Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

Kxxx

Nejlepší hláška: Co je ta věž támhle? (muž ukazuje na skalní útesy nad mořem) To je maják, pane. --- Mimochodem, je velké překvápko, že v majáku jsou prostě schody až nahoru. Ale takhle krásný schody, to musíte vidět. --- Začátek vypadal slibně a zdálo se, že to bude mít i myšlenku. Bohužel jde o pointu stokrát zfilmovanou. Spíš bych to celé definovala jako anekdota. Což je na drama/thrilerr trochu málo. ()

LCH

Prostě dokonalé dílo !!! K tomu není co moc říct, to se musí vidět ! Prokletý ostrov nabízí skvělý požitek. (100%) Jasných 5 hvězd, bez debaty ! ()

harryexists

Tak tohle bylo opravdové překvapení! O filmu jsem věděla pouze to, že hlavní roli hraje Leo, takže to, co se se mnou dělo v průběhu filmu, bylo prostě super. Nejvíce mě asi nadchlo prostředí deptajícího ústavu, ponurá a velmi stísněná atmosféra, výborná myšlenka, která mě neustale napínala a po každém zvratu skoro odhodila na konec místnosti. Většinou nejsem velkým příznivcem krvavých a vizuálně drastických scének, ovšem v tomto případě vše skvěle sedělo, dokonce jsem z těchto scén měla snad i radost. Závěrečná scéna mě dodělala úplně a celý film mi ležel v hlavě ještě druhý den. P.S. Zase jsem se přesvědčila o tom, že Leo je bůh. ()

gpx

Především atmosférická záležitost, která by ale vzhledem k pointě stála za to zkouknout i podruhé. ()

kolly13

Po roce viděno znovu a měním tři na čtyři hvězdy. Zvláštní, většinou to mám naopak. Výborný Leonardo, dobrý scénář, dobře zvolené prostředí. Mark mile překvapil, Ben si drží svou úroveň. ()

WoodoX

Absolútne perfektná atmosféra. Od začiatku vás film drží v napätí. Majstrovsky zvládnuté všetky aspekty filmu. ()

kura68

Od začátku filmu jsem se dokonale bavil. Prostředí, herci, atmosféra, je až neuvěřitelné, jak to Scorsese dokázal dát dohromady. Tím ale nechci vychvalovat pouze hlavní postavu, myslím že vyzdvihnout bych měl i Bena Kingsleyho i parťáka Dicapria Marka Ruffala. Film mi opravdu dokonale sednul. ()

LeePriest

Zas jednou film s tak úžasnou atmosférou, že mě od začátku vtáhl do sebe a zaujetím už nepustil až do konce, potřebnou šťávu tomu dodávala vynikající dramatická hudba. Takže ačkoliv trvá přes 2 hodiny, očima jsem jen visel na obrazovce. Pan DiCaprio se mi líbí čím dál víc a odhaduji, že konec zaskočil nemálo lidí. ()

kacer4

Po prvom pozretí som bol nesmierne nadšený. No po druhom pozretí to už boli horšie pocity. Pri prvom pozretí som celý film nedýchal a citíl som sa ako súčasť filmu. Od začiatku do konca to bolo perfektné. Ale pri druhom pozretí, keď som už vedel, že film je len o ceste k tomu vynikajúcemu finále, už som nemal z toho taký zážitok. Preto som musel znížiť pôvodne z jasných päť hviezdičiek na štyri, aj keď niesú sto percentné, časom možnho dám opäť na päť. ()

Veru210

Nečekala jsem, že mě tento snímek tak nadchne, užívala jsem si ho až do konce. Leonardo DiCaprio zase nezklamal. Atmosféra filmu, děj, který se odehrával na tmavém ostrově, vyvolali ve mě pocit tajemna. Režisérovi se i tak povedla výborná hra s divákem ale bohužel asi v druhé polovině filmu jsem začala tušit pointu. I přes to, si myslím, že díky přesvědčivým výkonům Pana herce DiCapria si tenhle snímek zaslouží 5*. ()

hony23

Nemusím zrovna filmy, kdy současný děj často protínají vzpomínky a kdy člověk neví, zda zrovna sleduje halucinaci nebo skutečnost. Jenomže právě tento film je o tom, že si tvůrci s divákem pohrávají a jakmile divák něčemu uvěří, hned mu zase do hlavy zasejí semínko pochybností. Ve finále pak člověk neví, zda jsou větší magoři pacienti, lékaři, hlavní hrdina a nebo stále tápající divák. Zkrátka brilantně natočený thriller prošpikovaný Hitchcockovskou atmosférou, který diváka vtáhne a pak si s ním hraje na schovávanou. ()

v.indruchova

Tohle je psycholegicke drama dle mého gusta. Nejlepší je, když si v určitou dobu jste jistí, že víte o co jde a pak?- Je vám jasný, jak jste vedle :) Doporučuji. S prvky hororu. "Kaprio" hraje tuto roli úžasně. Spoiler: Pozor! -------Mimochodem mám radši happy endy.:/ ()

frelsi

Film, který vás vtáhne do děje. Celou dobu čekáte jak dopadne, na konci zjistíte, že vlastně nevíte, jestli to, jak jste pochopili závěr je správně. Z kina odcházíte s plnou hlavou otázek. Pak nad filmem debatujete s kamarádkou, která tam byla s vámi a každá máte jiný názor. Pořád nevíte a proto ho musíte vidět minimálně ještě jednou. ()

Briskie

Musím říct, že po shlédnutí tohoto díla, mám pocit že nějakou tu léčebnu asi taky navštívím. Takovýhle "mindfuck" jsem dlouho neviděl. Od začátku mě film tak pohltil, že jsem místy zapomínal papat popcorn. ()

Rust_Francis

Martin Scorsese se dal na chvíli pokoj s De Nirem a mafiány (né, že bych byl zrovna rád), ale s čím pokoj nedal je jednoznačně jeho kvalitní režie. Prokletý ostrov je přesně ten druh filmu, který když vidíte, víte, že jde o něco výjimečného. Leo v životní formě s dalším skvělým snímkem v jeho sérii parádních filmů s výborně sekundujícím Markem Ruffalo. Snímek, který chcete vidět více než jednou. Snímek, který musíte vidět více než jednou. Proč? Protože chcete také přijít na to, jak to teda bylo. ()

Horác

Film, který jsem viděl už několikrát a je pro mě pořád mimořádně zneklidňující. Určitě i proto, že si upřímně řečeno pořád nejsem jistej pointou. ()

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013