Ztraceni

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2004–2010), 88 h 30 min (Minutáž: 40–105 min)

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Yunjin Kim, Daniel Dae Kim, Michael Emerson, Dominic Monaghan (více)

Série(6) / Epizody(117)

Stroskotanci, ktorí prežili haváriu lietadla na mysterióznom ostrove uprostred oceánu tisíce míľ od civilizácie, nemajú nádej na záchranu - sú stratení! Stratili sa aj vo vlastných životoch, pretože mučivé tajomstvá, ktoré si priniesli ukryté hlboko v duši, už nemôžu vyhnať a desivé skutky napraviť. Zomreli a musia začať odznova. Nové extrémne dobrodružstvá z nich prekvapivo vyplavujú tie najlepšie aj najhoršie vlastnosti, úžasnú vnútornú silu či netušené schopnosti. Ale ak všetko na svete má svoj zmysel a nič sa neodohrá bez príčiny, prečo to všetko musia prežiť? Je všetko naozaj také, ako sa zdá? Záhadný ostrov začína vydávať svoje tajomstvá... Sledujte najlepší americký dramatický seriál roka 2005, ocenený prestížnou soškou Zlatý glóbus a troma cenami Emmy!
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, ostalo uväznených na mysterióznom ostrove kdesi uprostred oceánu, tisíce míľ od civilizácie. Pomoc neprichádza, pretože šesť hodín pred haváriou lietadlo stratilo spojenie, neplánovane zmenilo kurz a letelo tisíce míľ neznámou trasou. Ak ich niekto skutočne hľadá, potom zbytočné pátra v celkom iných končinách našej planéty. Prvé, čo doktor Jack Sheridan (MATTHEW FOX) po prebudení pocítil, bola pálčivá bolesť. Potom si všimne páliace slnko, bambusový les, dym a najmä všadeprítomný krik a plač ranených. Spoločne s vedomím prichádza aj hrôzostrašné pochopenie situácie lietadlo, ktorým cestoval, pravdepodobne havarovalo. Lekársky inštinkt mu napovedá, že ľudia potrebujú jeho pomoc. Stroskotanci prehľadávajú miesto núdzového pristátia a zistia, že sú na ostrove, kde prevláda neprístupný terén. Ani počasie tu nie je najprívetivejšie. Nepriestupnou džungľou sa navyše preháňajú tajomné tvory, ktoré nepatria k žiadnemu živočíšnemu druhu, ktorý by kedy niektorý z nich poznal. Najväčším problémom je však rôznorodosť samých stroskotancov, ktorých rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt i morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy Jacka a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ) mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Ak chcú zmätení a zranení ľudia prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Je jedno, kým sme boli a čo sme predtým robili. teraz sme všetci zomreli a musíme začať znova. Nájdite spôsob, ako prispieť, pretože nikto sám neuspeje. A ak spolu nemôžeme žiť, zomrieme sami. Ostrov je zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev a mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si stroskotanci nesú aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Stroskotanci sa pokúšajú nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú silu a schopnosti, o ktorých predtým ani netušili. Pri prehľadávaní trosiek lietadla objavia rádiovú vysielačku a nádej na skorú záchranu vleje všetkým stroskotancom novú krv do žíl. Tajomný ostrov však zároveň vydáva ďalšiu zo svojich záhad počas pátrania narazia na kovové putá, zbraň a predovšetkým zviera, ktoré by nemalo v tunajšej tropickej klíme prežiť ani deň...
Najsledovanejší dramatický seriál americkej stanice ABC v roku 2005, ktorý už dve sezóny fascinuje divákov na celok svete, okrem množstva iných ocenení získal v roku 2005 aj Emmy Awards v šiestich kategóriách (z 12 nominácií) ako najlepší dramatický seriál, réžia, kasting, hudba, kamera a vizuálne efekty. 16. januára 2006, na odovzdávaní prestížnych cien Zlatý glóbus (63. Annual Golden Globes) v Los Angeles, seriál LOST zvíťazil v kategórii Najlepší dramatický televízny seriál roka 2005 (a porazil pritom ostané nominované seriály CommanderIn-Chief, Grey´s Anatomy, Prison Break a Rome). Druhú sériu seriálu LOST nominovali ešte v dvoch ďalších kategóriách za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Naveen Andrews) a najlepší herecký výkon v dramatickom televíznom seriáli (Matthew Fox). Dramatický seriál Nezvestní nakrúcali pre televíznu spoločnosť ABC od marca 2004 a prvý diel videli americkí diváci v októbri toho istého roka. Netrvalo dlho, a práva na vysielanie si zakúpilo viacero televízií na celom svete. V Spojených štátoch zožal seriál veľký úspech, vďaka 18,7 miliónom divákov sa stal najsledovanejším dramatickým počinom stanice ABC od roku 1985, hovorí Tom Davidson, riaditeľ distribučnej spoločnosti AXN pre strednú Európu. Sme presvedčení, že divákov priam priklincuje do kresiel. Jedným z tvorcov seriálu a producentom je J. J. Abrams (za réžiu prvých dvoch epizód dostal Emmy Awards za réžiu), ktorý je známy aj vďaka seriálu Alias či scenármi k mnohým filmom. Jeho zásluhou je seriál plný dramatických zvratov a napätia, nazerá hlboko do ľudského vnútra, kde sa ukrývajú aj tie najhoršie tajomstvá. Seriál nakrúcali na Havaji. Dvojhodinová pilotná snímka stála približne 10 miliónov dolárov, a je tak jedným z najdrahších televíznych projektov v histórii. Iba doprava kusa havarovaného lietadla stála vyše 250-tisíc dolárov. Na scenároch sa podieľalo niekoľko autorov, ktorá nikdy vopred nevedeli, do čoho idú. Počas tvorby museli uplatniť znalosti z mnohých vedeckých odborov, napríklad zo sociológie, ktorá mi pomáhala vytvoriť interakciu medzi jednotlivými postavami. Keď sa začalo nakrúcanie, väčšina z tvorcov scenára si ešte stále nebola istá, ako bude dej a osudy stroskotancov pokračovať. Dôkazom je napríklad postava doktora Jacka Shepharda (MATTHEW FOX) pôvodne mal zomrieť hneď v druhej epizóde, ale tvorcom sa ho uľútostilo, a razom sa tak z neho stala jedna z najvýraznejších postáv seriálu. Veľa pozoruhodností sa udialo aj počas kastingu. Ako príklad poslúži kórejská herečka Yunjin Kimová, ktorá mala hrať pôvodne Kate. Rola však už bola obsadená, ale autori nechceli o Yunjin prísť, a tak jej napísali úlohu šitú priamo na telo. Každá epizóda sa sústreďuje na dôležité detaily života a minulosti jednej z postáv. Až vo chvíli, keď sa jednotlivé čriepky poskladajú, môže divák pochopiť, prečo jednotliví hrdinovia konajú a správajú sa, ako to vidí pred sebou na obrazovke.
Postavy
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, je uväznených na opustenom, v oceáne stratenom ostrove. Ak chcú prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Taký je začiatok nového seriálu Nezvestní, ktorí fascinuje milióny divákov na celom svete. Netreba sa čudovať, veď príbehy o stroskotancoch, ktorí riadením osudu stroskotali a zostali uväznení na opustených ostrovoch uprostred oceánu, fascinujú človeka už oddávna. Samozrejme, v dnešnej dobe satelitov, keď je možné zistiť, ako je niekto oblečený na inom kontinente, a keď stačí dotknúť sa niekoľkých tlačidiel na telefónu a dovoláte sa na druhý koniec sveta, sa zdá niečo také priam nemysliteľné. Novodobým stroskotancom predsa stačí nájsť si len úkryt a počkať tam na najmodernejšie vybavených záchranárov, ktorí im o niekoľko hodín poskytnú všetku potrebnú lekársku starostlivosť, stravu a sprostredkujú aj kontakt s vydeseným príbuzenstvom. Nie vždy však všetko beží podľa zabehnutých pravidiel a schém. Postavy seriálu sa o tom veľmi rýchlo presvedčia. Nielenže je ostrov, na ktorom uviazli, zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev, ale mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si nesú stroskotanci aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Najväčším problémom je však ich rôznorodosť. Stroskotancov rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt aj morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy lekára Jacka Sheridana (MATTHEW FOX) a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ), mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Stroskotanci sa pokúšajú v troskách lietadla nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú schopnosti a silu, o ktorých predtým ani netušili. Prvá séria seriálu zachytáva štyridsať dní v živote stroskotancov. Istá podobnosť s biblickým motívom nie je vôbec náhodná. Napríklad Kate Austinová (EVANGELINE LILLYOVÁ) sa nikdy predtým nestretla s nejakými zdravotníckymi kurzami, teraz obväzuje a zašíva rany ako skúsená sestra s mnohoročnou praxou. Svojím nezameniteľným zmyslom pre humor a optimizmom všetkým dodáva odvahu srdnatý Hugo Hurley Reyes (JORGE GARCIA). Charlie Pace (DOMINIC MONAGHAN) je pohasínajúca rocková hviezda s mnohými tajomstvami z minulosti i prítomnosti. Sayid Jarrah (NAVEEN ANDREWS) zase musí bojovať so zažitými rasovými predsudkami, ktoré si priniesol z rodného Stredozápadu. Tŕňom v oku je mu predovšetkým kórejský pár Sun a Jin Kwonovci (YUNJIN KIMOVÁ, DANIEL DAE KIM), ktorých od ostatných cestujúcich delí nielen bariéra kultúrna, ale aj jazyková. James Sawyer Ford (JOSH HOLLOWAY) medzi ostatných tiež príliš nezapadá, môže za to najmä jeho ustavičné fabulovanie a preháňanie. Michaela Dawsona (Harold Perrineau) čaká na ostrove zoznamovanie sa so svojím deväťročným nevlastným synom Waltom Lloydom (MALCOLM DAVID KELLEY), ktorého dostal do opatery, pretože mu chvíľu pred cestou zomrela matka, Michaelova exmanželka. Záhadnou postavou je John Locke (TERRY O´QUINN), tajuplný muž, ktorý je s ostrovom zviazaný akýmsi osudovým putom. Nechýba ani egocentrická Shannon Ruthefordová (MAGGIE GRACEOVÁ), ktorá je schopná robiť si pedikúru aj vo chvíli, keď okolo nej zomierajú ľudia, a jej hádavý a hašterivý brat Boone Carlyle (IAN SOMERHALDER). Pozoruhodnou postavou je aj mladučká Claire Littletonová (EMILIE DE RAVINOVÁ), ktorá je v deviatom mesiaci tehotenstva a pripravuje sa na nastávajúcu úlohu matky... (oficiální text distributora)

JBBerethor

- seriál, který vás po celou dobu sledování udrží sedět v křesle a napjatě sledovat děj příběhu od začátku až do konce bez PŘESTÁVKY! Kvalitní podání, hudba, děj. ()

DavidAAAA

4-8-15-16-23-42 - ve Sportce jsem na to nevyhrál. Tohle je jeden z mála seriálů, který jsem hltal od prvního do posledního dílu poslední série. Nejsou tu téměř hluchá místa, další série kvalitou nijak výrazně neupadají. Postavy jsou vykreslené podrobně, vše do sebe postupně zapadá. Nelituju hodin u tohohle strávených. Jen škoda toho konce, naprosto vybočuje ze všeho předtím a je takový slaboduchý. ()

Ruzzyen

tart seriálové mašinérie a nejvíc mysteriozní seriál co jsem měl čest poznat. Skvělé herecké obsazení, sympaticky napsané postavy a naprosta dávka záhad (někdy dokonce i s prvkem hororů) jako nikde! Ztracení by se dali rozdělit na první tři řady jako dělší a "více reálné" a poslední tři jako kratší a naprosto mysteriozní. 1. serie: Probouzení trosečníku na neznámem ostrově, krize s vodou, únos, zjištění že na ostrově je "někdo další" doprovázeno skvělou atmosférou. 5*. 2. série: serial se přesouvá zčásti do podzemí, přibývají nové postavy a nové záhady ale atmosféra zůstáva nadále skvělou. No a závěr druhé řady? Naprosta 90ti minutová bomba!! 5*... 3. serie: Pro mě asi nejslabší série ze seriálu ač jsou některé díly fakt skvělé, zbytečně natahovaná a dlouhá série. To se ale změní při posledních třech dílech kdy bere nehorazný tempo a finále je opět skvělé! 4*. 4. serie Nejkratší a jednoznačně nejlepší řada ze všech! Nejlepší začatek a nejlepší fínale. Jestli si někdo myslel že záhadnější a zamotanější to být nemůže, tak může. 5*. 5. serie Mno a tohle je skvost! Hrátky s časem, konečně se začínají objevovat odpovědi na záhady z prvních řad, délka opět tak akorát (16 dílů). Se čtvrtou řadou nejlepší z celého seriálu! 5* 6. serie: Závěr velikého seriálu a už od prvního dílu od začátku to vše směřuje ke konci. Dozvídáme se odpovědi na většinu otázek z předchozích řad. Nicméně to postráda nějaký ten pořádny děj a šmrnc co třeba nabídla 4. série. Tohleto je prostě jedno velké sbohém seriálu. 4*. Celek: Mno pro fandu aktaX nebo zkrátka pro ty co mají rádi záhady tak tohle možna bude jeden z nejlepších seriálu. Pokud hledáte Toma Hankse a něco jako jeho pobývání na ostrově tak to se nestane. Ale jelikož byl tento seriál mým vůbec prvním dokoukaným seriálem a jedná se spíš už o srdcovou záležitost musím tomu dát prostě 5*. Navíc.. Ten soundtrack? No pááni... (Hlavně na to nekoukat s dabingem!!!) ()

annacfd

Opět věc, u které jsem nikdy nepochopila tu šílenou popularitu.. Už někdy v první sérii jsem si celkem říkala what the fuck a to mi tehdy bylo asi 12.. Nemůžu říct, že by to bylo vyloženě špatné, ale Abramsovo pojetí světa asi obecně prostě není nic pro mě. Přesto nejsem vyloženě proti. Rozhodně kvituju aspoň to, že se tvůrci (díky bohu) rozhodli plácnout do letadla i minority, takže to není 121 dílů o bílých Američanech.. ()

TAPY

už jsem skoro zapomněl jak neuvěřitelný to je seriál. Herecké obsazení i děj je famózní. Je to jediný seriál u kterého mi opravdu ukápla i slza. Všechny postavy jsem si zamiloval a žádná mi nebyla nesympatická. Je to můj nejoblíbenější seriál na, který jsem se těšil každý den jako malý. Pochybuji že tento seriál v mém osobním hodnocení ještě někdy nějaký trumfne. ()

Caktus

Kdyby šlo udělit 6 hvězdiček, tak zde bych neváhal, v opačném případe bych u všech ostatních, mnou hodnocených seriálů, musel o jednu hvězdu ubrat. Neznám lepší seriál, než ten, který vás nenechá v klidu do té doby, než uvidíte další a další díl a než celý skončí a vy budete vědet jak to dopadne.. to vše zde najdete a nejen to, po první sérii jsem si myslel, že to nějak klasicky skončí v druhé sérii, či třetí, ale jaké to nabralo obrátky, bych nikdy netušil.. dokázat udělat ze seriálu kde ztroskotá letadlo v prvním dílu, přes nález obydleného podzemního bunkru, nálezu dalšich stanic, jiného obyvatelstva až k cestování v čase, návratu do minulosti, k boji s "černým kouřem" a mnoha dalším "šílenostem", které právě dělají z tohoto díla to zajímavé a tolik napínavé, bych nečekal.. Dalo by se toho napsat mraky, rozmanitost každopádně nechybí! Mohl bych všechny díly vidět po dvacáté, ale pořád bych je hltal jako tenkrát při prvním shlédnutí. Navíc hudba je k seriálu perfektní, takže to celé je pro mě nejlepší co jsem kdy viděl, nejlepší seriál v mých očích.. U mnoha seriálů v dnešní době můžete přdedvídat co bude, co se asi stane, ale tady fakt ne, tady žadná obecná rovnice není.. Napínavý, nepředvídatelný, ORIGINÁLNÍ a popravdě v dosti dílech (ke konci) i nepochopitelný, protože se do toho lehce zamotáte a najít pak logické vysvětlení není lehké. Za mě ****** ! ()

Adam_666

Pro mňa nejlepsi serial.Napinavej,6.rada pak nejvic.Epickej scenar.Spoiler! 2 bohove na jednom ostrove :D hups, a je to venku :D háhahahahahaaha strasne jsem zral falesneho Locka....jak vzdycky vytahl kudlu...jeho usmevy,kdyz mel navrh...to,jak prochazel skrz kulky...super postava.Skoda, ze tak tupe chcip. Kdyby vic premyslel... ()

Ag...

Možná nejnapí4navější, nejvícner8vydrásající ser15iál. Pos16lední tři řady viděny s ods23tupem času ve dvouden42ním vyčerpávajícím maratonu. Dal bych možná i pět, ale za ten konec čtyři... ()

soulja47

LOST jsem viděl 6x všechny série. Plný počet hvězd je správná volba, i když jediné co bych vytkl je, že seriál, je strašně natahovaný, ale to už přece k duchu seriálu patří, že ano. Musím říct že v žebříčku seriálů u mě vyhrál. ()

huhuhu783

První lajna byla z kategorie snů.Každej to žral jak pominutej a na diskuzních fórech se řešilo co a jak bude v dalším dílu protože ten potkal toho nebo ten zase viděl to a byl tam a pak tam nebyl když tam byl.Seriál měl potenciál na sto let a pořád by byl napínavej,ale už od třetí lajny to začalo smrdět tím,jak bylo v Dallasu,že se Boby po 765 dílech najednou Pamele zjevil v koupelně a udělali z nás debily,že se jí těch 765 dílů zdálo. No tady to bylo ještě horší. Na poslední lajnu sem se díval snad už jen proto,že sem doufal,že se to ještě rozjede a rozjelo,ale do prdele.Škoda mnoho a mnoho otázek zůstalo nezodpovězenejch a vlastně to celý narafičili tak,že doktor Šefrd hulil trávu a pak došla a taxe probral na vlastním funusu v kostele.Když to nedávno běželo na Coolu tak se ukázalo,že větší sledovanost měla ulice než toto.Kurva ,ať jednou aspoň někdo natočí nějakou dvouhodinovku a napálí do nás až do bezvědomí všechny vysvětlení naráz. ()

dcg

dokud se nevysvětlilo co a jak, byl to můj nejoblíbenější seriál s pěti hvězdama, když se to pak vysvětlilo, hodiny sledování byly marně vyhozeny a dílo s úžasným tajemnem se stalo odpadem, kdyby ten seriál byl nekonečný a nedokončený a poslední seérie se nikdy nenatočily, měl by u mě 5 hevzdiček a čekal bych na vysvětlení do smrti a na smrtelném lůžku po posledním díle bych musel znovu naspat odpad, bo třeba bych se pak probudil a nevěděl, že jsem mrtvý nebo jak to vlastně bylo, něco jak Ti druzí, nebo co, sakra, proč to tak zpackali ()

poola odpad!

Skončil jsem u druhé série, když to bylo v premiéře. Na začátku mě to bavilo, pěkná baba (co i po měsíci na pustém ostrově je stále namalovaná a vyholená), záhady, sem tam nějaký ten mrtvý či přizabitý. Co víc si přát? Jednoduché. Vysvětlení či alespoň náznak vysvětlení oněch záhad a ne jen nabalovat další a další kraviny aby divák zapoměl co se dělo v první sérii. Když jsem se po letech dozvěděl, že to končí jak to končí, tak jsem se šel vyzvracet a udělil hodnocení :-) ()

0oq

Moc rád bych dal 5 hvězd protože je to výborný seriál (tedy spíše ty začáteční série), ale mnohá interakce mezi lidmi zde postrádá smysl a tento nadmíru rušivý element (alespoň pro mě) je natolik nepříjemný, že bych dal i odpad nebýt toho, že je to jedna z mála věcí co bych vytknul. ()

BranuliQ

Pane Bože!!! Ako je vôbec možné, že som Lost tak dlho odkladal? Veď ten seriál je perfektný. Všetky epizódy som zhliadol za 2 mesiace, a nebolo jediného dňa, kedy som nepozrel aspoň jednu. Ani neviem, čo mám vychvaľovať ako prvé, či to bola výprava, výborne napísané a hlavne zahrané postavy (zabodovali najmä Sawyer, Hurley, Desmond, Kate ale aj Jack), trefná hudba alebo samotný scenár, ktorý sa už síce v posledných dieloch rúcal, no niečomu takému skvelému to proste odpustím. Páčili sa mi najmä tie premyslené "hrátky" s tajomnom, ktoré seriál obohatilo o výbornú, až v niektorých prípadoch hororovú atmosféru, a tiež nemôžem nespomenúť parádnu chémiu, ktorá panovala medzi jednotlivými postavami. Čo sa týka úplného záveru, vedel by som si predstaviť aj lepší, no tento bol viac než postačujúci, bol ale určite lepší než záver Dextera. 1. SÉRIA: 90% , 2. SÉRIA: 100% , 3. SÉRIA: 95% , 4. SÉRIA: 85% , 5. SÉRIA: 100% , 6. SÉRIA: 80% ()

Scoobys

Tento seriál jsem jednou uviděl v televizi na kanálu Prima Cool moc jsem nechápal o co jde protože to už se pouštěl nějaký díl ze 4. série ale přišlo mi to takové zmatené a divné byl to zrovná díl kde už na ostrově byli lidé z té lodi kteří přiletěli helikoptérou. O pár měsíců pozdějí jsem na tento seriál narazil v top seriálech na ČSFD a rozhodl jsem se ho zhlédnout od začátku a po pár dnech to byla jako droga nemohl jsem přestat. Klasické ukončení epizod uprostřed děje mě hnalo podívat se na další a další. Seriál mě zaujal ukazováním minulostí postav. A když mluvíme o postavách Stephen Williams si vybral správné herce Matthew Fox v roli doktora Jacka Evangeline Lilly v roli Kate jako loupežnice která byla přepravována ze Sydney do Los Angeles v tom letadlo spadlo a na ostrově je s ostatníma lidma kteří až po nějaké době zjistí minulost Kate, další je Terry O´Quinn který hraje Locka lovce který byl před pádem letadla na vozíku už 4 roky další je Josh Holloway a jeho nekonečný humor a ''hrdinctví'' atd. . Po pádu letadla se zjišťují že na ostrově nejsou sami a že je tam druhý ''kmen'' které nazívají ''ty druhé'' jejich vůdce je herec Michael Emerson který je pro některé velmi sympatický ale to stále není vše je tam ještě další 10 lidí a příběhy všech udělají užasnou atmosféru. Je to jeden s nejlepších filmových seriálů všech dob a já hodnotím 5ti hvězdami . ()

Magnomous

Rozhodne tak skoro neuvidim lepsi mysteriozny serial ako tento. Mozno ze sa to, co sa tam v neskorsich seriach dialo mohlo zdat niekomu az prehnane, a asi ma aj pravdu, ale mne to urcite nevadilo. Tento film by som asi zaradil aj do zanru "psychologicky". Stroskotaju na ostrove a automaticky sa z neho chce dostat kazdy prec. Ale potom si podaktorí uvedomia, aky mali zivot pred tym, nez na ostrov prisli a aky zivot maju teraz. Uvedomia si, ze nieco nove nemusi byt hned zle. ()

Maza2222

Dokoukal jsem poslední díl seriálu a zhodnotím seriál. MŮŽE SE VYSKYTOVAT SPOILER 1,Co o seriálů říct.... Skvěle natočený a s geniálním příběhem. Rozhodně je to nejlepší seriál, co jsem kdy viděl. 2, Mých 5 nejoblíbenějších postav a pár dalších. 1.James Sawyer Ford Co o něm říct. Skvěle zahraná postava, dobře napsaná a byl to drsňák. 2.Desmond Osvobodil plno lidí, bránil ostrov a byl opět dost dobře zahraný a napsaný. 3.Eko Drsnej mužík. Dokázal toho mnoho a dost jsem si ho oblíbil a doufal jsem, ať přežije- bohužel, nepřežil (chudák). 4.Hugo Reyes To byl mi ale frajer. :) Vynikající hlášky měl a to na mě hodně působí :) 5.Boone Carlyle Skvělý charakter. Bylo mi ho hodně líto. Jiné postavy Ben- V prvních dílech mi celkem leze na nervy a nesnášel jsem ho. Ale pak.... Se napravil. Postava je dobrá, ale nic extra. Jacob- Cože??? To nemohl být strážce ostrova, byl to hrozný hlupák :D. Arogantnost nesnáším. Zoe- No teda!! Čekal jsem dobrou postavu, ale.. Nejhorší ze seriálu. Špatný charakter. Charles Widmore- Dobrá postava. Dost dobrý charakter a skvěle zahraný,. Jak mám seřazené série? 5 série 6 Série 3 série 4.série 2.série 1.série. To je asi všechno řeknu už jen jedno . SERIÁL DOPORUČUJI. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Dočkáme se rebootu Ztracených?

Dočkáme se rebootu Ztracených?

07.02.2019

Stanice ABC v posledních letech holduje rebootům svých starých hitů, a má dobrý důvod. Z oživené Roseanne se stal v zámoří obří hit a seriál dosahuje vysokých ratingů i po vyhození hlavní herečky a… (více)

Hollywood touží po Abramsovi

Hollywood touží po Abramsovi

04.11.2018

Podle čerstvých zpráv se několik velkých studií v těchto dnech uchází o režiséra a producenta J.J. Abramse (Star Trek, Star Wars: Síla se probouzí). Ten by tak podle všeho měl v nejbližší době… (více)