Studio 30 Rock (TV seriál)

30 Rock

30 Rock

Komedie

USA, 2006, 139x22 min

Jeff Richmond

Tina Fey, Alec Baldwin, Jane Krakowski, Tracy Morgan, Judah Friedlander, Jack McBrayer, Keith Powell, Scott Adsit, Katrina Bowden, Grizz Chapman, Kevin Brown, Rachel Dratch, Lonny Ross, Maulik Pancholy, John Lutz, Salma Hayek, Julianne Moore, Sherri Shepherd, Paul Scheer, Anna Chlumsky, Whoopi Goldberg, Ghostface Killah, Charlyne Yi, April L. Hernandez, Will Arnett, Stephanie March, Al Gore, Dean Winters, Jerry Seinfeld, Oksana Lada, Masi Oka, James Kyson, Alan Alda, Howie Mandel, Mariska Hargitay, Rip Torn, Steve Buscemi, Carrie Fisher, David Schwimmer, Tituss Burgess, Edie Falco, Fred Armisen, Kristen Wiig, Val Emmich, James Carville, Blaine Horton, Elaine Stritch, Anita Gillette, Andy Richter, Buck Henry, Blake Lively, Matthew Broderick, Marceline Hugot, Megan Mullally, Rose McGowan, Jennifer Aniston, Oprah Winfrey, Steve Martin, Peter Dinklage, Isabella Rossellini, Jason Kravits, John Lithgow, Wayne Brady, Nathan Lane, Mary J. Blige, Jason Sudeikis, Aubrey Plaza, Jonah Bobo, Will Forte, Boris McGiver, Molly Shannon, LL Cool J, Steve Witting, Ricky Smith, Marion McCorry, James Cronin, Dionne Audain, Brian Distance, Conan O'Brien, Ian Hyland, Martin Scorsese, Peter Hermann, Phoebe Strole, Tim Conway, Mark Lotito, Donald Glover, Courtney Baxter, Nicole Patrick, Taylor Gildersleeve, Larry Wilcox, Jon Prescott, Jon Hamm, Megan Stevenson, Ming Zhao, Patti LuPone, Kay Cannon, Cheyenne Jackson, Matt Damon, Susan Sarandon, Joe D'Onofrio, Reshma Shetty, Tyler Johnson, John Cho, Jim Carrey, Ken Howard, Jimmy Fallon, Denise Richards, John McEnroe, Emily Mortimer, Kelsey Grammer, Michael Sheen, Kristen Schaal, James Marsden, Chloë Grace Moretz, John Cenatiempo, Rob Huebel, Amy Schumer, Peter Reckell, Adam Trese, Sean Hayes, Mary Steenburgen, Andy Samberg, Emma Stone, Nick Cannon, Cynthia Nixon, Weird Al Yankovic, William Baldwin, Stanley Tucci, Andie MacDowell, Catherine O'Hara, Bryan Cranston, Michael Mosley, Kim Kardashian West, Paul McCartney, Amy Poehler, Stacy Keach, Ephraim Sykes, Napiera Groves, Scott Bryce, Bobb'e J. Thompson, Benjamin Jay Davis, Ashlie Atkinson, Chloe Cmarada, Chiquinquirá Delgado, Diane Neal, Jackie Moore, Matt Lauria, Timothy Mandala, Cristin Milioti, Rolf Kristian Larsen, Kristian Alfonso, Wendy Williams, John Slattery, Tony Bennett, Condoleezza Rice, Bobby Moynihan, Heléne Yorke, Terri Conn, Samrat Chakrabarti, Peter Donald Badalamenti II, Godfrey, Jee Young Han, Brandon deSpain, Adam Levine, Rachel Maddow, Adam Horovitz, Jan Hooks, Tim Bohn, Joanna Adler, Danika Yarosh, Margaret Anne Florence, Katherine McNamara, Shalin Agarwal, Adriane Lenox, Christina Rose, Alysia Reiner, Demosthenes Chrysan, Sharon Wilkins, Doug Trapp, Ed Moran, Bebe Wood, D'Arcy Fellona, Nina Arianda, Liz Holtan, Madison McKinley, Jon Glaser, Andrew Stewart-Jones, Fajer Al-Kaisi, Catherine A. Callahan, David Garrison, Maria Thayer, Dan Bakkedahl, Sarah Otey, Tamara Fay, Mira Tzur, Matt Lauer, Max Bunzel, Laila Robins, Theo Stockman, Jessica Leccia, Ramsey Faragallah, Joe Forbrich, Alex Cranmer, Al Roker, Hoda Kotb, Rachael Ray, Novella Nelson, Nina Pedrad, Major Dodge, Elizabeth Marvel, Mike D, Jeffery Self, Rakesh Shah, Craig Castaldo, Michael Bloomberg, Darien Sills-Evans, Rick Zahn, Leah O'Donnell, Christian Frazier, Barbara Christie, Lorne Michaels, Tiffany Roxanne Barrett, Robin Rose Singer, Maggie Geha, Susan Heyward, Tom Morrissey, David Alan Basche, Nikki M. James, Jean Brassard, Gregg Bello, Josh Fadem, Eshaya Draper, Alex Ziwak, D.K. Bowser, Steve Higgins, Ashley Gerasimovich, Ali Reza, Jackie Mason, James Murtaugh, Madison Arnold, Mick Foley, Hannibal Buress, Ned Eisenberg, Peggy J. Scott, Florence Henderson, Mahadeo Shivraj, Kellie Overbey, Heidi Armbruster, Andrew Polk, Remy Auberjonois, Angel Pai, Catherine Curtin, Adrienne C. Moore, Michael Torpey, Ross Bickell, Sara Gabrielle Paterno, James Saito

Paula Pell

Televizní zábavní forma založená na umírněnějším a sofistikovanějším humoru, který překvapivě funguje i s narůstajícím počtem dílů.(5.1.2011)

Nemůžu si vzpomenout na to, kdy mě něco tak chytilo už od začátku. Bez predtočeného smíchu, s řadou geniálních fórků a s nadmíru sympatickými postavami ubíhá jeden díl za druhým, jak má. A byť už je v komediální rovině jen lehoučce nadprůměrný, v příjemnosti atakuje místa nejvyšší. 30 Rock rocks!(15.9.2009)

S01 - 80%, S02 - 75%, S03 - 75% na Kancl a Community to nemá, ale fajn oddechovka..(22.1.2013)

...tak jako jsem po skončení Six Feet Under chtěl jít z fleku dělat pohřebáka a po dokoukání Scrubs doktora, přemáhá mě teď nutkání na všechno se vykašlat a jít dělat scénáristu. Teda pouze za předpokladu, že mi vedení bude dělat Liz Lemon s Jackem Donaghy a moje skeče bude obstarávat Tracy Jordan. Seriál téměř bez chyby.. Je jenom škoda(a za to jdu s hvězdičkou dolů), že ke konci seriálu hodně dochází dech a jde to vidět třeba na tom, že postupně se vrací snad všechny vedlejší postavy a cameo role.. bez žádnýho vedlejšího smyslu.. prostě jenom proto, že poprvý měly docela úspěch.(24.3.2013)

Blërg. Sitcom je v dobách dnešní televize jednoduše nejpřesycenějším žánrem, proto už ani jméno zkušeného tvůrce není zárukou úspěchu. Tině Fey se to přesto podařilo, a to navzdory nízké sledovanosti. Liz Lemon (Tina), ústřední postava a produkční fiktivního seriálu TGS, je založená na jejích vlastních zkušenostech z doby, kdy byla jednou z hlavních scénáristů Saturday Night Live. Liz se potýká s všeljakými radostmi i strastmi kreativního procesu až po technickou stránku vývoje seriálu a věčně se pokouší sjednávat příměří mezi hvězdami pořadu, rozmazlenou Jennou a magorem Tracym, zatímco jí nový šéf, okouzlující republikán Jack, zahrnuje mnoha radami o pracovním i osobním životě. Herecká sestava je skutečně silná (Alec Baldwin!!) a výstřední podpůrné postavičky nezapomenutelné (nezdolný optimista Kenneth, Frank a jeho čepice, Cerie a její minišatičky, doktor Spaceman). Ač je 30 Rock od sklepa po půdu protkaný neuvěřitelným množstvím popkulturních odkazů a running joků, humor pramení především ze znalosti jednotlivých charakterů, proto začátek seriálu napoprvé působí slabším dojmem. Během řekněme jedné série se ovšem s poznáním oněch charakterů vypracuje na jeden z nejlépe vypointovaných sitcomů vůbec. I přes pár slabších období neexistuje mnoho lepších komedií. Fandům vřele doporučuju Modern Family, a především pak Arrested Development.(25.11.2013)