Castle na zabití

Ukázka z filmu 7
Krimi / Komedie / Drama / Mysteriózní
USA, (2009–2016), 124 h 47 min (Minutáž: 40–45 min)

Předloha:

Barry Schindel (povídka)

Nathan Fillion, Stana Katic, Molly C. Quinn, Susan Sullivan, Jon Huertas, Seamus Dever, Tamala Jones, Ruben Santiago-Hudson, Penny Johnson Jerald (více)

Série(8) / Epizody(173)

Captain_Tom

Zamilovaný párek, kde jim klacky pod nohy hází hlavně scénaristi. Na začátku byl seriál zábavný a zasmál jsem se. Ale ke konci se to moc nepovedlo. A jsem rád, že to ukončili v tom nejlepším. ()

mikruu

Odpočinkový detektivně, komediální seriál. Až do páté série. Pak to díky dabingu podělali. Jinak to ujde. ()

nudlis

A opět od 6. řady zkurvenej dabing. Ne že bych měl něco proti p. Ševčíkový, ale p. Ježková dabovala citlivěji a hrubý a místy "vychlastaný" hlas Ševčíkové se k Beckettové nehodí. ()

LucillaP

Hláškující spisovatel, zarputilá vyšetřovatelka a sympatický tým. Co víc si přát? Možná to, aby se z vyšetřovatelky nestala nesympatická ženská, u které si říkáte, že pro ni je Castlea škoda. První série bych hodnotila velmi silnými čtyřmi hvězdami, bavily mě slovní přestřelky ústřední dvojice, vyšetřování případů mělo spád a chemie postav fungovala na výbornou. Navíc ústřední dějová linka, která se táhla díly, byla dobře promyšlená. Ale jak jsem čekala (jako spousta dalších), až to konečně Kate a Castle dají dohromady, tak následné série pro mě šly do háje. Celkově za tři a radši ty začátky, poslední série už znovu ne. ()

Dusty56

Jeden z nejlepších krimi seriálů a asi vůbec nejzábavnější. Kvalita děje se liší epizodu od epizody, případ od případu, většina je ale na nadstandardní úrovni. Herecky mě baví každá epizoda, oblíbil jsem si celou čtveřici Castle, Beckett, Javi a Ryan. S tím že první dva musí mít rád asi každý fanoušek seriálu, protože seriál na nich skutečně stojí a druzí dva je skvěle doplňují. ()

Gudar

Tak tento seriál mě velice mile překvapil. Zvlášť se mi líbí Nathan Fillion jehož podání egoistického a sarkastického spisovatele je jedinečné. ()

nogi

Castle naprosto nehorázně dohání Beckettovou k šílenství. A to se mi líbí ;D Ve druhé sezóně se výborná narážka na Firefly ;) Herecké i režijní a hlavně scénáristické výkony jsou výborné, už mi chybí jenom soundtrack... xD ()

robbinstom

Není to další klasická kriminálka, má to v sobě "něco víc", ať už skvělé herce: boží Nathan Fillion, který sem tam odkáže na své předchozí role- Caleb v Buffy, narážka na Smrtící paprsek z Dr. Horrible nebo zatím nejlepší hallowenský kostým vesmírného kovboje podle Malcoplma Reynoldse z Firefly/Serenity; Stana Katic se na roli detektiva výborně hodí a jejich vzájemný vztah bych snad mohl přirovnat jen k duu Brennanová vs. Booth z Bones. Výborně taky doplňují hlášky mezi Castlem se svou dcerou a matkou. Snad jediné, co bych mohl vytknout druhé řadě, je absence detailních záběrů zabité osoby hned v úvodních záběrech epizod, jak tomu bylo v sezóně první. Je fakt, že změny se občas udělat musí, ale téhle je podle mě škoda... No a porovnávat tohle a Jessicu Fletcherovou? :D ()

adooo

Tak toto sa producentom neskutočne podarilo....nie žeby nebolo klasických kriminálok veľa (CSI), alebo takých s nezvyčajným riešením (criminal minds, bones), ale toto je vskutku veľmi originálne! Veľmi sofistikované prípady, kde ťaźko predvídať ako sa to bude vyvýjať, skvelé herecké výkony, či už samotný Rick so svojim sarkastickym prístupom a neuveriteľnou charizmou a hlavne skvelými hláškami, alebo nádherná Kate, ktorá je suverejne jednou z najkrajších žien plátna ale aj ďalšie postavy ako Alexis, dobrý protiklad otca, ale neuveriteľne otravná ale zábavná mamička :D A k tomu to vzájomné priťahovanie a iskrenie medzi Rickom a Kate, skvelé urobené! Jednoznačne najlepší seriál za posledný čas aký som videl :) ()

dexempa

Vtipný a svižně ubíhající děj doplňuje charismatický spisovatel Nathan Fillion (alias kapitán z bohužel předčasně ukončeného skvělého seriálu Firefly), který má jako sparing partnera krásnou vyšetřovatelku Stanu Katic (alias Nicky Heat :-). V magnetickém poli těchto dvou protipólů poletují nejen pošťuchující a provokující hlášky, ale lze tu zachytit i správnou porci sexuálního napětí. Žádné mikroskopické rozbory místa činu nebo detailní pozorování lidského chování nehledejte Jde o zábavný pravý detektivní seriál. ()

Mazi23

Velmi kvalitní a trochu jiná detektivka. Samozřejmě že seriál stojí na Nathanu Fillionovi, ten tuto úlohu ale zvládá s bravurou. Vtipné zápletky, dobrý příběh na pozadí táhnoucí se všemi sériemi a samozřejmě motiv platonické lásky dvou hlavních aktérů. Už mě nebaví CSI z LA, NY, LV, Japonsko, Uzbekistánu ani z ČR, Tohle je příjemný detektivní seriál podaný o trochu jinak a proto tak baví. ()

tomuleee

Tento seriál mě fakt nadchnul. Příjemná ústřední dvojice a musím říci že nejlepší od dob Dempseyho a Makepeaceové. Má to vtip, nápad a přiznám se že Stana Katic je fakt kočka i když jen sedí a mžurká očičkama. Nathan Fillion má konečně seriál který se vysílá déle než jedno sezonu. Určitě nejlepším momentem v seriálu jsou tzv. Dvojdíly v každé sezoně po jednom a fakt mě dokáží napnout jako strunu. To čekání na nové a nové díly je fakt nekonečné. Já sleduji zahraniční verze a proto opovrhuji dabingem českým. Ostatně nikdo nemůže mluvit jako originál takových dabérů je fakt málo. Tento seriál má co říci všem a vřele doporučuji. Už aby to sem někdo dotáhnul na DVD ()

endemit

Nechápu, čím si tento seriál vysloužil tak vysoké hodnocení a po přečtení několika příspěvků jsem ihned pocítil nutkání na některé z nich reagovat. Takže, představielka hlavní role není ani půvabná, ani krásná, natož kočka, jak tady někteří tvrdí, ale jak se říká "proti gustu..."... Avšak přirovnávat toto dílko k tomu, že je to takový Californication v slušnějším hávu je až směšné a napsat o tomto vcelku nudném a tuctovém seriálu, že je originální a humorný, je vrchol... ()

padlar

Trochu mě překvapilo poměrně vysoké hodnocení tohoto seriálu. Osobně mě seriál přišel jako průměrný. Což by zase až tak nevadilo, nikdy jsem mu ale nějak nepřišel ani na chuť. Oproti podobným seriálům tento nepřináší nic nového. Jen to, že postavou, která v něm pomáhá detektivům, je tentokrát spisovatel. Ale jeho neprůstřelná vesta s nápisem "Writer" je zase docela stylová. ()

sugar80

Castle je oddychový seriál a byť je většina dílů sázena podle stejného mustru, není to nuda. Fillion si hlavní roli spisovatele/policisty amatéra užívá, Kate zase slušně vypadá. Některé vedlejší postavy mě za srdce neberou (dceruška s maminkou), ale někoho jiného asi jo, jinak by tam nebyly... ______ PLUSY: Fillion, dialogy, jiskření mezi Castlem a Kate ______ MÍNUSY: Ostatní policisté Kate pouze předávají informace, sami nic nevymyslí ()

Awesomer

Stěžejní faktor u takhle koncipovanýho seriálu je pochopitelně vzájemná chemie mezi dvěma hlavními představiteli. No a nutno říct, že mezi Fillionem a Katicovou je na velmi solidní úrovni. Co se týká českého dabingu, nemám co bych vytkl, rozhodně předčí originální znění. ()

janmatys

Takhle to má kruci mezi hlavníma postavama být! Je sice pravda, že vraždy a děj občas nejsou úplně originální, avšak na druhou stranu to má velice daleko ke stereotypu. Dějová linie postav je perfektní, a Castle a Beckettová to mezi sebou dokážou pořádně rozpálit - a je jedno, jestli jde o popichování nebo koketování. Nathan hláškuje o sto šest a jeho CZ dabing je díky bohu podařený (dabing je v podstatě podařený všeobecně, až na změnu tuším v páté sérii, kde Stanu začne dabovat Ševčíková, špatné) - dá se říci, že se to postupem dostává stále do lepších kolejí a hlášek přibývá. Stana zase dokáže vypadat ZATRACENĚ SEXY, když na to přijde (viz. kabátek a červená podprsenka - zasvěcení pochopí). Špičková zábava a nutnost pro milovníky dobrých krimiseriálů s komediálními prvky! 90% ()

Eksi

V porovnaní s ostatnými seriálovými žánrovkami ma Castle zaujme perfektne napísaným scenárom v každej epizóde. Síce po 2 sériách som si pomaly začínal všímať určitý vzorec, scenáristi to každých pár epizód osviežia nejakou zápletkou, ktorá má niečo spoločné s niektorou z hlavných postáv. Prakticky po 4 sezónach ma neprestalo baviť a pre mňa je to najlepší kriminálny seriál z tretieho milénia. ()