Ztraceni

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2004–2010), 88 h 30 min (Minutáž: 40–105 min)

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Yunjin Kim, Daniel Dae Kim, Michael Emerson, Dominic Monaghan (více)

Série(6) / Epizody(117)

Stroskotanci, ktorí prežili haváriu lietadla na mysterióznom ostrove uprostred oceánu tisíce míľ od civilizácie, nemajú nádej na záchranu - sú stratení! Stratili sa aj vo vlastných životoch, pretože mučivé tajomstvá, ktoré si priniesli ukryté hlboko v duši, už nemôžu vyhnať a desivé skutky napraviť. Zomreli a musia začať odznova. Nové extrémne dobrodružstvá z nich prekvapivo vyplavujú tie najlepšie aj najhoršie vlastnosti, úžasnú vnútornú silu či netušené schopnosti. Ale ak všetko na svete má svoj zmysel a nič sa neodohrá bez príčiny, prečo to všetko musia prežiť? Je všetko naozaj také, ako sa zdá? Záhadný ostrov začína vydávať svoje tajomstvá... Sledujte najlepší americký dramatický seriál roka 2005, ocenený prestížnou soškou Zlatý glóbus a troma cenami Emmy!
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, ostalo uväznených na mysterióznom ostrove kdesi uprostred oceánu, tisíce míľ od civilizácie. Pomoc neprichádza, pretože šesť hodín pred haváriou lietadlo stratilo spojenie, neplánovane zmenilo kurz a letelo tisíce míľ neznámou trasou. Ak ich niekto skutočne hľadá, potom zbytočné pátra v celkom iných končinách našej planéty. Prvé, čo doktor Jack Sheridan (MATTHEW FOX) po prebudení pocítil, bola pálčivá bolesť. Potom si všimne páliace slnko, bambusový les, dym a najmä všadeprítomný krik a plač ranených. Spoločne s vedomím prichádza aj hrôzostrašné pochopenie situácie lietadlo, ktorým cestoval, pravdepodobne havarovalo. Lekársky inštinkt mu napovedá, že ľudia potrebujú jeho pomoc. Stroskotanci prehľadávajú miesto núdzového pristátia a zistia, že sú na ostrove, kde prevláda neprístupný terén. Ani počasie tu nie je najprívetivejšie. Nepriestupnou džungľou sa navyše preháňajú tajomné tvory, ktoré nepatria k žiadnemu živočíšnemu druhu, ktorý by kedy niektorý z nich poznal. Najväčším problémom je však rôznorodosť samých stroskotancov, ktorých rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt i morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy Jacka a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ) mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Ak chcú zmätení a zranení ľudia prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Je jedno, kým sme boli a čo sme predtým robili. teraz sme všetci zomreli a musíme začať znova. Nájdite spôsob, ako prispieť, pretože nikto sám neuspeje. A ak spolu nemôžeme žiť, zomrieme sami. Ostrov je zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev a mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si stroskotanci nesú aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Stroskotanci sa pokúšajú nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú silu a schopnosti, o ktorých predtým ani netušili. Pri prehľadávaní trosiek lietadla objavia rádiovú vysielačku a nádej na skorú záchranu vleje všetkým stroskotancom novú krv do žíl. Tajomný ostrov však zároveň vydáva ďalšiu zo svojich záhad počas pátrania narazia na kovové putá, zbraň a predovšetkým zviera, ktoré by nemalo v tunajšej tropickej klíme prežiť ani deň...
Najsledovanejší dramatický seriál americkej stanice ABC v roku 2005, ktorý už dve sezóny fascinuje divákov na celok svete, okrem množstva iných ocenení získal v roku 2005 aj Emmy Awards v šiestich kategóriách (z 12 nominácií) ako najlepší dramatický seriál, réžia, kasting, hudba, kamera a vizuálne efekty. 16. januára 2006, na odovzdávaní prestížnych cien Zlatý glóbus (63. Annual Golden Globes) v Los Angeles, seriál LOST zvíťazil v kategórii Najlepší dramatický televízny seriál roka 2005 (a porazil pritom ostané nominované seriály CommanderIn-Chief, Grey´s Anatomy, Prison Break a Rome). Druhú sériu seriálu LOST nominovali ešte v dvoch ďalších kategóriách za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Naveen Andrews) a najlepší herecký výkon v dramatickom televíznom seriáli (Matthew Fox). Dramatický seriál Nezvestní nakrúcali pre televíznu spoločnosť ABC od marca 2004 a prvý diel videli americkí diváci v októbri toho istého roka. Netrvalo dlho, a práva na vysielanie si zakúpilo viacero televízií na celom svete. V Spojených štátoch zožal seriál veľký úspech, vďaka 18,7 miliónom divákov sa stal najsledovanejším dramatickým počinom stanice ABC od roku 1985, hovorí Tom Davidson, riaditeľ distribučnej spoločnosti AXN pre strednú Európu. Sme presvedčení, že divákov priam priklincuje do kresiel. Jedným z tvorcov seriálu a producentom je J. J. Abrams (za réžiu prvých dvoch epizód dostal Emmy Awards za réžiu), ktorý je známy aj vďaka seriálu Alias či scenármi k mnohým filmom. Jeho zásluhou je seriál plný dramatických zvratov a napätia, nazerá hlboko do ľudského vnútra, kde sa ukrývajú aj tie najhoršie tajomstvá. Seriál nakrúcali na Havaji. Dvojhodinová pilotná snímka stála približne 10 miliónov dolárov, a je tak jedným z najdrahších televíznych projektov v histórii. Iba doprava kusa havarovaného lietadla stála vyše 250-tisíc dolárov. Na scenároch sa podieľalo niekoľko autorov, ktorá nikdy vopred nevedeli, do čoho idú. Počas tvorby museli uplatniť znalosti z mnohých vedeckých odborov, napríklad zo sociológie, ktorá mi pomáhala vytvoriť interakciu medzi jednotlivými postavami. Keď sa začalo nakrúcanie, väčšina z tvorcov scenára si ešte stále nebola istá, ako bude dej a osudy stroskotancov pokračovať. Dôkazom je napríklad postava doktora Jacka Shepharda (MATTHEW FOX) pôvodne mal zomrieť hneď v druhej epizóde, ale tvorcom sa ho uľútostilo, a razom sa tak z neho stala jedna z najvýraznejších postáv seriálu. Veľa pozoruhodností sa udialo aj počas kastingu. Ako príklad poslúži kórejská herečka Yunjin Kimová, ktorá mala hrať pôvodne Kate. Rola však už bola obsadená, ale autori nechceli o Yunjin prísť, a tak jej napísali úlohu šitú priamo na telo. Každá epizóda sa sústreďuje na dôležité detaily života a minulosti jednej z postáv. Až vo chvíli, keď sa jednotlivé čriepky poskladajú, môže divák pochopiť, prečo jednotliví hrdinovia konajú a správajú sa, ako to vidí pred sebou na obrazovke.
Postavy
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, je uväznených na opustenom, v oceáne stratenom ostrove. Ak chcú prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Taký je začiatok nového seriálu Nezvestní, ktorí fascinuje milióny divákov na celom svete. Netreba sa čudovať, veď príbehy o stroskotancoch, ktorí riadením osudu stroskotali a zostali uväznení na opustených ostrovoch uprostred oceánu, fascinujú človeka už oddávna. Samozrejme, v dnešnej dobe satelitov, keď je možné zistiť, ako je niekto oblečený na inom kontinente, a keď stačí dotknúť sa niekoľkých tlačidiel na telefónu a dovoláte sa na druhý koniec sveta, sa zdá niečo také priam nemysliteľné. Novodobým stroskotancom predsa stačí nájsť si len úkryt a počkať tam na najmodernejšie vybavených záchranárov, ktorí im o niekoľko hodín poskytnú všetku potrebnú lekársku starostlivosť, stravu a sprostredkujú aj kontakt s vydeseným príbuzenstvom. Nie vždy však všetko beží podľa zabehnutých pravidiel a schém. Postavy seriálu sa o tom veľmi rýchlo presvedčia. Nielenže je ostrov, na ktorom uviazli, zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev, ale mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si nesú stroskotanci aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Najväčším problémom je však ich rôznorodosť. Stroskotancov rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt aj morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy lekára Jacka Sheridana (MATTHEW FOX) a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ), mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Stroskotanci sa pokúšajú v troskách lietadla nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú schopnosti a silu, o ktorých predtým ani netušili. Prvá séria seriálu zachytáva štyridsať dní v živote stroskotancov. Istá podobnosť s biblickým motívom nie je vôbec náhodná. Napríklad Kate Austinová (EVANGELINE LILLYOVÁ) sa nikdy predtým nestretla s nejakými zdravotníckymi kurzami, teraz obväzuje a zašíva rany ako skúsená sestra s mnohoročnou praxou. Svojím nezameniteľným zmyslom pre humor a optimizmom všetkým dodáva odvahu srdnatý Hugo Hurley Reyes (JORGE GARCIA). Charlie Pace (DOMINIC MONAGHAN) je pohasínajúca rocková hviezda s mnohými tajomstvami z minulosti i prítomnosti. Sayid Jarrah (NAVEEN ANDREWS) zase musí bojovať so zažitými rasovými predsudkami, ktoré si priniesol z rodného Stredozápadu. Tŕňom v oku je mu predovšetkým kórejský pár Sun a Jin Kwonovci (YUNJIN KIMOVÁ, DANIEL DAE KIM), ktorých od ostatných cestujúcich delí nielen bariéra kultúrna, ale aj jazyková. James Sawyer Ford (JOSH HOLLOWAY) medzi ostatných tiež príliš nezapadá, môže za to najmä jeho ustavičné fabulovanie a preháňanie. Michaela Dawsona (Harold Perrineau) čaká na ostrove zoznamovanie sa so svojím deväťročným nevlastným synom Waltom Lloydom (MALCOLM DAVID KELLEY), ktorého dostal do opatery, pretože mu chvíľu pred cestou zomrela matka, Michaelova exmanželka. Záhadnou postavou je John Locke (TERRY O´QUINN), tajuplný muž, ktorý je s ostrovom zviazaný akýmsi osudovým putom. Nechýba ani egocentrická Shannon Ruthefordová (MAGGIE GRACEOVÁ), ktorá je schopná robiť si pedikúru aj vo chvíli, keď okolo nej zomierajú ľudia, a jej hádavý a hašterivý brat Boone Carlyle (IAN SOMERHALDER). Pozoruhodnou postavou je aj mladučká Claire Littletonová (EMILIE DE RAVINOVÁ), ktorá je v deviatom mesiaci tehotenstva a pripravuje sa na nastávajúcu úlohu matky... (oficiální text distributora)

adams701

Seriál, na ktorom som vyrástol. Seriál, na ktorého jednotlivú epizódu som sa nepretržite tešil rovnako. Seriál, na ktorý som nezanevrel ani po dlhších prestávkach. Seriál, ktorého príbehy hlavných postáv som sledoval so zatajeným dychom. Seriál, ktorý som ako decko napaloval na DVD-čká a rozposielal všetkým známym. Seriál, kvôli ktorému som si nespočetnekrát podával Loto, čo normálne nerobím (raz to vyjde!). Seriál, ktorého hercov keď teraz vidím v nejakom filme, vždy sa pousmejem. Seriál, ktorého mystérium možno sériami vyprchávalo, no tu tuhú fanbase si udržalo. Seriál, na ktorý si vždy spomínam pri lete nad vodou. Seriál, ktorý nespochybniteľne spustil kariéru viacerým, teraz už úspešným a známym hercom. Seriál, ktorý podľa mňa definoval pojem flashback a spustil jeho masovú produkciu do televízií. Seriál, v ktorom si každý našiel svojho obľúbeného hrdinu. Seriál, na ktorý nedám dopustiť ani v dobe TWD a GoT. Seriál, ktorý nepotreboval zelené plátno. Seriál, s ktorým doslova žili aj herci mimo kamier spolu s rodinami. A nakoniec seriál, ktorého koniec ma nechal v slzách... Nie však v slzách smútku, no v slzách dojatia. Že niečo, pre mňa také originálne a unikátne, dokázalo vydržať pokope toľko rokov. Že to vydržalo krízu scenáristickú, divácku, finančnú a bohvie ešte akú. Potom však dojatie vystriedal úsmev. Existuje veľmi málo seriálových snímkov, ktoré keď skončia (ak ich náhodou nezrušia) nezanechajú vo svojich divákoch prázdnotu. Lost je jed(i)ným z nich. 4, 8, 15, 16, 23, 42 ()

Nattramet

Celý seriál mě dokázal držet v napětí, po každém díle jsem si kladla otázku - "Co za vším stojí? Jakápak je to záhada?" .. Zamilovala jsem si jednotlivé postavy, a netrpělivě vyhlížela další díly. Dala bych i 6 hvězdiček z 5... Než přišel závěrečný díl, jež připomínal ze strany scénáristů něco jako "Hmm, tak jakoupak "záhadou" ty diváky překvapíme? Eh, těžko říct, netušíme vůbec, co dál, tak uděláme ze všech duchy a zahodíme to, co jsme v divácích vzbudili..." .... Škoda! ()

Ve.Su

Serial me opravdu bavil,cekani na dalsi dil byvalo nekonecne. Jasne,hromade veci jsem nerozumela a nebyly vysvetleny ani koncem serialu,ale melo to sve kouzlo a tajemno.Kazda postala mela dve a nekdy i vic tvari,uzasne je objevovat.Prvni serie byly nejlepsi,ale konec taky usel. Uz je to let co jsme serial dokoukali,ale dodnes si na nejake sceny a hlasky vzpomenu a nekdy je mi lito,ze uz s napetim necekam jak to zas bude. ()

antalyan

Jsou seriály, kterých se podobají jako vejce, navzájem se vykrádají, když nedávají jeden, nahradíte ho druhým, a vlastně vám to ani moc nevadí. A pak jsou SERIÁLY jako Ztraceni.Tento unikátní scénáristický počin, založený na principu "více otázek než odpovědí", si pozornost určitě zaslouží. Většina epizod je totiž neuvěřitelně napínavá, takže se po zhlédnutí jednoho dílu pustíte hned další. A pak další a další... Celý děj se točí ohledně ztroskotání letadla na záhadném ostrově a jeho cestujících. S postupujícím dějem se tak rozplétá (a nebo spíš splétá?) síť záhad nejen ostrova samotného, ale pomocí flashbacků i o jednotlivých postavách. A když někdo zemře, jeho smrt skutečně pocítíte. Tedy aspoň na začátku, než začnou rychle přibývat... Jestli však nechcete být hořce zklamáni, doporučuji přestat seriál sledovat po třech sezonách. Byť to není vůbec snadné, ušetříte se tak nic neříkajícího a nic nevysvětlujícího konce seriálu. Tolik úžasných záhad, které ve skutečnosti zůstanou nedořešené. Pro mě jde o zatím nejhorší filmové/seriálové zklamání, dokonce jsem zvažoval, zda kvůli němu jinak úžasnému seriálu nesebrat jednu hvězdičku. Ale nakonec převážil neopakovatelný, fantastický zážitek, pocity, které jsem měl při desítkách hodin u seriálu strávených. ()

zayac

Vynikajúce po štvrtú sériu, nápadité, originálne, plné zvratov, dobrodružné, mysteriózne. Následne scenáristi zaraďujú jednu hovadinu za druhou a šiesta séria je taká reminiscenčná nastavovaná kaša že som si pozrel len záver a prečítal ako k nemu scenáristi dospeli (alebo nedospeli). ()

C_REAM

Musím říct, že první tři série pro mě byly naprostá špička, možno přirovnat i k Breaking Bad. Bohužel seriál měl od půlky čtvrté série sestupnou tendenci, na úkor přeplácanosti, horší díly střídali lepší. Občas jsem si v páté sérii řekl, že toto už opravdu NE, ale naštěstí se to vždy vytáhlo alespoň do určitého seriálového průměru. Takže myslím že ubrání 10-15dílů by vůbec nebylo špatné. Dost času si vyberou flashbacky a flashforwardy, které si myslím rozhodně neprekázely. Celkově 85% SPOILER ALERT 1. Série - Takové lehké oťukání. V podstatě se dozvíte jen, že tady není něco v pořádku. Lehce se seznámíte s až úchylne správným doktůrkem, pohlednou zločinkou nebo arogantním borcem (Jack, Kate, Sawyer) 90% 2. Série - Stále pokračuje napětí i když vlastně nevíte z čeho, to na mě působilo asi nejvíc. Pomalu se vám odkrývají dílky do skládačky. 95% 3. Serie - Možná nejlepší ze všech, sic stále bez přesunu v čase či extrémním množstvím postav. Taky mi začal být velmi sympatický John Lock. 100% 4. Serie - A už to začíná, pomalu ale jistě se vám hromadí nové otázky k těm, na které ještě odpověď neznáte a pokud jste viděli, na některé si počkáte treba i celou sérii. Začíná cestování časem, což by nebylo vůbec špatný, kdyby to nebylo tak na dlouho 75% 5. Serie - Úroveň upadá. Například neustálým "oživováním" postav a někdy i nelogickym dějem a situacemi které vám hlavu zamotají.70% 6. Serie - Pro mne to bylo téměř co díl jiné, jednou super, pak třeba dva na nic a další tři dobrý... Konec nijak neuchvatil ale rozhodně patřil mezi lepší. 80% See you in another life bro! ()

modrapapaja odpad!

Viděny první dvě řady a pak části 3. a 4. Zbytek jsem už nezvládl. 4 hvězdičky za ty první dvě, zbytek spíše odpádek. Celkově odpad nebo slabší jedna hvězdička. Tvůrci stejně jako u sesterské BSG lhali. V jedné to nakonec oproti ujišťování byl Bůh (BSG), zde se všem vše zdálo v alternativní realitě ("očistec", boční flash) a nebo na ostrově operoval Bůh "Jacob". V takovém prostředí není příběh a ani postavy nefungují. Nemají jak. ()

Lord_Peltier

Postrácený děj v kterém kámen šuká cihlu, mrtví nejsou mrtví a to co bylo teprve bude a tak dále a tak dále...Upřímně nevím za co, ale jednu mu tam fouknu. ()

And09

Neuvěřitelně propracovaný a promyšlený seriál, který si rozhodně zaslouží pět hvězdiček. První série představuje zprvu očekávaný boj o přežití, ale už tam se nám odkrývají charaktery postav s jejich životními příběhy, které se navzájem proplétají. Už od první série děj začínají komplikovat nadpřirozené a nevysvětlitelné jevy, které okamžitě přitáhnou svou pozornost. Divák bude mít plno otázek, na něž bude chtít znát odpovědi, a proto Ztraceni dokáží tak rychle upoutat pozornost. Já byla přesně tím příkladem, kdy jsem plna zvědavosti chtěla vidět další a další díl. Seriál prostě dokáže až neuvěřitelně překvapit jaké zápletky umí přinést - nejdřív se seriál tváří jako příběh o lidech, kteří ztroskotali na ostrově a za každou cenu se snaží dostat domů - takto zprvu slibný syžet se ovšem změní v něco naprosto nepředvídatelného až mysteriózního (kolikrát mi dokázal běhat mráz po zádech). Nikdy mě nepřestanou fascinovat scény, kdy se nám odkrývá tajuplný poklop s odpočítáváním a vůbec celá Dharmská iniciativa s celou svou fascinující historií. Bohužel na všechny otázky se nedostanou odpovědi a divák si především konec musí nějak poskládat podle sebe, což mě docela zklamalo. Zklamal mě tedy konec, který je už naprosto přehnaný a úplně mimo realitu - je vidět, že se do toho tvůrci sami zamotali a museli to nějak vyřešit, aby se dobrali nějakého konce (který už nebyl natolik originální jako celý seriál). ()

slatkakuca

První dvě série geniální seriál, kdy jsem se nemohla odtrhnout a pouštěla si jeden díl za druhým a v duchu litovala ty, co v době premiéry na Nově, museli čekat týden na další díl. Skvěle vymyšlené byly ty návraty do života všech přeživších před pádem letadla, akorát mohly být seřazeny chronologicky, občas jsem se v tom ztrácela. A musím vyzdvihnout mystery atmosféru, ta se fakt povedla. Bohužel od 3.série mě to přestalo bavit. Začali se tam nabalovat nové a nové postavy, co bez smyslu přišli a zase odešli a zamotávalo se to do překombinovaných událostí. Zjevování mrtvých, cestování v čase.... strašně únavný a zbytečný. Pozorně jsem se vydržela dívat do začátku 5. série, tu jsem pak celou přeskočila, protože už jsem jí fakt už nedala a 6. jsem sérii jsem celou zvládla díky rychlému posouvání myší během dvou hodin. Strašná slátanina se z toho stala. Nebýt Sawyera, tak nedám ani ten konec. Bohužel můj vysněný love happy end se nekonal. Za první dvě série dávám 5 hvězdiček, za zbytek 2-3, celkově dávám 4, z čehož jedna hvězdička není hvězdička, ale srdíčko pro Sawyera. A i přes tu zpruzenost z posledních sérií vím, že na ten seriál budu myslet hodně dlouho. ()

Rangifer

Ze začátku mě to chytlo. Ztroskotání letadla na záhadném ostrově, do toho se objevovaly záhady, osudy přeživších před havárií, kouřová příšera vydávající mechanické zvuky, chtěl jsem vědět co to je, co to všechno znamená, jaká je odpověď na to všechno, co se děje? A co znamenají ta čísla 4-8-15-16-23-42? Nezbývá nic jiného, než tenhle záhadami nabytý seriál sledovat do konce. Když už je jedna záhada vyřešena, objeví se další, a to diváka nutí v tom pokračovat, a když jeden díl nestihne, mnohdy nepochopí, o čem je řeč. A když už se kooonečně divák prokouká až nakonec, tak ho závěr a vysvětlení toho všeho nemusí potěšit. Ze začátku je to fakt dobrý, ale to ukončování je hotovej maglajz. Co na závěr? Jen toto: 4-8-15-16-23-42 , 4-8-15-16-23-42 , 4-8-15-16-23-42 , 4-8-15-16-23-42 , 4-8-15-16-23-42 , 4-8-15-16-23-42 , 4-8-15-16-23-42 , 4-8-15-16-23-42 , 4-8-15-16-23-42 ()

teekanee

V textu jsou spoilery. Co k tomuto skvostu napsat? Určitě jeden z prvních seriálů, který nakopl televizní produkci do první ligy. Seriál jsem poprvé dokoukal asi tři dny zpátky, takže to mám vcelku v živý paměti. Koukal jsem na něj asi 5 měsíců, pěkně jsem si ho vychutnával a na chvíli jsem se zasekl uprostřed pro mě nejslabší druhé série, kde se to vcelku táhne. Jinak ale považuju zbylých pět serií za mistrovské dílo. Bál jsem se, že to půjde po třetí sérii z kopce, ale ukázalo se, že všechno to cestování z časem a jiný mysteriozní a scifi serepetičky vlastně zbožňuju, takže jsem druhou polovinu seriálu zkonzumoval podstatně rychleji. Celkově děj a mytologie ostrova je skvělá, ale co opravdu vyčnívá jsou charaktery. Můžu s klidem prohlásit, že LOST má neprokreslenější a nejlepší postavy v celý seriálový tvorbě. Jediný soupěř je pro mě v tomto ohledu Breaking bad, což je trochu něco jiného. Původně jsem si hloupě myslel, že mě flashbacky nebudou bavit, proto jsem se taky seriálu dlouho vyhýbal. Netřeba říkat, jak moc jsem se mýlil. Charaktery jsou díky nim doslova živý. Hodně postav navíc prodělává obrovský vývoj v průběhu seriálu (Jack, Locke, Sawyer, Jin), který je uvěřitelný a skvělý sledovat. Najde se pár otravných postav, ale určitě se o nich nedá říct, že by byly špatně napsaný. Oblíbenců mám opravdu hodně, ale jestli mám top 5, tak to bude: James, John, Jack, Hurley, Desmond a v těsném závěsu by byli Saiyd a Faraday. Samozřejmě výborně napsané postavy by byly k ničemu, kdyby nebylo skvělých herců, který je naprosto úžasně ztvárnili. Tady musím vyzvyhnout zejména Terryho O'Quinna v roli Locka, Matthew Foxe v roli Jacka, Michela Emersona v roli úžasného záporáka Bena a nesmím zapomenout ani na Henryho Iana Cusicka v roli Desmonda. Stačí, ale říct, že v hereckém umění tu není výrazně slabší článek a všechny herci jsou skvělí. Až mě mrzí, že jediná Evangelline Lily se stala Ačkovou herečkou v Hollywoodu. Byl jsem opravdu zvědav na všemi kritizovaný konec, ale musím se přiznat, že jsem tak nějak čekal, že zklamán vyloženě nebudu. A taky že nejsem, spíše naopak. Konec šel cestou faith oproti science a mně to vůbec nevadí. Stejně jako mi nevadí, že se spousta záhad ostrovu zůstalo nedořešených. Samotný závěrečný díl byl veliká pecka, kdy se v klidu přiznám, že na konci jsem měl na krajíčku. Nesmím zapomenout zmínit skvělou technickou stránku seriálu a boží soundtrack. Našlo by se i pár chyb, jako už zmíněná druhá série a díl vysvětlující původ Smokeyho a Jacoba, ale klady tak výrazně převažujou, že nemůžu za míň než 95% ()

HombreT

No....tak som sa k tomu konečne dostal. Seriál najprv púšťali v televíizii a mňa zaujala nejaká 3., 4. séria. Bol som ešte školou povinný a nečakal som každú chvíľu, kedy víde ďalší diel. Jednoducho som to trochu pozeral, keď sledovala aj rodina. A keďže nerád nechávam veci nedokončené (ale len čo sa pohyblivých obrázkov týka), tak som si konečne našiel čas a pozrel to celé od začiatku do konca. Páčia sa mi tu všetky tie komentáre, ktoré su navlas rovnaké....pri všetkom. Mňa na rozdiel od Vás prvé tri série nebrali už len kvôli tomu, ako boli zbytočne naťahované a o ničom....a keď už sa tam niečo dialo, tak postavy sa tam chovali tak strašne nelogicky, že v skutočnosti by to skončilo hneď na začiatku....(a keď si vezmem ten koniec, tak sa to aj tak skončilo rovnako). V druhej polovici mi zase nevadila prekombinovanosť deja ako všetkým Vám, ale bolo to znesiteľnejšie ako na začiatku, lebo sa tam aspoň konečne niečo dialo......no a grandiózne finále, ako keby sa len Abrams chcel vysmiať všetkým tým divákom, ktorí napäto dúfali v niečo aspoň trochu zaujímavé, že z nich vytiahol všetky tie peniaze, čo na tom zarobil....Podtrženo sečteno...veľkááá otrava, kedy som mal dať na svoj pôvodný inštinkt a ani sa do toho nepúšťať.....PS1: Ako môžete hodnotiť niečo, čo ste ani nedopozerali do konca ?!!; PS2: Ako to, že tomu seriálu v komente naložíte viac ako babička vnukovi segedínu a nakoniec tam prasknete štyri, ba dokonca až päť ?!!! ()

Calabria

Poslední série už byla toková divná. Neměla se točit. Ale jinak docela promyšlený, až na pár výjimek to i dávalo smysl. Super práce i obsazení ()

AdminkaDF

tenhle seroš je pro mě jednoznačně nejlepší. Sice je to od páté série víc sci-fi, než survival a některé věci nebo události mi tam vadí a přijdou mi směšné, nicméně mě baví, že postavy v seriálu si kladou a rozebírají naprosto stejné otázky, které si klade při sledování divák. Je to naprosto dokonale propracované dílo, které začalo nějakým pokusem o survival, ale přerostlo to v jednu z nejdokonalejších skládanek, které kdy seriálové prostředí vytvořilo. Najednou Vám do sebe zapadají nevyjasněné věci několik sérií zapomenuté a náhle se objeví s chytrým řešením. Nutí Vás se zamyslet nad podstatou fungování vesmíru v kombinace s vědou a pakliže seriál sledujete nonstop, docela dobře Vás to zmate i v reálném životě :D Ze záporáků se stávají klaďasové, z klaďasů se stávají otravové a celkově to má ten správný efekt ponorkové nemoci, kterou dostanete, pakliže trávíte přespříliš času pouze s jednimi a těmi samými lidmi v izolaci. ()

mistr97

Především první dvě série byly opravdu skvělé. Díl vždy končil tak napínavě, že jsem si hned musel pustit další. Další série jsou již trochu přehnané. V mnoha skocích v čase je někdy těžké se vyznat a přibývající nadpřirozeno už mě ani tolik nebavilo. Začátek seriálu měl zajímavý potenciál, ale zápletku celého seriálu bych zvolil docela odlišnou. I přesto Ztraceni rozhodně neunudili, znovu je ale sledovat pravděpodobně nebudu. ()

Simons

Lost▐ Najlepší diel: The End▐ Od najlepšej série po najhoršiu: S06 - S01 - S02 - S04 - S03 - S05▐ 1. Séria - 100% 2. Séria - 100% 3. Séria - 95% 4. Séria - 100% 5. Séria - 85% 6. Séria - 108%▐ Najlepšie diely jednotlivých sérií: 1. Séria - Pilot, Exodus, Numbers, Deus Ex Machina, Do No Harm, Walkabout, The Moth, Confidence Man 2. Séria - Live Together, Die Alone; The 23rd Psalm; Man of Science, Man of Faith; Orientation; One of Them; Two for the Road; ?; The Long Con; 3. Séria - Through the Looking Glass, The Greatest Hits, The Man Behind the Curtain, The Man from Tallahassee, A Tale of Two Cities, The Brig, Flashes Before Your Eyes, Exposé 4. Séria - There's No Place Like Home, The Shape of Things to Come, The Constant, Ji Yeon, Meet Kevin Johnson, The Beginning of the End, Confirmed Dead, Cabin Fever 5. Séria - The Incident, Because You Left, This Place Is Death, LaFleur, Dead Is Dead, The Variable, Follow the Leader, Jughead 6. Séria - LA X, Ab Aeterno, Everybody Loves Hugo, Across the Sea, What They Died For, Happily Ever After, Dr. Linus, The End▐ Nie všetky diely 6. série dosahujú kvality 1. štyroch sérií, avšak ako celok, považujem poslednú sériu za absolútny masterpiece. ()

Palkes

Vlastne som to ani nedopozeral, ani neviem ako to dopadlo ale prvá séria patrí k tomu najlepšiemu čo som kedy v TV (na PC) videl. Bez debaty. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Dočkáme se rebootu Ztracených?

Dočkáme se rebootu Ztracených?

07.02.2019

Stanice ABC v posledních letech holduje rebootům svých starých hitů, a má dobrý důvod. Z oživené Roseanne se stal v zámoří obří hit a seriál dosahuje vysokých ratingů i po vyhození hlavní herečky a… (více)

Hollywood touží po Abramsovi

Hollywood touží po Abramsovi

04.11.2018

Podle čerstvých zpráv se několik velkých studií v těchto dnech uchází o režiséra a producenta J.J. Abramse (Star Trek, Star Wars: Síla se probouzí). Ten by tak podle všeho měl v nejbližší době… (více)