Studio 30 Rock (TV seriál)

30 Rock

30 Rock

Komedie

USA, 2006, 139x22 min

Jeff Richmond

Tina Fey, Alec Baldwin, Jane Krakowski, Tracy Morgan, Judah Friedlander, Jack McBrayer, Keith Powell, Scott Adsit, Katrina Bowden, Grizz Chapman, Kevin Brown, Rachel Dratch, Lonny Ross, Maulik Pancholy, John Lutz, Salma Hayek, Julianne Moore, Sherri Shepherd, Paul Scheer, Anna Chlumsky, Whoopi Goldberg, Ghostface Killah, Charlyne Yi, April L. Hernandez, Will Arnett, Stephanie March, Al Gore, Dean Winters, Jerry Seinfeld, Oksana Lada, Masi Oka, James Kyson, Alan Alda, Howie Mandel, Mariska Hargitay, Rip Torn, Steve Buscemi, Carrie Fisher, David Schwimmer, Tituss Burgess, Edie Falco, Fred Armisen, Kristen Wiig, Val Emmich, James Carville, Blaine Horton, Elaine Stritch, Anita Gillette, Andy Richter, Buck Henry, Blake Lively, Matthew Broderick, Marceline Hugot, Megan Mullally, Rose McGowan, Jennifer Aniston, Oprah Winfrey, Steve Martin, Peter Dinklage, Isabella Rossellini, Jason Kravits, John Lithgow, Wayne Brady, Nathan Lane, Mary J. Blige, Jason Sudeikis, Aubrey Plaza, Jonah Bobo, Will Forte, Boris McGiver, Molly Shannon, LL Cool J, Steve Witting, Ricky Smith, Marion McCorry, James Cronin, Dionne Audain, Brian Distance, Conan O'Brien, Ian Hyland, Martin Scorsese, Peter Hermann, Phoebe Strole, Tim Conway, Mark Lotito, Donald Glover, Courtney Baxter, Nicole Patrick, Taylor Gildersleeve, Larry Wilcox, Jon Prescott, Jon Hamm, Megan Stevenson, Ming Zhao, Patti LuPone, Kay Cannon, Cheyenne Jackson, Matt Damon, Susan Sarandon, Joe D'Onofrio, Reshma Shetty, Tyler Johnson, John Cho, Jim Carrey, Ken Howard, Jimmy Fallon, Denise Richards, John McEnroe, Emily Mortimer, Kelsey Grammer, Michael Sheen, Kristen Schaal, James Marsden, Chloë Grace Moretz, John Cenatiempo, Rob Huebel, Amy Schumer, Peter Reckell, Adam Trese, Sean Hayes, Mary Steenburgen, Andy Samberg, Emma Stone, Nick Cannon, Cynthia Nixon, Weird Al Yankovic, William Baldwin, Stanley Tucci, Andie MacDowell, Catherine O'Hara, Bryan Cranston, Michael Mosley, Kim Kardashian West, Paul McCartney, Amy Poehler, Stacy Keach, Ephraim Sykes, Napiera Groves, Scott Bryce, Bobb'e J. Thompson, Benjamin Jay Davis, Ashlie Atkinson, Chloe Cmarada, Chiquinquirá Delgado, Diane Neal, Jackie Moore, Matt Lauria, Timothy Mandala, Cristin Milioti, Rolf Kristian Larsen, Kristian Alfonso, Wendy Williams, John Slattery, Tony Bennett, Condoleezza Rice, Bobby Moynihan, Heléne Yorke, Terri Conn, Samrat Chakrabarti, Peter Donald Badalamenti II, Godfrey, Jee Young Han, Brandon deSpain, Adam Levine, Rachel Maddow, Adam Horovitz, Jan Hooks, Tim Bohn, Joanna Adler, Danika Yarosh, Margaret Anne Florence, Katherine McNamara, Shalin Agarwal, Adriane Lenox, Christina Rose, Alysia Reiner, Demosthenes Chrysan, Sharon Wilkins, Doug Trapp, Ed Moran, Bebe Wood, D'Arcy Fellona, Nina Arianda, Liz Holtan, Madison McKinley, Jon Glaser, Andrew Stewart-Jones, Fajer Al-Kaisi, Catherine A. Callahan, David Garrison, Maria Thayer, Dan Bakkedahl, Sarah Otey, Tamara Fay, Mira Tzur, Matt Lauer, Max Bunzel, Laila Robins, Theo Stockman, Jessica Leccia, Ramsey Faragallah, Joe Forbrich, Alex Cranmer, Al Roker, Hoda Kotb, Rachael Ray, Novella Nelson, Nina Pedrad, Major Dodge, Elizabeth Marvel, Mike D, Jeffery Self, Rakesh Shah, Craig Castaldo, Michael Bloomberg, Darien Sills-Evans, Rick Zahn, Leah O'Donnell, Christian Frazier, Barbara Christie, Lorne Michaels, Tiffany Roxanne Barrett, Robin Rose Singer, Maggie Geha, Susan Heyward, Tom Morrissey, David Alan Basche, Nikki M. James, Jean Brassard, Gregg Bello, Josh Fadem, Eshaya Draper, Alex Ziwak, D.K. Bowser, Steve Higgins, Ashley Gerasimovich, Ali Reza, Jackie Mason, James Murtaugh, Madison Arnold, Mick Foley, Hannibal Buress, Ned Eisenberg, Peggy J. Scott, Florence Henderson, Mahadeo Shivraj, Kellie Overbey, Heidi Armbruster, Andrew Polk, Remy Auberjonois, Angel Pai, Catherine Curtin, Adrienne C. Moore, Michael Torpey

Paula Pell

1. série Pro nováčky především trpělivost, protože Studio 30 Rock se rozjíždí velice rozvážně. Prvních pár dílu se i přes slibný námět a dvě výborné hlavní postavy nezmůže na nic víc, než obklopit se karikaturama jejichž vrcholný humor je konfrontace s trapnou situací. Ale od 5.-6. dílu tyto problémy úplně sami vyšumí. Tracy Morgan aka Tracy Jordan přestává mít nutkání vyrovnat se Chrisu Rockovi s Martinem Lawrencem v pozici nejprotivnějšího negra (no rasism) v Hollywoodu, Jane Krakowski už není je blbá blondýna a Judah Friedlander jen úchylnej geek. Tina Fey s pozice autorky pak zásobuje postavy popkulturními odkazy plnými doušky, někdy i přestylizovaným product placementem a především sadou prudy na americkou republikánskou politiku. To jsem se pak i divil, jak jim to NBC (když Bush byl ještě v úřadě) vůbec povolila a taky, že zaplavou cen Emmy akademici ukázali své politické sympatie. 2. série Za plný počet.(22.4.2010)

Tina Fey rulezz. A od Aleca Baldwina (po tom, co v South Parku vybombardovali sídlo všech bratrů Baldwinů) bych něco tak vtipného nečekala...:)(29.1.2009)

S Liz Lemon a jejím kreativním týmem jsem strávil nejeden podzimní večer a má pozornost vydržela po čtyři sezóny. Jaké bylo mé zděšení, když jsem si někde v půlce uvědomil, že jsem vlastně Liz v mužském podání. Vynikající seriál pomrkávající na diváka a odhalující zákulisí přípravy televizní show. Spousta odkazů od Star Wars počínaje až k aktuálnímu dění s velmi příjemnými camei. I love it.(18.12.2009)

Televizní zábavní forma založená na umírněnějším a sofistikovanějším humoru, který překvapivě funguje i s narůstajícím počtem dílů.(5.1.2011)

Tam, kde ostatní seriály končí s nedostatkem humorných scén, 30 Rock teprve začíná. Po několika sériích jsem si řikala, že mě Tina Fey snad už nemůže s ničim překvapit. Jak se ale zdá, tak s každou sezonou se moje sympatie, k tomuto v České Republice né moc známému seriálu, rapidně zvyšují, stejně tak, jako trapné momenty Liz Lemon. Asi nejlepší vedlejší herec v seriálu "Doctor" Leo Spaceman (Chris Parnell) on a nasazení všech učinkujích, posílají tento výkvět do nekonečných výšich seriálového nebe. Milujeme Tinu Fey!!(16.5.2013)