo vyplavujú tie najlepšie aj najhoršie vlastnosti, úžasnú vnútornú silu či netušené schopnosti. Ale ak všetko na svete má svoj zmysel a nič sa neodohrá bez príčiny, prečo to všetko musia prežiť? Je všetko naozaj také, ako sa zdá? Záhadný ostrov začína vydávať svoje tajomstvá... Sledujte najlepší americký dramatický seriál roka 2005, ocenený prestížnou soškou Zlatý glóbus a troma cenami Emmy!
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, ostalo uväznených na mysterióznom ostrove kdesi uprostred oceánu, tisíce míľ od civilizácie. Pomoc neprichádza, pretože šesť hodín pred haváriou lietadlo stratilo spojenie, neplánovane zmenilo kurz a letelo tisíce míľ neznámou trasou. Ak ich niekto skutočne hľadá, potom zbytočné pátra v celkom iných končinách našej planéty. Prvé, čo doktor Jack Sheridan (MATTHEW FOX) po prebudení pocítil, bola pálčivá bolesť. Potom si všimne páliace slnko, bambusový les, dym a najmä všadeprítomný krik a plač ranených. Spoločne s vedomím prichádza aj hrôzostrašné pochopenie situácie lietadlo, ktorým cestoval, pravdepodobne havarovalo. Lekársky inštinkt mu napovedá, že ľudia potrebujú jeho pomoc. Stroskotanci prehľadávajú miesto núdzového pristátia a zistia, že sú na ostrove, kde prevláda neprístupný terén. Ani počasie tu nie je najprívetivejšie. Nepriestupnou džungľou sa navyše preháňajú tajomné tvory, ktoré nepatria k žiadnemu živočíšnemu druhu, ktorý by kedy niektorý z nich poznal. Najväčším problémom je však rôznorodosť samých stroskotancov, ktorých rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt i morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy Jacka a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ) mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Ak chcú zmätení a zranení ľudia prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Je jedno, kým sme boli a čo sme predtým robili. teraz sme všetci zomreli a musíme začať znova. Nájdite spôsob, ako prispieť, pretože nikto sám neuspeje. A ak spolu nemôžeme žiť, zomrieme sami. Ostrov je zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev a mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si stroskotanci nesú aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Stroskotanci sa pokúšajú nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú silu a schopnosti, o ktorých predtým ani netušili. Pri prehľadávaní trosiek lietadla objavia rádiovú vysielačku a nádej na skorú záchranu vleje všetkým stroskotancom novú krv do žíl. Tajomný ostrov však zároveň vydáva ďalšiu zo svojich záhad počas pátrania narazia na kovové putá, zbraň a predovšetkým zviera, ktoré by nemalo v tunajšej tropickej klíme prežiť ani deň...
Najsledovanejší dramatický seriál americkej stanice ABC v roku 2005, ktorý už dve sezóny fascinuje divákov na celok svete, okrem množstva iných ocenení získal v roku 2005 aj Emmy Awards v šiestich kategóriách (z 12 nominácií) ako najlepší dramatický seriál, réžia, kasting, hudba, kamera a vizuálne efekty. 16. januára 2006, na odovzdávaní prestížnych cien Zlatý glóbus (63. Annual Golden Globes) v Los Angeles, seriál LOST zvíťazil v kategórii Najlepší dramatický televízny seriál roka 2005 (a porazil pritom ostané nominované seriály CommanderIn-Chief, Grey´s Anatomy, Prison Break a Rome). Druhú sériu seriálu LOST nominovali ešte v dvoch ďalších kategóriách za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Naveen Andrews) a najlepší herecký výkon v dramatickom televíznom seriáli (Matthew Fox). Dramatický seriál Nezvestní nakrúcali pre televíznu spoločnosť ABC od marca 2004 a prvý diel videli americkí diváci v októbri toho istého roka. Netrvalo dlho, a práva na vysielanie si zakúpilo viacero televízií na celom svete. V Spojených štátoch zožal seriál veľký úspech, vďaka 18,7 miliónom divákov sa stal najsledovanejším dramatickým počinom stanice ABC od roku 1985, hovorí Tom Davidson, riaditeľ distribučnej spoločnosti AXN pre strednú Európu. Sme presvedčení, že divákov priam priklincuje do kresiel. Jedným z tvorcov seriálu a producentom je J. J. Abrams (za réžiu prvých dvoch epizód dostal Emmy Awards za réžiu), ktorý je známy aj vďaka seriálu Alias či scenármi k mnohým filmom. Jeho zásluhou je seriál plný dramatických zvratov a napätia, nazerá hlboko do ľudského vnútra, kde sa ukrývajú aj tie najhoršie tajomstvá. Seriál nakrúcali na Havaji. Dvojhodinová pilotná snímka stála približne 10 miliónov dolárov, a je tak jedným z najdrahších televíznych projektov v histórii. Iba doprava kusa havarovaného lietadla stála vyše 250-tisíc dolárov. Na scenároch sa podieľalo niekoľko autorov, ktorá nikdy vopred nevedeli, do čoho idú. Počas tvorby museli uplatniť znalosti z mnohých vedeckých odborov, napríklad zo sociológie, ktorá mi pomáhala vytvoriť interakciu medzi jednotlivými postavami. Keď sa začalo nakrúcanie, väčšina z tvorcov scenára si ešte stále nebola istá, ako bude dej a osudy stroskotancov pokračovať. Dôkazom je napríklad postava doktora Jacka Shepharda (MATTHEW FOX) pôvodne mal zomrieť hneď v druhej epizóde, ale tvorcom sa ho uľútostilo, a razom sa tak z neho stala jedna z najvýraznejších postáv seriálu. Veľa pozoruhodností sa udialo aj počas kastingu. Ako príklad poslúži kórejská herečka Yunjin Kimová, ktorá mala hrať pôvodne Kate. Rola však už bola obsadená, ale autori nechceli o Yunjin prísť, a tak jej napísali úlohu šitú priamo na telo. Každá epizóda sa sústreďuje na dôležité detaily života a minulosti jednej z postáv. Až vo chvíli, keď sa jednotlivé čriepky poskladajú, môže divák pochopiť, prečo jednotliví hrdinovia konajú a správajú sa, ako to vidí pred sebou na obrazovke.
Postavy
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, je uväznených na opustenom, v oceáne stratenom ostrove. Ak chcú prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Taký je začiatok nového seriálu Nezvestní, ktorí fascinuje milióny divákov na celom svete. Netreba sa čudovať, veď príbehy o stroskotancoch, ktorí riadením osudu stroskotali a zostali uväznení na opustených ostrovoch uprostred oceánu, fascinujú človeka už oddávna. Samozrejme, v dnešnej dobe satelitov, keď je možné zistiť, ako je niekto oblečený na inom kontinente, a keď stačí dotknúť sa niekoľkých tlačidiel na telefónu a dovoláte sa na druhý koniec sveta, sa zdá niečo také priam nemysliteľné. Novodobým stroskotancom predsa stačí nájsť si len úkryt a počkať tam na najmodernejšie vybavených záchranárov, ktorí im o niekoľko hodín poskytnú všetku potrebnú lekársku starostlivosť, stravu a sprostredkujú aj kontakt s vydeseným príbuzenstvom. Nie vždy však všetko beží podľa zabehnutých pravidiel a schém. Postavy seriálu sa o tom veľmi rýchlo presvedčia. Nielenže je ostrov, na ktorom uviazli, zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev, ale mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si nesú stroskotanci aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Najväčším problémom je však ich rôznorodosť. Stroskotancov rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt aj morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy lekára Jacka Sheridana (MATTHEW FOX) a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ), mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Stroskotanci sa pokúšajú v troskách lietadla nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú schopnosti a silu, o ktorých predtým ani netušili. Prvá séria seriálu zachytáva štyridsať dní v živote stroskotancov. Istá podobnosť s biblickým motívom nie je vôbec náhodná. Napríklad Kate Austinová (EVANGELINE LILLYOVÁ) sa nikdy predtým nestretla s nejakými zdravotníckymi kurzami, teraz obväzuje a zašíva rany ako skúsená sestra s mnohoročnou praxou. Svojím nezameniteľným zmyslom pre humor a optimizmom všetkým dodáva odvahu srdnatý Hugo Hurley Reyes (JORGE GARCIA). Charlie Pace (DOMINIC MONAGHAN) je pohasínajúca rocková hviezda s mnohými tajomstvami z minulosti i prítomnosti. Sayid Jarrah (NAVEEN ANDREWS) zase musí bojovať so zažitými rasovými predsudkami, ktoré si priniesol z rodného Stredozápadu. Tŕňom v oku je mu predovšetkým kórejský pár Sun a Jin Kwonovci (YUNJIN KIMOVÁ, DANIEL DAE KIM), ktorých od ostatných cestujúcich delí nielen bariéra kultúrna, ale aj jazyková. James Sawyer Ford (JOSH HOLLOWAY) medzi ostatných tiež príliš nezapadá, môže za to najmä jeho ustavičné fabulovanie a preháňanie. Michaela Dawsona (Harold Perrineau) čaká na ostrove zoznamovanie sa so svojím deväťročným nevlastným synom Waltom Lloydom (MALCOLM DAVID KELLEY), ktorého dostal do opatery, pretože mu chvíľu pred cestou zomrela matka, Michaelova exmanželka. Záhadnou postavou je John Locke (TERRY O´QUINN), tajuplný muž, ktorý je s ostrovom zviazaný akýmsi osudovým putom. Nechýba ani egocentrická Shannon Ruthefordová (MAGGIE GRACEOVÁ), ktorá je schopná robiť si pedikúru aj vo chvíli, keď okolo nej zomierajú ľudia, a jej hádavý a hašterivý brat Boone Carlyle (IAN SOMERHALDER). Pozoruhodnou postavou je aj mladučká Claire Littletonová (EMILIE DE RAVINOVÁ), ktorá je v deviatom mesiaci tehotenstva a pripravuje sa na nastávajúcu úlohu matky... (oficiální text distributora)

Nyck

Lost jsou kultovním seriálem, ať si říká, kdo chce, co chce. Tajemno, mysteriózní zvuky, neobyčejné charaktery jednotlivých postav a parádní scénář na úžasných lokacích. To je to, co si budu pamatovat z Lost. A že byly poslední dvě série jen něčím navíc? Je to možné, připouštím, že kvalita šla trochu dolů. Nicméně, pořád byli Ztraceni nadprůměrným seriálem, kde jsem hltal každé nové tajemství, každou novou nápovědu k vyřešení "neřešitelných" záhad. Cestovaní časem bych možná vynechal, ale nevadilo mi tam. Lost zůstanou kultem. Chápu však, že jsou dvě skupiny lidí. Jedna Lost zbožňuje, druhá je nenávidí. Jsem rád, že jsem členem té první. ()

lucascus

1. série - dokonalost sama, na trhu se seriály se objevuje nový žánr, 2. série - na scénu přicházejí osudy přeživších ze zadní části letadla a seriál začíná být ještě více napínavý, 3. série - záhada "Těch druhých" se začíná rozmotávat, pořád slušný kus práce, 4. série - záchranáři nejsou záchranáři? další napětí na scéně, 5. série - Ztraceni v minulosti a dharmě, 6. série - začala docela zajímavě, postupně se však Ztraceni opravdu začali ztrácet a poslední díl zazdil úplně všechno. Tedy ve zkratce - prvních pět sérií hodnotím za pět hvězdiček, tu poslední (kvůli závěrečnému dílu) asi tak za tři. Ale budiž, i tak je to nejlepší seriál všech dob. :) ()

sskrblik

Líbí se mi námět - skupina lidí ztracená na neznám ostrově, tím to ale bohužel pro mě končí. Finální podoba už se mi vůbec nezamlouvala a to jsem se snažil si seriál oblíbit, ale bylo to pro nestravitelné. ()

yeniczek

Tak a je konec.. Konečně sem po těch letech můžu napsat komentář bez toho, aniž bych měl výčitky svědomí, že na to jednou zapomenu a bude tu hodnocení jen pro první série.. Ke konci může obsahovat SPOILERY! 1. série: Úžasná, člověk netuší, co se děje jde jen o přežití, lidé začnou být vražděni Druhými, kdo jsou, co jsou tajemné zvuky na ostrově, co to Locke sakra viděl, bunkr, lední medvěd a další.. 2. série: Druhá půlka letadla, setkání s Druhými a s Desmondem, máme tu tlačítko a super finále s ním, "I´m Henry Gale from Minesota" si pamatuju dodnes.. Michael je svině, byl jsem na něj naštvanej neskutečně:) 3.série. Zatím nejslabší, klece, druhý ostrov, Druzí, Dharma autíčko, Juliet, operace, záchrana přichází - po slabší sérii dobré finále, které opravdu natěší na další vývoj, nejsmutnější úmrtí seriálu.. 4.série: Má neskutečný spád daný omezením díky stávce! 5.série: Pokračuje a cestování v čase je nakonec hodně cool:) Doslova výbušné finále s inverzním nápis LOST potěšil. 6. série: Hmm.. Zmatky střídají dobré epizody, člověk netrpělivě čeká na vysvětlení, které dlouho nepřichází a když se najednou z ničeho nic objeví působí jaksi.. zvláštně.. Křišťálovou studánkou, kde vůkol hustý bambus mě tvůrci dosti zaskočili.. Dobře jedeme dál, vysvětlí se to ve finále.. No.. Nevysvětlilo:) Popravdě díky konečnému vyznění seriálu snížím počet hvězd na 4, ale musím říct, že cesta k finiši, ať je jakkoliv rozporuplný, byla tak poutavá a neskutečná, že to člověk prostě jen tak pominout nemůže:) - a ne, nenaštval mě poslední výborný díl... Ale už díl Across the sea, kde se odhalilo tajemství ostrova. ()

drake31

Seriál s ktorým som žil 6 rokov, a ani na moment ma neomrzel, i keď som po skončení prvých dvoch sérii ktoré boli odvysielané v TV skončil s pozeraním, vždy som dúfal že prídu aj ďalšie. Minulý rok som sa dočkal (2009) prišla tretia séria, a nadšením som bol celý bez seba, toto u mňa žiadny seriál nevyvolal, a ani kvôli žiadnemu inému seriálu som nebol hore do 4:00. Potom po geniálnom konci, a prišiel zas útlm. Až do marca tohto roku (2010), kedy som si povedal "Prečo si nepozriem Lost ?!", a tak som sa do toho pustil; v priebehu jedného týždňa poctivého a úpenlivého sledovania, som pozrel štvrtú, piatu, a začiatok šiestej série a sám sebe som nadával, prečo to pozerám až teraz, ale na druhu stranu som bol rád, že nemusím cítiť ten tlak, ktorý bol na mňa vyvíjaný pri čakaní na ďalšie časti, ako pri 6. sérii kedy som sa už nemohol dočkať konca kedy toto dokonalé majstrovské dielo skončí, a ja si to budem môcť vychutnať celé ešte raz od úplného začiatku. Tento seriál je podľa mňa hlavne o ľuďoch, ich príbehoch, ich spolunažívaní na ostrove, o pocitoch ... ktoré som s nimi prežíval každú jednu časť až do samotného konca a tie záhady okolo toho, bolo len skvostné, bezchybné doplnenie toho všetkého čo sa na ostrove deje. Tento seriál ma nútil zamyslieť sa, čo sa vlastne stalo v každej jednej časti, a to ma nútilo tešiť sa na ďalšie s očakávaniami typu "Čo sa bude diať ďalej ???", proste Lost je seriálový fenomén aký v televíznej histórii nemal a myslím že ani nebude mať konkurenta. O Lost sa hovorilo, hovorí sa a hovoriť sa ešte dlho bude. Najlepší seriál vôbec. P.S. Čo sa týka zakončenia seriálu, myslím si že to tvorcovia zvládli na výbornú, a takisto som rád že niektoré záhady, nechali proste záhadami a prenechajú to fanúšikom nech si domyslia čo chcú. ()

MIGHTTREE

Od začátku ztracených si už ani nepamatuji co se stalo na začátku a nevím jestli ten poslední díl má být poslední. Nevím proč, ale seriál mě zaujal až na jednou byl konec a já nevěděl nic. Pokud byl účel se ztratit a vše zahrát do autu, tak se to podařilo. Jako správné záhady a tajemství jsem neodkryl roušku tajemství ostrova a zvláštního "špuntu". Všechny ty zvláštní události a osudy se snad ani nedali spojit do jiného konce. Byl to vůbec konec? ()

SadAngel

Moje první dospělá seriálová obsese. Vzrušení vydrželo zhruba jeden a půl série, pak přišlo zklamání a stereotyp. Znáte to, sem tam dobrej díl, sem tam dobrej nápad a sem tam chuť profackovat scénáristu. Rozchod po šesti letech už mě zastihl ve stadiu apatie, takže sem se zakončením nestihla ani naštvat ani dojmout. První série patří k tomu nejlepšímu, o co se dá v rámci televizní produkce zakopnout, zbytek je průměr s vysokým rozpočtem. Já díky tomuhle seriálu nasbírala několik kamarádů se kterejma se sejdu v pekle a seznámila se s HTML. Pro mě výhra, pro ostatní těžko říct. ()

hroubek

Nejlepší seriál co jsem viděl.J.J. Abrams vzal obyčejnou zápletku a okořenil jí o spoustu otázek a záhad a tím srazil diváky na kolena, tak jako nikdo před ním.Nejde jen o to, že si chytře vyhrál s vyprávění a to za pomocí flashbacku a flashforwardu, ale že každá série přináší nějaké zlepšení, novou záhadu či nový rytmus vyprávění.Nejdůležitější co je potřeba pochopit, že seriál není o tom jestli se trosečníci dostanou z ostrova, nebo jestli odhalí všechny tajemství ostrova, ale je o POSTAVÁCH.Většina postav co se v seriálu ukáže je tak neuvěřitelně dobře napsaná a jejich balancování na správností některých rozhodnutí je boží a tím se pro Vás postavy stávají, něco víc ,než jen obyčejné postavy z kdejakého seriálu.Na druhou stranu je uznat, že je pár dílu trochu o ničem a jsou jen nástrojem k budování atmosféry, která vyvrcholí závěrečným dvou dílem.Po zhlédnutí všech dílů (několikrát) musím uznat, že takový konec asi nikdo nečekal a spoustu lidí určitě zklamal nebo rovnou nasral, ale jak už jsem napsal seriál nikdy nebyl o záhadách a různých zvratech ale byl o POSTAVÁCH a všechno kolem byla moc pěkná zástěrka.Jeden z nejlepší seriálů vůbec, který si svoje hodnocení a kult zaslouží a jako nikdo jiný. ()

Hennesy

Je mi jedno koľko majú Nezvestní percent, či mali klesajúcu či stúpajúcu tendenciu, že záver bol aký bol....ja som to s nimi vydržal až dokonca a po tom všetkom som mal pocit, že som s nimi tak trocha prežil to ich trápenie. Pripravili mi neopakovateľné a dychberúce zážitky....bol som s nimi Lost a bolo to....unforgetable. ()

sochy.zirafka

Vyhýbal jsem se tomuto seriálovému monstru jako čert kříži. Není divu. Tajemno mne většinou neláká, hrdinské skutky mi jsou cizí a pekelná délka nepatří mezi silné motivační faktory. (Nehledě na drobný fakt, že seriál mám, možná neprávem, spojený se soutěží Superstar). Když budu maličko přehánět, mohu prohlásit, že jsem byl ke zhlédnutí donucen. (Bachy, BetuSKA). Pravdou je, že první dvě sezóny jsem zhltnul téměř na jedno posezení. Málo seriálů dokáže diváka pohltit tak úplně, že nemá potřebu hledat cokoliv jiného. Postupně jsem si oblíbil několik postav (aby v zápětí byly hozeny přes palubu příběhu rozličnými způsoby), napjatě jsem očekával rozuzlení příběhů jejich i ostrova jako takového, prožíval jsem boj přeživších s rozličnými nástrahami, jako kdybych byl jedním z nich... Žádné vysvětlení však nepřicházelo. Všichni měli čím dál tím tajnější motivace a neméně tajná břemena své minulosti. Ostrov nabízel jen další otázky, odpovědí by se dalo napočítat na prstech jedné čtyřprsté nohy. Třetí řada sklouzla do průměru, čtvrtá a pátá sezóna už byly peklo, přešlapování na místě, natahování a - bohužel - nuda. Šestá řada se kvalitativně přiblížila té třetí, ale mám dojem, že to bylo způsobeno výhradně mým vědomím blížícího se konce a jakéhosi "vysvětlení." To se sice dostavilo, ale kvůli očividně zrušeným plánům na další pokračování bylo posledních několik dílů abnormálně přesyceno informacemi a polovičatými vysvětleními zásadních otázek. Konec byl zkrátka neuspokojivý a seriál strhl do průměru. Oblíbené postavy: Desmond, Charlie, Ben ()

philip.j.fry

Chci tady napsat jak mě tenhle seriál uchvátil,dojal i nadchl.Jak jsem při poslední scéně brečel dojetím.Chci zde popsat jak jsem hltal příběh a jak se pro mě Lost stal nejlepším seriálem.Jak jsem prožíval osudy pasažéry letu Oceanic 815.Jak jsem poznával příběhy postav a jak postupem času všechny dílky skládačky zapadly do sebe.Charlie,Hurley,Jin,Sun,Mr.Eko,Sayid,Kate,Sawyer,Lock,Jack,Aaron,Claire,Rose a mnoho dalších-to pro mě zůstane synonymem seriálu,jak má být.Děkuju za ten čvrtrok strávený ostrově s J.J.Abramsem. Hospodin je můj pastýř, nebudu mít nedostatek. Dopřává mi odpočívat na travnatých nivách, vodí mě na klidná místa u vod, naživu mě udržuje, stezkou spravedlnosti mě vede pro své jméno. I když půjdu roklí šeré smrti, nebudu se bát ničeho zlého, vždyť se mnou jsi ty. Tvoje berla a tvá hůl mě potěšují. Prostíráš mi stůl před zraky protivníků, hlavu mi olejem potíráš, kalich mi po okraj plníš. Ano, dobrota a milosrdenství provázet mě budou všemi dny mého žití. Do Hospodinova domu se budu vracet do nejdelších časů. ()

ELBobes

Jednoho dne jsem měl chuť na nějaký nový seriál. Protože Ztraceni šli kdysi na nově a tehdy jsem na to chvíli koukal, řekl jsem si, že se podívám na první díl a uvidím. Následně jsem se musel podívat na další díly a z těch všech záhad jsem byl tak zamyšlený a nervózní, až se mi špatně spalo. V první sérii bylo určitě nejzajímavější letadlo, které našel Lock s Boonem, oživování Charlieho a finále, kdy se otevřel záhadný poklop a proběhlo první setkání s "druhými" na voru. Opětovné setkání Sawyera a spol. s ostatními bylo velmi emotivní a ještě se objevil Pan Eko, který byl dokonalý. 2. série je jedna z nejlepších částí seriálu, záhada s tajemnými čísly mě úplně ohromila a do toho se objevil Benjamin Linus, jedna z nejzajímavějších postav. Poklop se stal mým nejoblíbenějším místem na ostrově. Třetí série byla vcelku nudná z pohledu Jacka, Sawyera a Kate, ale přátelství Desmonda, Charlieho, Hurleyho a Claire jsem sledoval vždy s hroznou chutí a strašně jsem si tuto partu oblíbil. Na konci 3. série mě hrdinská smrt jednoho z mých nejoblíbenějších ve stanici "Zrcadlo" opravdu zasáhla a bylo mi to opravdu líto. Ve čtvrté sérii se objevil Daniel Faraday a Kevin Johnson z lodi Charlese Widmora, naprosto geniální zápletka, a když Benjamin otočil kolem v zemi, nevěřil jsem co se děje. Konec 4. a začátek 5. série považuji za nejlepší část celého seriálu. Přesuny v čase mě úplně fascinovaly. Vidět stavění poklopu a používání všech dalších stanic bylo úžasné, vidět mladého Benjamina a nestárnoucího Richarda Alperta taky. 6. série přinesla odhalení minulosti Jacoba, záhadu černého kouře a minulost Alperta, což objasnilo další neskutečně zajímavý problém. Závěr celého seriálu jsem hodně oddaloval, protože jsem ještě nechtěl, aby byl konec. Shlédnul jsem "Final chapter" a "Final journey" , poslední díl však musel přijít a hodně mě rozesmutnil. U seriálu jsem strávil 6 měsíců, 84 hodin a 42 minut a vůbec toho nelituji. Nejlepší seriál, který existuje... ()

VanTom

Vynikající, filmově vyhlížející seriálový fenomén, který mne po sedm let magickou silou přikovával k obrazovce. Sice mám stále chuť ubrat hvězdičku za ten nicneříkající konec a při zpětném pohledu se mnoho zápletek, postav, flashbacků a časových posunů jeví jako zbytečné a nepotřebné natahování stopáže, jenže nechci být nespravedlivý, ty skvěle napsané postavy, to prostředí záhadného ostrova, ta touha dozvědět se o všem víc a především ta šikovnost tvůrců při šponování očekávání diváka zůstávají prostě jedinečné a neopakovatelné. ()

Palvinie

Zbožňuju komplikované a opravdu důkladně zamotané věci. Taky miluju překvapení a nečekané zvraty. Nejvíc super pro mě je cokoli nevysvětlitelného, záhadného. Něco, nad čím ale není třeba moc přemýšlet, protože se ve výsledku ukáže, že to všechno bylo zcela prosté. A tohle všechno Ztraceni jsou. Všechno je tak dokonale dokonalé, propracované do nejmenších detailů. Ave scénáristi. Vymysleli to opravdu perfektně. Proč mi nikdo neřekl dřív, že existuje něco tak geniálního? ()

morena.jea odpad!

Skupina ľudí zložená z rovnomerného pomeru pohlaví, národností, etnika, veku a vieroviznania, ktorá uviazla na fantasmagorickom mieste. Nedostanete žiadne vysvetlenie a s každým dielom pribudne x nových otázok. Akoby scénaristi nespolupracovali. Každý má svoje nápady a snažia sa ich všetky nasilu natlačiť do deja. Nefunguje to. ()

Unnamed

“I think that's why you and I don't see eye-to-eye sometimes, Jack, because you're a man of science. - Yeah, and what does that make you? - Me, well, I'm a man of faith. Do you really think all this... is an accident? That we, a group of strangers survived, many of us with just superficial injuries? Do you think we crashed on this place by coincidence, especially this place? We were brought here for a purpose, for a reason, all of us. Each one of us was brought here for a reason. - Brought here? And who brought us here, John? - The island. The island brought us here. This is no ordinary place, you've seen that, I know you have. But the island chose you, too, Jack. It's destiny.” Se seriálem jsem strávil dlouhé roky a mám na něj spoustu vzpomínek. Ať se již jednalo o příběh samotný, některé fantastické postavy (John Locke, Desmond, Sawyer či Ben) nebo diskutování a hádání se svými kamarády (Man of faith vs Man of science - hádejte kterému jsem asi tak fandil), nikdo jej již z mého života nevymaže. Ano, pozdější série šly dost do háje, poslední sérii (a hlavně finále) bych raději neviděl, ale že to páni tvůrci nemají pořádně promyšlené či alespoň nehodlají skoro nic vysvětlit, jsem začal tušit až v poslední sérii. Do té doby jsem prožil krásná léta na mystickém ostrově (třetí série pak byla pro mě ta nejlepší) a můj hlad po tajemnu byl nanejvýše ukojen. Upřímně se moc těším, až se na seriál někdy znovu podívám (vzhledem k délce a nedostatku času na to asi nedojde, ale nechte mě snít). 4* ()

fabecc1222

Ztraceni byli ve své době dost možná největší seriálový hit, který nakopl kariéru hned několika tvůrců (ale ne hercům, těm se na slávu seriálu navázat nepodařilo), a ve své době plnil titulky všech možných webů a časopisů, a řešili se všechny možné záhady, kterými byl seriál protkán už od úplných základů. To co začalo jako drama o ztroskotání na pustém ostrově, na kterém je "něco jinak" se však po čtvrté řadě značně zvrtlo, a poslední dvě řady už jsou regulérně úplně jiný seriál. Postupem času se rezignovalo na vývoj postav, a odhalování jejich minulosti, a gro se přesunulo k řešení záhad samotného ostrova. "Legendární" konec, který ve své době znechutil mnoho fanoušků zas z mého pohledu není až tak těžce vysvětlitelný, klidně se přikláním k tomu, že závěrečná "flash" linka je vlastně posmrtný život, kde si všichni musí uvědomit svou smrt. Linka na ostrově se normálně stala, jen každý umřel jindy, a až potom se všichni potkali v alternativní lince ze 6. řady. Ztraceni jsou určitě jedním z velkých milníků TV tvorby letošního století, koncept místa na prvním místě převzatý z Twin Peaks tu funguje dokonale, stejně tak se tvůrcům podařilo napsat výborné postavy, jejichž osudy a minulost vám nenechají spát. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Dočkáme se rebootu Ztracených?

Dočkáme se rebootu Ztracených?

07.02.2019

Stanice ABC v posledních letech holduje rebootům svých starých hitů, a má dobrý důvod. Z oživené Roseanne se stal v zámoří obří hit a seriál dosahuje vysokých ratingů i po vyhození hlavní herečky a… (více)

Hollywood touží po Abramsovi

Hollywood touží po Abramsovi

04.11.2018

Podle čerstvých zpráv se několik velkých studií v těchto dnech uchází o režiséra a producenta J.J. Abramse (Star Trek, Star Wars: Síla se probouzí). Ten by tak podle všeho měl v nejbližší době… (více)