Ztraceni

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2004–2010), 88 h 30 min (Minutáž: 40–105 min)

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Yunjin Kim, Daniel Dae Kim, Michael Emerson, Dominic Monaghan (více)

Série(6) / Epizody(117)

Stroskotanci, ktorí prežili haváriu lietadla na mysterióznom ostrove uprostred oceánu tisíce míľ od civilizácie, nemajú nádej na záchranu - sú stratení! Stratili sa aj vo vlastných životoch, pretože mučivé tajomstvá, ktoré si priniesli ukryté hlboko v duši, už nemôžu vyhnať a desivé skutky napraviť. Zomreli a musia začať odznova. Nové extrémne dobrodružstvá z nich prekvapivo vyplavujú tie najlepšie aj najhoršie vlastnosti, úžasnú vnútornú silu či netušené schopnosti. Ale ak všetko na svete má svoj zmysel a nič sa neodohrá bez príčiny, prečo to všetko musia prežiť? Je všetko naozaj také, ako sa zdá? Záhadný ostrov začína vydávať svoje tajomstvá... Sledujte najlepší americký dramatický seriál roka 2005, ocenený prestížnou soškou Zlatý glóbus a troma cenami Emmy!
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, ostalo uväznených na mysterióznom ostrove kdesi uprostred oceánu, tisíce míľ od civilizácie. Pomoc neprichádza, pretože šesť hodín pred haváriou lietadlo stratilo spojenie, neplánovane zmenilo kurz a letelo tisíce míľ neznámou trasou. Ak ich niekto skutočne hľadá, potom zbytočné pátra v celkom iných končinách našej planéty. Prvé, čo doktor Jack Sheridan (MATTHEW FOX) po prebudení pocítil, bola pálčivá bolesť. Potom si všimne páliace slnko, bambusový les, dym a najmä všadeprítomný krik a plač ranených. Spoločne s vedomím prichádza aj hrôzostrašné pochopenie situácie lietadlo, ktorým cestoval, pravdepodobne havarovalo. Lekársky inštinkt mu napovedá, že ľudia potrebujú jeho pomoc. Stroskotanci prehľadávajú miesto núdzového pristátia a zistia, že sú na ostrove, kde prevláda neprístupný terén. Ani počasie tu nie je najprívetivejšie. Nepriestupnou džungľou sa navyše preháňajú tajomné tvory, ktoré nepatria k žiadnemu živočíšnemu druhu, ktorý by kedy niektorý z nich poznal. Najväčším problémom je však rôznorodosť samých stroskotancov, ktorých rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt i morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy Jacka a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ) mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Ak chcú zmätení a zranení ľudia prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Je jedno, kým sme boli a čo sme predtým robili. teraz sme všetci zomreli a musíme začať znova. Nájdite spôsob, ako prispieť, pretože nikto sám neuspeje. A ak spolu nemôžeme žiť, zomrieme sami. Ostrov je zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev a mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si stroskotanci nesú aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Stroskotanci sa pokúšajú nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú silu a schopnosti, o ktorých predtým ani netušili. Pri prehľadávaní trosiek lietadla objavia rádiovú vysielačku a nádej na skorú záchranu vleje všetkým stroskotancom novú krv do žíl. Tajomný ostrov však zároveň vydáva ďalšiu zo svojich záhad počas pátrania narazia na kovové putá, zbraň a predovšetkým zviera, ktoré by nemalo v tunajšej tropickej klíme prežiť ani deň...
Najsledovanejší dramatický seriál americkej stanice ABC v roku 2005, ktorý už dve sezóny fascinuje divákov na celok svete, okrem množstva iných ocenení získal v roku 2005 aj Emmy Awards v šiestich kategóriách (z 12 nominácií) ako najlepší dramatický seriál, réžia, kasting, hudba, kamera a vizuálne efekty. 16. januára 2006, na odovzdávaní prestížnych cien Zlatý glóbus (63. Annual Golden Globes) v Los Angeles, seriál LOST zvíťazil v kategórii Najlepší dramatický televízny seriál roka 2005 (a porazil pritom ostané nominované seriály CommanderIn-Chief, Grey´s Anatomy, Prison Break a Rome). Druhú sériu seriálu LOST nominovali ešte v dvoch ďalších kategóriách za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Naveen Andrews) a najlepší herecký výkon v dramatickom televíznom seriáli (Matthew Fox). Dramatický seriál Nezvestní nakrúcali pre televíznu spoločnosť ABC od marca 2004 a prvý diel videli americkí diváci v októbri toho istého roka. Netrvalo dlho, a práva na vysielanie si zakúpilo viacero televízií na celom svete. V Spojených štátoch zožal seriál veľký úspech, vďaka 18,7 miliónom divákov sa stal najsledovanejším dramatickým počinom stanice ABC od roku 1985, hovorí Tom Davidson, riaditeľ distribučnej spoločnosti AXN pre strednú Európu. Sme presvedčení, že divákov priam priklincuje do kresiel. Jedným z tvorcov seriálu a producentom je J. J. Abrams (za réžiu prvých dvoch epizód dostal Emmy Awards za réžiu), ktorý je známy aj vďaka seriálu Alias či scenármi k mnohým filmom. Jeho zásluhou je seriál plný dramatických zvratov a napätia, nazerá hlboko do ľudského vnútra, kde sa ukrývajú aj tie najhoršie tajomstvá. Seriál nakrúcali na Havaji. Dvojhodinová pilotná snímka stála približne 10 miliónov dolárov, a je tak jedným z najdrahších televíznych projektov v histórii. Iba doprava kusa havarovaného lietadla stála vyše 250-tisíc dolárov. Na scenároch sa podieľalo niekoľko autorov, ktorá nikdy vopred nevedeli, do čoho idú. Počas tvorby museli uplatniť znalosti z mnohých vedeckých odborov, napríklad zo sociológie, ktorá mi pomáhala vytvoriť interakciu medzi jednotlivými postavami. Keď sa začalo nakrúcanie, väčšina z tvorcov scenára si ešte stále nebola istá, ako bude dej a osudy stroskotancov pokračovať. Dôkazom je napríklad postava doktora Jacka Shepharda (MATTHEW FOX) pôvodne mal zomrieť hneď v druhej epizóde, ale tvorcom sa ho uľútostilo, a razom sa tak z neho stala jedna z najvýraznejších postáv seriálu. Veľa pozoruhodností sa udialo aj počas kastingu. Ako príklad poslúži kórejská herečka Yunjin Kimová, ktorá mala hrať pôvodne Kate. Rola však už bola obsadená, ale autori nechceli o Yunjin prísť, a tak jej napísali úlohu šitú priamo na telo. Každá epizóda sa sústreďuje na dôležité detaily života a minulosti jednej z postáv. Až vo chvíli, keď sa jednotlivé čriepky poskladajú, môže divák pochopiť, prečo jednotliví hrdinovia konajú a správajú sa, ako to vidí pred sebou na obrazovke.
Postavy
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, je uväznených na opustenom, v oceáne stratenom ostrove. Ak chcú prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Taký je začiatok nového seriálu Nezvestní, ktorí fascinuje milióny divákov na celom svete. Netreba sa čudovať, veď príbehy o stroskotancoch, ktorí riadením osudu stroskotali a zostali uväznení na opustených ostrovoch uprostred oceánu, fascinujú človeka už oddávna. Samozrejme, v dnešnej dobe satelitov, keď je možné zistiť, ako je niekto oblečený na inom kontinente, a keď stačí dotknúť sa niekoľkých tlačidiel na telefónu a dovoláte sa na druhý koniec sveta, sa zdá niečo také priam nemysliteľné. Novodobým stroskotancom predsa stačí nájsť si len úkryt a počkať tam na najmodernejšie vybavených záchranárov, ktorí im o niekoľko hodín poskytnú všetku potrebnú lekársku starostlivosť, stravu a sprostredkujú aj kontakt s vydeseným príbuzenstvom. Nie vždy však všetko beží podľa zabehnutých pravidiel a schém. Postavy seriálu sa o tom veľmi rýchlo presvedčia. Nielenže je ostrov, na ktorom uviazli, zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev, ale mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si nesú stroskotanci aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Najväčším problémom je však ich rôznorodosť. Stroskotancov rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt aj morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy lekára Jacka Sheridana (MATTHEW FOX) a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ), mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Stroskotanci sa pokúšajú v troskách lietadla nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú schopnosti a silu, o ktorých predtým ani netušili. Prvá séria seriálu zachytáva štyridsať dní v živote stroskotancov. Istá podobnosť s biblickým motívom nie je vôbec náhodná. Napríklad Kate Austinová (EVANGELINE LILLYOVÁ) sa nikdy predtým nestretla s nejakými zdravotníckymi kurzami, teraz obväzuje a zašíva rany ako skúsená sestra s mnohoročnou praxou. Svojím nezameniteľným zmyslom pre humor a optimizmom všetkým dodáva odvahu srdnatý Hugo Hurley Reyes (JORGE GARCIA). Charlie Pace (DOMINIC MONAGHAN) je pohasínajúca rocková hviezda s mnohými tajomstvami z minulosti i prítomnosti. Sayid Jarrah (NAVEEN ANDREWS) zase musí bojovať so zažitými rasovými predsudkami, ktoré si priniesol z rodného Stredozápadu. Tŕňom v oku je mu predovšetkým kórejský pár Sun a Jin Kwonovci (YUNJIN KIMOVÁ, DANIEL DAE KIM), ktorých od ostatných cestujúcich delí nielen bariéra kultúrna, ale aj jazyková. James Sawyer Ford (JOSH HOLLOWAY) medzi ostatných tiež príliš nezapadá, môže za to najmä jeho ustavičné fabulovanie a preháňanie. Michaela Dawsona (Harold Perrineau) čaká na ostrove zoznamovanie sa so svojím deväťročným nevlastným synom Waltom Lloydom (MALCOLM DAVID KELLEY), ktorého dostal do opatery, pretože mu chvíľu pred cestou zomrela matka, Michaelova exmanželka. Záhadnou postavou je John Locke (TERRY O´QUINN), tajuplný muž, ktorý je s ostrovom zviazaný akýmsi osudovým putom. Nechýba ani egocentrická Shannon Ruthefordová (MAGGIE GRACEOVÁ), ktorá je schopná robiť si pedikúru aj vo chvíli, keď okolo nej zomierajú ľudia, a jej hádavý a hašterivý brat Boone Carlyle (IAN SOMERHALDER). Pozoruhodnou postavou je aj mladučká Claire Littletonová (EMILIE DE RAVINOVÁ), ktorá je v deviatom mesiaci tehotenstva a pripravuje sa na nastávajúcu úlohu matky... (oficiální text distributora)

VVee69

Tento seriál som doslova hltal časť za časťou a nevedel som sa dočkať kedy mi vysvetlia ako je možné to a to. Nedočkal som sa. Mysteriózny seriál fakt na jednotku ale prišlo mi to tak, že ku koncu sa už scenáristi zamotali do vlastnej fantázie tak veľmi, že keď písali poslednú sériu nepamätali si o čom bola prvá. Skrátka a dobre: napínavý mysteriózny seriál, ktorý bol ku koncu tak prekombinovaný, že pochybujem, že sami tvorcovia sa v ňom vyznali. ()

Aladdin590

Tenhle seriál musel ve svých pozdějších řadách zkrátka zákonitě zklamat každého, kdo ho sledoval primárně kvůli záhadám a mysteriím ostrova, a ne kvůli charakterům, kteří by mu přirostli k srdci. Tole ale naštěstí není můj případ a tak je to po dokoukání 6. série i přes hromady a hromady logických nesrovnalostí a podobně stále jeden z mých 5 nejoblíbenějších seriálů. ()

TeeToTaller

V mém případě oříšek, který se dá soudit těžko. První 4 série téměř bez chyby, nutí diváka pouštět díl za dílem. Není to opravdu ideální volba, když se potřebujete učit na maturitu = můj případ. Sawyerovo "son of a bitch" mi asi zůstane v uších do konce života, do Kate jsem se zamiloval, Hurley mě fascinoval. Zkrátka, vezl jsem se na vlně blaženosti, když v tom přišla 5. řada a byl nastalo zhrození, bylo mi do breku z toho, jakou frašku z výborně rozběhlého seriálu dokázali tvůrci vytvořit. 6. řada řada znatelné navýšení úrovně nepřinesla. Podobná patlanina. Přes to všechno ale musím dát 90%, jelikož 4 řady jsou opravdu brilantním počinem. ()

eoj

Po první serii za 4. Za poslední mám chuť dát jen 2, ale zprůměruji to. Viděl jsem v podstatě "v celku", tedy v průběhu několika měsíců, kdy už běžela poslední série. Zpackaná příležitost. Po třetí serii už jenom natahovaná polívka. Škoda, že si tvůrci po první sérii nedali práci vymyslet skutečný příběh a pak ho odvyprávěli. Takhle jsem měl ke konci pocit, že jsou scénáristi dva díly přede mnou a nestíhají. Pěkně můj pocit ze seriálu vyjádřil Lima. ()

Arminbuuren

U prvních dílů jsem byla nadšená, že tenhle seriál je naprostý hit. Ten nápad, úžasné prostředí, originální záhady, líbivé postavy. Zkoukli jsme s manželem 3.série, ale naše nadšení začlo postupně opadat, když záhady se neřešily a objevovaly se stále nové a bláznivější, přestalo mě to bavit. Ze zvědavosti jsem se podívala na konec, což byl pro mne nejvíce překvapivý závěr seriálu, co jsem zažila. A také velkým zklamáním. S dalšími vysvětleními se tvůrci raději neobtěžovali, asi věděli jen oni, proč raději ne. Začátek seriálu by se dal hodnotit vysokým počtem, ale ten konec to bohužel stáhl dolů. ()

TONYNKO

OBSAHUJE SPOILERY!!!!! 1.seria: Dlho som váhal či sa do tohoto seriálu pustiť. Z jednej strany som počul chvály a z druhej názory že je to serial o ničom. Nakoniec som ho zhliadol. A musím povedať že je to strašne dobrý seriál. Pilot bol geniálny, následne 3.epizody trochu pomalé a následne sa to rozbehlo a už to išlo. Skvelé postavy ktoré som si hned oblúbil a prežíval všetky zvraty s nimi. Aj ích minulosť ktorá nebola ani u jednej postavy dobrá ba naopak. Ľudia boli stratení už pred ostrovom. Finále bolo skvele vygradované a cliffhanger skvelý. Už sa moc teším na 2seriu kde by sa mali riešiť hlavne čísla ( ktoré ma zo všetkých záhad zatiať zaujímaju najviac ). 9/10. 2.seria: WOW! Tvorcovia sa tentokrat rozhodli pre iny štýl. Už nie sme v jaskyni ale v tajomnom bunkri kde sa nachadza Desmond a vysvetluje že musia zadať do počítača každých 108 minút čisla 4 8 15 16 23 42. Tieto čísla znamenajú pre mňa záhada všetkých záhad. Dokonca aj po finále ( ktore bolo mimochodom skvelé aj s podareným cliffhangerom ) ešte poriadne nechápem tie čísla. Nové postavy boli taktiež skvelé ( naj bola Ana Lucia Cortez ). Vážne tato seria bola pre mna jeden z najlepších serialových zážitkov ( medzi ne patrí 1.seria Hrdinov a Flashforward ) a ja už sa teším kedy mi dojde ta 3.seria na DVD. Kým 1.serie som nedal plný počet tu už ho musím dat a Lost ide do mojej TOPky. Keby v Loste bolo ešte cestovanie časom ( moja oblubena tema serialov ) tak by som snad dostal infarkt :D. 10/10 3.seria: Táto séria začala dosť vlažne. Epizoda 3x3 bola len scenaristickou hrou o čas. Ale niekde uprostred 7.epizody sa to rozbehlo a všetko bolo ok. ALE. V tejto serii je až velke množstvo otázok čo by mi nevadilo ALE otázok vela a odpovedí málo ( skutočne málo ). ALE táto séria sa dá brať ako séria O POSTAVÁCH. Postavy prešli najväčším vývojom charakteru od 1.serie. Moj oblubený Jack mi zrazu niekedy až neuveritelne liezol na nervy ( trošku si to nakoniec vyžehlil ), Desmond naopak mi v 2.serii prišiel len navyše je teraz moja oblubena postava. Sawyer konečne našiel Sawyera. Konečne toho vieme dosť o druhých ( jedna z mála odpovedí ) a Ben je velmi zaujímava postava. Juliet pre mňa skor rozporuplná ( pripadá mi že nijak stále nemozem ju pochopiť ). Vidím to tak na 8/10 ALE. Finále bolo najlepsšie zo všetkých serii. Ked som u minulej serii hovoril o tom že by mi Lost hraním s čašom spôsobil infarkt tak som to myslel tak zo srandy. Ale ked som zistil že nie back ale forward tak ma skoro je'lo. Nehovoriac ešte o tom že mi finále pripadalo ako koniec celého seriálu. Takže na 4.seriu sa teším ako malé decko. :D. Finále hodnotenie zdvýha. 9/10. 4.seria: Zmiešajte flashorwardy, flashbacky nijake tie nove postavy ( ako sa na Lost patrí ) pridajte hranie sa s časom, uzavrite vynikajúcim finále a čerešničkou na torte bude parádny cliffhanger. Lost prešiel najzásadnejšiou zmenou štýla a rozdelil divákov do 2 skupín. Niektorí budú jásať, a bude to pre ních jedna z naj seríí seriálu a druhým bude pripadať scifi Lost ako strata času. No ja som nadšený. Po celú seriu som len kukal ako blbý. Budúcnosť sa vyvýjala priam geniálne a nové postavy- no proste paráda. Pred finále som si povedal: To už ? Vadilo mi to malé množstvo epizod. Chcel by som viac tejto série. Stále som sa rozhodoval medzi 9 alebo 10/10 a nakoniec som prišiel na 9,5/10. ALE! 2 hodinové finále mi uplne vyrazilo dych. Finále 3.serii bolo skvelé ale toto ho prekonalo vo všetkých ohladoch. Vedel som ako to dopadne ale aj tak som bol doslova uchvatený. Skvele dokázalo držať človeka v napätí. Prišlo aj umretie jednej milovanej postavy. Prečo tvrocovia zabíjaju postavy ktoré mam tak rád ( v 2.serii Anna Lucia, v 3. Charlie a tu Jin ) ? Ale nevadí. Tak isto aj návrat domov ma chytil za srdce. A na záver cliff prekvapivý a okorenenný dobrou hudbou. Dovolenka na ostrove skončil a sme znova doma. Ale istotne sa vrátime. Takže jasných 10/10 5.seria: Po 4.serie boli moje očakavania nadpozemské. 1.epizoda ích ešte zvýšila. Problem bol potom. Dej v roku 1977 bol uťahaný, nudný až na nijaké výnimky. Samozrejme sa našli nijaké super epizody ( 316, Live and Death of Jeremy Bentham, Follow the Leader a Incident ) a nakoniec ani ten dej v DHARME nebol zlý len strašne uťahaný. A finále bolo ako inak super ale nevyrazilo mi dych tak ako to v 4.serii. Ale inač bolo super hlavne tajoomný flashback a posledné sekundy som ani nedýchal a zrazu BUM. Takže celkovo to napravuje pár skvelých epizod zvyšok bol síce vynikajúci ale na Lost slabý. Tak asi 9/10. 6.seria: To najlepšie nakoniec. 6. Seria je asi najlepšia. Ešte sa mi nestalo v LOSTe že by ma hneď prve 2 diely takto očarili. Alternativna realita ( aj ked to bol vlastne očistec ) bola skvelym napadom a zo začiatku mi bolo divne že sa postavy "nahodne" stretavaju ale nakoniec to pekne vysvetlili. Epizida THE END skvele všetko uzatvorila. Ja som sa na nnu netešil preto že vysvetli kdo postavil štvorprstú sochu ale preto že budem naposledy so skvelymi postavami. A preto sa moje očkakavania naplnili a jedine pre toho kdo to vnimal ako ja mohli byt posledne sekundy najsilnejšie z celeho serialu. See you in another life... 10/10 Epilog New man in Charge: Prijemna scenka po 6.sezone a keby sa k tomu niekedy rozbehli nehneval by som sa. 9/10 Serial cely: 10/10 () (méně) (více)

Bob_Marley

Pár let nazpět se mi to dostalo do rukou jako seriál kterej v Americe hrozně a letí a musím říct že při sledování prvních dvou sezón jsem spal snad 3 hodiny denně. Naprosto strhující atmosféra, zajímavý postavy který zahráli skoro neznámý herci a pravidelný naskočení husí kůže po skončení dílu, to jsou pro mě 1. a 2. sezóna Lost a jasnejch 5* (možná i víc kdyby to šlo), pak přišlo trochu polevení v tempu ve 3.serii ale myslím, že kdyby tam scenáristi postupně objasnili všechny věci který se na ostrově udály a dali tomu pořádný kulervoucí finále vyšli by z toho jako vítězové a tady na CSFD i jinde by bylo hodnocení nad 90%, jenže prachy jsou prachy a když na to lidi čuměj tak proč tam nepřisrat ještě další 3.série kde už nastoupila, dovolim si napsat překombinovanost dějě, zbytečný odbočky a protahování který nakonec vyústilo v dosti chudej závěr (skalní fandové snad prominou). Škoda - pro mě max 7/10. Blizzard mi naprosto mluví z duše. ()

martan1

Ze začátku to vypadalo celkem zajímavě, ale v dalších dílech šel děj tak pomalu, že jsem ztratil trpělivost, možná příliš brzy, to nevím, ale pro mě to zkrátka nemělo dost rychlý spád. ()

+sfinx+

Sejdou se Profesor X, Lara Croft, Vietnamec, Barbie, McGyver, a rozmazlenej fracek na ostrově ... konec první části tohoto špatného vtipu. Nejprve jsem se obával, že ze survival -hororu, -thrilleru, -akce či něčeho takového vznikne slátanina typu Kdo přežije - a stalo se. Než se zaměřit na trochu odbornější problematiku (nemyslím dokument) přežívání a soužití, tak samozřejmě raději uděláme x-dílnou telenovelu. Největší hrdinka přelétá od grázla k hrdinovi. Lže mu do očí, aby se pak mohla usedavě rozplakat. Nastávají trapné pokusy od zmíněného grázla o získání pozornosti. Stejné snahy projevuje u mé oblíbené těhule ten feťák. Iráčan se zatím snaží u Barbie s žárlivým bráchou, co nesnese nikoho jiného v její blízkosti a proto ji vlastně touží zabít?! Do toho přichází manželská krize z dálného východu a rodičovská krize od afroameričanů a mezi to všechno se zamíchají zbraně. Tak takto vypadá úvod do údajně dobrodružného seriálu. Bývalý kripl ví o ostrově všechno, ostatní pak vůbec nic. A protože není nic lepšího než se po ztroskotání na pustém ostrově hrabat v minulosti, rvát se mezi sebou a hádat se o každou blbost, tak není o zábavu nouze. Logiky tento seriál moc nepobral a zvraty jsou tak násilné, až to bolí. Z fanatického mačkače Locka se stane fanatický odpůrce mačkání. Jeho pacifistické a filozofické momenty se střídají s momenty, kdy verbuje armádu a podporuje mučení. Tlusťoch jen žere, kráska se stále tahá střídavě s hezounem a prevítem. Asi nejvyrovnanější postavou je Michael - je to debil, a to platilo po celou dobu, co jsem se díval. Dojemné scény, kdy tlusťoch rozhazuje drahocenné jídlo, jen aby mohl zhubnout tomu také daly korunu. Předvídatelnost je taky hrozná věc - když u údajně napínavého seriálu už několik dílů dopředu vím, že toho zmetka co zajali budou držet tak dlouho, dokud nezdrhne, tak mám těch několik dílů vyloženě zkažených :) Ona propletenost postav a děje, která připadá ze začátku jako působivá se postupem času mění spíše na otravnou a vcelku lhostejně lze očekávat, kdo je zase čí otec(matka) a kdo se s kým už někde potkal. Spletitost se tak už v druhé sérii mění v překombinovanost. Začne to nudit skoro stejně jako série nezdarů. Jeden díl za druhým vidím jen samé prohry a nezdary. Na co naši hrdinové sáhnou, to se pokazí. Idylku nečekám, ale tohle už začíná být otravné. Zvláště, když se do toho neustále zapojují podivné okolnosti nebo spíše nadpřirozené schopnosti, které vždy poměrně násilně nastolí zvrat. Stejně jako konstantní neúspěšnost, tak i neustálé lži začnou lézt na nervy. Nejde ani tak o ne(přehlednost), ale vyloženě o otravnost. S žádnou z hlavních postav se nelze příliš ztotožňovat, protože po většinu doby nelze ani určit, jací jsou a co si myslí. Dvěma příklady za všechny je hra Jacka a Juliet - v momentě, kdy si divák myslí, že se konečně sblíží, on ji nepřátelům udá. O pár dílů později se jí ale opět hrdinsky zastává. Proč to? A náš rozporuplný Locke - plný hněvu na ty druhé, ochotný je zabít, v dalším díle pak promarní šanci zabít jejich šéfa? Jeden den věří v ostrov, druhý den zase ne a v tom třetím už opět fanaticky bojuje za to, aby tam mohl žít už navždy..? Je potřeba tam vložit alespoň nějakou linii, která by udržela tu reálnou linii stati pohromadě a ne vrstvit jednu lež na druhou. () (méně) (více)

forma

Prozatím nejlepší seriál co jsem kdy viděl.Je životně důležité u seriálu vydržet a dokoukat ho až do konce. ()

savEsk

Tento seriál ma zaujal najme kvôli tomu že sa to odohravá v prostredí ostrova a je to také dobrodružné, tiež to není seriál ktorý si pozrieš raz za čas, ak nevidíš čo i len 1 čast už si mimo toho čo sa tam aktuálne deje, obsadenie hercov je podla mna orginálne akurát jedine mínus toho filmu že sa tam vyskitujú ludia ktorý tam ani predtým neboli a su to tiež pasažieri toho letu. ()

NikoKovac

První série se mi moc líbila. Bylo to něco nového, neokoukného, nádherné prostředí, krásná zápletka, výborné herecké výkony, skvělý nápad s flashbacky postav. Druhá série už byla horší, ale pořád se mi to líbilo. Třetí sérií začal film upadat, ale pořád to bylo koukatelné a zajímavé. Ve čtvrté sérii už se z toho stalo prachsprosté sci-fi, navíc zmatené, které bylo založeno na cestování v čase a podobných nadpřirozených jevech. Poslední dvě série už jsem ani neviděl, protože tak skvělý a originální seriál se z mého pohledu změnil na obyčejný žánr science fiction, který opravdu nemusím. Dvě hvězdy za nápad a první dvě, možná tři série. ()

SkyWolf

Dlouho jsem přemýšlel, jak tento seriál ohodnotit... ze začátku mě neskutečně vtáhl do děje a nepustil mě. V závěru, kdy jsem očekával vyvrcholení hodné takovéhoto nápadu, se však seriál dost zhoršil. Proto jsem si říkal, že nízké hodnocení bude způsobeno tím, a že to také nebudu přehánět. Když jsem si pak ale zjišťoval víc, např. o Lost Experience (kdo neví o co jde, doporučuji vyhledat) a zamyslím se nad tím, že v době, kdy byl seriál populární, jej znal snad každý, musím dát 5 hvězd. A osobně si myslím, že tento seriál by měl být o mnoho výš. Je to vskutku mistrovské dílo, a to ne ani tak z hlediska hereckých výkonů, ale co se týče nápadu. Protože v originalitě nemá a nebude mít konkurenci. ()

mpet

První série byla úžasná. Skvělý nápad a sympatické herecké obsazení jsou základ. A tady se to opravdu povedlo. Nesmíme však zapomenout ani na neuvěřitelně rychlé vtažení do děje. Hned pilot dokazuje, že to bude super seriál. A ve své skvělosti pokračuje dál. Nikdy neustávající napětí, pořád nové otázky a tajemství, neustálé flash backy do minulosti všech postav a postupný vývoj vztahů mezi postavami,... To vše přineslo první sérii velký úspěch ať už od kritiky, tak i od diváků. Bohužel velký komerční úspěch byl pro seriál záhubou. Protože tak skvělý seriál přece nemůže skončit po pár řadách, a tak došlo ke klasickému prodlužování. A to se projevilo na kvalitě. HODNĚ!!!!! Už druhá série byla slabší, ale co následovalo pak,..... no tak to už byl humus. Nechápu jak se z mého nejoblíbenějšího seriálu mohlo stát něco tak strašného!! Když k tomu připočtu totálně absurdní finále, tak už vážně začínám uvažovat, že Lost patří do ODPADU!! Dvě hvězdičky dávám jen kvůli první sérii, která byla dokonalá, ale bohužel byla jediná. ()

Aceboris

Konecne som ten serial dopozeral a preco mi to trvalo tak dlho, prve tri serie uplne v pohode hltal som cast za castou cakal s napatim co sa stane a potom prielom stvrta seria ma nudila a uz sa to vlieklo ten dej ma nijak neprekvapil ale skor nastval. Z dobreho serialu fakt kvalitneho spravili nieco co by so hodnotil pod 50% mozno aj menej. Zaver komentovat nebudem kazdy si musi spravit svoj nazor. Celkovo to zhrniem asi tak pociatocna aspon moja mania sa pomali vytracala. Je pravda ze len malo zo serialov si dokazolo drzat latku tak vysoko, ako ju nasadili prve serie, vacsinou to ma klesajucu tendenciu ako zial aj v tomto pripade. U mna do tretej serie 80% stvrta 60% piata, siesta 30%, so zavretymi ocami 50%... ()

klipers

Je mi to ľúto. JJA mal perfektný nápad a koncept a všetko vlastne... ale akosi to nezvládol. Z dobrodružného bijáku a príbehu hneď skoro 50-tich Robinsonov a príjemne záhadnej atmosféry sme došli ku katolíckemu prehľadu dogmatických náuk o duši a osude a posmrtnom živote apod. Zrazu ide o záchranu sveta a všetko naberá veľkých rozmerov. Od zaujímavého príbehu o síce záhadnom ostrove sme dospeli ku blbosti, ktorá by sa dala natáčať aj v Los Angles a netrebalo by na to ostrov. Prvá séria neviem či nie aj 5 hviezdičiek, od tretej hore odpad!. Nebudem preto hodnotiť, lebo nechcem to priemerovať. Prvá séria si nezaslúži priemer a šiesta už tobôž. ()

LUCCKE

Musel som zmeniť hodnotenie potom čo som si pozrel všetky série v priebehu dvoch týždňov :) Konečne som ten koniec správne pochopil, chcelo to len pozorne pozerať :) Úžasný seriál, asi najlepší aký som kedy videl :) 10/10 ()

ASSteroid

Po tomto seriálu můžu říct jen: " Stálo to za to!" Pro všechny, kteří milují ten nepříjemný pocit běhání mrazu po zádech, pak toto je seriál pro vás. Neskutečně napínavý děj, jenž se neustále graduje a všechno děsivě zapadá do sebe. Prozatím asi nejlepší seriál jaký jsem viděl.. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Dočkáme se rebootu Ztracených?

Dočkáme se rebootu Ztracených?

07.02.2019

Stanice ABC v posledních letech holduje rebootům svých starých hitů, a má dobrý důvod. Z oživené Roseanne se stal v zámoří obří hit a seriál dosahuje vysokých ratingů i po vyhození hlavní herečky a… (více)

Hollywood touží po Abramsovi

Hollywood touží po Abramsovi

04.11.2018

Podle čerstvých zpráv se několik velkých studií v těchto dnech uchází o režiséra a producenta J.J. Abramse (Star Trek, Star Wars: Síla se probouzí). Ten by tak podle všeho měl v nejbližší době… (více)